Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Prostějov - 6. ledna 2021   11:00

Ostrava
Ostrava
0:1
(0:0)
Prostějov
Prostějov
84' Jurásek
Ostrava
I. pol.: Budinský – Sanneh, Pokorný, Azackij, Fleišman – Jánoš, Drozd – de Azevedo, Tetour, Kuzmanović – Zajíc
II. pol.: Budinský – Kukučka, Svozil, Stronati – Sanneh (75. Drozd), Chvěja, Kaloč, Mena, Holzer – Potočný, Šmiga
Murín
Prostějov
Mucha – Šmehyl, Machynek (73. Jurásek), Schuster, Stříž (73. Sus) – Koudelka (46. Fokaidis), Kopřiva, Hausknecht (46. Langer) – Matoušek (46. Šteigl), Píchal, Zapletal (46. Smékal)
Bialek, Dittmer

Fotbalisté Prostějova urvali na tréninkovém hřišti ve Vítkovicích nečekané vítězství nad ostravským Baníkem. Domácí měli celý zápas velkou převahu, jenže své šance spalovali a v 84. minutě rozhodl tečovanou střelou z dálky střídající Jurásek.
Druhý a poslední přípravný zápas čeká Baník v neděli proti rovněž druholigové Líšni.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:8.
90+1'
90'
Svěřenci Pavla Šustra drží míč na polovině Baníku, od cenné výhry je dělí už jen desítky vteřin.
88'
Baníkovská obrana zasahuje ve vlastní šestnáctce, do protiútoku jde Mena, ale krčením ramen ukazuje spoluhráčům, že jaksi nemá komu přihrát.
86'
Ostravská akce ztroskotala ještě před velkým vápnem, průnikovku do brejku zastavuje opět skluzem Stronati.
84'
Prostějov právě vstřelil branku!
Šok pro domácí – jeden z obránců přizvedl tvrdou ránu DAVIDA JURÁSKA z 25 metrů pod břevno mimo dosah brankáře Budinského.
83'
Z rychlého brejku Hanáků zachytil přetažený centr Langer, pro jeho vrácenku před bránu si došel Budinský a vyráží.
80'
Střelu po jedenáctém rohu Ostravy zblokovala hostující obrana.
78'
Ránu do obličeje schytal v souboji hostující Langer.
77'
První přímou střelu druholigového celku na ostravskou bránu vyslal po zemi k tyči Píchal. Domácí brankář si s jistotou poradil.
76'
Trestný kop hostů uvízl v houštině těl a nakonec se balon odráží do zámezí od kopaček útočícího mužstva.
75'
V ostravské sestavě dohrál Sanneh, na plac se vrací odpočatý Drozd.
75'
Prostějovský hráč s číslem 23 uklidil poskakující míč z vlastního malého vápna.
73'
1.SK Prostějov střídá: místo Stříže a Machynka se dostávají do hry Jurásek a pravděpodobně Sus.
71'
Z dálky napřáhl Chvěja a vysoko přestřelil.
70'
Dnešní utkání sleduje zpoza plotu sídlištního tréninkového hřiště přibližně 60 diváků. Někteří povzbuzují Baník zpěvem chorálů. „Gól“ si zatím zakřičet nemohli.
69'
Hned dva hostující fotbalisté se zapomněli v ofsajdu.
68'
Hrozící brejk zažehnal skluzem v poslední chvíli Patrizio Stronati.
66'
Z protiútoku snižují hosté poměr rohů na 10:3. Po rozehrávce se však znovu dopouštějí útočného faulu.
65'
„Krátký roh“ Baníku odvrací na zadní tyči hrudí Stříž na ten klasický. Rozhodčí ukazuje odkop od brány, prostějovský bek se však sportovně přiznal.
63'
Prostějovský Šteigl vyvezl po ubráněném závaru míč, Langer však svým centrem spoluhráče ve vápně nenašel.
62'
Muhammed Saneh se zatím i na postu halfbeka předvádí v dobrém světle a po jeho akci odkopávají hosté na další roh.
61'
Ostravský nápor neslábne. Potočný vyzval Kaloče, který si narazil se Šmigou a průnikem do šestnáctky získal již osmý roh. Po něm však letí patrně Šmigova rána z chumlu vysoko nad.
59'
Sannehův centr po pravokřídelním průniku zachytává Mucha. Za chvilku gólman hostů zasahuje i proti Holzerově tvrdé přízemní střele z hranice šestnáctky.
58'
Hanáci odkopávají následný rohový kop do autu až k půlící čáře.
57'
Prostějovský brankář napravil hrubku svých obránců v rozehrávce. Zázračně nohama vychytal Menu, který po Holzerově centru a zpětné hlavičce Potočného pálil zcela sám z malého vápna!
55'
Španěl Mena se dostal za obranou k hlavičce, kterou namířil o zem přímo do brankáře a hned se za hlavu chytl, protože s příležitostí šlo rozhodně naložit lépe.
53'
Holzerův centr míří jen do připravené náruče prostějovského gólmana.
52'
Hosté chvilkově obléhali ostravskou šestnáctku, nakonec jejich počínání hatí útočný faul.
49'
Trestný kop z 18 metrů zakroutil Roman Potočný těsně vedle levé tyče.
48'
Trestný kop pro Baník z dobrého místa uprostřed pokutového oblouku.
46'
Rohový kop Prostějova končí opět u brankáře Baníku.
46'
Obě mužstva o přestávce hromadně střídala. V sestavě Baníku zůstal jen brankář Budinský a testovaný Sanneh.
Do druhého poločasu vyběhli ostravští fotbalisté v tomto složení:
Budinský – Kukučka, Svozil, Stronati – Sanneh, Chvěja, Kaloč, Mena, Holzer – Potočný, Šmiga.
Také Prostějov má na hřišti několik nových tváří, oficiálně svou soupisku neohlásil a tak je můžeme jen postupně odhalovat. Do hry by měli (bez záruky) přijít Langer, Šteigl, Fokaidis a Smékal.
46'
Favorit má velkou převahu a vypracoval si i několik šancí, branku jsme však v prvním poločase neviděli, když několikrát zasáhl brankář Mucha a jednou zachránila Prostějov tyč.

