Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Lok. Moskva - 26. ledna 2022   16:00

Sparta
Sparta
60' Krejčí ml.  • 64' Čvančara
2:3
(0:2)
Lok. Moskva
Lok. Moskva
13' Kuchta   • 29' Kuchta   • 86' Kerk
Sparta
Holec – Gabriel (46. Sáček), Panák, Čelůstka (46. Vitík), Hancko – Pešek (46. Krejčí st.), Pavelka (C) (46. Dočkal), Krejčí ml., Hložek (59. Ryneš), Haraslín (59. Wiesner) – Pulkrab (46. Čvančara, 82. Sejk).
Lok. Moskva
Chuďakov (66. Savin) – Rybus, Pablo, Jedvaj, Něnachov – Barinov (C), Babkin (66. Živogljadov) – Isidor, Žemaletdinov (68. Borisenko), Rybčinskij – Kuchta (46. Kerk).
Maťunin – Černyj, Chlynov, Mampasi, Maradišvili, Petrov, Tiknizjan.

Je konec, Pavel Vrba a Markus Gisdol už si podali ruce, zápas mezi Spartou a Lokomotivem končí. Pražané v něm měli dobrou první desetiminutovku, pak však zalezli a zbytek první půle ovládl Jan Kuchta, jenž jim vstřelil dva góly. Druhý poločas nabídl zajímavější podívanou. Sparta hrála podstatně lépe, se soupeřem zvládla bojovat minimálně ve vyrovnané partii a díky trefám Krejčího mladšího a Čvančary v rozmezí čtyř minut, zvládla pětadvacet minut před závěrečným hvizdem srovnat. V samém závěru ale přišel krach, kdy po rohovém kopu chybovali jak brankář Holec, tak tři hráči před ním a Gyrano Kerk tak s povděkem rozhodl o vítězi tohoto zápasu, kterým se stali hráči Moskvy.
Ode mne je to pro dnešek již vše, děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek středečního večera. Někdy příště se opět budu těšit. Na počtenou.
90+3'
90+3'
Běží poslední, třetí nastavená minuta. Po další nepřesné hlavičce hráčů Sparty bude Savin vykopávat od vlastní klece.
90+2'
Ještě jeden centr z levé strany šel do vápna Lokomotivu, Krejčí mladší se dostal k hlavičce, zároveň si však ublížil a chvilku poležel na trávníku.
90+1'
Tohle ale musí být gól! Pěkný centr z levého křídla nyní obdržel jeden z hráčů Sparty, netroufám si říct který, abych někomu nekřivdil. Ten měl před sebou na malém vápně prázdnou bránu, míč ale napálil přímo doprostřed, kam Savin natáhl ruku a fantastickým zákrokem zabránil Pražanům ve srovnání!
90'
Minčev se dostal ke střele na rohu velkého vápna. Do jeho pokusu vstoupili dva protihráči a zblokovali jej na rohový kop.
90'
Dočkal zahrál standardní situaci z pravého křídla na zadní tyč, obrana Lokomotivu si však zvládla poradit a Pražané se musí stáhnout až na půlící čáru, kde hraje Holec.
89'
Faul ve středu hrací plochy, Maradišvilli zde stáhl Sáčka k zemi, Sparta rozehraje ještě jeden volný kop. A další faul, Maradišvilli podkopl také Ryneše na pravém křídle.
88'
Lokomotiv vhazuje na pravém křídle téměř u rohového praporku, Živogljadov zkušeně podržel míč, Holec si musel poradit s následným lehkým obloučkem do vlastní šestnáctky, ale to byl jen tréninkový lob.
87'
Pražané mohli ihned vyrovnat, Sáček už se hnal sám na klec Lokomotivu, mířil na přední tyč, tu však svým projektilem těsně minul... Velká škoda pro Spartu.
86'
Lokomotiv právě vstřelil branku!
