Premier League - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Bournemouth - 6. prosince 2023   20:30

0:2
(0:1)
Bournemouth
25' Senesi  (Sinisterra) • 90+2' Moore  (Billing)
Crystal Palace
Johnstone – Ward (C) (69. Hughes), J. Andersen, Guéhi, Mitchell (29. Clyne) – Lerma (87. Mateta), C. Richards, Schlupp (69. Ahamada) – Olise, Édouard, Ayew.
Matthews – Tomkins, França, Riedewald, Ebiowei.
Pawson
Selhurst Park, Londýn
Bournemouth
Neto (C) – Smith, Zabarnyj, Senesi, Kerkez – Christie, Cook – Sinisterra (81. Ouattara), Kluivert (62. Billing), Semenyo (63. Tavernier) – Solanke (89. Moore).
Travers – Mepham, D. Brooks, Kilkenny, Rothwell.

Z tohot utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit na počtenou zase někdy u dalších přenosů. Hezký zbytek večera.
Utkání je za námi. Domácí se snažili vyrovnat, ale to se jim nepovedlo. Jejich největší šanci ve druhé půli měl v 52. minutě Lerma, který z hranice vápna orazítkoval tyč Netovy branky. Bournemouth dlouho držel jednogólový náskok, ale až v nastavení druhé půle se dokázali hosté podruhé prosadit zásluhou střídajícího Moorea, který se prosadil hlavou po centru Billinga a definitivně potvrdil hostům tři body.
90+7'
90+6'
Ahamada se ocitl v šanci na hranici šestnáctky. Střela mu ale vůbec nesedla a skončila daleko od pravé tyče.
90+3'
Ayew si po přihrávce našel prostor k ráně z hranice pokutového území, ale neprostřelil bránící hráče, kteří stáli před ním.
90+2'
Bournemouth právě vstřelil branku! Bournemouth potvrzuje vítězství. Billing nacentroval míč do vápna, kde si ho našel střídající KIEFFER MOORE, který se prosadil hlavou do pravého dolního rohu.
89'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Kieffer Moore.
87'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Jefferson Lerma, přichází Jean-Philippe Mateta.
87'
Lerma se po volném kopu výborně zorientoval a z penaltového puntíku hlavičkoval na bránu, ale míč skončil daleko od levé tyče Netovy brány.
84'
Bournemouth zahrával roh, ale jeden z domácích obránců celou situaci zachránil dobrým obranným zákrokem.
84'
Žlutá karta pro tým AFC Bournemouth (Dango Ouattara).
83'
Olise nacentroval z volného přímého kopu do vápna. Obrana Bournemouthu ale pokus zlikvidovala.
82'
Senesi šel do souboje až moc agresivně. Rozhodčí mu to odpískal jako nedovolený zákrok. Volný přímý kop pro Crystal Palace.
81'
ze hřiště odchází Luis Sinisterra, přichází Dango Ouattara.
80'
Hlavní rozhodčí odpískal faul Kerkezovi.
77'
Hra je přerušena, protože Cook fauloval.
77'
Edouardova střela z pokutového území byla zblokována.
76'
Bournemouth nikam nespěchá a hlídá si jednobrankové vedení.
74'
Hraje se ve středu hřiště.
69'
ze hřiště odchází Jeff Schlupp, přichází Naouirou Ahamada,
ze hřiště odchází Joel Ward, přichází Will Hughes.
67'
Olise vyslal centr z rohu, ale ten byl odvrácen do bezpečí jedním z hostujících obránců.
67'
Billing se pěkně zbavil několika hráčů, ale nakonec byl zastaven jedním z jedním z obránců.
65'
Tavernier ho ale rozehrál nakrátko.
65'
Bournemouth bude zahrávat roh.
63'
Žlutá karta pro tým AFC Bournemouth (Illja Zabarnyj).
63'
Lerma vypálil v pokutovém území z první! Míč ovšem netrefil ideálně, ale jeho střela skončila vysoko nad brankou.
63'
ze hřiště odchází Antoine Semenyo, přichází Marcus Tavernier.
62'
ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Philip Billing.
59'
Lerma se snažil najít přihrávku do nebezpečné pozice, ale ta neprošla přes bránící hráče.
57'
Domácí rozehrávali volný kop zpoza pokutového území. Olise trefil jenom zeď bránících hráčů.
54'
Žlutá karta pro tým AFC Bournemouth (Marcos Senesi).
52'
Lerma si na hranici vápna vytvořil střeleckou pozici a vypálil na branku, ale trefil jenom tyč Netovy brány. Velká šance domácích na srovnání!
50'
Hra je přerušena, protože Andersen zahrál rukou.
48'
Domácí zahrávali volný přímý kop ze střední vzdálenosti, jenže brankář Neto vyskočil do vzduchu a centr odvrátil.
46'
Střely na branku: 3:3
Druhý poločas začne zhruba ve 21:33.
Je za námi první půle. Začátek utkání byl z obou stran opatrný, ale pak se oba týmy osmělily a vytvořily si pár šancí. Šťastnější ale do šaten odchází hosté, kteří se dostali do vedení ve 25. minutě, kdy si na centrovaný míč z rohu naskočil Sinisterra a po jeho hlavičce se míč dostal před branku na Senesiho, který se hlavou prosadil. Uvidíme, co nabídne druhá půle.
45+4'
45+3'
Solanke se dostal do pokutového území a vystřelil, ale Johnstone střelu do pravého dolního rohu a důležitým zákrokem zasáhl.
45+2'
Schlupp fauloval a hra je přerušena.
45+1'
Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC (Odsonne Édouard).
45+1'
Další rohový zahrával opět Christie, ale obrana domácích opět zafungovala na jedničku a odvrátila míč pryč.
45'
Olise fauloval a rozhodčí píská faul. Volný přímý kop pro Bournemouth.
43'
Christie si vzal na starost rozehrávku rohového kopu. Jeho centr ale odvrátila domácí obrana.
43'
Hraje se hlavně na středu hrací plochy a ani jeden tým si míče neužije dlouho.
41'
První poločas se pomalu, ale jistě blíží do svého závěru. Zatím jsou spokojenější hosté.
38'
Ward se dokázal uvolnit a poslal míč do šestnáctky, ale Neto si poradil a centr zlikvidoval.
35'
Kluivert se hezky individuálně protáhl do pokutového území, jenže jeho střela skončila těsně vedle pravé tyče.
33'
Senesi odcentroval do vápna, jenže balon, který si našel Sinisterra, skončil hodně vysoko nad bránou.
33'
Bournemouth zahrával rohový kop, ale nikdo z hráčů se k zakončení nedostal. Celé situace využil obránce domácího týmu, jenž odehrál míč do bezpečí.
29'
ze hřiště odchází Tyrick Mitchell, přichází Nathaniel Clyne.

