Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Colorado Rapids : Arsenal - 16. července 2019   03:00

Colorado Rapids
0:3
(0:2)
Arsenal
Arsenal
13' Saka   • 29' Olayinka   • 61' Martinelli
Irving – Anderson, Sjoberg, Opare, Raben – Bassett (46. Schweitzer), Acosta – Blomberg, Mezquida (46. Donsu), Serna – Jackson (56. Hundley)
Rawls – Rosenberry, Abubakar, Hundler, Romero, Schweitzer, Reaves, Yaro, Jome, Donsu
Arsenal
Macey – Jenkinson, Chambers (62. Mustafi), Medley, Thompson (64. Kolašinac), Olayinka (62. Willock), Burton, Martinelli (78. Özil), John-Jules (78. Lacazette), Saka, Nketiah (78. Aubameyang)

Máme za sebou přípravný zápas mezi Coloradem a Arsenalem, v němž londýnský celek potvrdil roli favorita a zvítězil jasně 3:0. O první gól se postaral ve 13. minutě Bukayo Saka, jenž zakončil únik po levé straně přesným lobem. Na rozdíl dvou branek zvýšil o čtvrt hodiny později James Olayinka nádhernou ránou do pravého horního rohu. Konečnou podobu výsledku dal po hodině hry Martinelli, jenž hrudí umístil za Irvingova záda centr od Thompsona. Arsenal tak začal americké turné úspěšně, zápasy s top kluby ho však teprve čekají, ten nejbližší už zítra s Bayernem.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90'
89'
Přímý kop si vzal na starosti Acosta, jenž zajímavě kroutil pokus přes zeď, Matt Macey nadvakrát dokázal zkrotit nebezpečný projektil domácího středopolaře.
88'
Kolašinac fauloval protihráče v souboji mimo balón a v závěru utkání se stává prvním hráče potrestaným žlutou kartou.
87'
Kellyn Acosta dnes patří rozhodně mezi nejaktivnější hráče Colorada. Jeho další střelecký pokus se nepovedl, proletěl hodně vedle levé tyče.
86'
Centroval Sead Kolašinac na Lacazetta, toho si ovšem dobře postrážil stoper Opare.
85'
Aubameyang byl v okamžiku převzetí míče dokocne ztrojen, přesto dokázal vybojovat další rohový kop pro svůj tým.
84'
Hundley si udělal prostor, když si z levé strany dobře navedl míč na střed, vzápetí však zakončil přímo dorpostřed brány, kde byl připravený Macey.
83'
Ten Arsenal nezahrál vůbec dobře. Po rozehrávce na krátko chtěl centrovat Willock, jenže trefil prvního stojícího hráče soupeře.
82'
Kolašinac po levé straně vyslal Aubameyanga, po jehož zblokované nahrávce na střed hřiště bude následovat rohový kop.
81'
O zakončení se pokusil Alexandre Lacazette, přes tři bránící hráče ale míč propasírovat až do branky nedokázal.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Londýnský celek vede o tři branky, o vítězi tak již není pochyb.
79'
Kombinace vyvrcholila v dobrou přihrávku na nabíhajícího Acostu, jehož křižný pokus těsně minul pravou tyč Maceyho brány.
78'
Colorado se po velmi dlouhé době dostalo k nějaké souvislejší kombinaci. Nyní je to právě americký celek, jenž kombinuje na polovině Arsenalu.
77'
Na posledních zhruba patnáct minut jdou do hry ve stejnou chvíli Lacazette, Aubameyang i Ozil. Tak uvidíme, zda se tato trojice ještě postará o nějaké vzrušení.
76'
Po krátké době se opakovala spolupráce mezi Nketiahem a Honem-Julesem, avšak ani tentokráte nepřinesla branku. Zakončení prvně zmíněného skončilo mimo soupeřovu svatyni.
75'
Výborný diagonální nákop našel Donsu, jehož si nepohlídal Kolašinac. Domácího hráče však zradil první dotyk s balónme, čehož bosenský obránce okamžitě využil.
74'
Nakonec se po pravé straně vydal dopředu Jenkinson, centr ale poslal přímo do Irvingových rukavic.
73'
Arsenalu jakoby už stačilo tříbrankové vedení. Sice neustále kombinuje, ovšem nějakou dobu pouze ve středovém kruhu.
