Premier League - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Luton Town - 9. března 2024   16:00

Crystal Palace
11' Mateta (Muñoz)
1:1
(1:0)
Luton Town
90+6' Woodrow  (Townsend)
Johnstone – C. Richards, J. Andersen, Ward (C) – Mitchell, Wharton (80. Hughes), Lerma, Muñoz – Eze, Ayew (70. Ahamada) – Mateta (80. Édouard).
Henderson – Clyne, Ozoh, Plange, Rodney, Tomkins.
Sunny Gill
Selhurst Park, Londýn
Luton Town
Kaminski – Mengi (62. Hašioka), Osho (80. Woodrow), Burke – Doughty, Barkley, J. Clark (87. Berry), Kaboré – Chong (87. Z. Nelson), Ogbene (87. Townsend) – Morris (C).
Krul, Shea – Mpanzu, Piesold.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 17:6. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 20:11.
90+8'
90+6'
LUTON TOWN PRÁVĚ VSTŘELIL BRANKU!
Tak se přece hosté dočkali! Townsend vyslal z pravého křídla centr do vápna kde ho ladně ztečoval k levé tyči CAULEY WOODROW! – 1:1, Asistence: Townsend
90+6'
Poslední minuta nastavení, zatím na míči hosté.
90+4'
Edouard se pokusil vystřelit a znovu téměř skóroval! Trefil břevno.
90+4'
Eagles s klidem kombinují na polovině hostů.
90+3'
A domácí drží míč co nejdál od své branky, toto vedení si už nechtějí nechat utéct.
90+1'
Žlutou kartu dostane za svůj zákrok Berry.
90+1'
Crystal Palace se hnal do útoku, Lerma přihrál míč Mitchellovi který běžel po levé straně vápna, jeho následná střela ale byla zblokovaná Kaborém.
90'
Doughtyho centr našel ve vápně pouze soupeřovu hlavu.
90'
Do útoku se opět ženou hosté, kteří nutně potřebují gól.
89'
Hašioka chyboval ve vlastním vápně, svou přihrávkou trefil Edouarda, naštěstí míč nedokázal zpracovat.
87'
Střídání týmu Luton Town:

Hned tři střídání pro hosty, ze hřiště odchází Clark, Ogbene, Chong, nahradí je Berry, Townsend a Nelson.
86'
Barkley vyhrál míč v souboji s Hughsem a tak jej poslal pro Doughtyho, který centrem hledal Morisse. Letící míč lapil Johnstone.
86'
Žlutou kartu dostal domácí hráč Daniel Munoz.
83'
Eze si všiml z půlky hřiště že Kaminski nebyl v nejlepší pozici a tak zkusil vystřelit a téměř skóroval! Chybělo dobrých pár centimetrů.
82'
Barkley zkusil popohnat Ogbeneho po pravém křídle, jeho přihrávka ale byla moc dlouhá.
80'

Osho pokračovat nemůže a tak ho nahrazuje Woodrow.
80'
Střídání týmu Crystal Palace FC:

Zatím jediný střelec zápasu Jean-Philippe Mateta střídá společně s Whartonem a nahradí je Edouard s Hughesem.
79'
Mezitím co Osha ošetřují, domácí chystají dvě výměny.
78'
A na zemi teď leží další hráč Lutonu, za koleno se drží Osho.
78'
Vypadá to na velmi energický závěr zápasu, obě strany hrají nahoru dolů.
77'
Luton Town tlačí a tlačí, snaží se najít vyrovnávací gól co to jde.
74'
NESKUTEČNÝ zákrok Kaminskiho! Mitchell vyzval Matetu centrem do malého vápna kde ze 2 metrů odhlavičkoval a na brankové čáře gólu zamezil famózně brankář hostů.
70'

Domácí reagují na tlak hostů a ze hřiště tak odchází Ayew, kterého nahrazuje Ahamada.
70'
Ke střele se dostal Hašioko, bránu přestřelil.
69'
Doughty míč vyslal na hlavu Warda, který odhlavičkoval na další roh.
69'
Tlak hostů se stupňuje! Morris bežel po levém křídle kde si veřil na Munoze, ten míč vyrazil a následuje roh Lutonu.
67'
Doughty konečně zleva našel v malém vápnu Morisse, který vyslal první střelu hostí na bránu v zápase a téměř bylo vyrovnáno!
65'
Kaboré se dostal do vápna, ale opět ani jeho a následný Barkleyho centr nenašel hlavu jejich spoluhráčů.
64'
Do dobré střelecké pozice se dostal Ayew, avšak zaváhal a obrana Lutonu se tak stihla vrátit zblokovat jeho pokus.
62'