Strašný nedůraz ve vápně Sparty! Po rohovém kopu z levé strany stáli Krejčí mladší, Krejčí starší i Panák u míče a čekali, kdo ho odkopne. GYRANO KERK se přidal do hloučku, balon si téměř s dovolením vzal a poslal ho mezi nohama Panáka i Holce do sítě, Lokomotiv vede 3:2!
86'
Isidor se dostal k ráně z ostrého úhlu na pravé straně, pokus byl lehce tečován obranou Sparty a otřel se o tyč. Nakonec míč končí na rohu.
85'
Holec se pěknou kličkou na hraně velkého vápna zbavil soupeře. V následující akci však Dočkal fauloval Maradišvilliho.
84'
Lokomotiv se také snaží hodně konstruktivně rozehrát, což se Pražané snaží přerušit. To se jim daří, s vlastní kombinací však musí začít znovu od Holce.
83'
Sparta se vlastními nepřesnostmi zahání v rozehrávce, Vitík musí pro balon hodně zpátky, vypomůže si narážečkou s Holcem.
82'
Bořek Dočkal zahrál rohový kop z levé strany, Pražané z něj však nic nevytěžili. Balon se vrací až k brankáři Holcovi.
82'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Čvančara, přichází Sejk.
81'
Čvančara sedí na trávníku, drží se zespodu za stehno, se kterým má očividně nějaký problém. Do hry už se chystá jeho náhradník.
80'
Krásný oblouček po levém křídle dostává Minčev, jenž si šikovně obhodil jednoho ze soupeřů, následně centr Krejčího staršího vyráží Savin na roh.
79'
Kerk byl na pravé straně hrací plochy hodně rychlý, podél brankové čáry chtěl jít ke kleci Sparty. Míč mu ale uniká do zámezí.
78'
Pražané se snaží rozehrát na pravé straně u vlastní šestnáctky, což se jim moc nepovedlo, Živogljadov však špatnou nahrávkou maří příležitost ruského mužstva.
77'
Dobře se nyní do defenzivy vrátil Vitík, jenž je rovněž na hrací ploše, včasným zákrokem odpálil míč před dotírajícím soupeřem.
76'
Úplně přátelské utkání to určitě není, na hřišti planou emoce. Ryneš zahodil balon, který po něm žádal Isidor hodně daleko od protihráče.
75'
V kontru byl na levém křídle faulován Sáček, který se snažil podél lajny protáhnout kupředu. Sparta má standardku.
74'
Kupředu se po pravém křídle ženou Kerk a Barinov, kteří si ale ve vzájemné kombinaci nerozuměli a musí se stáhnout k vlastní kleci.
73'
Po prvním rohovém kopu následoval druhý, Tiknizjan překvapil Holce, jenž špatně vyrazil projektil, který mířil přímo na jeho klec. Následně balon procedil za gólmana Pražanů asi Mampasi, jenže branka neplatí, předcházel jí faul Lokomotivu.
72'
Lokomotiv předvedl rychlou protiakci. Tiknizjan se prohnal po pravém křídle a celá akce končí rohovým kopem.
71'
Faulem se nyní na pravém křídle provinil snad Bořek Dočkal, na každý pád je tak dobrý postup Pražanů kupředu zastaven.
70'
Další obrovská promarněná šance Čvančary, ten dostal balon před velké vápno a lobem přehodil vyběhnuvšího Savina. Mičuda z jeho kopačky však končí na tyčce!
69'
Pražané zahrávali standardní situaci na ose hřiště, Čvančara se dostal ke střele přibližně z penaltového puntíku, jenže mířil nad břevno klece protivníka!
68'
Doplním, že se střídáním Babkina za Živogljadova střídali také brankáři Lokomotivu. Chudjakova nahradil Savin.
68'
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Žemaletdinov, přichází Borisenko.
67'
Fotbalisté Lokomotivu také rozehráli rohový kop na krátko a rovněž byli s touto variantou velice neúspěšní, stahují se na svou polovinu.
