Premier League - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Manchester City - 10. března 2024   16:45

Liverpool
50' Mac Allister
1:1
(0:1)
Manchester City
23' Stones  (De Bruyne)
Liverpool
Kelleher – Bradley (61. Robertson), Quansah, van Dijk (C), Gomez – Szoboszlai (61. Saláh), Endó, Mac Allister – Elliott, Núñez (76. Gakpo), Díaz.
Adrián – B. Clark, Koumas, McConnell, Tsimikas, Nallo.
Oliver – Burt, Cook
Anfield Road, Liverpool
Ederson (56. Ortega) – Walker (C), Akanji, Aké – Rodri, Stones – Foden, B. Silva, De Bruyne (69. Kovačić), J. Álvarez (69. Doku) – Haaland.
Bobb, Dias, Gómez, Gvardiol, Nunes, Lewis.

V tabulce dnešní remíza znamená, že Arsenal se včerejší výhrou nad Brentfordem z třetí příčky usadil v čele, ovšem před Liverpoolem je jen o sedm branek lepší skóre, Manchester City pak na oba celky ztrácí jediný bod a posledních deset kol slibuje úžasnou podívanou.
Je za námi strhující souboj o čelo Premier League, Liverpool v něm remizoval s Manchesterem City 1:1, když vyhrát mohly oba celky.

Manchester City o přestávce vedl brankou Stonese z 23. minuty po rohovém kopu. Krátce po změně stran ale Ederson po chybné přihrávce Akého fauloval Núňeze a kromě penalty musel být brzy střídán. To už ale bylo vyrovnáno, když Ederson ještě čelil penaltě Alexise Mac Allistera, na niž nedosáhl.