Statistiky první půle:
Střely na bránu 6:0, střely mimo 4:3, rohy 6:1, fauly 2:2, ofsajdy 0:0.
45+1'
45+1'
45 minut hry se již naplnilo, rozhodčí však nechá Baník rozehrát roh po Sannehově kolmici a skluzu jednoho z obránců.
45'
Fleišman čistým vypíchnutím zastavuje průnik navrátilce Koudelky.
45'
Jeden z hostujících fotbalistů přestřeluje o několik metrů zpoza velkého vápna.
43'
Za okamžik se však dostává Baník až na malé vápno, Drozdův centr se odráží smolně od obličeje jednoho z obránců k Tetourovi. Jeho střelu a vzápětí i Zajícovu dorážku vyráží reflexivně brankář Mucha.
42'
Prostějovskou defenzívu nepřekvapil ani mazaným dloubáčkem Jiří Fleišman.
40'
Domácí rozjíždějí trpělivou kombinaci z vlastní poloviny.
38'
De Azevedův centr odkopla prostějovská obrana do autu, po jeho rozehrání se další pokus snesl na horní síť.
36'
Rychlou akci rozběhl na křídle de Azevedo, na jeho přízemní centr spěchal do šestnáctky Zajíc, ale již stačil míč špičkou kopačky jen posunout mimo bránu.
35'
Dlouhý nákop se snesl za bránu druholigového mužstva.
34'
Zdaleka největší šance zápasu! Jánoš si krásně narazil s Tetourem a odcentroval na zcela volného Nemanju Kuzmanoviće. Srbský fotbalista pálil nejprve do brankáře Muchy a z dorážky otřásl prostějovskou tyčí!
32'
Bleskurychlý brejk Hanáků zakončil Matoušek nebezpečnou křížnou střelou zprava těsně vedle zadní tyče.
30'
Na bránu se po rychlém ťukesu Jánoše s Kuzmanovićem řítil z mírného úhlu Zajíc, jenže ve vyložené šanci se zalekl střely a zbytečně přihrával pod sebe obsazenému de Azevedovi. Brazilec vybojoval tečovanou střelou alespoň roh.
29'
Na pravém křídle si posadil obránce na zadek dorostenec Drozd a nadýchaným centrem hledal Zajíce na zadní tyči. Tam je však domácímu hrotovému hráči pískán útočný faul.
28'
Čtvrtý roh pro Baník po akci testovaného Gambijce Sanneha, který je na sníh jistě zvyklý z Estonska. Obrana hostů odhlavičkovala do autu.
26'
V Ostravě začalo hustě sněžit, jinak se nic podstatného na hřišti neděje.
25'
Střela jednoho z ostravských fotbalistů letí vysoko nad břevno do pletiva, za kterým sleduje zápas několik desítek fanoušků.
24'
První roh Prostějova doputoval do rukavic Viktora Budinského.
21'
Po odvráceném rohu dostal Baník rychle míč zpět do šestnáctky. Dyjan de Azevedo skvěle narýsoval přihrávku na Pokorného, který pálil z otočky těsně vedle.
20'
Baník dlouho držel míč, po narážečkách mezi Sannehem, de Azevedem a Jánošem přenesl hru na levou stranu a nakonec získává další roh.
19'
Faul ve středovém kruhu byl odpískán hostujícímu celku.
16'
Baník se důrazným presinkem dostal k míči na pravém křídle, ale jeho akce končí jen v zámezí.
14'
Nakopávaný míč opouští hrací plochu u střídaček, vhazovat bude prvoligista.
13'
Hosté odkopávají míč za půlící čáru.
12'
Sražený centr z levého křídla vynesl domácím další roh.
9'
Ze solidního místa přestřeluje domácí bránu Jakub Matoušek.
8'
Prostějovský pas byl pro Píchala příliš dlouhý a končí za bránou Baníku, od které si staví míč k odkopu Viktor Budinský.
6'
Tetour zakončil samostatný průnik přízemní střelou zpoza šestnáctky, gólman hostů zasahuje na čáře.
5'
V pokutovém území nabil De Azevedo zpětnou přihrávkou Zajícovi, který střílel do středu brány pod břevno a první zákrok si připisuje prostějovský brankář Mucha.
3'
Z rohového kopu Ostravští nezahrozili.
2'
Sanneh ztratil míč u postranní čáry, prostějovský protiútok, vedený Hausknechtem, byl však rychle zastaven a naopak Baník vybojoval roh.
1'
Baník hraje v bílých dresech a modrých trenýrkách, Prostějov má světle zelené dresy a černé trenýrky.
1'

