Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Šachtar : Hr. Králové - 3. února 2024   11:00

Šachtar
Šachtar
0:2
(0:1)
Hr. Králové
Hr. Králové
23' Šašinka   • 66' Šašinka
Šachtar
Tvardovskyj – Kozik, Rakickyj, Šved, Očeretko
Hr. Králové
Zadražil (46. Knobloch) – Čihák, Pilař (46. Krejčí), Čmelík (65. Pudhorocký), Vašulín (71. Hais), Leibl (77. Spáčil), Harazim, Kodeš (C), Horák, Šašinka (71. Dancák), Kučera (90+1. Kaštánek)

Nástup do druhého poločasu měl podle očekávání mnohem aktivnější Šachtar, který musel dotahovat jednobrankové manko. A vypracoval si, i s přispěním několika výpadků hradecké obrany, několik stoprocentních příležitostí. Ještě předtím ale mohl zvýšit náskok z ojedinělého protiútoku Vašulín, jeho ránu pod břevno ale skvěle vytáhl Riznyk. Pak už ale následovaly šance Doněcku v rychlém sledu. Sivak po kolmici Bondarenka běžel sám na branku, ale s příspěním teče na poslední chvíli přestřelil. Konoplja po rohu hlavičkoval vedle, Zubkov v další možnosti na přihrávku nedosáhl, Sudakov z malého vápna neprostřelil Čiháka a na závěr Kevin z 25 metrů pořádně protáhl Knoblocha. Tohle všechno se událo během 6 minut. Jenže tím jako kdyby se jedenáctka Šachtaru vyčerpala a Hradec se znovu dostal do hry. A nejen to, po výborné práci Kučery na pravé straně mohl v 66. minutě střílet zpoza vápna Ondřej Šašinka a dokonale zaskočil nepřipraveného Riznyka střelou k pravé tyči. Ve zbytku utkání už votroci soupeře k ničemu velkému nepustili, ačkoliv byli chvílemi výrazně zatlačeni. Kombinace Doněcku však k ničemu nevedla. Naopak Východočeši mohli přidat i třetí gól, ale střídající Hais v jasné pozici hlavičkoval vedle branky. Hradečtí sice nastoupili proti polovičnímu kádru slavného soupeře (toho čeká odpoledne další zápas s druhou půlkou kádru proti bosenskému Mostaru), přesto dokázali po většinu zápasu držet krok a senzačně zvítězili 2:0! Turecké soustředění tak zakončují s bilancí 2 výher a 1 remízy, celou zimní přípravu s bilancí 3 výher a 3 remíz. A dobrou náladu si budou chtít přenést i do FORTUNA:LIGY, kde je za týden v neděli čeká nesmírně důležitý start do jarní části na domácím stadionu proti pražské Bohemce. Do té doby se z hradeckého fotbalu loučíme a děkujeme za pozornost.
90+1'
90+1'
Nepovedený centr z levé strany padal daleko před vápno, kde to z voleje zkusil Konoplja a vystřelil pánubohu do oken.
90+1'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Kaštánek, přichází Kučera.
90'
V posledních sekundách základní hrací doby došlo k rozehrání standardky, byla z toho přímá střela na přední tyč, Knobloch ale bezpečně hlídal situaci, míč se otřel o boční síť.
90'
Kevinovi se stále nechce na nohy.
89'
Nakonec je tu příležitost po faulu na Kevina, který musí být ošetřen. Trestný kop z levé strany.
88'
Hradečtí drží soupeře dál od své branky a kombinace Doněcku vypadá poněkud bezradně.
87'
Nepříjemné obléhání v samotné blízkosti pokutového území, ale Čihák výborně vystál a vykrokoval Sudakova a následný oblouček do vápna nebyl nijak nebezpečný.
86'
Krejčí nezpracoval Horákovu přihrávku na levém křídle a hosté musí rychle zpátky.
85'
Bondarenko přenesl hru doleva, kde se tentokrát Azarovi dostal přes Pudhorockého do vápna, probíjel se až do střelecké pozice, ale zakončit nakonec nedokázal.
84'
Z něj domácí nezahrozili, ale pokračují v útoku vhazováním na pravé straně.
83'
Pudhorocký se stihl vrátit s nabíhajícím Azarovem a vypíchl přihrávku na rohový kop.
82'
Krejčí napadáním znepříjemnil pozici Matvijenkovi s Riznykem, ale stačily dvě přihrávky na jeden dotek a Krejčí byl mimo hru.