Po příchodu Mohameda Salaha a Andyho Robertsona se Liverpool nadechl k velkému tlaku, na hřišti místy až dominoval, ovšem zejména Luis Díaz neproměňoval i ty nejvyloženější šance. V závěru mohli udeřit hosté, Jeremy Doku ale trefil tyč a v závěru nastavení velmi kontroverzní souboj Dokua s Mac Allisterem rozhodčí Oliver nevyhodnotil jako penaltový, zápas tak končí 1:1.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 13:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 6:10.
90+9'
90+9'
Jeremy Doku pořádně vysoko zdviženou nohou trefil Mac Allistera do hrudníku, situace se rychle přezkoumala u videa, penalta se ale nepíská.
90+9'
Po Robertsonově rohu se nikdo v červeném do zakončení nedostal, k zemi se ale skácel Alexis Mac Allister, domácí se marně dožadují pokutového kopu.
90+8'
Elliottův centr z pravé strany je sražen za brankovou čáru, následovat bude rohový kop Liverpoolu.
90+8'
Velké neshody mezi sebou řeší Joe Gomez s Erlingem Haalandem, mezitím se zcela jinde pokračuje ve hře.
90+7'
Endo přihrával do pokutového území ke Gakpovi, jenž chtěl posunout míč Salahovi, ten byl atakován na hraně pravidel, podle rozhodčího Olivera ale čistě.
90+5'
Jeremy Doku se protáhl po levém křídle do pokutového území, pak hledal před brankou Fodena, ten se do zakončení nedostal.
90+4'
Elliott po pravé straně vysunul dopředu Salaha, postranní rozhodčí Cook okamžitě signalizoval ofsajd, Egypťan pak ještě přihrával před branku, kde Gakpo zblízka zakončoval do břevna, Salahův ofsajd ale byl zjevný.
90+3'
Zatímco v prvním poločase byl počet střel vyrovnaný 7:7, tak ve druhém má výraznou převahu Liverpool poměrem 13:3.
90+2'
Robertsonův rohový kop se neujal, hosté si poradili i s následným nepovedeným centrem Mohameda Salaha.
90+1'
Harvey Elliott se protáhl podél pravé postranní čáry, následný centr srazil John Stones na rohový kop.
90+1'
Rozhodčí Oliver ještě prodlužuje tuto show o osm nastavených minut.
89'
Liverpool rychle přenesl hru k hostující brance, Mohamed Salah se uvolnil na pravé straně pokutového území, pravačkou z ostrého úhlu ale mířil přímo do připraveného Stefana Ortegy.
89'
Hrdinou Manchesteru City mohl být Jeremy Doku! Tomu Haaland přihrál v pádu k rohu pokutového území, Doku pak z úhlu prostřelil Kellehera, ovšem jeho střelu zastavila tyč domácí branky!
87'
Luis Díaz se na útočné polovině dostal přes Bernarda Silvu k míči jen pomocí nedovoleného zákroku, rozehrávat mohou hosté.
86'
Manuel Akanji si u vlastního pokutového území pokryl míč před Díazem, ten následně soupeřova obránce nedovoleně povalil k zemi.
85'
Zdravotní potíže trápí Kyla Walkera, jenž za doprovodu fyzioterapeutů odchází za postranní čáru.
84'
Elliott vzdušnou přihrávkou našel na levém křídle Robertsona, ten z první vracel míč do pokutového území, kde se k němu probil Mac Allister, ovšem nepovedlo se mu zakončení, které mířilo výrazně mimo branku. Argentinec pak gestikuloval k rozhodčímu Oliverovi, že byl faulován, ovšem marně.
83'
Gomezova střela z dálky byla zablokována, odraženého míče se zase ujal Liverpool.
82'
Robertsonův rohový kop našel před brankou van Dijka, ten v tísni hlavičkuje mimo branku.
82'
Luis Díaz rozbouřil Anfield svoji individuální akcí po levém křídle, kdy se parádně zbavil Rodriho i Kyla Walkera, ten nakonec dokázal ještě Díazův centr srazit na rohový kop.
81'
Salah si na pravém křídle zpracoval dlouhé přenesení hry, pak ale odcentroval jen přímo do rukavic Stefana Ortegy.
80'
Quansah se vydal na útočný výlet, prošel s míčem kolem několika hráčů Citizens, pak mířil po zemi ke vzdálenější tyči, Ortegovi se jeho střelu povedlo vyrazit mimo dosah dobíhajících hráčů Liverpoolu.
79'
Na lavičce Manchesteru City je z průběhu utkání a zřejmě i ze svého střídání velmi nešťastný Kevin De Bruyne, Pep Guardiola s ním chodí hovořit.
79'
Jeremy Doku si u rohu pokutového území našel střeleckou pozici, ovšem Gomez srazil jeho pokus ke Kelleherovi.