Mitchell se nakonec kvůli zranění do hry už nevrátí a musí střídat. Nepříjemnost pro tým trenéra Hodgsona.
27'
Domácí Mitchell zůstal ležet na hrací ploše a bude muset být ošetřen.
27'
V další šanci se ocitl Ayew, jenž to znovu z hranice vápna, ale jeho skvělou ránu vytáhl Neto.
26'
Kousek od branky se k dorážce dostal Edouard, alej jeho ránu dobře zblokoval jeden z bránících hráčů. Crystal Palace má rohový kop.
25'
Bournemouth právě vstřelil branku! A je tu první gól! Na centrovaný míč si naskočil Sinisterra a po jeho hlavičce se balón odrazil do míst, kde stál před brankou nikým nehlídaný MARCOS SENESI, který se prosadil hlavou.
25'
Christie bude zahrávat rohový kop.
22'
Olise rozehrával přímý kop a hledal někoho ze svých spoluhráčů, ale Neto si pro centr doskočil a má míč v rukavicích.
22'
Senesi podrazil svého soupeře, což rozhodčí nemohl přehlédnout a píská se faul. Volný přímý kop pro Crystal Palace.
22'
Hra se teď odehrává především ve středu hřiště.
20'
Sinisterra napřáhl zpoza pokutového území, ovšem jeho pokus zblokoval jeden z bránících hráčů domácích.
19'
Hra je aktuálně přerušena, protože sudí Pawson odpískal Senesimu faul.
17'
Semenyo se chtěl protáhnout do šance, ale tomu zabránil dobrým obranným zákrokem jeden z obránců domácích.
16'
Lerma se pokusil zaskočit Neta pohotovou ranou, ale jeho pokus zamířil hodně vedle pravé tyče.
16'
Ayewovi odpískán faul. Rozehrávat bude Bournemouth.
15'
Za prvních 15 minut už jsme viděli první šance na obou stranách, ale oba brankáři zatím chytají spolehlivě.
10'
Olise vypálil po centru do šestnáctky. Jeho rána ale nakonec skončila vysoko nad Netovou brankou.
10'
Ayew je na začátku utkání při chuti. Jeho další střelecký pokus tentokrát odvrátil jeden z beků Bournemouthu.
10'
Centr z rohu se ale hostům nepovedl, protože ho odvrátila domácí obrana.
9'
Semenyo měl první velkou šanci hostů. Dostal se k dorážce z nebezpečné pozice a mířil k pravé tyči. Johnstone ale dobrým zásahem vyrazil míč na roh.
8'
Smith centroval do pokutového území, ale brankář Johnstone byl rychlejší a sebral do rukou míč ze vzduchu.
6'
Olise rozehrával rohový kop, ale jeho centr do vápna našel pouze hlavu bránícího hráč Bournemouthu, který odhlavičkoval míč do bezpečí.
5'
Ayew znovu v šanci! Tentokrát vypálil nádhernou střelu z hranice šestnáctky do levé šibenice. Neto ovšem předvedl důležitý zákrok a srazil míč na roh.
3'
Ayew zahodil velkou šanci, když si v pokutovém území dobře naskočil na centr z volného přímého kopu a hlavou poslal balon na branku. Jeho pokus ale nemířil ideálně, a tak skončil míč v rukavicích Neta.
2'
Smith fauloval svého protihráče a Pawson mu píská nedovolený zákrok.
2'
Oba týmy začaly opatrně a spíše si teď rychle vyměňují balon.
1'

