Premier League - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nottingham Forest : Brentford - 1. října 2023   15:00

Nottingham Forest
65' Domínguez (Toffolo)
1:1
(0:0)
Brentford
57' Nørgaard  (Jensen)
Turner – Aurier /C/, Boly, Niakhaté, Murillo – Sangaré (77. Kouyaté), Mangala – Elanga (60. Gibbs-White), Domínguez (80. Origi), Hudson-Odoi (60. Toffolo) – Awoniyi (80. Wood).
Vlachodimos – Worrall, Montiel, Santos.
Tierney – Davies, Ledger
City Ground, Nottingham
29 004 diváků
Brentford
Flekken – Ajer (89. Roerslev), Collins, Pinnock, Hickey (69. Ghoddos) – Jensen (69. Onyeka), Nørgaard /C/, Janelt (89. Olakigbe) – Mbeumo, Wissa, Lewis-Potter (75. Maupay).
Strakoša – Jørgensen, Jarmoljuk, Brierley.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 4:6. Rohy: 1:11. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:10.
Dlouho šedivý a bezbrankový zápas dostal šťávu až po vyloučení domácího Niakhatého, které navíc z následného přímáku potrestal gólem Nørgaard. Také Nottinghamu se ovšem podařila gólová hlavička zásluhou premiérové ostrovní trefy nové posily Domíngueze a i přes několik možností, závarů i občasných kiksů domácího brankáře domácí v oslabení bod uhájili.
90+14'
90+14'
Tak stále se hraje, ač diváci mocně pískají. Roerslev ještě nachází v šestnáctce Maupaye, který si v obležení nezpracoval skákavý míč. Zprava ještě centroval Ghoddos, ale už jen do Turnerových rukavic.
90+13'
Míč směřuje do zámezí a tím hasne už zřejmě poslední možnost „včel“ urvat ještě v přesilovce vítězství na svou stranu.
90+12'
Hosté spěchají, Roerslev centroval do přehuštěného prostoru v šestnáctce, kde neměl prostor ke střele Wissa, ale dokázal posunout míč lépe postavenému Maupayovi, jehož pokus opět červenobílí srazili na roh.
90+11'
Boly už je na svém místě před nottinghamskou bránou a blokuje střelu Wissy, kterému výborně přiťukl míč Onyeka.
90+11'
Bolyho po dohrání akce chytaly křeče, ale nezbývá mu než se zapojit znovu do hry. Střídat se již nedá.
90+10'
Právě Gibbs-White zakroutil přímý kop do skrumáže nabíhajících hráčů, kde míč lízl hlavou vedle zadní tyče Boly.
90+10'
Faulován byl Gibbs-White, jak naloží Forest s přímým kopem z necelých 30 metrů?
90+8'
Po rohovém kopu letí jen kousíček nad břevno utěšená rána hostujícího kapitána Nørgaarda.
90+7'
Domácí se domnívali, že se centrovaný míč stočí do zámezí, jenže chyba lávky. Balon zachytil na hrací ploše Mbeumo a přiťukl Olakigbemu, který střelou z úhlu pořádně vystrašil Turnera.
90+6'
Zahrozili i domácí. Chris Wood si naskočil na Kouyatého centr zprava, hlavičku z malého vápna však v mírném záklonu nedokázal nasměrovat mezi tyče.
90+4'
Roerslevův centr hlavičkoval metr nad břevno Mbeumo.
90+3'
Roerslev zachytil sražený Pinnockův centr a posílal domácím do vápna vysokou svíci, ale Turner při výběhu nezaváhal.
90'
Dlouhý míč odkopává přes hlavu Murillo dos Santos za postranní čáru.
90'
Dnešní utkání sleduje 29 004 diváků.
90'
Sedmý rohový kop hostů rozehrál Sámán Ghoddos a Collinsova hlavička končí v zámezí.
89'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Vitaly Janelt, přichází Michael Olakigbe,
ze hřiště odchází Kristoffer Ajer, přichází Mads Roerslev.
89'
Domácí se trochu zapomněli v soupeřově šestnáctce, do bleskurychlého brejku vyzval Wissa Mbeuma, kterému však ránu v pokutovém území Nottinghamu stačil skluzem znamenitě zblokovat Gibbs-White.
86'
Šestý roh londýnského klubu nepřinesl nebezpečí pro oslabenou domácí družinu.
85'
Toffolo ve skluzu srazil Mbeumův centr na další rohový kop.