77'
Mac Allister se dlouhým nákopem snažil poslat do úniku Gakpa, velmi dobře ale přečetl hru Stefan Ortega, vyrazil daleko z branky a odehrál míč do bezpečného prostoru.
76'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Cody Gakpo.
76'
Zatímco stále pokračuje nekončící rozehrávka Citizens, tak fanoušci Liverpoolu už svůj pískot změnili na povzbuzování svého týmu.
75'
V nepřerušené hře trápí zdravotní potíže Mohameda Salaha, jehož ostrým skluzem atakoval Kyle Walker, mezitím za pískotu obecenstva drží míč hosté.
74'
Stefan Ortega se dostal pod tlak napadajícího Elliotta, ale nedopustil se podobného zaváhání jako včera Aaron Ramsdale z Arsenalu v zápase proti Brentfordu a povedlo se mu odehrát míč k postranní čáře.
73'
Na opačné straně zleva odcentroval Aké, jeho centr Kelleher vyrazil jen do dobíhajícího Fodena, od nějž se balón odrazil do břevna!
71'
Další tutovka Liverpoolu! Andy Robertson skvělým pasem od postranní čáry našel před brankou Darwina Núňeze, tomu Ortega zmenšil střelecký úhel a vychytal jej!
71'
Luis Díaz se přihrávkou z první snažil uvolnit Darwina Núňeze, ten ale byl dostatečně pokryt.
69'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Julián Álvarez, přichází Jeremy Doku.
69'
ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Mateo Kovačić.
68'
Andy Robertson stříleným centrem zřejmě chtěl najít před brankou své spoluhráče, nakonec trochu nečekaně přímo ohrozil Ortegu, centr ale doletěl těsně za vzdálenější horní roh hostující branky.
67'
Hosté v posledních minutách výrazně ztrácejí ve středu hřiště, do hry se tak chystá Mateo Kovačić.
65'
Liverpool je v drtivé ofenzivě, Mac Allister ze střední vzdálenosti střílel technicky ke vzdálenější tyči, Ortega vytáhl jeho střelu vedle branky.
65'
Po dalším rohu se odražený míč dostal k Salahovi, jeho ránu levačkou zablokoval Stones, následná Salahova střela pravačkou míří mimo branku.
64'
Rohový kop Andyho Robertsona odhlavičkoval Akanji v záklonu na další roh.
64'
A další ohromná šance Luise Díaze! Tentokrát jej před brankou našel Darwin Núňez, Díaz si znovu pohlídal své postavení, aby nebyl v ofsajdu, v poslední chvíli mu ale stačil ukopnout míč za branku Kyle Walker!
63'
Mohamed Salah vstoupil do zápasu geniální přihrávkou Luisi Díazovi do samostatného úniku, Díaz se snažil obstřelit Ortegu, mířil ale vedle jeho branky! Kolumbijec zahodil naprostou tutovku.
61'
Při předchozí střele Szoboszlaie rozhodčí neviděli Stonesovu teč, kope se tak od branky Stefana Ortegy.
61'
ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Mohamed Saláh.
61'
ze hřiště odchází Conor Bradley, přichází Andrew Robertson.
60'
Dominik Szoboszlai si před pokutovým územím Manchesteru City našel střeleckou pozici, jeho střelu ale John Stones srazil výrazně mimo branku.
59'
Žlutou kartu dostává Bernardo Silva, mezitím se u hostující lavičky chystají do hry Andy Robertson a Mohamed Salah.
59'
Rychlý přechod Liverpoolu přes střed hřiště, Luis Díaz potáhl míč po útočné polovině, vyměnil si jej s Darwinem Núňezem a mohl do obrovské šance, ovšem nedokázal si poradit s prvním dotykem a míč mu odskočil mimo dosah!
58'
Phil Foden dostal přihrávku do volného prostoru na pravé straně pokutového území a namířil si to ke Kelleherovi, zblízka jej nedokázal překonat!
58'
Julian Álvarez na levém křídle jednoduše obral o míč Quansaha, následně ale nepřesně přihrával před branku.
56'
ze hřiště odchází Ederson, přichází Stefan Ortega.
56'
Ederson už jen velmi pozvolným krokem a se smutným obličejem kráčí směrem k útrobám stadiónu, do branky se dostane Stefan Ortega.
54'
Ederson se svalil na trávník a zdá se, že nebude schopen pokračovat ve hře. To je stále následek penaltového faulu na Darwina Núňeze.
53'
Dawin Núňez dostal dlouhý pas za hostující obranu, dříve u míče ale byl Ederson, navíc byl Núňezovi máván ofsajd.
52'
Po nepřesné souhře Citizens na levé straně hřiště se bude kopat od branky Caoimhina Kellehera.
