Premier League - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Aston Villa - 3. dubna 2024   21:15

Manchester City
11' Rodri (Doku) • 45+1' Foden  • 62' Foden (Rodri) • 69' Foden
4:1
(2:1)
Aston Villa
20' Durán  (Rogers)
Ortega – Lewis, Dias (C), Akanji, Gvardiol – Rodri (75. Kovačić), B. Silva (75. Nunes) – Doku (80. Gómez), Foden (80. Bobb), Grealish – J. Álvarez.
Carson – De Bruyne, Stones, Susoho, Haaland.
England – Smart, Greenhalgh
Etihad Stadium, Manchester
Aston Villa
Olsen – Konsa, Carlos, Lenglet, Digne – Zaniolo (77. Kellyman), Iroegbunam (63. Tielemans), Luiz (C) (64. C. Chambers), Rogers – Diaby (63. Bailey), Durán (71. Moreno).
Gauci – Kesler-Hayden, Torres.

Manchester City se po remízách s Liverpoolem a Arsenalem vrátil na vítěznou vlnu, když dalšího silného soka skolil 4:1.

K jasnému vítězství hlavní měrou přispěl autor hattricku Phil Foden, kromě něj se v úvodu zápasu trefil i Rodri. Za hosty srovnal na 1:1 Jhon Durán, jinak ale byli převážnou většinu zápasu pod obrovským tlakem a na body dnes reálně moc pomýšlet nemohli.