72'
Acosta dokázal obrat o míč dnes jinak velmi dobře hrajícího Johna-Julese, jenže vzápětí nepřesnou přihrávkou vrátil míč do držení Gunners.
71'
Willock se snažil co to šlo, avšak míč na hrací ploše už po příliš dlouhé přihrávce nezastihl.
70'
Krásná výměna balónu mezi Nketiahem a Johnem-Julesem vyvrcholila v ránu druhého jmenovaného, Irving ovšem byl připraven, střelu k rpavé tyči vyrazil.
69'
Velmi trpělivě kombinují hráči Arsenalu, mladíci hrají velmi profesionálně, žádná nervozita na nich není znatelná.
68'
Doba Colorada na míči neměla dlouhého trvání. Hned po odkopu totiž míč uzmul do své moci nově příchozí Sead Kolašinac.
67'
Z pravé strany zkoušel centrovat pro změnu Willock, pas se mu ale vůbec nepovedl, skončil v zámezí.
66'
Saka se pěkně uvolnil po levé straně a vzápětí servíroval míč do vápna, odkud však ohdlavičkoval míč do bezpečné vzdálenosti od branky Sjoberg.
65'
Anglický klub stále nemá dost. Znovu kombinuje na polovině soupeře s cílem najít další okénko v defenzivě, jež by mohlo vést ke čtvrté vstřelené brance.
64'
Okamžitě mohl navýšit na rozdíl čtyř branek z otočky Nketiah, avšak těsně minul.
63'
Svěřenci španělského kouče Emeryho potvrzují vyšší kvalitu a i přesto, že hrají převážně mladíci, je Arsenal herně úplně někde jinde.
61'
Arsenal právě vstřelil branku!
Londýnský celek se ujímá tříbrankového vedení! Thompson z levé strany dokázal tvrdě odcentrovat do předbrankového prostoru, kam si naběhl MARTINELLI, který pouze nastavil hruď, od níž se míč odrazil za bezmocného Irvinga!
60'
Je za námi hodina utkání, po níž Arsenal vede stále o dvě branky. Šanci na navýšené měl v úvodu druhé půle Saka, jeho rána z velkého úhlu těsně minula vzdálenější tyč.
59'
Mezquoda nevěděl, co s balónem. Uchýlil se jen k dlouhému odkopu na polovinu soupeře, kde se ale žádný z jeho spoluhráčů nenacházel.
58'
Centr se domácímu hráči vůbec nepovedl. Letěl daleko nad hlavami všech přítomných ve vápně, do rukavic si ho v klidu schoval Matt Macey.
57'
Bude tu ale však standardní situace, neboť těsně za polovinou hřiště stáhl Olayinka k zemi Andersona.
56'
Už to vypadalo, že se domácí celek dostane ke slibně vypdajícímu brejku, jenže Acosta si při zisku míče podle rozhodčího pomohl nedoloveným způsobem.
55'
Svěřenci trenéra Emeryho opět s míček na kopačkách na polovině soupeře. Defenziva Colorada zatím ve druhé půli odolává.
54'
Johan Blomberg dostal dobrou přihrávku, jenže v útoku byl sám, a tak zkusil Mayeho překvapit přehozením z nějakých třiceti metrů. To ale bylo nepřesné, přesto by gólman míč určitě chytil.
53'
Na polovině hřiště došlo k nezaviněnému střetu mezi Olayinkou a Acostou. Hlavní rozhodčí to nakonec přeci jen vyřešil jako prohřešek hráče Arsenalu.
52'
Z rohového kopu nebylo vůbec nic. Cnetr sice dobře mířil na šestnáctku, tam se ovšem nejvýše pověsil do vzduchu Kofi Opare.
51'
Po centru z pravé strany se k centru hnal dnes velmi aktivní Saka, do zámezí ovšem stihl odklidit balón Sebastian Anderson.
50'
Londýnský celek kombinuje na útočné polovině, dopředu se však zatím nijak zvlášť nežene. Čeká na tu správnou příležitost.
49'
Gunners pokračují ve vyvinuté aktivitě, v níž ukončili první poločas. Colorado příliš nestíhá nastolenému tempu soupeře.
48'
Saka si krásně narazil s Nketiahem a po levé straně se sám hnal na gólmana. Z velkého úhlu zakončoval na zadní tyč a minul.
47'
V úvodu druhé půle se Nketiaha pokusil vyslat za obranu John-Jules, u míče však byl první gólman Irving.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 04:12.