FC Baník Ostrava: Budinský – Sanneh, Pokorný, Azackij, Fleišman – Jánoš, Drozd – de Azevedo, Tetour, Kuzmanović – Zajíc.
Náhradníci: Murín – Stronati, Svozil, Holzer, Kaloč, Chvěja, Mena, Kukučka, Šmiga, Potočný

1. SK Prostějov: Mucha – Šmehyl, Machynek, Schuster, Stříž – Koudelka, Kopřiva, Hausknecht – Matoušek, Píchal, Zapletal.
Náhradníci: Bialek, Dittmer, Fokaidis, Jurásek, Langer, Smékal, Sus, Šteigl.
1.SK Prostějov figuruje v polovině soutěže na solidní páté příčce druholigové tabulky, na rozdíl od domácích ho čeká klasická dvouměsíční zimní příprava a také pro Hanáky je duel v Ostravě prvním po vánoční pauze.
Z podzimního kádru chybí Rolinc (konec smlouvy), Omale (na zkoušce v Mladé Boleslavi) a Zikl (návrat do Brna). Naopak místo v prostějovském kádru si zkusí vybojovat mladík Hausknecht z dorostu Olomouce, Fokaidis z Frýdku-Místku, Smékal z Hostouně a z hostování v Brně se vrací špílmachr Koudelka.
Fotbalisté Baníku Ostrava zahájí nezvykle krátkou, pouze dvoutýdenní zimní přípravu přátelským utkáním s druholigovým Prostějovem.
Baníkovce čeká náročný leden s dvěma středečními dohrávkami 20.1. a 27.1. V kádru pro jarní část sezóny již nefigurují Milan Jirásek (přestup do Mladé Boleslavi) a Milan Lalkovič (hledá si angažmá). Naopak na zkoušce je v Ostravě gambijský krajní bek Muhammed Sanneh, který na podzim kopal estonskou ligu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.