Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Orenburg - 28. ledna 2020   15:00

Olomouc
Olomouc
24' González  • 58' Chytil
2:0
(1:0)
Orenburg
Orenburg
Olomouc
Buchta (46. Reichl) – Sladký (46. Látal), Beneš (46. Zima), Jemelka (85. Zlatohlávek), Vepřek (46. Kerbr) – Greššák (82. Štěrba) – Zahradníček (85. Šíp), Houska (61. Zmrzlý), Gonzalez (74. Daněk), Hála (46. Pilař) – Chytil (68. Yunis)
Orenburg

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím olomoucké Sigmy, která vyhrála výsledkem 2:0. Druhý poločas tak trochu navázal na ten první, Sigma se dokonce dostala do dvoubrankového vedení, načež měl mnohem více ze hry Orenburg, jenž si na brankáře soupeře ani jednou nepřišel.
90'
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi tohoto zápasu se zdá být rozhodnuto. Dost možná se bude ještě něco málo nastavovat.
88'
Fameyeh se dostal kolem Zmrzlého, načež napřáhl zhruba z dvaadvaceti metrů. Jeho rána vystoupala vysoko nad, což nevedlo k Reichlově zákroku.
86'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen něco málo kolem pěti minut. Olomouc se sice v posledních minutách pouze brání, avšak stále vede o dvě branky.
85'
K rozehrávce se postavil Zahradníček, který to zkoušel centrovanou nabídkou, na kterou uvnitř šestnáctky naskočil pouze protihráč.
84'
Za dlouhým pasem se pokoušel dostat Yunis, který proti dvojici protihráčů vybojoval standardní situace. Bude to zhruba ze vzdálenosti pětadvaceti metrů od branky.
83'
Ven z branky musel právě Reichl, který se jako první dostal k padajícímu míči, jenž ho odvracel do zámezí. To znamená, že na řadu přijde autové vhazování.
82'
Reichl zachránil svůj celek! Opět se k hlavičkovému pokusu dostal Despotović, který mířil pouze doprostřed branky, kde byl připravený olomoucký brankář.
81'
Orenburg se opět nastěhoval k blízkosti pokutového území soupeře, kde si ovšem neporozuměl. Fameyehovi utekl míč do zámezí, na řadu přijde další odkop.
76'
Reichl si dával s rozehrávkou celkem načas, nakonec se mu povedlo poslat míč celkem daleko na opačnou stranu, kde se v souboji prosadil útočník Yunis.
75'
Fameyehovi se povedlo vysunout do šance Despotoviće, který o kousek minul vzdálenější konstrukci branky. Zatím největší šance Orenburgu.
74'
S bráněním vypomohl také Yunis, který poté dokázal nastartovat Gonzáleze. Ten se dostal na opačnou polovinu, kde byl zastaven nedovoleným způsobem.
73'
Reichl na jistotu vyrážel nad břevno své branky, z čehož se vyklubal rohový kop pro ruský celek. Ani tato situace nepřinesla žádné vážnější ohrožení branky.
72'
V pokutovém území si nedovoleně počínal střídající Yunis, který stáhl na zem bránícího protihráče. Sudí byl pozorný, Orenburg navíc okamžitě rozehrál.
71'
Orenburgu se konečně povedlo lépe odcentrovat, načež si na vzdušnou nabídku naskočil útočník Despotović, jehož pokus putoval výrazně vedle branky Sigmy.
70'
Vhazovat mohl také Kulišev, který si pro změnu vybral svého spoluhráče Lipovoje. Ten se prodral až k šestnáctce, kde byl na poslední chvíli zastaven.
69'
U středového kruhu se na zemi ocitli hned dva hráči Olomouce. Napadající hráč nejprve sestřelil Gonzáleze, posléze skončil na trávníku také jeden z kolegů.