66'
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Babkin, přichází Živogljadov.
65'
Nyní se ale zase tlačí kupředu hráči Lokomotivu, Babkin se prohnal po pravém křídle a po jeho akci budou jeho spoluhráči zahrávat roh.
64'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta srovnává na 2:2! Nyní Pražané dokonale rozebrali obranu Lokomotivu, brankář Chudjakov úplně vyběhl z klece a byl obehrán. Ve finále dostal TOMÁŠ ČVANČARA přihrávku od brankové čáry na roh malého čtverce a tvrdou ranou jej poslal k přední tyči. Sparta tedy srovnává krok se soupeřem, začínáme od začátku.
63'
Dočkal hasil protiútok na středu hřiště faulem, k zemi stáhl ve středovém kruhu Babkina, jenž se sice zlobil. Já myslím, že však může být rád, že jej kapitán Sparty nefauloval stejně, jako Barinov Haraslína.
62'
Z rohového kopu vytěžila Sparta další roh. Boček Dočkal jej rozehrál na krátko. Docílil však pouze toho, že musí na půlící čáře hrát i Holec.
61'
Snad to byl Ladislav Krejčí, kdo se nyní po ostrém centru hnal kupředu k zakončení. Na poslední chvíli před ním odkopl balon na roh Kerk.
60'
Pražané trestají brutální zákrok na svého spoluhráče brankou! Dočkal se postavil k zahrání standardní situace na levé straně před vápnem soupeře. Poslal ideální pas na malý čtverec, kde míč z bezprostřední blízkosti uklidil pohodlně do sítě LADISLAV KREJČÍ mladší, jenž snižuje na 1:2! Asistence: Bořek Dočkal.
59'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Hložek, přichází Ryneš.
59'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Haraslín, přichází Wiesner.
58'
Barinov obdržel žlutou kartu, Haraslín ale ještě sténá a lékaři mu dávají obstřik. Kapitán Lokomotivu musí být za žlutou kartu hodně rád, v ostrém zápase by tohle musela být červená bez debat.
57'
Bože to byl zákrok! Haraslín se svíjí v obrovských bolestech na zemi. V plném běhu letěl z levého křídla do vápna Lokomotivu, v tom do něj však napálil v plné rychlosti kapitán Lokomotivu Barinov, který přitom šlápl hráči Sparty do holeně, jen to zapraštělo!
56'
Z levé strany se hnal nyní na bránu Holce Isidor, který propálil gólmana Sparty mezi nohama, brankář Pražanů ale lýtkem zasáhl tak, že míč šel podél brankové čárky mimo prostor tří tyčí.
55'
Dočkal hezky obešel kličkou na levém křídle jednoho ze soupeřů, přihrávkou na osu hřiště rozvíjí další akci Sparty.
54'
Holec se nyní jenom ohlédl, když těsně nad jeho klecí proletěla rána Kuchty z levého křídla. Předtím byli Pražané ve vápně soupeře málo důrazní.
53'
Sparta nyní napadala hodně vysoko, míč se podařilo získat Haraslínovi, jenž byl zezadu sražen k zemi Pablem, jenž je rád, že to nebylo za kartu.
52'
Dočkal hází aut na levé lajně, Krejčí mladší mu míč vrátil, kombinace Sparty však nikam nedospěla a druhý jmenovaný po chvilce fauloval.
51'
Holec musí znovu rychle až na hranici vlastního vápna před dotírajícím Isidorem. Ten je zatím aktivní a hodně napadá.
50'
Holec rozehrává od vlastní svatyně. Jedvaj na pravé lajně sice získal balon, jenže je pod tlakem a tak ho vrací svému brankáři.
49'
Po akci Isidora vhazují fotbalisté Lokomotivu na levém kraji hrací plochy. Po přenesení na pravou stranu si nerozuměli Maradišvilli a Žemaletdinov.