50'
Liverpool právě vstřelil branku! ALEXIS MAC ALLISTER kopl penaltu k levé tyči jako ve čtvrtek, Ederson vystihl stranu, ovšem na perfektně umístěnou střelu neměl šanci dosáhnout!
50'
Míč si pod svoji kontrolu vzal Alexis Mac Allister, jenž proměnil penaltu i na Letné.
48'
Po nepříjemném střetu musí být kromě Núňeze ošetřen i Ederson, jemuž Núňez při pádu narazil na koleno.
47'
Ederson za svůj zákrok navíc dostává žlutou kartu.
47'
Ederson dostal od Akého katastrofální malou domů, u míče byl dříve Darwin Núňez, jehož Ederson podrazil a rozhodčí Oliver bez váhání nařizuje naprosto jasnou penaltu!
47'
Penalta pro Liverpool!
46'
Po změně stran se zatím pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Za současného stavu se dá čekat, že se do hry brzy dostane Mohamed Salah, jenž na Letné i s nastavením zvládl nějakých dvacet minut hry.
Po prvním poločase velkého šlágru Manchester City vede v Liverpoolu 1:0, když se ve 23. minutě dokázal z rohového kopu prosadit John Stones. Jinak jsme viděli hru ve velmi rychlém tempu, ale s akcemi často končícími před pokutovým územím. Největší příležitost domácích po Elliottově nadýchaném centru hlavou nevyužil Dominik Szobozslai.
45+3'
45+3'
Z následného volného kopu to Dominik Szoboszlai zkusil z dálky přímo na branku, s prudkou ránou si Ederson poradil.
45+3'
Za podražení Alexise Mac Allistera dostává první žlutou kartu v zápase Rodri.
45+2'
Dominik Szoboszlai uvolnil na pravé straně pokutového území Conora Bradleyho, ten přihrávkou před branku nedokázal najít nabíhajícího Núňeze, i s troškou parádičky pak dokázal dostat míč do bezpečí John Stones.
45+1'
Rozhodčí Oliver k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
44'
Julian Álvarez si u rohu pokutového území připravil míč na pravačku, pak pálil vysoko nad branku.
42'
Phil Foden se neprotáhl kolem Díaze jen kvůli nedovolenému zákroku domácího hráče, hosté rozehrávají ve středu hřiště.
41'
Dominik Szoboszlai potáhl míč po útočné polovině, předal jej Luisi Díazovi, ten dokázal projít mezi dvěma soky, pak ale zakončoval zhruba metr a půl vedle hostující branky.
39'
Hosté se po zisku míče pokusili o rychlý přechod do útoku, vyplynul z toho brejk Haalanda proti van Dijkovi, v souboji těžkých vah Haaland nizozemského obránce dokázal obejít, pak ale zakončoval přímo do Kellehera.
37'
Kevin De Bruyne od rohového praporku hledal před brankou Stonese, tato souhra vedla k úvodní brance, tentokrát se ale Stones nedostal do zakončení.
36'
Kevin De Bruyne potáhl míč k pokutovému území Liverpoolu, pak Bradley stačil jeho střelu vychýlit mimo branku.
35'
Od praporku tentokrát rozehrál Phil Foden, před brankou odhlavičkoval míč Jarell Quansah.
35'
Při útočném výpadu Citizens Foden přihrál před pokutové území Haalandovi, ten se snažil obejít Quansaha, když do souboje vlétl van Dijk a odehrál míč na rohový kop.
34'
Julian Álvarez se nechal připravit o míč před vlastním pokutovým územím, Conor Bradley si pak našel pozici k zakončení, to však bylo sraženo mimo branku, pro míč si navíc doklouzal Ederson.
33'
Joe Gomez byl zdvojen u postranní čáry, pod tlakem vybojoval autové vhazování, v tu chvíli maximum možného.
31'
Na výborný centr Harveyho Elliotta si naběhl naprosto osamocený Dominik Szoboszlai, v obrovském výskoku ale hlavou nedokázal vměstnat míč na branku!
30'
Liverpool se rozestavil na útočné polovině, ovšem dobré postavení hostujících hráčů v defenzivě donutilo Reds vrátit se na tu svoji.
28'
Další útočná snaha Liverpoolu skončila ztrátou míče před pokutovým územím.
26'
Darwin Núňez si na útočné polovině všiml volného Luise Díaze, jeho přihrávka před branku na Szoboszlaie je zablokována, navíc se poslední jmenovaný ocitl v postavení mimo hru.
25'
Krátce po domácí rozehrávce už se k míči zase dostali Citizens a předávají si jej z nohy na nohu ve středu hřiště.
23'