68'
Zimovi se dokonale povedlo narušit akci soupeře, po které Látal přihrával do moci brankáře Reichla, který odkopával pouze do ofsajdového postavení.
67'
Daleko se nedostal ani Despotović, který narazil do jednoho z protihráčů. Orenburg si posléze vyzkoušel autové vhazování, ke kterému se postavil Kulišev.
66'
Po delší době se s míčem opět seznámil brankář Reichl, který v tomto případě roztáhl hru k levé autové lajně, kde se mu pro změnu povedlo najít Zmrzlého.
61'
Je za námi více než hodina hry, před malým momentem jsme se dočkali druhé branky. Olomouc má dobrou výchozí pozici, ještě ale zbývá hodně času.
60'
Látal to zkoušel nahrávkou pod sebe do pokutového území, jenomže tam našel pouze kopačku protihráče. Sigma Olomouc se dostává k slibnému náporu.
59'
Nakonec tomu tak skutečně bylo, český celek se dokonce natlačil do zakončení, jenž putovalo přímo doprostřed branky, což nebylo pro brankáře složité.
58'
Olomouc právě vstřelila branku!
Sigma jde do dvoubrankového trháku! González na levém křídle přeposlal míč na vedle stojícího Kerbra, který ihned centroval do pokutového území, kde si na jeho nabídku naskočil MOJMÍR CHYTIL, jenž hlavičkoval mimo dosah brankáře.
58'
Zahradníček rozehrál také další volný kop, sám byl před malým momentem faulován Čukanovem. V tuto chvíli to vypadá na centr přímo do šestnáctky soupeře.
57'
Mezi obránce si to sice namířil Lipovoj, avšak nahrávka v podání Fameyeha byla hodně nepřesná. Zima však zakročil, navíc velice přesně rozehrál do strany.
56'
Do protiútoku se dostával Lipovoj, který si za pokutovým územím našel prostor k zakončení, avšak střela v pádu putovala hodně vysoko nad branku Sigmy.
55'
Po ní se před Reichlem utvořil velký závar, který nakonec nepřinesl vyrovnávací branku. Orenburgu nyní moc nechybělo, další výpad soupeře hasil Látal.
54'
Fameyeh se v souboji o míč dokázal postarat o zisk autového vhazování. Krátce po něm se tentýž hráč ocitl na zemi, na řadu tak přijde další standardka.
53'
Jemelka rozehrával volný kop, prostřednictvím kterého oslovil Greššáka. Olomouc nikam nespěchala, naopak jsme sledovali zpětnou nahrávku na brankáře.
52'
Orenburg si tak přichystal bleskový protiútok, při kterém se do pokutového území snášel nadýchaný bochánek, jenomže naskakující Despotović ho netrefil.
51'
K oné rozehrávce se nakonec postavil Zahradníček, který to zkoušel nahrávkou pod sebe na Gonzáleze, jehož zakončení trefilo pouze protihráče před sebou.
50'
Na řadu tak přišlo autové vhazování z rukou Gotlieba, který ovšem našel pouze jednoho z protihráčů. Olomouc si vybojovala zajímavou standardní situaci.
49'
Sigmě se povedlo usadit se na polovině soupeře, kde se k míči dostal také střídající Pilař. Jeho nahrávka směřovala na Zahradníčka, který ale neudržel míč.
48'
Poprvé ve druhém dějství se k míči dostal brankář Reichl, který tentokráte odkopával míč na opačnou stranu, kde se nejvýše do vzduchu dostal Despotović.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči Orenburgu, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám rozhodně nepřinesl atraktivní podívanou, ba naopak. Na první vyloženou šanci jsme čekali více než dvacet minut, rukou ve vlastní šestnáctce zahrál Sivakov, jenž byl vyloučen. Penaltu posléze dokázal proměnit González, žádnou další šanci jsme již neviděli.