48'
Lokomotiv se dostal k centru z pravé krajní lajny, Pražané dostali balon od své klece, následně Barinov dojel skluzem Haraslína, kterému se omlouvá.
47'
Sparta odkopává balon od vlastní klece, na levém křídle je Haraslín, který však akci zpomalil a pro Pražany z ní nic nebude.
46'
Pěkná akce Sparty, Krejčí starší nahrál z levého křídla na penaltu, Dočkalova přízemní rána však končí v náruči Chudjakova!
46'
Už už to vypadalo, že budou opět vykopávat hráči Lokomotivu, kteří se rozehrávky ujali v prvním poločase. Nakonec ale zahajuje hru Bořek Dočkal, který o přestávce nahradil jednoho z parťáků na hrací ploše.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Pešek, přichází Krejčí st..
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Pavelka, přichází Dočkal.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Čelůstka, přichází Vitík.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Pulkrab, přichází Čvančara.
46'
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Kuchta, přichází Kerk.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Gabriel, přichází Sáček.
46'
Fotbalisté se vrací na trávník, druhá půle začne za chvilku.
Druhý poločas začne přibližně v 17:00.
První půle souboje Sparty s Lokomotivem je tedy za námi. Klíčová situace přišla v 8. minutě, kdy Hancko zazděnou penaltou promarnil dobrý vstup Pražanů do utkání. Následně už přišly chvíle Jana Kuchty, který nejprve ideálně zalepil centr na zadní tyč a skóroval poprvé. Následně využil zaváhání Holce a poslal balon do jeho sítě i v druhém případě. Skvěle se tak v novém klubu uvádí a sráží Sparťany na kolena. Moskva tak bude na startu druhé pětačtyřicítky v dvoubrankové výhodě.
45'
45'
Ještě jeden protiútok se snažili fotbalisté Moskvy nastartovat, ale defenziva Pražanů byla pevná a zadní vrátka si pohídala.
44'
Lokomotiv ještě zkouší rychlý kontr, ale Pražané ho ve středu hřiště zastavují, následně posílají balon do zámezí.
43'
Pražané se dostávají k rohovému kopu, ten sice dospěl ve dvě hlavičky na malém vápně. Ani jedna Chudjakova neohrozí, sudí píská útočný faul.
42'
Panák před vlastním pokutovým územím tvrdě sestřelil jednoho ze soupeřů a není to jeho první agresivnější zákrok. Nyní vidí žlutou kartu.
41'
Panák vrací balon zpět do vápna Holcovi, v rozehrávce si nerozuměli, Lokomotiv tak bude vhazovat u svatyně Pražanů.
40'
Spěchat nyní mohou zase hráči Lokomotivu, Isidior má na pravém křídle dost místa a už se dívá na nabíhající spoluhráče.
39'
Pražané se dostali na míč na levém křídle a šikovně přesunuli hru doprava na Gabriela, jenž byl však rychle dostoupen.
38'
Barinov se vydal ke kleci Sparty po pravém křídle a vyslal nebezpečný přízemní projektil, který ale Holec skryl ve své náruči
37'
Holec bude rozehrávat od vlastního vápna, založení akce však Spartě nevyšlo a s dalším útokem tak mohou kupředu fotbalisté Moskvy.
36'
Na druhé straně se hnal na klec Sparty z pravého křídla Isidor, jeho přízemní ránu však Holec vyráží ke svým spoluhráčům.
35'
Centr Peška na malé vápno nebyl vůbec špatná věc, k hlavičce se dostal Hložek, ale jeho pokus chytá brankář Chudjakov.
34'
Pražané to znovu zkouší podél levé lajny. Po pár odrazech přenáší hru doprava. K centru se dostane Pešek.
33'
Haraslín se v prostoru levého křídla proti přesile neprosadil po odopku se faulem provinil Jan Kuchta, jenž poslal ramenem k zemi Hancka.