A tak nakonec Mengi přece jenom pokračovat nebude, vystřídá ho Daiki Hašioka.
60'
Poslat slibný centr se první pokusil zleva Doughty a poté zprava Kaboré, ani jednou to však neskončilo ohrožením branky domácích.
59'
Eze se zpoza vápna chytrou kličkou dostal ke střele, k nebezpečnosti chyběla jen razance.
58'
Mengi je naštěstí vpořádku a pokračuje dál.
57'
Na zemi zůstal Mengi a potřebuje ošetření, toto není vůbec dobrá zpráva pro trenéra hostí.
57'
Burke zatáhl Ezeho a dostane za to zaslouženě žlutou kartu.
54'
Eze pálil z pozice ve vápně, bránu netrefil.
52'
Na pravém křídle se hnal do útoku Kaboré, jeho poslaný míč do vápna ale skončil na kopačkách domácích.
50'
Lerma vyslal v protiútoku po pravém křídle Ayewa, který ve vápně předal míč Munozovi, který už ale nic nevymyslel.
50'
Doughty zkusil vyslat Chonga, jeho přihrávka byla ale moc dlouhá.
49'
Ward si nerozuměl s Munozem a tak si můžou s míčem zakopat i hosté.
48'
Z rohu nic nebezpečného nevzešlo a u míče je Crystal Palace.
47'
Po ztrátě míče domácích se Ogbene hnal po pravém křídle, jeho pokus o centr na roh vyrazil Mitchell.
47'
Hosté se u míče dlouho neohřáli a opět můžou hrát domácí.
46'
Z centru nic nevzešlo, rozehrávat bude Kaminski.
46'
Hned ze začátku se hnali domácí do útoku a roh vybojoval Eze.
46'
45+6'
45+5'
Ve vápně hlavičkoval nacentrovaný míč Osho nad břevno branky Johnostona.
45+5'
A tak přece ano, Luton si vybojoval faul a přímák kopne Ross Barkley.
45+3'
V prvním poločase už se zřejmě nic moc nestane, ani jedna strana se nikam nežene.
45+1'
Hostům v prvním poločase dělá vysoký presink domácích opravdu velké problémy.
43'
Mateta zaváhal a neproměnil tak naprostou gólovku.
43'
Obrovská chyba Clarka, který přihrál do vápna přímo na kopačku Matetovi!
40'
Ayew nepříjemně vystřelil z dálky tečovanou střelu Mengim, Kaminski byl připraven.
38'
Eze velmí okatě zfauloval Clarka a obdrží za to žlutou kartu.
38'
Wharton poslal do vápna velmi nepřesný centr, rozehrávat bude Kaminski.
36'
Mateta se hnal do útoku po pravém křídle, kde ho přes nohy vzal Teden Mengi. Sudí kartu překvapivě neudělil.
36'
Chong dobře nacentroval do malého vápna kde ale na balón čekal pouze domácí Joachim Andersen.
34'
Míč letící k zadní tyčce pokryli domácí a nebezpečí se nekoná.
33'
Po sekvenci přihrávek se zleva pokusil do vápna nacentrovat Alfie Doughty, letící míč však vyrazil Munoz na roh pro Luton.
30'
Tentokrát už další následovat nebude, míč do outu odhlavičkoval Mateta.
30'
A další, už 3 rohy v řadě pro Crystal Palace.
29'
Po jednom rohu hned následuje další.
28'
Nepříjemný centr od Ezeho vyrazili hosté na roh pro domácí.
27'
Kaboré nepříjemně zklouznul Lermu v riskantním zákroku a obdrží tak žlutou kartu.
25'
Mič z vápna odhlavičkovali domácí přímo na střelu Clarkovi, jeho projektil ale ohrozil maximálně tak fanoušky ve 20 řadě.
24'
Clark se tlačil do vápna, kde ho o míč připravil Richards a následuje tak roh hostů.
24'
Domácí se hnali do útoku po levém křídle, před vápnem o míč ale přišel Eze.
22'
Tentokrát se zamotali v rozehrávce domácí a tak se v šanci ve vápně ocitl Morris. Z velkého úhlu nic nevymyslel.
21'
Alfie Doughty se rozběhl za míčem po levém křídle, jeho centr ale pouze trefil hned prvního bránícího hráče.
20'
Vysoký press Crystal Palace dělá hostům velké problémy.
19'
Press domácích opět znervóznil rozehrávku Lutonu a tak Barkley téměř nabídl další gólovku pro Palace.
19'
Crystal Palace dneska zatím naprosto dominují ve vzdušných soubojích.
17'
Luton opět hned po rozehrávce ztrácí balón.
17'
Domácí rozehráli na krátko, počemž centrem vyzval Lerma k hlavičce Warda. Hlavičkou branku netrefil.
16'
Luton se u míče dlouho neohřál a po dalším protiútoku Crystal Palace následuje roh domácích.
15'
Z rohu domácích nic nebylo, Lerma míč poslal zpoza vápna do hlediště.
14'
K Mitchellovi se míč už nedostal, Kaboré ho vykopl na roh.
14'
V rychlém útoku domácích Ayew poslal rychlou přihrávku do vápna, kde ještě Mateta míč přenechal na Mitchella.
11'
CRYSTAL PALACE PRÁVĚ VSTŘELIL BRANKU!
Alfie Doughty se přihrávkou dozadu vůbec nedorozuměl s Gabrielem Oshem, díky čemuž vyslal proti Kaminskimu samotného Daniela Munoze. Munoz ještě však nezakončil, vykoupal totiž brankáře hostů a potom chytře pobídl JEANA-PHILIPPEHO MATETU, který krásně zakončil – 1:0, Asistence: Daniel Munoz
9'
V malém vápně se míče zmocnil Thomas Kaminski.
9'
Joel Ward vyslal Matetu po křídle, který míč doběhl a vyslal prudký centr do malého vápna.
8'
Rozehrávka patřila Crystal Palace, rychle o míč ale přišli.
8'
Můžeme pokračovat, Ross Barkley je vpořádku.
5'
Hra je přerušena kvůli ošetření Rossa Barkleyho, kterému teče krev potom co ho nechtěně trefil Joel Ward.
5'
Tlak hostů pokračuje dál, domácí se míče nezmocnili.
4'
Míč doletěl k zadní tyči až na Morisse, svou střelou bránu ale neohrozil.
3'
Kaboré z kraje nastřelil Lermu a tak následuje první roh hostů.
2'
Luton se snaží najít cestu do vápna soupeře, ti však dobře presují.
1'
Utkání právě začalo, s míčem začínají hosté.
Dnešní zápas píská první sudí v historii anglického fotbalu, který má kořeny v jižní Asii.
Hráči nastupují na hřiště.