Crystal Palace FC: Johnstone – Ward (C), J. Andersen, Guéhi, Mitchell – Lerma, C. Richards, Schlupp – Olise, Édouard, Ayew.
Náhradníci: Matthews – Clyne, Tomkins, Ahamada, Hughes, França, Riedewald, Ebiowei, Mateta.

AFC Bournemouth: Neto (C) – Smith, Zabarnyj, Senesi, Kerkez – Christie, Cook – Sinisterra, Kluivert, Semenyo – Solanke.
Náhradníci: Travers – Mepham, Billing, D. Brooks, Kilkenny, Rothwell, Tavernier, Moore, Ouattara.
AFC Bournemouth
O tři body méne než Crystal Palace má Bournemouth. The Cherries drží šestibodový náskok na sestupující pozice, jejich pozice je tedy zatím klidná. případě vítězství nad Crystal Palace by si však Bournemouth výrazně polepšil. V posledních kolech se navíc svěřencům trenéra Iraoly velmi daří. Z pěti duelů bodovali hned ve čtyřech, třikrát z toho odcházeli ze zápasu jako vítězové. The Cherries těží z dobré střelecké formy Dominica Solankeho, jenž nastřílel již sedm zásahů, tři gôly poté nasázel Antoine Semenyo.
Crystal Palace FC
Vcelku poklidnou sezonu zatím prožívá Crystal Palace. Londýnský celek má na svém kontě po čtrnácti kolech šestnáct bodů a okupuje třináctou pozici. Svěřenci trenéra Hodgsona se drží tedy v pohodlném středu, na sestupové pozice drží náskok devíti bodů a nemusí být tedy pod vážnějším tlakem. V posledních kolech se však Crystal Palace moc nedaří. Z pěti posledních kol totiž londýnský celek vyhrál pouze na hřišti Burnley, v posledním kolech přišla alespoň remíza na hřišti West Hamu. Co se týče ofenzivy, tak jednoznačným sřeleckým lídrem je francouzský útočník Odsonne Edouard, který stihl nasázet již šest branek. Dvě branky poté má na svém kontě stoper Joachim Andersen a středopolař Eberechi Eze.
Dobrý středeční večer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Vítám všechny u sledování zápasu nejvyšší anglické soutěže mezi Crystal Palace a Bournemouthem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.