32'
Moskva kombinuje na vlastní polovině hřiště, akci táhne po levém křídle Rybčinskij, jenž obešel Gabriela, přiťukl Kuchtovi a ten z dobré pozice těsně minul bližší tyč svatyně Pražanů!
31'
Rybčinskij špatně zpracoval přihrávku na křídlo, balon mu přeskočil kopačku a zamířil do zámezí.
30'
Chudjakov chytá centr do vlastního vápna a rozehrává ve spolupráci s parťáky z obrany. Lokomotiv teď kupředu tolik nespěchá.
29'
Moskva vede už 2:0! JAN KUCHTA se v šestnáctce Sparty hnal za prudkou přihrávkou z prostoru před vápnem, kterou Holec nešikovně vyrazil jen před sebe. Bývalý hráč Slavie pak po této chybě gólmana Sparty snadno zvyšuje na 2:0 z bezprostřední blízkosti!
28'
Moskva obehrává vápno Sparty a hledá vhodnou pozici, kterou by míč do šestnáctky soupeře dostala.
27'
Lokomotiv převzal iniciativu a je lepším celkem, nyní už zase kombinuje v nebezpečné blízkosti od klece Sparty.
26'
Centr na zadní tyč Pražanů hledal Kuchtu, ten se ovšem k zakončení nedostal, přihrávka byla příliš dlouhá.
25'
Pražané ze standardky nevytěžili absolutně nic. Naopak Lokomotiv jde znovu rychle do protiútoku.
24'
Také druhý centr od levého rohového praporku dokázali Pražané odvrátit a následně šli do protiútoku. Pulkrab byl faulován Babkinem, který schytá i žlutou kartu.
23'
Moskva vrátila míč autem na hrací plochu, kde se balon dlouho nezdržel. Lokomotiv kope roh a po něm ještě jeden.
22'
Chudjakov sbírá míč před dotírajícím Hraslínem a rozehrává nakrátko se svými obránci. Sudí přerušuje kvůli zdravotním obtížím Nenachova, který ale bude v pořádku.
21'
Zezadu nyní Pavelka fauloval Rybčinského a může být rád, že tohle je přátelák. Jinak by určitě viděl přinejmenším žlutou kartu.
20'
Rybus vhazuje na levé lajně u půlícího kruhu. Lokomotiv si ale balon příliš dlouho neužil a nyní už zase hraje Sparta.
19'
Sparťani se tlačí vpřed po pravé straně, Pešek šikovně obešel jednoho z protivníků, následný centr však už tolik vydařený nebyl.
18'
Na druhé straně musí hrát také Holec. Následně je Krejčí mladší faulován ve středu hrací plochy a celek z hlavního města České republiky bude rozehrávat volný přímý kop.
17'
Sparta se nyní snažila zaskočit obranu soupeře prudkým kolmým balonem, Chudjakov ovšem vyběhl na hranici vlastní šestnáctky a sebral míč do rukavic.
16'
Ruský celek se znovu dostal do šestnáctky soupeře, Rybus chtěl na levé straně vápna centrovat, ale s míčem se už dostal do zámezí.
15'
Rohový kop Spartě nic nepřinesl, naopak Lokomotiv rychle vyvezl míč z defenzivního prostoru a už kombinuje na půli soupeře.
14'
Pražané se chtěli rychle dostat zpět na vyrovnané skóre, vytěžili ale pouze rohový kop z levé strany hrací plochy.
13'
Lokomotiv dává gól a proti Spartě se prosazuje jediný Čech v jeho sestavě a zároveň bývalý fotbalista Slavie, JAN KUCHTA! Ten dostal krásný centr z pravé strany na hranici velkého vápna, a prvním dotykem jej poslal přízemní ranou k bližší tyči do sítě – 1:0 pro Moskvu!
12'
Gabriel nyní u krajní lajny tvrdě dohrál Isidora a Lokomotiv může vhazovat, z levé strany jeho hráči rychle přenáčí hru doprava...