Manchester City se v tabulce dotahuje na druhý Liverpool, oba celky ztrácejí bod na Arsenal, který si dnes večer poradil s Lutonem 2:0, Liverpool ale ještě disponuje zápasem třicátého kola k dobru, proti Sheffieldu United by zítra neměl mít nejmenší potíže.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 14:5. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:13.
90+4'
90+4'
Chambers v blízkosti laviček srazil k zemi Grealishe, za což si vykoledoval, při současném stavu velmi zbytečnou, žlutou kartu.
90+2'
A ještě jedna velká možnost domácích! Gvardiol ji připravil pro Sergia Gómeze, jeho střela se otřela o tyč hostující branky! Robin Olsen by neměl nejmenší šanci zasáhnout.
90+1'
Rozhodčí England oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90+1'
Moreno vybojoval rohový kop, po něm si sám našel přetažený centr u vzdálenější tyče, ovšem chybělo mu půl kroku, aby se dostal k balónu.
90'
Grealish připravil solidní možnost pro Bobba, tomu střela vůbec nevyšla, povedlo se mu ale posunout míč k Álvarezovi, ten si jej navedl kolem brankáře Olsena, na něj ale nakonec vyzrát nedokázal.
89'
Ten také vedl k zisku míče, Julian Álvarez pak ale zapisuje do statistik jen další zablokovanou střelu.
89'
Aston Villa drží míč na svých kopačkách ve středu hřiště, utkání už se spíše jen dohrává. Oproti svému soupeři se ale domácí stále snaží i o presink.
87'
Hosté se podívali k pokutovému území soupeře, Kellymanova střela ale byla zablokována.
87'
Tielemans chyboval nepřesnou přihrávkou před vlastním pokutovým územím, Álvarez ji ale nedokázal potrestat, protože mu v klíčové chvíli odskočil míč od kopačky.
85'
Po nepřesné přihrávce Bobba zamezil rychlejšímu přechodu hostů přes střed hřiště nedovoleným zákrokem Akanji.
84'
Jack Grealish byl faulován při průniku útočnou polovinou, domácí rychle rozehráli z místa přestupku.
83'
Oscaru Bobbovi nevyšel průnik po pravé straně pokutového území, bude se kopat od branky Robina Olsena.
82'
I po změnách v sestavě vidíme neustále podobný obrázek hry, domácí si přihrávají na útočné polovině, Aston Villa je ve všech hráčích stažena na třiceti metrech od branky.
80'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Jeremy Doku, přichází Sergio Gómez.
80'
ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Oscar Bobb.
80'
Matheus Nunes se uvolnil kolem Chamberse a namířil si to k pokutovému území, před ním se odhodlal ke střele, která mířila zhruba metr nad branku.
78'
Ezri Konsa byl sražen Matheusem Nunesem v pokutovém území, rozhodčí England ale jasně signalizuje, že se o penaltový zákrok nejednalo.
77'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Omari Kellyman.
76'
Nicolo Zaniolo před chvílí inkasoval „koňara“ a velmi pravděpodobně nebude schopen pokračovat, neboť se posadil na trávník a dál už to asi nepůjde.
75'
ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Matheus Nunes.
75'
ze hřiště odchází Rodri, přichází Mateo Kovačić.
74'
Jack Grealish celkem jednoduše pronikl po levé straně pokutového území, následný střílený pas před branku mířil mimo dosah spoluhráčů.
73'
Při hostujícím protiútoku Bailey z pravého křídla přihrál do pokutového území Rogersovi, ten se ale nedokázal dostat do zakončení.
71'
Už se zase hraje u pokutového území Aston Villy, domácí se dnes fotbalem vyloženě baví.
71'
ze hřiště odchází Jhon Durán, přichází Álex Moreno.
69'
Manchester City právě vstřelil branku! PHIL FODEN při průniku k pokutovém území padl k zemi, hvizd rozhodčího Englanda si nevynutil, tak se naštval, vstal z trávníku, sám si okamžitě vybojoval míč na Chambersovi a prudkou ránou pod břevno nedal Olsenovi nejmenší šanci zasáhnout! Hattrick!
68'
Grealish s Bernardem Silvou přesnou souhrou připravili další velmi dobrou možnost pro Rodriho, ten si ale posunul míč dále od kopačky, než by potřeboval, pak už byla Španělova střela zablokována.
67'
I nadále se hraje převážně pod taktovkou domácích, ti už jsou zase usazeni na útočné polovině.
65'
Další dobrá palebná možnost pro domácí! Doku ji připravil pro Rica Lewise, ten ale ránou ze střední vzdálenosti netrefil branku.
64'
ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Calum Chambers.
63'
ze hřiště odchází Tim Iroegbunam, přichází Youri Tielemans.
63'
ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Leon Bailey.
62'
Manchester City právě vstřelil branku! Domácí mohou být výrazně klidnější! A může za to Rodri, jenž předvedl skvělou individuální akci před pokutovým územím, pak přesně přihrál volnému PHILU FODENOVI, jenž se trefil přesným zásahem o tyč.
61'
Pro Digneho centr si s velkou jistotou došel Stefan Ortega.
59'
Phil Foden se pokusil obrovskou početní převahu pokořit elegantním slalomem. Ten dlouho vypadal dobře, nakonec neudržel stabilitu a skončil na zemi.
57'
Doku uvolnil na levé straně Grealishe, ten si připravil míč na pravačku, pak pálil přímo do Konsy, který se postavil před svého bývalého spoluhráče z Aston Villy.
56'
Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Diego Carlos, jeho hlavička ale mířila přímo do středu branky, kde ji Ortega dokázal vyrazit.
55'
Hosté měli obrovskou šanci na vyrovnání! Po zisku míče se dostali do rychlého brejku ve třech proti dvěma, Diaby připravil dobrou pozici pro Douglase Luize, jenž mířil pod břevno, ovšem směrem ke středu branky a Stefan Ortega stačil jeho ránu vytěsnit nad branku!
53'
Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet Jack Grealish, domácí ale pokračovali v kombinační souhře, Jeremy Doku si to zprava namířil do pokutového území, pak pálil do připraveného Olsena.
52'
Po odkopu do středu hřiště se Jhon Durán nedovoleně pověsil na Akanjiho, rozehrávat mohou zase domácí.
51'
Citizens zase zatlačili soupeře k jeho pokutovému území a snaží se znovu přelstít zahuštěný prostor v defenzivě Aston Villy.
49'
Po ubránění rohového kopu si to rychle namířil dopředu Diaby, u rohu pokutového území si zasekl míč, pak nepřesně centroval.
49'
Foden tentokrát prostrčil míč na Bernarda Silvu, ten si pohlídal postavení mezi hostujícími stopery a ocitl se také ve výborné příležitosti, další výborný zákrok si připsal Robin Olsen!
48'
Foden připravil dobrou příležitost pro Dokua, ten ránou z pravé strany nevyzrál na Robina Olsena!
47'
Villans vstoupili do druhého poločasu aktivně, Diaby potáhl míč po pravé straně do pokutového území, následnou střelu či přihrávku ale zablokoval Joško Gvardiol.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Přestávka je obrovským vysvobozením hostů z Birminghamu, neboť Mancehster City měl v poslední čtvrthodině úvodního dějství skutečně ohromný tlak, který nakonec dokázal zužitkovat k druhému vedení v zápase.