Manchester City právě vstřelil branku! Zajímavě sehraný rohový kop vede k úvodní brance zápasu! Kevin De Bruyne adresoval skákavý pas do volného prostoru k přední tyči, kam si naběhl JOHN STONES a zblízka dokázal propasírovat míč mezi paží a tělem Kellehera!
23'
Centr Bernarda Silvy před Haalandem odhlavičkoval na rohový kop Virgil van Dijk.
22'
Rodriho přenesení hry přes dvě třetiny šířky hřiště si famózně zpracoval Phil Foden, hosté se pak ale do pokutového území nedostali, budou jen vhazovat.
21'
Při Akého přihrávce po útočné polovině Bernardo Silva věděl, že je v ofsajdové pozici a nechtěl se zapojit do hry, rozhodčí přesto rozhodli o ofsajdu portugalského fotbalisty.
19'
Domácí poprvé dopravili míč do sítě, když Mac Allister kolmicí vysunul do pokutového území Darwina Núňeze, ten přihrál Díazovi před prázdnou branku a pro kolumbijského fotbalistu už bylo jednoduché zakončit, Núňezovi je ale máván vcelku jasný ofsajd.
18'
Kyle Walker ve středu hřiště nepříjemně dohrál Szoboszlaie, rozhodčí Oliver zatím nechává žlutou kartu v kapse.
17'
Do Fodenovy střely zpoza pokutového území se obětavě vrhl Quansah.
17'
Zatímco v úvodu zápasu měl výraznou územní převahu Manchester City, tak v posledních pěti minutách už dvoutřetinové držení míče mají Reds.
16'
Luis Díaz se protáhl kolem Kyla Walkera a z levého křídla posadil míč na hlavu Darwina Núňeze, ten však zakončoval v záklonu nepřesně.
16'
Darwin Núňez si v pokutovém území zády k brance zpracoval přihrávku, ovšem zároveň byl přistižen v ofsajdu.
15'
Prudký pas Núňeze se nepovedlo zpracovat Szoboszlaiovi, což byla pro Liverpool škoda, neboť maďarský fotbalista by se v případě lepšího zpracování mohl dostat do příležitosti.
13'
Virgil van Dijk dlouhým pasem přenesl hru na pravé křídlo, kde si míč zpracoval Conor Bradley, jenž kličkami zamotal hlavu Akému, pak na jeho střílený pas nedosáhl brankář Ederson, dva kroky chyběly i klouzajícímu Núňezovi!
12'
Kevin De Bruyne předržel míč na útočné polovině, pak už přihrával Haalandovi do výrazného ofsajdu, navíc Belgičanova přihrávka byla zablokována.
11'
Za hlubokého pískotu liverpoolských fanoušků trvá výrazná aktivita Manchesteru City, hosté si nyní přihrávají mezi obrannou čtveřicí.
10'
Álvarezův rohový kop se nebezpečně odrazil před brankou Liverpoolu, hosté se ale k balónu neprotlačili.
9'
Phil Foden pronikl podél pravé postranní čáry kolem Joea Gomeze, následný centr uklidil na rohový kop Conor Bradley.
9'
Další útočná akce hostů, Rodri vybojoval míč v souboji s Endem, pak si s ním vyměnil míč Kevin De Bruyne a z dálky pálil štiplavou střelu, ta ale mířila přímo na Kellehera, jenž ji vyrazil.
8'
Po zisku míče hosté podnikli rychlý přechod do útoku, na levé straně pokutového území se uvolnil De Bruyne, jeho střílený centr ale zamířil za vzdálenější tyč domácí branky.
6'
Conor Bradley byl zastaven u postranní čáry, po odrazu míče za postranní čáru může mladý krajní bek Liverpoolu vhazovat.
4'
Hosté začínají zápas velmi aktivně, De Bruyneho centr z pravého křídla ale byl příliš přetažený, podobně nepřesný pas pak Rodri adresoval právě De Bruynemu při přenesení hry přes celou útočnou polovinu.
3'
Při dalším útočném výpadu obhájců titulu Bernardo Silva posunul míč doleva na Juliana Álvareze, jehož přízemní ránu kryje Caoimhin Kelleher.
2'
Kevin De Bruyne se rozběhl po volném prostoru u pravé postranní čáry, poté přihrál volnému Fodenovi, jenž pronikl do pokutového území, v poslední chvíli jej ale stačil výborným zákrokem obrat o míč Virgil van Dijk.
1'
Výkopu se ujal Alexis Mac Allister a je rozehráno!
1'
Před úvodním hvizdem ještě zní slavná klubová hymna Liverpoolu "You'll never walk alone!'.
Oba celky pochopitelně nastoupí v tradičních barvách, Liverpool tedy v červené a Manchester City ve světle modré.
Trojice rozhodčích v čele s Michaelem Oliverem přivedla fotbalisty před beznadějně vyprodané ochozy Anfieldu, na nich panuje skvělá atmosféra.