Skončil první poločas přípravného utkání mezi Coloradem a Arsenalem, po němž anglický celek vede o dvě branky. O tu první se postaral ve 13. minutě Bukayo Saka, který únik po levé straně zakončil dobře provedeným lobem přes gólmana. Na rozdíl dvou branek navýšil ve 29. minutě James Olayinka, který si navedl balón na střed a krásnou ranou do pravého horního rohu nedal Irvingovi šanci na reakci.
45'
44'
Zřejmě poslední útok Gunners v prvním poločase táhl po pravé straně střelec druhého gólu James Olayinka, ten ale ztroskotal na výborně pozičně bránícím Andersonovi.
43'
Tyreece John-Jules při snaze obehrát Opareho spadl, pádu ale podstatně přidal, a tak se hlavní rozhodčí rozhodl nedovolený zákrok neodpískat.
42'
Přízemní centr z pravé strany chtěl za záda Irvinga v takovém podřepu umístit Nketiah, míč však úpně minul. Do bezpečí následně odhlavičkoval Sjoberg.
41'
S propagační střelou Mezquidy z nějakých dvaceti metrů neměl Matt Macey žádný větší problém, míč uschoval v rukavicích.
40'
Do konce poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo půjdou hráči Arsenalu do kabin s dvoubrankovým vedením v zádech?
39'
Nákop za obranu si krásně zpracoval Jakson, jenž následný únik vyřešil přesnou ranou k levé tyči. Od gólového raodsti ho ovšem odradil pomezní rozhodčí signalizující ofsajd.
38'
Neporozumění v rozehrávce stálo Arsenal balón. Olayinka přihrával Nketiahovi na střed, ten si však mezitím sběhl k pravé lajně.
37'
Callum Chambers výborně vystoupil proti nákopu hráčů ve žlutém a ze středu hřiště rozjel další postupnou akci Kanonýrů.
36'
Ovšem bylo tomu právě naopak. Míč získal Bassett, který založil rychlou akci po pravé straně. Přetažený centr si následně našel nepokrytý Serna, ten ale z velkého úhlu zamířil nepřesně.
35'
Tam však ve vzdušeném souboji získal balón pro Arsenal Martinelli, můžeme tak opět očekávat kontr anglického celku.
34'
Opare si ve složité situaci poradil na výbornou, přihrál malou domů gólmanovi, jenž okamžitě dlouhým odkopem poslal míč na útočnou polovinu.
33'
Nákop Acosty byl pouze osvobozujícím odkopem, neboť v místě dopadu balónu se nacházeli pouze hráči Gunners.
32'
Po levé straně se na zeč vyda Blomberg, jenže chyběla podpora od spoluhráčů, a tak v souboji proti dvojici pritivníků o balón přišel.
31'
Arsenal potvrzuje roli favorita. I navzdory tomu, že Unai Emery dal v prví půli přednost hlavně mladíkům, se ukazuje značný rozdíl v kvalitě obou celků.
29'
Parádní gól JAMESE OLAYINKY! Mladý, teprve osmnáctiletý středopolař si navedl míč na střed, připravil si míč ke střele a i přesto, že na něj tvrdě dotíral jeden z protihráčů, poslal míč neomylně do pravého horního rohu Irvingovy svatyně, gólman se za balónem pouze ohlédl.
28'
Hra má rychlý spád, hraje se nahoru dolů, diváci se rozhodně nenudí. Akci domácího celku po pravé straně zastavil včasným obranným zákrokem Callum Chambers.
27'
Centr z pravé strany propadl až k na zadní tyči stojícímu Nketiahovi, jenž s tím ale vůbec nepočítal. Od jeho nohou se kulatý nesmysl odrazil přímo do rukavic Irvingovi.
26'
Na hranici pravidel zastavil Medley ve vápně unikajícího Sernu. Rozhodčí za tento zákrok penaltu nenařídil.
25'
Přenesení hry mělo dobré paramety, výborně proti němu ovšem vystartoval Jenkinson, který dokázal odhlavičkovat balón před Sernou.
24'
Exekuci si vzal na starosti Acosta, jenže jeh pasu chyběla výška a hlavně délka, bez větších problém odklidil míč do bezpečí Thompson.
23'
Kousek za polovinou hřiště se faulu dopustil John-Jules, jenž tak věnoval přímý volný kop Coloradu.