To první zařídil už v 11. minutě po souhře s Dokuem Rodri. Aston Villa ale dokázala poměrně rychle odpovědět hezkou kombinační souhrou zakončenou Jhonem Duránem. Poté se ale hosté dostali pod zmíněný obrovský tlak, jemuž nakonec neodolali ani do přestávky a v nastaveném čase se trefil z volného kopu Phil Foden.
45'
45+5'
Álvarezův rohový kop vyboxoval Robin Olsen, tím končí první poločas.
45+5'
A další šance! Centr Bernarda Silvy z levé strany našel v obrovské šanci Juliana Álvareze, ten mířil pod břevno, Olsen ale výborným zákrokem vytěsnil míč nad branku!
45+4'
Domácí nadále buší na obranu Aston Villy, do další šance se dral Álvarez, místo střely ale volil přihrávku, ta byla zablokována.
45+3'
Grealish před pokutovým územím Aston Villy zachytil další nepřesnou přihrávku Douglase Luize, centr Bernarda Silvy z levé strany se pak neujal, navíc je Portugalci máván ofsajd.
45+1'
Manchester City právě vstřelil branku! Domácí znovu vedou! PHIL FODEN dokonale trefil obrovskou díru ve zdi, kterou vytvořil špatně skákající Zaniolo a na přesnou střelu k tyči neměl Olsen nejmenší šanci dosáhnout. Brutální chyba hostující zdi, zejména Nicoly Zaniola.
45+1'
Rozhodčí England k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává čtyři nastavené.
45'
Douglas Luiz, hrající se žlutou kartou na kontě, po ztrátě míče před vlastním pokutovým územím stáhl Phila Fodena a může být rád, že bude v zápase pokračovat.
45'
Převahu Manchesteru City dokumentuje většina statistik, na doteky v pokutovém území soupeře je to aktuálně 28:8.
43'
Jhon Durán se svíjí na trávníku po střetu s Rúbenem Diasem, hostující útočník se drží za hlavu.
41'
Álvarez se dostal k míči v pokutovém území, pak mu ale nevyšel technický kop do míče, co měl být možná střelou, možná centrem, každopádně zamířil až za hostující branku.
40'
Aston Villa zůstává pod vytrvalým tlakem, kromě domácího brankáře Ortegy jsou všichni hráči na pětatřiceti metrech od branky Aston Villy.
39'
Julián Álvarez z volného kopu pálil poměrně výrazně mimo branku.
38'
Jack Grealish byl při průniku útočnou polovinou sražen Douglasem Luizem, jenž dostává žlutou kartu, navíc je z toho volný kop z nebezpečné palebné pozice.
37'
Domácím se tentokrát povedlo přelstít zahuštěný prostor výbornou kombinací, v pokutovém území se díky ni uvolnil Julián Álvarez a měl obrovskou tutovku, jeho ránu ale skvělým zákrokem vykopl Robin Olsen!
35'
Jeremy Doku parádně obešel Zaniola, pak si poradil i s Dignem, následně ale nepřesně centroval.
35'
Aston Ville se povedlo přenést hru na soupeřovu polovinu, postupně se ale hosté vrátili až k Olsenovi.
34'
Rodri se snažil přihrát proti noze Silvovi, před ním stačili hosté odkopnout míč k postranní čáře.
32'
Bylo by s podivem, pokud by při letošním metru Jack Grealish za nevhodné chování nedostal žlutou kartu, tu už rozhodčí England tasí z kapsy.
31'
Grealishovi byl při průniku podél pokutového území pískán nedovolený zákrok na Douglase Luize, což domácí těžce nesou a pořádně se rozzuřili na hlavního arbitra.
29'
Na střelecké pokusy je to 5:3 pro Manchester City, na bránu 2:1.
28'
Álvarez prostrčil svoji kolmici do pokutového území na zatím nevýrazného Fodena, ten se ale do zakončení nedostal. Posléze od rohu pokutového území centroval Gvardiol, Zaniolo ale dokázal udržet na zádech nabíhajícího Dokua a sklepl míč k Olsenovi.
26'
Domácí už jsou zase usazeni na útočné polovině, po odrazu míče do zámezí vhazuje Rico Lewis.
