Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Kisvárda FC - 20. ledna 2023   13:30

Olomouc
Olomouc
60' Chytil  • 73' Vraštil
2:2
(0:1)
Kisvárda FC
Kisvárda FC
39' Camaj   • 55' Mešanovič
Olomouc
Trefil – Pokorný, Beneš, Poulolo (46. Vraštil) – Zifčák (46. Zorvan), Breite (64. Sedlák), Ventúra (64. Fortelný), Sláma (46. Zmrzlý) – Navrátil (64. Matoušek) – Růsek (64. Přichystal), Chytil (64. Zlatohlávek)
Kisvárda FC
Hindrich – Hej (46. Ilievszki), Kovačič, Jovičič, Leoni – Melnik, Ötvös (71. Lucas) – Jaroslav Navrátil (84. Vida), Makowski (71. Szpaszics), Camaj (71. Karabeljov) – Mešanovič (81. Czérna)

Hlavní sudí po vypršení základní hrací doby ukončil zápas, což se nelíbilo několika olomouckým fotbalistům, kteří rozhodčímu připomínali občerstvovací okno.
90+1'
90'
Ruka se přeci jen píská Vodhánělovi, který si horní končetinou pomohl při zpracování. Olomouckému hráči se toto rozhodnutí dvakrát nepozdává.
89'
Hanáci se zlobili, že jeden z fotbalistů v červeném dresu zahrál rukou. Sudí ale pískal předchozí situaci, kdy Zorvan vybíhal z ofsajdu.
88'
Další pas za obranu od Vodháněla pro Přichystala. Druhý jmenovaný byl opět nachytán v ofsajdovém postavení.
87'
Zmrzlý se snažil oslovit Zlatohlávka, avšak obránci Kisvárdy tento záměr přečetli. Na míči se udrželi jen pár vteřinek a už se zase brání.
85'
Maďarský celek s rozehrávkou rozhodně nepospíchá. To remíza je pro Sigmu evidentně málo, Hanáci pokračují ve vysoké intenzitě hry.
84'
Fortelný posunul Vodhánělovi, jehož centr našel Zlatohlávka. Ten po otočce neproměnil velkou šanci, avšak vzrušení bylo zbytečné, jelikož byl máván ofsajd.
83'
Kisvárda pod obrovským tlakem. Zmrzlého přihrávku tečoval Kovačič a Sigma bude rozehrávat rohový kop z levé strany.
81'
Zmrzlý dostal poblíž střídaček pokyn od trenéra Václava Jílka, aby se nezastavoval a pokračoval. Nakonec ho fauloval až Mešanovič.
80'
Olomoučtí po prostřídaní napadají rozehrávku soupeře ve vysokém počtu hráčů, ten se brání jen za cenu dlouhých odkopů.
78'
Dost sporná situace uvnitř vápna maďarského celku. Hanáci se dožadovali odpískání pokutového kopu, jelikož se zdálo, že tato ruka byla daleko jasnější než ta předchozí. Rozhodčí nakonec zůstali klidní.
77'
Na poslední chvíli před Přichystalem zasáhl jeden z obránců maďarského týmu. V opačném případě by měl Vodháněl na noze třetí olomoucký gól.
76'
Přichystal si na levé straně nerozuměl s Vodhánělem a balón skončil až v zámezí, rozehrávky se ujme gólman Hindrich.
75'
Hanáci i nadále pokračují ve své aktivitě a je evidentní, že generálku na Spartu chtějí zvítězit. Kisvárda působí dost pasivně.
73'
Olomouc právě vstřelila branku!
Nakrátko rozehraný roh Sigmy a srovnání skóre! Fortelný svým centrem našel hlavu LUKÁŠE VRAŠTILA, který hlavičkoval přesně do protipohybu brankáře Hindricha! Začínáme zase od začátku.
71'
Hlavní rozhodčí poslal aktéry tohoto utkání se občerstvit. Před malou chvílí se rozeběhla závěrečná dvacetiminutovka.
69'
Po skvělé individuální práci od Fortelného zakončoval znovu Matoušek. A opět nad branku, stejně jako před malou chvílí!
68'
Na hřišti se přitvrdilo. Zorvana fauloval Bence Ötvös a i on je napomenut žlutou kartou. Do hry musí olomoučtí zdravotníci.
67'
Velmi dobře kopnutá standardka od Fortelného, avšak žádný z olomouckých fotbalistů míč nedokázal prodloužit směrem na branku.
66'
Matoušek chytře zasekl, následně technickým obstřelem levou nohou z velmi nadějné pozice přestřelil branku!
65'
Ve středu hřiště byl sestřelen Zorvan, který střídal už v poločasové přestávce. Dominik Kovačič vidí žlutou kartu.
64'
Trenér Václav Jílek se rozhodl prostřídat. Na hřiště se podívají Fortelný, Zlatohlávek, Přichystal, Matoušek, Sedlák i Vodháněl. Dohráno naopak mají Ventúra, Chytil, Růsek, Navrátil i Breite.