Crystal Palace FC: Johnstone – C. Richards, J. Andersen, Ward (C) – Mitchell, Wharton, Lerma, Muñoz – Eze, Ayew – Mateta.
Náhradníci: Henderson – Ahamada, Clyne, Édouard, Hughes, Ozoh, Plange, Rodney, Tomkins.
Trenér: Oliver Glasner

Luton Town: Kaminski – Mengi, Osho, Burke – Doughty, Barkley, J. Clark, Kaboré – Chong, Ogbene – Morris (C).
Náhradníci: Krul, Shea – Berry, Hašioka, Mpanzu, Z. Nelson, Piesold, Townsend, Woodrow.
Trenér: Rob Edwards

Rozhodčí: Sunny Gill.
Nový začátek po příchodu Olivera Glasnera na lavičku domácích přinesl Crystal Palace smíšené pocity. Po vítězství 3:0 nad Burnley následovala porážka 1:3 na hřišti Tottenhamu, kde jeho tým během 11 minut inkasoval třikrát, přestože předtím vedl! Osmibodový odstup od sestupového pásma a nadcházející duel s Lutonem by měly bývalému kouči Franfurktu poskytnout příležitost k prosazení svých taktických plánů a pokusu o záchranu Eagles.

Nováček Premier Luton se zatím letos jeví velmi sympaticky a nutno podotknout, že hraje nad očekávání. Zabrat dal skromný klub každému týmu, a to i těm z ''big 6''. Velmi často však zápasy prohrávají až na konci a je jisté že jim jen bojovné výkony, které skončí porážkou, pokud si chce zajistit setrvání v nejvyšší soutěži nepomůžou. Zlepšení skromného počtu dvou venkovních vítězství by alespoň částečně snížilo čtyřbodovou ztrátu na udržení, avšak oba tyto triumfy přišly proti týmům z dolní části tabulky. Před krátkou cestou na Selhurst Park by si však Luton mohl odnést povzbuzení z těchto výsledků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.