22'
Těsně za hranicí šestnáctky zakončoval bez přípravy Martinelli. Gólman Colorada rukou pohlídal projektil, který směřoval nad branku.
21'
V permanenci musel být i na druhé straně Irving, jenž včas vyběhl proti dlouhému nákop směřujícího na Nketiaha.
20'
Pas zamířil někam na hranici penaltu, odkud si svoji svatni postrážil Macey. Ten vyběhl a s přehledem ukryl balón v rukavicích.
19'
Centr Blomberga z pravé strany byl zblokován do zámezí, Colorado bude rozehrávat rohový kop.
18'
Hra probíhá ve středu hřiště, kde si oba týmy v posledních vteřinách několikrát vyměnili balón. Zklidnit se teď snaží kombinaci Colorada Bassett.
17'
John-Jules prošel středem a pak jemně píchl balón po pravé straně Martinellimu. Jeho přízemní centr do pokutového územi nikdo v červeném nedokázal umístit za gólmanova záda.
16'
James Olayinka si pěkně narazil s Martinellim a poté ihned vypálil. Irving mě štěstí, že rána mířila přímo do středu brány.
15'
Na druhé straně mohl rychle odpovědět Jakson, avšak jeho křižná rána minula Maceyho svatyni.
13'
Arsenal jde do vedení! Po levé straně pláchl obraně BUKAYO SAKA, jenž lobem přehodil vyběhnuvšího gólmana. Obránce se ještě snažil ve skluzu míč vykopnout na brankové čáře, to se mu ale nepovedlo.
12'
Ovšem Anderson se balónu rychle zbavil, a tak Arsenal může pokračovat v postupném útočení.
11'
Ten táhl po levé lajně Nketiah, avšak vzal si na sebe moc velké sousto, když se pokusil obejít dva hráče v krátkém časovém sledu. To se mu nepovedlo.
10'
Americký celek jakoby soupeři chtěl ukázat, že i on umí kombinovat. Laciná chyba Opareho při přihrávce ale vyústila v brejk londýnského celku.
9'
Colorado se vydlo navštívit polovinu soupeře v poměrně hojném počtu. Akce skončila nepovedeným přenesením těžiště hry, které zachytil a pro sebe získal Carl Jenkinson.
8'
Zatím na lavičce nechává kouč Unai Emery jména jako Aubameyang, Lacazette či Ozil. Jejich nástup můžeme očekávat v úvodu druhé půle.
7'
Vzápětí už se Jamesi Olayinkovi podařilo prodrat k míči, tentokráte ho ale zastavil zdvižený praorek pomezního signalizující ofsajdové postavení.
6'
Dlouhý nákop po pravé straně mířil na dobře si nabíhajícího Olayinku, předním stačil na poslední chvíli zasáhnout Thompson.
5'
Gunners pokračují v kombinační hře, jíž se pokusí přechytračit svého úvodního soupeře v rámci přípravy v USA.
4'
Saka se uvolnil parádně po evé straně, následně přihrál na střed do ideální střelecké pozice Martinellimu, ten ale podklouzl a úplně minul bránu!
3'
Jako první se o útočnou akci pokusil domácí celek, centr Serny by Jenkinsonem zblokován na rohový kop.
2'
Arsenal do dnešního utkání oblékl tradiční červené dresy, Colorado hraje ve dresech žlutých.
1'
Arsenal FC

Londýnský Arsenal tímto utkáním startuje svoji americkou přípravu. V Americe poté sehrají svěřenci trenéra Emeryho v rámci turnaje International Champions Cup tři zápasy, postupně s Bayernem, Fiorentinou a Realem Madrid. Na první sezónu u Gunners nebude španělský stratég vzpomínat v nejlepším, neboť v Premier League skončil jeho tým na pátém místě a ve finále nestačil na městského rivala, Chelsea. Letos tak na Arsenal čeká "pouze" účast v Evropské lize.

Pro americké Colorado se jedná o příjemnou vložku do již rozběhnuté sezóny. V ní se však svěřencům trenéra Caseyho vůbec nedaří, neboť ve Východní konferenci je horší už pouze Portland. Může za to ovšem hlavně úvod sezóny, v současné situaci totiž Colorado z posledních devíti ligových zápasů prohrálo jediný.
Krásné úterní ráno všem fanouškům fotbalu! Vítám vás při sledování přípravného zápasu mezi americkým Coloradem a anglickým Arsenalem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.