63'
Z nějakých pětadvaceti metrů napřáhl Ötvös, jehož střelecký pokus jen o pár centimetrů minul pravou tyč olomoucké svatyně!
62'
Sledujeme velké množství nepřesností, před malou chvíli se rozeběhla závěrečná půlhodina hry, Kisvárda drží nejtěsnější možný náskok.
60'
Hindrich na rozdíl od Trefila správně odhadl směr střely, každopádně zakončení MOJMÍRA CHYTILA bylo natolik důrazné, že gólu zabránit nedokázal. Hanáci snižují!
59'
Hlavní rozhodčí nyní vyslyšel čárového, který po centru Navrátila signalizoval hru rukou jednoho z fotbalistů maďarského mužstva uvnitř velkého vápna, pravděpodobně Camaje. Hráči Kisvárdy se tomuto rozhodnutí dost diví, avšak na rozhodnutí hlavního už nejspíše nic nezmění. Penalta pro Sigmu!
57'
Aktivní Camaj se znovu dostal ke slovu na levé straně. Balón si naváděl na střed do své silnější pravé nohy, následně zakončoval. Trefil s problémy vyrazil na roh!
56'
Jan Navrátil mohl střílet, jenže rozhodl se ještě přihrávat pod sebe Ventúrovi, který už se napřahoval k zakončení, avšak na poslední chvíli mu v něm zabránil jeden z fotbalistů v červeném dresu.
55'
Tým Kisvárda FC právě vstřelil branku!
Balón si vzal na starost JASMIN MEŠANOVIČ, který zakončoval do pravé strany z pohledu střelce, zatímco Trefil šel doleva. Maďarský tým vede už o dva góly!
54'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Denis Ventúra).
54'
Camaj postupoval z levé strany do vápna, poté se rozhodl pro centr. Balón trefil ruku Denise Ventúry a Kisvárda bude mít možnost navýšit svůj náskok z hranice pokutového kopu!
52'
Dění se v posledních vteřinách odehrává převážně ve středu hřiště. Hanáci se snaží o kombinaci, jenže do pozorné defenzivy soupeře se dostávají těžce.
50'
Úvodní dvě minutky byly v režii maďarského celku, jenže teď už sledujeme zase stejný obrázek jako v prvním poločase. Chytil se zlobí, rozhodčí mu odpískal faul na Jovičiče.
48'
Kisvárda rozehrávala jednu z mála standardních situací v tomto utkání. S centrem Camaje si nakonec olomoucká defenziva poradila.
47'
Mešanovič to tímto způsobem rozhodně nezamýšlel, přesto nakonec z takřka nulového úhlu vystrašil brankáře Trefila.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 14:30.
A to se právě stalo. Kisvárda v první půli vytěžila z minima maximum. Maďarský celek se po většinu času bránil, přežil stoprocentní příležitost Navrátila, poté z ojedinělé akce udeřil, když skóre po centru z pravé strany otevřel Driton Camaj.
45+4'
45+3'
Úvodní polovina utkání stále nekončí, rozhodčí ještě nechá Sigmu rozehrát rohový kop z levé strany hřiště, pak pravděpodobně pískne do píšťalky.
45+2'
Nakonec z toho byl nacvičený signál! Ventúra jen posunul Slámovi, který přízemní střelou sice trefil branku, jenže Hindrich byl na zemi včas a připsal si důležitý zákrok!
45+1'
Nejspíše poslední možnost na skórování v prvním poločase! Nějakých dvaadvacet metrů od brány Hindricha byl faulován Chytil a Sigma bude rozehrávat přímý kop!
44'
Růsek byl zády k bráně, na poslední chvíli před ním zasáhl defenziva soupeře. V těžké pozici zakončoval Ventúra, ale v pádu mířil nad horní tyčku.
43'
Balón v zámezí, ruku zvedali jak Ventúra, tak Leoni. Úspěšnější byl nakonec olomoucký hráč, Sigma bude vhazovat.
42'
Na trávníku zůstal ležet Breite. Vypadalo to, že si naběhl do jednoho z fotbalistů v červeném dresu. Rozhodčí odpískal faul.
41'
Rozeběhla se závěrečná pětiminutovka zápasu. Zifčák musel zasprintovat směrem dozadu, balón zastihl u rohového praporku.
40'
Hanáci se pokusili přispěchat s rychlou odpovědí, jenže Navrátil míč po přihrávce od Breiteho přebíral v těsném ofsajdu.
39'
Mešanovič přezval míč na hranici ofsajdu, otočil se s ním, poté jej poslal na malé vápno. DRITON CAMAJ předskočil stopera Pokorného a z první vážnější šance maďarského celku otevřel skóre!
37'
Už už se Beneš na zadní tyči chystal zakončovat do prázdné brány, jenže na poslední chvíli mu plány překazil Makowski. Další roh pro Sigmu.
35'
Taktický faul Kovačiče ve středu řiště. Stoper maďarského mužstva sestřelil Chytila, který se těžce zvedá z trávníku.
34'
Roh si vzal na starost Breite, rozehrál zřejmě nacvičený signál na Chytila. Hanákům se vůbec nevydařil a museli se rychle vracet do obrany.