24'
Rodri přesunul hru k Dokuovi na pravé křídlo, pak zprvu příliš přetáhl svůj centr, ovšem dokázal tím najít Grealishe, jehož střela z voleje zamířila za vzdálenější tyč hostující branky. Domácí se marně dožadovali teče Robina Olsena, zároveň ale Doku byl v těsném ofsajdu.
23'
Jeremy Doku si na pravém křídle udělal prostor k centru před branku, namířil jej ale jen k Robinu Olsenovi.
22'
Potvrzeno, Darren England ukazuje na středový bod a máme oficiálně vyrovnáno.
21'
U videa se ještě řeší, zda i této brance nepředcházel nějaký ofsajd, vše by ale mělo být v pořádku.
20'
Aston Villa právě vstřelila branku! Hostům se povedla nádherná akce a vyrovnávají! Po zisku míče u vlastního pokutového území Villans podnikli rychlý protiútok, v jehož závěru JHON DURÁN pronikl do pokutového území pomocí narážečky s Morganem Rogersem a obstřelil brankáře Ortegu!
17'
Bernardo Silva si na levém křídle našel prostor k centru, před brankou ale nenašel žádného ze spoluhráčů.
17'
Domácí si v klidu přihrávají ve středu hřiště, nyní v takřka až chodeckém tempu, Villans jejich rozehrávku nijak nenapadají.
15'
Jhon Durán dostal od Douglase Luize přihrávku za obranu Manchesteru City, ale také do ofsajdu. Proti následné pohotové střele Kolumbijce si velmi dobrý zákrok připsal Ortega, byl však nakonec zbytečný.
13'
Po dlouhém autu Digneho se hosté do zakončení neprotlačili, pak si Diego Carlos posunul míč příliš daleko od nohy a nedostihl jej ve hře, následuje odkop od domácí branky.
12'
Ještě se u videa řešilo, zda přihrávající Jeremy Doku nebyl v ofsajdu, jeho postavení však bylo těsně v pořádku a branka je potvrzena.
11'
Manchester City právě vstřelil branku! Domácí udeřili hned z první výrazné šance! Jeremy Doku se na pravém křídle uvolnil přes Digneho, dostal přihrávku do volného prostoru, následným pasem našel před brankou RODRIHO, jenž se trefil nechytatelně pod břevno!
10'
Rodri si před pokutovým územím Aston Villy připravil míč na levačku, pak přízemní ránou k tyči vyzval k zákroku Robina Olsena.
8'
S následným centrem ze standardní situace si bezpečně poradil Robin Olsen.
7'
Jeremy Doku byl při průniku podél pravé postranní čáry faulován Dignem, následovat bude standardní situace ve prospěch Citizens.
6'
Jhon Durán zůstal ležet na trávníku po srážce s Gvardiolem a těžce se zvedá na nohy, měl by ale být schopen v zápase pokračovat.
6'
Hosté zamířili do přečíslení, Diabyho přihrávka ale byla zablokována, hosté se zlobí, že rozhodčí England neodpískal nedovolenou hru rukou.
5'
Nepřesnou přihrávku Digneho podél postranní čáry zachytil Zaniolo až v zámezí, vhazovat mohou domácí.
4'
Grealishův centr jen proletěl předbrankovým prostorem, bude se rozehrávat od branky Robina Olsena.
2'
Jack Grealish z levé strany přihrál do pokutového území Juliánu Álvarezovi, ten z otočky pálil do boční sítě, navíc byl v době Grealishovy přihrávky zřejmě v těsném ofsajdu.
2'
S centrem Douglase Luize od praporku k přední tyči si domácí defenziva poradila a už se hraje ve středu hřiště.
1'
První útočnou akci Villans vedli po levé straně, centr Zaniola je sražen za branku a následovat bude první rohový kop zápasu.
1'
Úvodního výkopu se ujala Aston Villa a je rozehráno. Oba celky hrají v tradičních barvách, Aston Villa tedy ve vínové, Manchester City ve světle modré.
1'
Do branky Aston Villy se nakonec postaví Robin Olsen, Emiliana Martíneze skolila nemoc. Kapitánskou pásku navlékne Douglas Luiz.