83'
Brentford má v přesilovce pouze platonickou převahu, do šancí se nedostává.
81'
Janelt zakroutil zajímavý centr do šestnáctky, kde došlo k závaru a „Tricky trees“ vysvobodil až odmávaný ofsajd Nørgaarda.
80'
Střídání v mužstvu Nottingham Forest:
ze hřiště odkulhal zraněný Nicolás Domínguez, na jeho místo přichází Divock Origi,
protože se jedná o poslední časové okno ke změně, odchází zároveň Taiwo Awoniyi, kterého nahradil Chris Wood.
80'
Lékař odvádí argentinského záložníka do zámezí a je jasné, že zápas pro něj předčasně skončí.
78'
Při odkopu míče si možná vyvrtnul kotník autor vyrovnávací branky Domínguez a je ošetřován na mokrém trávníku.
77'
Střídání v týmu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází Ibrahim Sangaré, přichází Cheikhou Kouyaté.
76'
Po rohu odevzdává míč nemířenou střelou vysoko na tribunu Onyeka.
76'
Střídající Maupay se hned dostal ke střele, kterou srazil Toffolo na roh.
75'
ze hřiště odchází Keane Lewis-Potter, přichází Neal Maupay.
75'
Sangaré zastavil postup Lewise-Pottera, pro něhož to bude poslední dnešní akce.
73'
Ajer si razil cestu pokutovým územím Nottinghamu, podle rozhodčího však nedovoleným způsobem.
70'
Ghoddos u postranní čáry srazil Awoniyiho, vzápětí naopak domácí Gibbs-White oplácel Onyekovi. Rozhodčí žlutou kartu ponechává v obou případech v kapsičce.
69'
ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Frank Onyeka,
ze hřiště odchází Aaron Hickey, přichází Sámán Ghoddos.
68'
Ibrahim Sangaré (Nottingham Forest) si vysloužil za řečnění žlutou kartu.
68'
Turner vybíhal pro Ajerovu hlavičku, která se snášela obloukem na malé vápno, tam ho tvrdě fauloval Nørgaard.
66'
Domínguez není žádný rozený střelec, za 4 roky v Bologni odehrál 112 zápasů a skóroval pětkrát. V Nottinghamu má tedy zatím lepší poměr. Zároveň to byla první přímá střela Forestu v celém zápase.
65'
Nottingham právě vstřelil branku!
Střídající Toffolo skvěle odcentroval z levého křídla a NICOLÁS DOMÍNGUEZ nádhernou hlavičkou z 10 metrů přeloboval Flekkena pod břevno. Argentinec se po přestupu z Bologni prosazuje hned ve druhém zápase v Premier League.
64'
Janelt se po ošetření hlásí zpět do hry.
62'
Na trávníku se svíjí faulovaný Vitaly Janelt, na kterého se zezadu svalil Mangala. Rozhodčí Tierney povolává z lavičky Brentfordu na hřiště lékaře a maséra.
60'
ze hřiště odchází Callum Hudson-Odoi, přichází Harry Toffolo,
ze hřiště odchází Anthony Elanga, přichází Morgan Gibbs-White.
60'
Po třech minutách zbytečného zdržení přichází očekávaný verdikt, gól je potvrzen a odložená radost v kotli Brentfordu může propuknout.
59'
Gól se ještě prověřuje na videu. Bylo zjevné, že jeden z hostujících hráčů neuhlídal ofsajdovou hranu, ale stál až za hlavičkujícím Nørgaardem a do hry se přímo nezapojil.
57'
Brentford právě vstřelil branku!
Niakhatého zákrok přišel domácí dvojnásob draho. Z následného trestného kopu načechral míč do skrumáže Mathias Jensen a CHRISTIAN NØRGAARD pohodlnou hlavičku usměrnil do sítě.
56'
Druhou žlutou a následně červenou kartu vidí Moussa Niakhaté (Nottingham Forest), který zezadu okopával Wissu a trefil ho kopačkou do stehna.
55'
Niakhaté si utřel míč do ručníku, z autového vhazování si narazil s Hudsonem-Odoiem, kterému pak míč sklepl pod sebe a na křížný nákop jen těsně nedoskočil ve vápně Awoniyi.
53'
Po rohu pálil vysoko nad břevno Lewis-Potter.
53'
Brentfordští vystrkují žihadla, Janelt si navedl míč na střelu, která byla sražena Bolym na roh.