45'
44'
Houskovi se povedlo roztáhnout hru na Gonzáleze, načež se do pokutového území snesl centr, po kterém jeden z hráčů Olomouce zakončoval nad branku.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Do střelecké pozice si dokázal seběhnout Sylla, který se poté do míče opřel pravou nohou, jenomže pokus vyletěl vysoko nad. Buchta bude moci vykopávat.
40'
Jemelka hledal na opačné polovině Greššáka, který se ovšem nedostal přes smečku hladových protihráčů. Poslední minuty opravdu nepřináší pohlednou partii.
39'
Sledovali jsme dalekonosný odkop až na Syllu, který se konečně dokázal prosadit v hlavičkovém souboji, jenomže odražený předmět jako první sebral Beneš.
34'
Sigma se pokusila překvapit obranu soupeře nákopem do pokutového území, k němu se ovšem jako první dostal Radaković, který ho přenechal brankáři.
33'
Jen pro doplnění. Orenburg sice obdržel červenou kartu, nicméně v přátelském utkání se vyloučený hráč sice nemůže zapojit zpět do hry, nicméně ho nahradí náhradník z lavičky, pokračuje se tedy v jedenácti na obou stranách.
32'
Je za námi zhruba třetina hry, zatím jsme se dočkali jediné branky. Orenburg je v tuto chvíli aktivnější, avšak stále hledá recept na obranu českého celku.
31'
Orenburg zahrával hned dva rohové kopy v krátkém časovém sledu. Oba si vzal na starost Rogić, který ve druhém případě našel pouze hlavu protihráče.
28'
Sled nepřesností nakonec nepřinesl nic zásadního. K míči se posléze dostal Ajupov, který ho přenášel do volného prostoru, kde si o nahrávku řekl Malych.
27'
Naopak se Olomouc dostala zpět na útočnou polovinu, kde měl hodně málo prostoru kolem sebe Zahrádníček, který raději vracel míč až ke středovému kruhu.
26'
O bleskové vyrovnání se pokoušel Rogić, který se dostal až k hranici pokutového území, odkud nemířil přesně. Buchta ani tentokráte nemusel zasahovat.
25'
Ruský celek to bude mít v tomto případě hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Při předchozí situaci dokonce přišel o vyloučeného Sivakova.
24'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! K rozehrávce pokutového kopu se postavil PABLO GONZÁLEZ, který nejprve trefil tyč, jenomže míč se odrazil za bezmocného Dovbnju.
24'
Červenou kartu dostává Sivakov (FK Orenburg).
24'
Ruka v pokutovém území, následovat bude penalta pro Sigmu!
24'
Sigma vykřesala zisk standardní situace zhruba z pětatřiceti metrů od branky. Na centr si nejvýše vyskočil Malych, který ho prodloužil za cenu prvního rohu.
24'
Jemelka se nevydal na opačnou polovinu, místo toho přenechal míč obranného parťáka a kapitána Beneše, který hledal své spoluhráče na pravém křídle.
23'
Na řadu přišlo autové vhazování z levé strany, při kterém Těrechov zkoušel najít svého kolegu Syllu, jenomže ten se nedokázal dostat ke vzdušné nabídce.
22'
Dovbnja zkoušel odkopnout až na druhou stranu, kde se pro změnu pouštěl do hlavičkového souboje Hála. Úspěšnější ale byl Ajupov, který se vydal kupředu.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám zatím nepřinesla nic nebezpečného. Sledujeme vyrovnanou podívanou, jenž přináší celkem dost soubojů.
16'
Hlavní sudí si všiml dalšího nedovoleného zákroku, tentokráte ze strany Orenburgu. Rozehrávky se tak chopil Sladký, který oslovil vedle stojícího Zahradníčka.
15'
K míči se dostal také ruský brankář Dovbnja, který to v tomto případě zkoušel dalekonosným pasem, jenomže v hlavičkovém souboji kraloval zadák Jemelka.