Manchester City: Ortega – Lewis, Dias (C), Akanji, Gvardiol – Rodri, B. Silva – Doku, Foden, Grealish – J. Álvarez.
Náhradníci: Carson – De Bruyne, Bobb, Gómez, Kovačić, Nunes, Stones, Susoho, Haaland.
Trenér: Pep Guardiola

Aston Villa FC: Olsen – Konsa, Carlos, Lenglet, Digne – Zaniolo, Iroegbunam, Luiz (C), Rogers – Diaby, Durán.
Náhradníci: Gauci – C. Chambers, Kellyman, Bailey, Tielemans, Kesler-Hayden, Moreno, Torres.
Trenér: Unai Emery

Rozhodčí: England – Smart, Greenhalgh.
Aston Villa FC

Aston Villa zažívá úžasnou sezónu, už delší dobu se drží v nejlepší čtveřici Premier League a bojuje o historickou účast v Lize mistrů. Po třiceti kolech má náskok dvou bodů na pátý Tottenham a dvanácti na šestý Manchester United. To také může být velmi důležitý faktor, neboť Anglie má dle nových pravidel pro rozšířenou sestavu v příštím ročníku Ligy mistrů velmi slušnou šanci získat jedno místo navíc díky svému letošnímu koeficientu.

Villans vůbec nevyšla polovina března, kdy před reprezentační přestávkou nejdříve podlehli doma 0:4 Tottenhamu, poté remizovali 1:1 na West Hamu. Po pauze se ale vrátili na vítěznou vlnu, když v derby zdolali Wolves 2:0.

Značným problémem pro trenéra Unaie Emeryho je ztráta Ollieho Watkinse, klíčový útočník nedohrál poslední utkání kvůli zranění zadního stehenního svalu a velmi pravděpodobně bude chybět celý tento týden. Na marodce se tak připojí k Boubacaru Kamarovi, Emilianu Buendíovi a Mattymu Cashovi. Po zranění kotníku zřejmě ještě nebude k dispozici do základní sestavy Jacob Ramsey a John McGinn si odpyká třetí zápas z trestu za vyloučení proti Tottenhamu

Od zmíněné prohry ve Villa Parku Manchester City drží neporazitelnost dlouhou už 23 soutěžních zápasů. Celek Pepa Guardioly prožívá mimořádně náročné období, neboť reprezentační přestávku olemoval duely se svými klíčovými soupeři v boji o titul, v Liverpoolu i doma s Arsenalem uhrál remízy 1:1, respektive 0:0 a nyní jej čeká třetí celek z vedoucí čtveřice.

Po bezbrankové remíze s Arsenalem, která byla shodou okolností prvním zápasem od utkání ve Villa Parku, kdy Manchester City neskóroval, jsou světle modří na třetím místě soutěže se ztrátou jednoho bodu na druhý Arsenal a tří na vedoucí Liverpool. V domácím prostředí Manchester City zůstává neporažen s bilancí 10-5-0.

Mimo hru zůstávají brankář Ederson i obránce Walker, start Johna Stonese trenér Guardiola před zápasem s Arsenalem vyloučil, přesto se anglický obránce nečekaně objevil na lavičce, ovšem zřejmě ještě nebude fit k účasti v základní sestavě a během prvního poločasu musel kvůli nespecifikovanému zranění odstoupit Nathan Aké.
Hezký večer při sledování přenosu atraktivního utkání 31. kola anglické Premier League, v nesmírně důležitém utkání se utkají nečekaní sousedé v tabulce, třetí Manchester City přivítá čtvrtou Aston Villu.

Oba celky se utkaly ve Villa Parku v prosinci a jednalo o jeden z naprosto nejhorších zápasů City pod vedením Pepa Guardioly, neboť Aston Villa slavného soupeře herně totálně přejela, zvítězila na střely 22:2 a konečný výsledek 1:0 pro Aston Villu byl pro hosty ještě více než milostivý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.