Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Sivasspor : Olomouc - 22. července 2022   18:00

Sivasspor
Sivasspor
50' Yeşilyurt
1:1
(0:1)
Olomouc
Olomouc
42' Růsek
Sivasspor
Yıldırım – Appindangoyé, Okumuş (83. Osmanpaşa), Yalçın, Çiftçi – Arslan (61. Ulvestad), Cofie (83. Djerlek), Kesgin (61. Paluli), Semeniv (61. Angielski), Gradel (46. Yeşilyurt) – Yatabaré (72. Erdal)
Vural
Macher – Schenke, Dambo (AUT)
Gewerbepark, Friedberg (AUT)
250 diváků
Olomouc
Macík – Vraštil, Beneš (61. Sláma), Poulolo – Chvátal (77. Slavíček), Ventúra (61. Sedlák), Zorvan (51. Navrátil), Breite (46. Greššák), Zmrzlý (61. Šíp) – Růsek (61. Matoušek), Chytil (61. Zifčák).
Trefil, Spáčil

Sigma poprvé na soustředění v Rakousku bodovala, když v generálce na ligu na rozdíl od tří minulých soupeřů skórovala do sítě vítěze tureckého poháru Sivassporu. Hanáky dostal do vedení těsně před přestávkou Růsek, ale krátce po ní vyrovnal Yeşilyurt.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:7. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:7.
90+1'
89'
Minutu před koncem základní hrací doby mohl rozhodnout Jan Navrátil, ale střelou z vápna zařízení netrefil.
84'
Také Hanáci vystrčili tykadla a Muammer Yıldırım vyboxoval střílený centr Jakuba Matouška.
83'
Střídání v týmu Sivasspor:
ze hřiště odchází Okumuş, přichází Osmanpaşa.
ze hřiště odchází Cofie, přichází Djerlek.
82'
Karol Angielski hlavičkoval z dobré pozice příliš vysoko.
80'
Yeşilyurt se protlačil do koncovky, bránu ovšem minul.
78'
Jakub Matoušek zkusil Muammera Yıldırıma prověřit o poznání lepším projektilem, který proletěl těsně nad břevnem.
77'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Chvátal, přichází Slavíček.
72'
ze hřiště odchází Yatabaré, přichází Erdal.
72'
K míči se při trestném kopu postavil střídající Jakub Matoušek, ale rána mu nesedla ideálně a minul.
71'
Po faulu Appindangoyého dostala Sigma příležitost v podobě přímého kopu pár metrů před velkým vápnem.
70'
Dnešní utkání sleduje 250 diváků.
68'
Hráčům přijde v horku vhod pauza na občerstvení.
66'
Žlutá karta pro Sigmu Olomouc (Jakub Matoušek).
61'
ze hřiště odchází Arslan, přichází Ulvestad.
ze hřiště odchází Kesgin, přichází Paluli.
ze hřiště odchází Semeniv, přichází Angielski.
61'
ze hřiště odchází Růsek, přichází Matoušek.
ze hřiště odchází Chytil, přichází Zifčák.
ze hřiště odchází Ventúra, přichází Sedlák.
ze hřiště odchází Beneš, přichází Sláma.
ze hřiště odchází Zmrzlý, přichází Šíp.
60'
Fotbalisté Olomouce z rohu nedokázali zakončit.
59'
Tvrdá střela Juraje Chvátala byla zblokovaná obranou Sivassporu na rohový kop.
57'
Vedení mohl na stranu Sigmy vrátit Ondřej Zmrzlý, který po přihrávce Antonína Růska pálil z první těsně nad.
51'
ze hřiště odchází Zorvan, přichází Navrátil.
50'
Sivasspor právě vstřelil branku!
Střídající ERDOĞAN YEŞILYURT zblízka propálil Macíka a vyrovnává.
46'
ze hřiště odchází Gradel, přichází Yeşilyurt.
46'
ze hřiště odchází Breite, přichází Greššák.
46'
45+1'
42'
Olomouc právě vstřelila branku!
Autorem branky je ANTONÍN RŮSEK. Po souhře Mojmíra Chytila a Filipa Zorvana střelou k levé tyči nedal brankáři Yıldırımovi šanci.
41'
Růskova prudká rána končí výrazně mimo, kope se od brány Sivassporu.
39'
Ve Friedbergu sledují shromáždění diváci méně záživnou pasáž zápasu, hra probíhá převážně uprostřed hřiště.
33'
Žlutá karta pro Sivasspor (Kerem Kesgin).
26'
Sigma poprvé vystřelila! Po přihrávce Filipa Zorvana pálil další z noviců Denis Ventúra, leč bránu Sivassporu netrefil.
25'
Hraje se stále bez branek, Sivasspor drží na soustředění i ve čtvrtém utkání neprůstřelnost a zatím nepustil Olomoucké na dostřel.
23'
Rozhodčí vyhlašuje přestávku na občerstvení.
22'
A opět to byl 36letý Mustapha Yatabaré, kdo se po rohu dotlačil do zakončení. Hlavička útočníka z Mali míří mimo tří tyčí Sigmy.
21'
Rohový kop vybojoval Sivasspor.
16'
První čtvrthodina za námi, Sigma se zatím nedostává k ohrožení soupeřova území.
11'
Znovu pálil aktivní Yatabaré, bez přípravy mířil těsně nad.
8'
Sivasspor znovu hrozí, do otevřené obrany Hanáků vnikl Yatabaré, jehož střelu zblokoval navrátivší se Florent Poulolo.
5'
Kapitán Sivassporu Hakan Arslan hlavičkoval zblízka do rukavic připraveného gólmana Sigmy Matúše Macíka.
3'
Turečtí fotbalisté jsou zpočátku častěji na míči.
1'

Sivasspor: Yıldırım – Appindangoyé, Okumuş, Yalçın, Çiftçi – Arslan, Cofie, Kesgin, Semeniv, Gradel – Yatabaré.
Náhradníci: Vural – Osmanpaşa, Ulvestad, Djerlek, Paluli, Angielski, Yeşilyurt, Erdal.
Trenér: Riza Çalimbay.

SK Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, Poulolo, Beneš, Vraštil – Zorvan, Breite, Ventúra, Zmrzlý – Chytil, Růsek.
Trefil, Šíp, Zifčák, Sedlák, Slavíček, Matoušek, Spáčil, Navrátil, Greššák, Sláma.
Trenér: Václav Jílek.

Rozhodčí: Macher – Schenke, Dambo (AUT)
Zatímco Sigma zatím v Rakousku dvakrát prohrála, Sivasspor ještě ve třech přípravných utkáních neinkasoval. Po výhrách 2:0 nad katarským aš-Šamálem a 1:0 nad ázerbájdžánským Něftči Baku remizoval 0:0 s maďarským Haladásem.
V závěrečné prověrce na rakouském herním soustředění čeká fotbalisty Sigmy Olomouc v generálce na podzimní část prvoligového ročníku po porážce 0:2 od Galatasaraye Istanbul opět turecký soupeř – poslední vítěz poháru a desátý celek tamní ligy Sivasspor.
Pro tento duel jsou z olomouckého kádru mimo hru Jemelka, Košťál a Zlatohlávek, kteří mají drobné zdravotní problémy.
Utkání bylo z původně oznámeného Lafnitzu přesunuto do nedalekého Friedbergu.