52'
Zpestřit fanouškům zážitek se pokouší brankář Nottinghamu Matt Turner, který si už podruhé během pár minut zahrával a zase měl velké štěstí, že míč, který mu při rozehrávce vypíchl Wissa, klouzal příliš pomalu a stačil ho před brankovou čarou doběhnout Boly.
51'
Hostující Hickey volí na půlící čáře malou domů na jistotu. Příznačné pro dnešní nudný fotbal.
49'
Moussa Niakhaté hledal dlouhým autem podél postranní čáry Awoniyiho, kterého důrazně odstavil od míče Nathan Collins.
46'
Matt Turner si hrál na libera a odkopem daleko mimo šestnáctku trefil napadajícího Wissu, jen dílem štěstěny se míč neodrazil do volného prostoru a neskončil gólem do prázdné.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 50% – 50%, střely na bránu 0:2, střely mimo 2:0, rohy 1:4, ofsajdy 2:0, fauly 3:4.
Většinu prvního poločasu se v deštivém Nottinghamu hraje nudný fotbal uprostřed hřiště, kterému scházejí vyložené šance. Největší příležitost měli až v nastavení hosté, ale bezbrankové skóre se nezměnilo.
45+2'
45+2'
Nathan Collins po rohu z výskoku hlavičkoval a míč se otřel o ruku nejbližšího protihráče, fotbalisté Brentfordu se však u rozhodčího marně domáhali pokutového kopu.
45+2'
V nastavení viděli diváci první šanci. Janelt střílel po trestném kopu z úhlu, nebezpečí pro Turnera znamenala hlavně nečekaná teč Bolyho. Míč vytěsnil reflexivně před sebe, Janelt ještě naskočil na hlavičkovou dorážku a balon proskákal malým pokutovým územím, nakonec domácí tečují na roh.
44'
Serge Aurier naskakoval na načechraný přímý kop, který však letěl příliš vysoko do zámezí.
43'
Ajer se diví odpískání faulu, ze záznamu bylo jasné, že zasáhl i míč, ale určitě vzal skluzem zezadu i přes nohu unikajícího Hudsona-Odoie.
42'
Teď jsou zase na míči domácí fotbalisté a opatrně si ho předávají na půlící čáře mezi sebou.
40'
Mbeumo nachází křížným pasem do pokutového území Pinnocka, kterého těsně bránil Boly a tak jeho hlavička neměla průraznost. Pro Turnera to byl snadný zákrok, vůbec první v zápase.
38'
Hosté roh nevyužili, ale vylepšují si nadále statistiku držení míče.
37'
Lewis-Potter si vyměnil míč s Hickeym a získal pro „včelky“ na Mangalovi třetí roh.
36'
Hosté musejí odevzdat míč po útočném přestupku Bryana Mbeuma proti Domínguezovi.
34'
Callum Hudson-Odoi se na levém křídle neprosadil jeden na jednoho přes Ajera a jen po ztrátě míče vsedě sleduje unikajícího protihráče.
33'
V Nottinghamu je zataženo a spustil se sílící déšť. Uvidíme, zda se kluzký trávník nějak podepíše na vývoji zápasu, který zatím nenabízí žádné větší šance.
32'
Rohový kop zkusil umístit troufalou patičkou z voleje Kristoffer Ajer, ale míč letí neškodně vedle brány.
31'
Faul nabídl hostům zajímavý přímý kop jen asi dva metry od vrcholu pokutového území, centrovaný míč odhlavičkoval přes břevno na roh Murillo dos Santos.
30'
Žlutou kartu dostává Moussa Niakhaté (Nottingham) za ošklivě vyhlížející skluz proti Jensenovi.
27'
Awoniyi přiťukl Sangarému, který střílel jen do nejbližšího protihráče.
26'
První roh Brentfordu rozehrál ostře Jensen, v sérii hlaviček uvnitř pokutového území však měli navrch domácí.
25'
Hickey vysunul do kontru Lewise-Pottera, ten se neprosadil přes Murilla dos Santose, ale získal alespoň díky teči roh.
24'
Elanga dostal míč do běhu od Awoniyiho, obstřelil však z rychlého protiútoku kromě svého strážce i Flekkenovu bránu a chytá se za hlavu.
22'
Další počínání Nottinghamu zastavuje odmávaný ofsajd Hudsona-Odoie.