Liverpool FC: Kelleher – Bradley, Quansah, van Dijk (C), Gomez – Szoboszlai, Endó, Mac Allister – Elliott, Núñez, Díaz.
Náhradníci: Adrián – B. Clark, Gakpo, Koumas, McConnell, Nallo, Robertson, Tsimikas, Saláh.
Trenér: Jürgen Klopp

Manchester City: Ederson – Walker (C), Akanji, Aké – Rodri, Stones – Foden, B. Silva, De Bruyne, J. Álvarez – Haaland.
Náhradníci: Ortega – Bobb, Doku, Dias, Gómez, Gvardiol, Kovačić, Nunes, Lewis.
Trenér: Pep Guardiola

Rozhodčí: Oliver – Burt, Cook.

Manchester City je neporažen od utkání na Aston Ville v úvodu prosince, od té doby z dalších dvaceti zápasů nevyhrál jen při domácích remízách s Crystal Palace a Chelsea. Na trávnících soupeřů Citizens táhnou sérii devíti vítězství v řadě.

Také tým Pepa Guardioly si vede dobře na evropské scéně, má za sebou odvetné utkání osmifinále s FC Kodaň, kterou po výhře 3:1 v dánské metropoli porazil shodným výsledkem i v domácím prostředí a obhájci titulu s v Lize mistrů s přehledem kvalifikovali do čtvrtfinále letošního ročníku soutěže.

Po zdravotní stránce jsou na tom Citizens nesrovnatelně lépe. Mimo hru je s jistotou jen Jack Grealish, jehož trápí tříslo, nejistý je start Metheuse Nunese, jenž si v odvetě proti Kodani vykloubil prst, a Jeremyho Dokua, jenž to utkání vynechal kvůli svalovým problémům.
Liverpool FC

Liverpool se ve čtvrtek představil v Praze, když na Spartě v rámci osmifinále Evropské ligy vyhrál vysoko 5:1 a prakticky si tím zajistil účast ve čtvrtfinále druhé nejvýznamnější evropské klubové soutěže. Odveta se uskuteční ve čtvrtek na Anfieldu a asi jen stěží se dá očekávat nějaký zázrak.

V Premier League Liverpool v úvodu února prohrál na Arsenalu 1:3, od té doby si připsal čtyři výhry v řadě. Zejména ta poslední se ale rodila velmi těžce, když utkání v Nottinghamu rozhodl Darwin Núňez jedinou brankou až v 9. minutě nastaveného času. Před tímto kolem tak Liverpool vedl Premier League o bod před svým dnešním soupeřem a o další bod před Arsenalem, o jehož včerejší výhře nad Brentfordem už ale byla řeč.

Liverpool měl v posledních týdnech ohromné potíže s velkým množstvím zraněných hráčů, tak ačkoliv jich osm stále chybí, někteří podstatní hráči už se vrátili do zápasového rytmu, naposledy Mohamed Salah, jenž se z lavičky zapojil do utkání na Letné.

Mimo hru zůstávají Ben Doak, Joel Matip, Trent Alexander-Arnold, Alisson Becker, Stefan Bajcetic, Thiago Alcantara, Curtis Jones a Ryan Gravenberch. Otazník visí nad Ibrahimou Konatém, jenž kvůli zranění nedohrál utkání na Spartě a o jeho startu se rozhodne asi až během odpoledne.
Hezké nedělní odpoledne při sledování mimořádného šlágru anglické Premier League, utkají se první tým tabulky s druhým na startu tohoto kola soutěže, Liverpool přivítá Manchester City.

Včerejší výhrou nad Brentfordem oba celky přeskočil Arsenal, ovšem do čela tabulky se dostane případný vítěz dnešního zápasu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.