Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Hr. Králové - 8. ledna 2023   13:30

Slavia
Slavia
79' Usor
1:0
(0:0)
Hr. Králové
Hr. Králové
Slavia
Kolář – D. Jurásek, M. Jurásek, Jurečka, Kričfaluši, Lingr, Ousou, Pech, Ševčík, van Buren.
Hr. Králové
Bajza – Čech, Gabriel, Jurčenko, Kučera, Leibl, Rada (C), Ryneš, Smrž, Ševčík, Vašulín.

Slavia vstoupila do druhé poloviny výrazně aktivněji než do první půle. Aktivitu Slavie dokázal zužitkovat v 79. minutě Moses Usor. Přípravný zápas toho ve druhá poločase už více nenabídnul a tak si Slavie poradila s Hradcem Králové 1:0.
90'
Karel Hrubeš ukončuje zápas.
89'
Provod se snažil prostrčit míč na Šmigu, ale tuto myšlenku překazil obránce Hradce.
87'
Pomezní rozhodčí nachytal v ofsajdovém postavení Petra Hronka.
86'
Jeden z hráčů Hradce si pomohl nedovoleným zákrokem proti Talovierovi.
85'
Z útočného snažení hostů bude pouze odkop od brány Mandouse.
84'
Tečovaná střela zpoza vápna od Davida Douděry končí v rukavicích Michala Reichla.
83'
Slavia po vstřelené brance jasně režíruje zápas a svého soupeře do ničeho nepouští.
80'
Šmiga s Usorem vytvořila parádní střeleckou pozici pro Ewertona, ten však ve velké šanci selhal a netrefil bránu.
79'
Slavia právě vstřelila branku!
Autorem branky je MOSES USOR. Nigerijský křídelní si našel míč ve vápně soupeře a vystřelil na bránu Hradce, Reichl dokázal míč vyrazit vysoko do vzduchu a pro jeho smůlu zapadl míč do hradecké sítě.
78'
Šmiga si našel dobrou pozici pro centr, ale míč poslal vysoko nad bránu mimo hřiště.
76'
Koubek překonal driblingem dva obránce domácích, střelu však na bránu vyslat nedokázal, zablokoval ji Halinský.
74'
Provod si navedl míč na vápně a vystřelil, jeho střelu dokázal zablokovat jeden z obránců Hradce. Míč se následně odrazil k Olayinkovi, ale tomu střela vůbec nesedla a nenašla cestu mezi tři tyče brankáře Reichla.
73'
Mandous dokázal přesně odhadnout situaci a perfektním vyběhnutím zastavil útočné snažení Hradce Králové.
71'
Domácí tým bude mít příležitost ohrozit bránu svého soupeře od rohového praporku.
69'
Hradec teď vystrčil růžky, Mandous však nebezpečnou hlavičku likviduje.
67'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Pudhorocký).
63'
Pěkná práce v defenzívě předvedl František Čech.
61'
Dvojice Ewerton a Olayinka vybojovala domácím rohový kop, kterého se ujme první jmenovaný.
58'
Nebezpečný míč poslal do vápna Lukáš Provod, na poslední chvíli však dokázal velké nebezpečí odvrátit na rohový kop Kutík.
56'
Moses Usor si navedl míč na svojí silnější levou nohu, míč skončí těsně vedle brány Hradce.
55'
Provod se snažil vybojovat míč, ale pomohl si faulem.
54'
Ewerton si neporozuměl s míčem a uvidíme odkop od brány Hradce.
52'
Slavia drží míč na svých kopačkách na vlastní polovině.
50'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Dvořák).
49'
Náznak rychlé akce předvedli i hradečtí, ale dvojice slávistických stoperů jejich snahu rychle utnula.
47'
Slávia se tlačí dopředu, ale její aktivita je zatím bezzubá.
46'
ze hřiště odchází Ševčík, přichází Ewerton,
ze hřiště odchází D. Jurásek, přichází Šmiga.
46'
První poločas nabídl hned dvě obrovské šance, nejdříve vyhořel v úniku sám na brankáře van Buren a o pár minut později předvedl totéž na druhé straně Jurčenko. Do kabin se jde za stavu 0:0 a uvidíme co nám nabídne druhý poločas.
45'
44'
Za dlouhým balónem od Juráska se han van Buren, před ním však dokázal potencionální nebezpečí odvrátit Kodeš.
42'
Útočnou akci Slavie, překazil včasným vyběhnutím brankář hostů Bajza.
41'
ze hřiště odchází debutant David Pech, přichází Douděra.
40'
Matěj Jurásek utekl hostující obraně, ale následným centrem nikoho nenašel.
38'
Obrovská šance i na straně Hradce! David Jurčenko utekl domácí obraně a běžel sám na brankáře. Ondřej Kolář ho však skvělým zákrokem dokázal zlikvidovat.
37'
Nadýchaný centr Davida Juráska dokázal odvrátit jeden z obránců Hradce.
36'
Domácí Slavia zakládá postupný útok poklidnou rozehrávkou z vlastní poloviny.
33'
Ousou dokázal skvělým obranným zákrokem zastavit hradeckého útočníka, švédský stoper to udělal tak dobře, že se bude kopat od brány Slavie.
31'
Domácí tým účinným pressingem vybojoval míč na polovině soupeře.
28'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Hromada).
Velmi tvrdý zákrok Hromady potrestal hlavní arbitr žlutou kartou.
27'
Obrovská šance van Burena! Holandský útočník si naběhl na krásnou přihrávku Jurečky a ve velké šanci selhal. Míč končí těsně vedle brány hostů.
26'
Matěj Jurásek má na svědomí první střelu Slavie, jeho pokus končí v boční síti.
22'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Jurčenko).
David Jurčenko vidí žlutou kartu za faul na Ousoua.
21'
Velká smůla pro Hradec, v prvních dvaceti minutách museli vinou zranění střídat hned dva hráči hostů.
21'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Ševčík, přichází Kodeš.
19'
ze hřiště odchází zraněný Vašulín, přichází Koubek.
19'
Kolář skvěle přečetl dlouhý nákop za obranu.
18'
Matěj Jurásek obešel svého strážníka a odcentroval, následný centr končí na kopačkách hostů.
17'
Hra je přerušena, na zemi leží hned dva hráči Hradce Králové.
15'
Na zemi zůstal po tvrdém střetu ležet Petr Ševčík, domácímu středopolaři naštěstí nic není a hra může pokračovat.
13'
David Jurčenko se dostal k hlavičce, ale míč nedokázal nasměrovat mezi tři tyče.
12'
Nákop za obranu končí v rukavicích brankáře Bajzy.
11'
Mick van Buren nedokázal zpracovat nádherný pas Ševčíka, ale dokázal vybojovat rohový kop pro své spoluhráče.
10'
Na dobrý centr Gabriela naskočil Jurčenko, ale ve výskoku fauloval Aihama Ousou.
9'
Vašulín si dokázal zpracovat centr ve vápně domácích, zakončit už nedokázal a bude následovat odkop od brány Slavie.
7'
Kričfaluši se snažil dlouhým pasem najít Pecha, jeho snahu však odvrátila domácí obrana.
6'
Michal Leibl seslal k zemi Jurečku, a Slavia tak zůstane na míči.
5'
První střelu v utkání měl na své kopačce útočník Hradce, jeho pokus však s přehledem likviduje Kolář.
4'
Adam Gabriel si pomohl nedovoleným zákrokem v souboji s Jakubem Hromadou a rozhodčí píská faul.