21'
Ibrahim Sangaré a Murillo dos Santos se vymotali z napadání útočného tria Brentfordu a opět vyvážejí míč na soupeřovu polovinu.
19'
Pokus o nákop byl pro Wissu příliš wissoký.
17'
Forest dál buší do plných, blok Brentfordu je pevný a další nakopávaný míč odhlavičkoval opět Pinnock.
15'
Elanga narážel z první Aurierovi, ale ne úplně přesně, takže spoluhráč musel do dost riskantního skluzu, ani tak proti Janeltovi míč neudržel.
14'
Nákop směřoval na Awoniyiho, blíže měl k míči brankář Flekken.
13'
Sangarého nákop do šestnáctky odklízí do bezpečí Ethan Pinnock.
10'
Domácí se po zisku míče ženou vždy přímočaře vpřed. Sangaré opět uvolnil na křídle Elangu, toho však Hickey vytlačil z optimálního úhlu.
9'
VAR potvrzuje to, co viděli všichni na první pohled – Awoniyi hlavičkoval z ofsajdu.
9'
Po rohovém kopu prodloužil centr Hudsona-Odoie Murillo a Awoniyi dostal míč hlavou do sítě, pomezní ale okamžitě zvedá praporek a přestože se ještě vše posuzuje na videu, vypadá to na jasnou záležitost.
8'
Turner viděl volného Elangu a dlouhým výhozem ho vyzval k postupu pravým křídlem, kamerunsko-švédský fotbalista se pokoušel obhodit Janelta a tečovaný míč otřel o boční síť.
5'
Americký brankář Turner rozehrává po nepřesném založení útoku Brentfordu od domácí brány.
2'
Centr Hudsona-Odoie do šestnáctky jeden z hostujících obránců odkopává přes hlavu do autu.
2'
Žlutou kartu dostává hned v úvodu zápasu Aaron Hickey (Brentford) za faul na Elangu.
1'
Nottingham hraje v červených dresech a bílých trenýrkách, Brentford oblékl zvláštně strakaté dresy s převládající šedou a fialovou a akvamarínové trenýrky.

Nottingham Forest: Turner – Aurier (C), Boly, Niakhaté, M. dos Santos – Sangaré, Mangala – Elanga, Domínguez, Hudson-Odoi – Awoniyi.
Náhradníci: Vlachodimos – Worrall, Toffolo, Montiel, A. dos Santos, Kouyaté, Gibbs-White, Wood, Origi.
Trenér: Cooper

Brentford FC: Flekken – Ajer, Collins, Pinnock, Hickey – Jensen, Nørgaard (C), Janelt – Mbeumo, Wissa, Lewis-Potter.
Náhradníci: Strakoša – Jørgensen, Roerslev, Ghoddos, Onyeka, Jarmoljuk, Olakigbe, Brierley, Maupay.
Trenér: Frank

Rozhodčí: Tierney – Davies, Ledger.
Potkávají se staří známí z Championship, v níž spolu oba kluby sváděly tuhé boje s obvykle těsným výsledkem až do jara 2021, pak se jim rok po sobě podařilo postoupit mezi elitu. Loni byl úspěšnější na body Brentford. V Nottinghamu sice přišel o výhru vlastním gólem v nastavení na 2:2, doma ale naopak otočil na konečných 2:1 góly Toneyho a Dasilvy z úplného závěru zápasu. Ani jeden z nich dnes k dispozici nebude.
Brentford FC čekal na přemožitele čtyři kola, v nichž ovšem třikrát remizoval. Padl až v Newcastlu 0:1 a mrzutější byla následná domácí porážka 1:3 s Evertonem. Ve středu vypadly „včelky“ i z Ligového poháru, když doma nestačily na Arsenal 0:1.
Čtyři góly má na svém kontě Bryan Mbeumo, tři Mathias Jensen. Svalové zranění trápí Dasilvu i drahou letní posilu Schadeho.
Nottingham Forest prožívá rozhodně úspěšnější vstup do sezony než v loňském nováčkovském ročníku. Porážka 0:2 na hřišti mistrovského Manchesteru City až tak mrzet nemusí a přestože „Tricky trees“ potkali už skoro všechny hlavní favority ligy, drží se na dvanáctém místě a úspěch proti Brentfordu je může posunout blíže klidnému středu tabulky.
Na sedmi brankách Nottinghamu má zatím nejvíce zásluhy Taiwo Awoniyi se třemi zásahy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.