Je dobojováno! Slavia v prvním přípravném zápase v rámci rakouského soustředění podlehla Salzburgu 1:2. Kontaktní branku sešívaných obstaral povedenou střelou z dálky Jasmin Ščuk.
90
89
Jeden z hráčů Salzburgu se teď jen velmi pomalu zvedal z trávníku, takže hra byla na nějaký čas přerušena. Rozehrávat bude Slavia.
88
Hrubý byl faulován ve středu hřiště, Slavia ještě může vymyslet něco směrem dopředu a pokusit se vyrovnat.
83
Slavia právě vstřelila branku!
O minutu později už se Slavia raduje z kontaktní branky! Nádhernou pumelicí zpoza šestnáctky se prosazuje JASMIN ŠČUK.
82
Po rohovém kopu se ke střele dostal Bazal, jehož tečovaný pokus zastavila tyč!
81
Rohový kop uvidíme i na druhé straně, kde si míč staví u praporku Hrubý.
79
Berkovec nyní výborný zákrokem nedovolil Salzburgu zvýšit na 3:0! Následovat bude rohový kop.
77
Hrubý teď předvedl několik dobrých momentů ve středu hřiště a Slavia se díky tomu dostávala do šance, jenže k van Burenovi včas přistoupil obránce a nakonec z toho není ani rohový kop.
75
Velkou chybu Deliho teď Salzburg nepotrestal, obránce sešívaných se nechal obrat o míč na vlastní polovině.
72
Rozhodčí ponechal Salzburgu výhodu, Gabbur se poté snažil obloučkem za obranu najít nabíhajícího Soriana, ale slávisté byli pozorní a pro míč si došel Berkovec.
71
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Laimer, přichází Stumberger.
70
Salzburg teď působí lepším dojmem než v prvním poločase, zatímco Slavia po prostřídání hráčů spíše vyklidila pozice.
68
Slabá přízemní střela z dvaceti metrů nenadělala gólmanovi Salzburgu žádné potíže.
66
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Hušbauer, přichází Bazal.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Mihalík, přichází Hrubý.
66
65
Salzburg právě vstřelil branku!
Obrana Slavie teď zaspala, čehož využil KONRAD LAIMER, který si ve vápně obešel Berkovce a z úhlu zakončil do odkryté brány.
62
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Schwegler, přichází Gabbur.
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Miranda, přichází Lazaro.
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Gulbrandsen, přichází Upamecano.
62
62
61
Lainer vypálil zpoza šestnáctky a Berkovec musel zasahovat.
59
Do zakončení se dostal Soriano a gólman sešívaných vyráží míč jen na roh.
57
Salzburg teď skoro nepouští Slavii k míči, ale ani rakouský mistr si ze své optické převahy nevytváří gólové šance.
55
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Bořil, přichází Voltr.
55
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ngadeu Ngadjui, přichází Frydrych.
50
Rakouský tým má v úvodu druhého poločase více míč na svých kopačkách, Slavia znovu vstupuje do poločasu pasivněji.
48
Salzburg měl k dispozici standardní situaci, k centrovanému míči se dostal Soriano a pohotovým zakončením pořádně vystrašil Berkovce.
46
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Airton, přichází Stankovič.
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Sörensen, přichází Caleta-Car.
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Ulmer, přichází Lainer.
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Samassekou, přichází Bernardo.
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Rzatkowski, přichází Reyna.
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Roguljič, přichází Soriano.
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Oberlin, přichází Minamino.
46
Slavia nastoupila do druhého poločasu se třemi změnami v sestavě. Mingazova, Keniu a Mešanoviče nahrazují van Buren, Barák a Jablonský.
46
46
46
Salzburg vstoupil do zápasu lépe a po nařízené penaltě se dostal v 7. minutě do vedení. Postupem času se však do hry začala dostávat více Slavia, která byla více na míči, ale ke gólovým šancím to nevedlo. Přeci jen je znát, že tým se teprve sehrává a jedná se o první přípravný zápas v rámci soustředění. Uvidíme, co nám sešívaní předvedou ve druhém poločase, který začne přibližně v 19:33.
45
45
Rozhodčí nenastavil ani jedinou vteřinu a přesně po 45 minutách ukončuje první poločas.
43
První poločas se pomalu chýlí ke konci a hra se pohybuje převážně ve středu hřiště.
40
Mingazov absolvoval ve středu hřiště tvrdý souboj o balón a rozhodčí vše posoudil jako faul čerstvé posily Slavie.
38
Gulbrandsen tvrdě vypálil z přibližně dvaceti metrů, ale jeho rána šla asi metr vedle brány.
37
Po nedorozumění na pravé straně míč utekl slávistům do zámezí.
35
Slavia má více ze hry, ale útočí do zformované obrany a stále marně čeká na gólovku.
32
Z rohu nic nebylo, ale Slavia pokračuje v útočné snaze.
31
Až nyní přišla zajímavá kolmice Mikuly, na níž si naběhl Mešanovič, který dával balón pod sebe do vápna, ale tam přihrávku zablokoval bránící hráč, který poslal míč do zámezí. Roh pro Slavii.
29
Stále stejný obrázek, Slavia se snaží hrát po zemi, hodně drží balón, ale chybí tomu nějaká odvážnější průniková přihrávka. Převažují alibistické přihrávky dozadu.
27
Slavii v tuto chvíli funguje obranná hra, ale směrem dopředu to zatím skřípe. Salzburg nepouští Slavii do střeleckých pozic, ani k centrovaným míčům do šestnáctky.
24
Hušbauer se odhodlal ke střele zpoza šestnáctky, točená rána však minula horní roh Airtonovy brány.
23
Slávisté zklidnili hru a snaží se více kombinovat, ale obrana Salzburgu jim zatím vždy před svou šestnáctkou vystaví stopku.
21
Po centru na zadní tyč se od jednoho z hráčů odrazil míč do zámezí a sešívaní se marně dožadují rohového kopu.
20
Přímý kop z blízkosti rohového praporku rozehraje Hušbauer.
18
Slavia se přeci jen začíná dostávat více do hry, ale na první nebezpečnou akci z její strany stále čekáme.
16
Kenia rozehrával na útočné polovině standardku Slavie, nic nebezpečného z toho však nebylo.
14
Lehkou přízemní střelu Berkovec bez potíží chytá a rozehrává na krátko.
13
Slavie má problém s přechodem přes střed hřiště. Po laciné ztrátě míče se teď Salzburg dostal do nebezpečného protiútoku.
11
Nepovedený centr nenaděl obraně sešívaných žádné potíže a Berkovec může v klidu rozehrát.
10
Salzburg je zatím aktivnější a nyní získává nebezpečnou standardku napravo od velkého vápna Slavie.
7
Penalty se chopil MARC RZATKOWSKI, který střelou doprostřed brány překonává Berkovce a posílá Salzburg do vedení.
7
Žlutou kartu dostává Muris Mešanovič (SK Slavia Praha).
7
Byla nařízena penalta ve prospěch Salzburgu!
7
Gulbrandsen poslal míč nebezpečně do vápna, ale tam našel pouze jednoho z hráčů Slavie.
6
Salzburg se snaží přecházet do útoku pomocí přízemní kombinace, ale Slavia je zatím v obraně pozorná.
4
Slavia vybojovala na své polovině balón, který se rychle snažil vyvézt Kenia. Gruzínský reprezentant byl nakonec zastaven faulem.
3
Slávisté teď zahrozili na levé straně, ale obrana Salzburgu odvrátila míč na autové vhazování.
2
V útoku je od úvodu Salzburg, který drží míč na polovině Slavie, ale Berkovec zatím nebyl zaměstnán.
1

