Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Gdańsk : Hr. Králové - 19. ledna 2023   13:00

Gdańsk
Gdańsk
0:3
(0:1)
Hr. Králové
Hr. Králové
10' Gabriel   • 46' Koubek   • 53' Koubek
Gdańsk
Kuciak – Pietrzak (46. Seasonienko), Tobers (57. Biegański), Kubicki (57. Terazzino), Gajos (57. Castegren), Zwoliński (22. Flavio), Conrado, Maloča (57. Kevin), Nalepa, Brzek (79. Pila), Durmus (69. Diabate)
Hr. Králové
Reichl (46. Bajza) – Klíma, Čech, Leibl (32. Pudhorocký) – Gabriel, Kodeš (K), Smrž, Novotný – Kučera (32. Jurčenko) – Koubek, Ryneš
Bajza, Vízek – Čihák, Harazim, Kutík, Pudhorocký, Hájek, Rada, Dvořák, Jurčenko, Trusa

Hradec Králové v posledním zápase na tureckém soustředění porazil polský Gdańsk jasně 3:0. Dva góly vstřelil Koubek, jeden Gabriel. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek odpoledne.
90'
90'
Základní hrací doba je u konce, sudí již kontroluje hodinky.
89'
Hradec byl blízko čtvrté brance. Jeden z jeho ofenzivních hráčů ale před brankářem branku minul.
87'
Do konce zápasu zbývají zhruba tři minuty. Míč drží hráči v černých dresech.
84'
Obraz hry odpovídá závěru zápasu. Hradec je spokojený s vysokým vedením a užívá si konec tureckého soustředění.
81'
Běží poslední desetiminutovka zápasu. Pro oba týmy jde o derniéru na tureckém soustředění.
79'
Střídání v týmu Lechia Gdańsk:
ze hřiště odchází Brzek, přichází Pila.
78'
U lavičky Gdańsku je další pohyb. Připravuje se Pila.
75'
Do konce utkání zbývá čtvrthodina a Hradec stále kráčí nejen za vítězstvím, ale i za čistým kontem.
72'
Vyrovnanější část hry pokračuje. Míč je převážně kolem půlící čáry.
69'
ze hřiště odchází Durmus, přichází Diabate.
68'
Chystá se další střídání v gdańském dresu.
66'
Hradec Králové může být zatím s výkonem spokojen. Na závěr tureckého soustředění hraje dozadu zodpovědně a i směrem dopředu se dnes dokáže prosazovat.
63'
Stále čekáme na nějakou větší akci. Hraje se převážně mezi šestnáctkami.
60'
Tempo hry trochu opadlo a sledujeme teď klidnější pasáž.
57'
ze hřiště odchází Tobers, přichází Biegański,
ze hřiště odchází Kubicki, přichází Terazzino,
ze hřiště odchází Gajos, přichází Castegren,
ze hřiště odchází Maloča, přichází Kevin.
55'
Lechia bude hromadně střídat. U lajny je několik hráčů.
53'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
MATĚJ KOUBEK dává svou druhou branku a navyšuje vedení českého celku na 3:0!
50'
Hradec pokračuje v aktivní hře a kombinuje na polovině soupeře.
48'
O poločase český tým provedl jen jedno střídání, polský celek vyměnil dva hráče. Místo Pietrzaka hraje na levé obraně Conrado.
46'
Český tým navyšuje vedení hned ze začátku druhé půle! Trefil se MATĚJ KOUBEK!
46'
ze hřiště odchází Pietrzak, přichází Seasonienko.
46'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Reichl, přichází Bajza. Hradec mění pro druhý poločas brankáře.
46'
Úvodní část zápasu je za námi a Hradec Králové vede nad polským celkem po brance Gabriela 1:0. Diváci sledují poměrně důrazný fotbal, a to z obou stran. Český tým je o něco lepší a vede zaslouženě.
45'
44'
Nalepa opouští hřiště v doprovodu zdravotníků. Hra mezitím pokračuje.
43'
Nalepa je další, kdo má ze zápasu zdravotní poblémy.
40'
Blíží se konec poločasu, hraje se mezi šestnáctkami.
39'
Teď už to je naopak Hradec, kdo má více ze hry.
37'
Gdańsk je stále na balonu a kombinuje. Zatím ale daleko od branky Hradce.
36'
Český celek vstřelil druhý gól. Bohužel pro něj ale vyletěl nahoru praporek a je tak pískán ofsajd.
35'
Polský celek má teď mírnou převahu a hledá cestu, jak se dostal do střeleckých pozic.
32'
ze hřiště odchází Kučera, přichází Jurčenko,
ze hřiště odchází Leibl, přichází Pudhorocký.
31'
Po souboji zůstal na hřišti ležet jeden z hradeckých hráčů. Drží se za hlavu, hra je prerušena.
30'
Gdańsk mohl vyrovnat! Gajos poslal na branku parádní střelu, kterou konečky prstů vyrazil pozorný Reichl!
28'
... centr ale mířil jen na přední tyč, kde stál připravený jeden z hradeckých hráčů.
27'
Polský celek vybojoval rohový kop...
25'
Gdańsk teď má mírnou převahu a kombinuje na polovině českého celku.
22'
ze hřiště odchází Zwoliński, přichází Flavio.
21'
Tak je to jasné, Gdańsk musí střídat. Zwoliński nemůže ve hře pokračovat.
20'
U lajny se mezitím rozcvičuje osmadvacetiletý portugalský útočník Flavio Paixao.
18'
Vypadá to, že Zwoliński má nějaké zdravotní problémy. Zatím to zkouší rozběhat.
15'
A mohlo to být 2:0! Gdańsk teď měl velké štěstí, jelikož střela jednoho z hradeckých hráčů bez přípravy končí těsně vedle branky Kuciaka, který by neměl šanci zasáhnout!
13'
Hradec je vstřelenou brankou povzbuzen a opět jde dopředu.
10'
... po rohu se sice Hradec neprosadil, akce ale pokračovala a po chybě Zwolińskiho, který přišel o balon ve vlastním pokutovém území, otevírá skóre ADAM GABRIEL!
9'
A ta přichází záhy. Po střele jednoho z českých hráčů je tu rohový kop...
8'
Gdańsk stále drží více balon a čekáme na první větší akci hradeckého celku.
3'
První minuty zápasu patří polskému celku, který hraje v zelenobílých dresech. Hradec hraje v černém.
1'
Zápas před chvílí začal a budeme z něj přinášet co nejvíc informací.
1'
Přejeme hezký den při sledování přípravného zápasu mezi polským Lechia Gdańsk a prvoligovým českým týmem FC Hradec Králové. Zápas se odehraje v rámci zimního soustředění obou celků v Turecku.

Polský celek má za sebou v lednu tři zápasy s bilancí jedné výhry a dvou proher. V prvním utkání porazil 5:1 polské Kartuzy, následně prohrál s rumunským Petrolulem 0:2 a srbským Bělehradem 1:3. V polské nejvyšší soutěži se drží Lechia těsně nad sestupovým pásmem.

Hradec Králové má během ledna odehrané také tři zápasy. Se Slavií Praha prohrál 0:1 a s polskou Legnicou 1:3. V zatím posledním duelu ale porazil maďarskou Kisvardu 3:0.