81'
Azarovi dostal míč do náběhu na levém křídle, ve vápně měl 3 spoluhráče, avšak nedokázal odcentrovat přes stínujícího obránce, pravděpodobně Harazima.
80'
Hradečtí nikam nespěchají a po zisku vhazování na pravém křídle otálejí s rozehrávkou. Když už ji udělají, po souboji před vápnem přichází o míč, rozhodčí viděl nedovolený zákrok.
79'
Nepřesný pas do vápna na Zubkova sbírá Knobloch a ihned rozehrává.
78'
Opět Hais v možné šanci, dostal výborný míč do náběhu za obranu, ale stopeři se s ním stihli vrátit a proti přesile na hranici vápna neuspěl. Nedokázal se uvolnit do střelecké pozice.
77'
Horák se ocitl na levé straně úplně sám a z první poslal parádní centr na zadní tyč, kde skákal zcela osamocený Hais, avšak nedokázal usměrnit míč na branku, hlavičkoval 3 metry vedle v jasné pozici!
77'
ze hřiště odchází Leibl, přichází Spáčil.
76'
Další nedovolený zákrok oranžových, kteří se sami vyhánějí z případného tlaku.
76'
Krejčí vymýšlel na útočné polovině kulišárnu, ale nevyšlo to, u míče je Ryznik.
75'
Matvijenko nezvládl pas na rozbíhajícího se Zubkova, nepřehodil tuším Kučeru. Následně je pískán faul na hradeckého hráče.
74'
Rychlý protiútok Šachtaru skončil rohem z pravé strany a následným nebezpečným přízemním centrem Sudakova po rozehrání nakrátko, který proskákal malým vápnem, aniž by ho někdo zasáhl.
74'
Na Krejčího centr sice vyskočil Čihák, ale i tak se ocitl hlavou pod míčem a ne vedle něj, takže hlavičkoval nahoru za sebe, kde už nikdo nebyl.
73'
Co ale dnes hradecké obraně vychází, je vystavování soupeře do ofsajdu. Po následném pasu Knoblocha je pískán faul a Krejčí si staví míč na centr z levé strany.
72'
Knobloch ukázal, že na rozehrávce nohou bude muset zapracovat. Ačkoliv nebyl pod tlakem, nezvládl pas do lajny na Horáka a překopl ho snad o 10 metrů vedle a 3 metry nahoru.
71'
ze hřiště odchází Šašinka, přichází Dancák.
71'
ze hřiště odchází Vašulín, přichází Hais.
69'
Centr z trestného kopu však žádné nebezpečí pro branku Doněcku neznamenal.
68'
Trestný kop Hradce z pravé strany, míč si staví Krejčí.
67'
Leibl dobře zakročil v pokutovém území a nepustil soupeře do možné příležitosti.
66'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Votroci přežili těžké chvíle a zničehonic udeřili podruhé! Na pravé straně předvedl skvělou práci Kučera, vybojoval míč na Kevinovi, předal ho do středu ONDŘEJI šAŠINKOVI, jenž lehce postoupil a z půlkruhu vystřelil nepříliš prudce, ale přesně k pravé tyči a dokonale zaskočil nepřipraveného Riznyka!
65'
ze hřiště odchází Čmelík, přichází Pudhorocký.
64'
Kevin při nahrátlo rozehraném rohu zaváhal, přišel o míč a Hradec se řítil do brejku, ten však ukončila nepřesná přihrávka na dobíhajícího Čmelíka. Ten musel brzdit a ve stoje o míč přišel.
63'
Čmelík ale prohrál souboj a v pokračující akci vybojoval Šachtar další roh.
63'
Sudakov centroval na přední tyč, tam však byl připravený Leibl a odhlavičkoval míč mimo vápno.
62'
Zubkov se hnal za nákopem do pravého křídla a proti dvojici protihráčů si vykoledoval trestný kop 2 metry od rohového praporku.
61'
Přetažený centr z rohu přeletěl i Sikana na zadní tyči, ten se tak rozhodl aspoň zablokovat protihráče, aby případný spoluhráč měl prostor ke hře, ale žádný tam už nebyl.
61'
Další rychlá akce po levé straně, Harazim zablokoval přihrávku před branku. Rohový kop.
60'
Z něj se už domácí hráči neprosadili.