33'
Teď už se ofsajd nepískal a Hanáci nevyužili další skvělou příležitost! Breite posunul na rozeběhnutého Navrátila, který postupoval sám na Hindricha, jenže ani on nedokázal otevřít skóre. Brankář Kisvárdy vyrazil na rohový kop!
32'
Zatím největší příležitost zápasu! Hindrichovi se nevydařil odkop, míč poslal jen na nohu Chytila, který ho z jedničky posunul na Ventúru. Slovenský fotbalista ale tváří v tvář rumunskému gólmanovi v barvách Kisvárdy minul branku. Dle všeho byl stejně v těsném ofsajdu.
31'
Právě Breite jen o pár vteřinek později fauloval u postranní lajny. Po taktickém faulu se zvedl a vrátil zpět na svou pozici.
30'
Slámův centr směřoval na zadní tyčku. Olomoučtí pokračovali v obléhání branky soupeře a vybojovali třetí roh, který už běží rozehrát Breite.
29'
Dobrá práce od Růska na pravé straně. Jovičič nestíhal a českého fotbalistu stáhl na zem. Zkrácený roh pro Sigmu!
27'
Kisvárdě úplně nezafungovala spolupráce mezi Jovičičem a Hindrichem. První jmenovaný musel míč tělem udržet před Chytilem, což se mu nakonec povedlo.
25'
Snad poprvé v utkání sledujeme pasáž hry, v rámci které dominuje Kisvárda. Ta kombinuje na útočné polovině, zatím bez kýženého efektu.
24'
Další olomoucký faul. Navrátil ve středu hřiště dostoupil Ötvöse a byl mu odpískán nedovolený zákrok.
22'
Zataženou obranu maďarského celku se snažil překvapit svou přihrávkou Poulolo, ale míč nakonec skončil v zámezí.
21'
Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi, olomoucká Sigma má zatím herně navrch. Ojedinělou akci Kisvárdy zastavil ofsajd, v němž byl nachytán Leoni.
19'
Do slibné příležitosti už uháněl Chytil, ale k ohrožení branky Hindricha nedošlo, jelikož si olomoucký útočník ještě předtím přistrčil Jovičiče.
17'
Sláma rozehrál druhý roh Sigmy, maďarský tým se ubránil za cenu odkopu. Ventúra si to nekomplikoval a do kombinace zapojil i Trefila.
16'
Pokorný se snažil najít rozeběhnutého Navrátila, jenže jeho pas byl příliš dlouhý. Hanáci přesto rychle získali míč a budou vhazovat na levé straně v blízkosti rohového praporku.
14'
Další z řady osobních soubojů mezi Leonim a Zifčákem. Brazilec v dresu Kisvárdy si podle hlavního rozhodčího počínal za hranicí pravidel.
13'
Individuálně míč potáhl Camaj, jenže následný centr mu vůbec nevyšel, za což se svým spoluhráčům ihned omluvil.
12'
K hlavičce se na přední tyči prodral Pokorný, který ještě prodlužoval na Poulola. Tomu chyběl krůček, aby zakončoval do prázdné branky.
11'
Tentokráte už ano. Hej nechtěl připustit žádné komplikace a před Růskem míč odehrál na rohový kop. První v zápase.
10'
Oba celky zatím hrozí převážně zprava. Další Zifčákův centr byl zblokovaný Leonim, ale roh se kopat nebude, jelikož včasně vyběhl Hindrich.
9'
Kisvárda zaútočila po pravé straně, jenže přízemní centr směřoval do malého vápna, kde byl připravený brankář Trefil.
7'
Zifčák to přehnal s agresivitou a ve skluzu poblíž střídaček zasáhl Leoniho. Rozhodčí neváhal ani vteřinu a odpískal nedovolený zákrok.
5'
První výraznější ohrožení brány na konci páté minuty! Trefil musel reflexivně zasahovat proti zakončení soupeře z dvaceti metrů, jenže balón vyrazil přesně na hlavu Mešanoviče. Jeho následný pokus už postrádal razanci a olomoucký gólman měl snadnou práci!
4'
Na zemi zůstal ležet Jan Navrátil a rozhodčí šel zkontrolovat jeho zdravotní stav. Vypadá to, že zkušený záložník Sigmy bude v pořádku.
3'
Mnoho prostoru pro Zifčáka na pravé straně. Olomoucký fotbalista do vápna posílal přízemní centr, avšak obrana maďarského mužstva zasáhla.
2'
Opatrný začátek zápasu, do kombinace se zapojili brankáři na obou stranách, Hindrich volil dlouhý nákop před napadajícím Navrátilem.
1'
Hezký den. Olomoucká Sigma zakončí turecké soustředění přátelským utkáním proti maďarské Kisvárdě. Hanáci již opustili tréninkovém centru a hned v sobotu ráno odlétají zpět do České republiky. Asistent trenéra Jiří Saňák před utkáním prozradil, že souboj berou jako generálku na ligu, avšak rozhodně neplatí, že v úvodním jarním kole proti Spartě naběhnou se stejnou sestavou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.