11'
Kamera nyní chvilku zabírala trenéry obou celků. Mužem na střídačce Sparty ovšem není Petr Rada, jak hlásal titulek, ale skutečně Pavel Vrba.
10'
Sparta má zatím víc ze hry a nyní to centrem prokázal Pavelka, jenž kroutil míč z pravého křídla na zadní tyč, tam však nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
9'
Chudjakov rozehrává od své klece, během chvíli mu Pablo balon vrací, Sparta zatím hodně aktivně a dost vysoko napadá.
8'
Dávid Hancko se postavil k exekuci pokutového kopu. Svou ránu ze značky penaltového puntíku však napálil jen do levé tyče svatyně Lokomotivu! Od ní šel balon do zámezí.
7'
Pražané se drží u rohového praporku, kde vhazují míč zpět do hry. Vypadá to, že se píská penalta! Gabriel by ve vápně faulován Rybusem a je to pokutový kop pro Spartu!
6'
Rybčinskij nyní zezadu přidržel Gabriela, který padl na zem a sudí odpískal faul. Sparta se pak rychlým výpadem dostala na druhý konec hrací plochy.
5'
Lokomotiv kope podruhé rohový kop od pravého praporku. Tentokrát svůj centr na zadní tyč Rybčinskij přetáhl a balon končí až v zámezí.
4'
Pešek se ocitl po přihrávce na pravé křídlo v dobré pozici, ale v situaci jeden na jednoho přes soupeře projít nedokázal.
3'
Také Lokomotiv zahrával rohový kop, konkrétně to byl Ryvčinskij, kdo centroval do vápna Sparty. Zakončení celku z Moskvy však scházela přesnost.
2'
Sparta rozehrála kop od levého rohového praporku na krátko. Pražané přenesli hru k protější lajně a následoval centr do vápna, kde hlavičkoval snad Pulkrab, brankář Chudjakov však pokus do středu klece v pohodě chytá.
1'
Pražané se natlačili kupředu po pravé straně a snad to byl Pešek, kdo z křídla poslal centr, který ruský celek odvrací na rohový kop.
1'
Úvodní výkop měli hráči Lokomotivu, ti rozehráli dozadu na své obránce, kteří vrátili balon až do vápna brankáři Chudjakovovi.
1'
Kapitání si s rozhodčími podali ruce a proběhl los, utkání odstartuje během chvilky po předzápasových rituálech obou mužstev.
Fotbalisté Lokomotivu přichází i s Janem Kuchtou na trávník, Sparta je jim v patách.
Ještě jednou přeji krásný dobrý den všem příznivcům dobrého fotbalu. Za chvilku začne v Marabelle přípravné utkání pražské Sparty s Lokomotivem Moskva. Úvodní sestavy si můžete prohlédnout níže.

AC Sparta Praha: Holec – Gabriel, Panák, Čelůstka, Hancko – Pešek, Pavelka (C), Krejčí ml., Hložek, Haraslín – Pulkrab.
Trenér: Pavel Vrba.

FK Lokomotiv Moskva: Chudjakov – Rybus, Pablo, Jedvaj, Nenachov – Barinov (C), Babkin – Isidor, Žemaletdinov, Rybčinskij – Kuchta.

Náhradníci: Matjunin, Savin – Černyj, Kerk, Chlynov, Mampasi, Maradišvili, Petrov, Tiknizjan, Živogljadov.
Trenér: Markus Gisdol.
Krásné dobré odpoledne přeji všem příznivcům kvalitní kopané. Nejvyšší česká fotbalová soutěž ještě stále spí svou zimní přestávkou. Její účastníci se už ale chystají na start její jarní části. Stejně je na tom také AC Sparta Praha, která v rámci přípravy změří síly s ruským FK Lokomotiv Moskva. Tento duel spolu budeme sledovat v detailním textovém přenosu. Start zápasu je naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.