14'
Rozehrávky standardní situace se nakonec ujal křídelník Rogić. Jeho vzdušná nabídka se snášela do šestnáctky, na zadní tyči hlavičkoval metr vedle Radaković.
13'
Orenburg se pustil do rychlého protiútoku, který nevyřešil zrovna nejlépe Těrechov. Jeho nahrávka trefila prvního protihráče, jenž inkasoval míčem do břicha.
12'
Po nedovoleném zákroku se na zemi ocitl také Černych, který se s míčem dostal kolem Greššáka, jenž ho fauloval. Standardní situace pro hráče ruského celku.
11'
Rozehrávající Kozlov si vybral vedle stojícího Syllu, kterého čistým způsobem obral o míč napadající Sladký. Olomouc tak opět obsadila prostor na druhé straně.
10'
Z hodně velké vzdálenosti zkoušel své štěstí Sivakov, který ovšem s překvapivým zakončením neuspěl. Buchta nemusel zasahovat, nyní bude vykopávat.
9'
Olomoucký brankář Buchta tentokráte vyhodil míč do strany na Jemelku, který ovšem nepochodil s nahrávkou ke středovému kruhu, kde číhal pozorný Černych.
8'
Po delší době se k míči dostal brankář Buchta, který i tentokráte rozehrával na jistotu pro zemi na Vepřeka. Olomouc neměla problém s proniknutím na druhou stranu.
7'
Do kombinace se zapojil také González, který přeposílal pod sebe na osamoceného Greššáka, jehož přenesení hry směřovalo k pravé postranní lajně.
6'
Jeden z hráčů Orenburgu si kousek od středového kruhu pomohl nedovoleným zákrokem. Na zemi se ocitl Chytil, jeho celek posléze rozehrál nakrátko.
5'
Na levou stranu si nabíhal Chytil, jenomže pas na jeho osobu byl celkem dost nepřesný. Olomouc přesto vybojovala autové vhazování, ke kterém se staví Sladký.
4'
Poprvé se k míči dostal také brankář Buchta, který pouze přeposílal na kopačku Beneše. Olomouc to poté zkoušela nákopem, po kterém Chytil sklepával pod sebe.
3'
Hrací předmět se dostal až na kopačku Vepřeka, který pro změnu přenášel hru na pravou stranu, kde měl pro změnu celkem dost prostoru před sebou Houska.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzala Olomouc, která bude hrát zprava doleva.
1'

SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Beneš (C), Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Greššák, Houska, González, Hála – Chytil
Náhradníci: Reichl – Látal, Zima, Štěrba, Kerbr, Pilař, Zlatohlávek, Šíp, Daněk, Zmrzlý, Yunis

FK Orenburg: Dovbnja – Sivakov, Radaković, Ajupov, Rogić, Miškić, Malych (C), Těrechov, Sylla, Černych, Kozlov.
Favoritem tohoto zápasu bude ruský celek, který má zatím za sebou pouze dva přípravné duely, ve kterých se mu zrovna nedařilo. První souboj, a sice proti slovenskému Slovanu, nedopadl zrovna nejlépe, z vítězství poměrem 1:0 se radoval právě náš sousední stát. Orenburg navíc neuspěl ani ve druhém přípravném duelu, tentokráte nestačil na bulharskou Slavii Sofii, které podlehl výsledkem 2:3. Dnešním soupeřem bude Sigma Olomouc, která má pro změnu na svém kontě již šest přípravných zápasů, které přinesly kolísavé výkony. Sigma nejprve na začátku přípravy dokázala zdolat Šumperk a Jihlavu, jenomže poté přišly na řadu dvě porážky, a sice proti Prostějovu a Trnavě. Olomouc vrátila Trnavě prohru, v následné odvetě dokázala zvítězit, v posledním duelu navíc porazila také Karabach.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Zimní příprava je v plném proudu, my budeme společně sledovat souboj mezi SK Sigma Olomouc a FK Orenburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.