SK Slavia Praha: Berkovec – Mikula, Ngadeu Ngadjui, Deli, Bořil – Ščuk – Mihalík, Hušbauer, Kenia, Mingazov – Mešanovič.

FC Red Bull Salzburg: Airton – Schwegler, Miranda, Sörensen, Ulmer – Laimer, Samassekou, Rzatkowski – Roguljič, Gulbrandsen, Oberlin.

Kádr Slavie pro soustředění v Rakousku:

Brankáři: Berkovec, Pavlenka, Řehák

Obránci: Bílek, Bořil, Deli, Frydrych, Holík, Mikula, Jablonský, Ngadeu Ngadjui

Záložníci: Barák, Bazal, Hrubý, Hušbauer, Kenia, Mihalík, Mingazov, Souček, Ščuk, Zmrhal

Útočníci: Mešanovič, Kuchta, van Buren, Voltr

Slavia se bude muset v Rakousku obejít bez reprezentantů Milana Škody a Dušana Šventa. Na soustředění rovněž neodjel Lukáš Železník, který rehabilituje po operaci kotníku. Dále do Kaprunu neodcestovali ani Miljan Vukadinovič, který nepřijal návrh smlouvy od Slavie a vrací se tak z hostování zpět do Mladé Boleslavi a Martin Latka, který má prodlouženou dovolenou a vše nasvědčuje tomu, že si bude hledat nové angažmá. Mládežničtí reprezentanti Jan Kuchta a Libor Holík se mají k týmu připojit dnes, takže je otázkou, zda třeba na chvíli zasáhnou již do zápasu se Salzburgem.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Fotbalisté Slavie Praha se včera přesunuli do rakouského Kaprunu, kde je čeká herní soustředění, v jehož rámci odehrají během osmi dnů čtyři přátelské zápasy. Prvním soupeře Slavie bude rakouský mistr Red Bull Salzburg, s nímž sešívaní změří síly dnes od 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.