59'
Kevin měl hodně prostoru k postupu středem hřiště, na 25 metrech napřáhl a parádně vystřelil do pravého horního rohu, Knobloch ale byl připraven a výborně vyráží na rohový kop!
59'
Šašinka na pravém křídle neuspěl, Riznyk bude rozehrávat.
58'
Obrana votroků teď hoří jako papír! Sikan si povodil hned několik protihráčů a dokázal zpětnou přihrávkou vybídnout ke skórování Sudakova, ten však z malého vápna ani nadvakrát neuspěl! Skvělou práci odvedl pravděpodobně Čihák, který míč přímo na branku nepustil a nadražený míč už v pohodě stáhl Knobloch.
57'
Další rychlá akce domácích, tentokrát po levé straně, přihrávku na druhou tyč však Zubkov těsně nedoběhl.
56'
Téměř minutu se nehrálo, ale důvod mi zůstal skrytý. Žádné střídaní neprobíhalo.
55'
Ten byl rychle rozehrán nakrátko a následoval centr na zadní tyč, kde v chumlu hráčů vyskočil nejvýše Konoplja, ale v hodně nepohodlné pozici hlavičkoval jen před sebe a tudíž 2 metry mimo branku.
55'
Nepovedený Sudakovův centr končí dalším rohem.
54'
Po závaru před hradeckou brankou je tu další roh.
53'
A gólovka na druhé straně! Bondarenko nádhernou přihrávkou vyslal na zteč za obranu Sivaka, jeho střela byla v poslední chvíli tečována nad branku! Rohový kop.
52'
Šachtar kombinuje na útočné polovině na dva až tři doteky, ale zatím v uctivé vzdálenosti od branky.
51'
Faul na Harazima, ale po trestném kopu poblíž půlky Hradec o míč rychle přišel.
50'
Na druhé straně je pískán další ofsajd.
49'
Obrovská šance votroků! Horák měl na levé straně dost prostoru ke sprintu a přípravě centru před branku, kam nabíhal Vašulín a perfektní centr zakončil pravačkou z první pod břevno, ale Riznyk ukázal skvělý reflex a dokázal míč vyrazit! Hosté ještě u míče zůstali, avšak u brankové čáry přihrávka neprošla a není to ani roh.
49'
Nepřesná přihrávka Leibla na 5 metrů Horákovi, ten totiž čekal míč do nohy a ne do běhu. Domácí vhazují.
48'
Nakrátko rozehraný roh a následný centr, který černo-bílí odvrátili do míst, kde nečekal nikdo. Kevin se musel pro míč vracet a z následné akce už jeho spoluhráči nic nevymysleli.
47'
Sražená přihrávka z levé strany znamená druhý roh Šachtaru v utkání.
46'
Hradečtí o přestávce dvakrát vystřídali a první minutu po svém výkopu strávili na útočné polovině, avšak k ničemu se nedostali a musí dozadu.
46'
ze hřiště odchází Pilař, přichází Krejčí.
46'
ze hřiště odchází Zadražil, přichází Knobloch.
46'
První poločas posledního hradeckého přípravného utkání před startem jarní části ligy začal podle očekávání, ale velmi překvapivě skončil. Od prvních minut se Šachtar prezentoval kombinační hrou a votroci se dlouho nechytali. Když už se k míči dostali, velmi rychle ho zase ztratili. A mohli brzo prohrávat, jenže Sudakov ve 4. minutě svůj náběh za obranu zakončil mimo branku. Až po čtvrthodině hry se Východočeši adaptovali a najednou se i oni začali objevovat před brankou soupeře. Z rohových kopů se sice neprosadili, ale po rychlé akci po levé straně a centru Horáka uklidil na začátku 23. minuty míč přesně k pravé tyči Ondřej Šašinka a Hradec se z vůbec první střely na branku v celém zápase překvapivě dostal do vedení. A to bez větších potíží udržel až do přestávky, neboť hráče Doněcku inkasovaný gól viditelně vykolejil a dlouhou dobu se nebyli schopni k ničemu dostat. Až v posledních minutách prvního poločasu měli určité náznaky, ale nic nedokázali dotáhnout do finální fáze. Navíc mohli inkasovat další gól, ale Šašinkovu nabídku před branku zvládl pohlídat brankář Ryznik. Hradec tak po 45 minutách nečekaně vede nad Šachtarem Doněck 1:0 a ve druhé půli bude hájit dosavadní neporazitelnost v zimní přípravě.
45'
45'
Čmelík Kevina nikam nepustil, ale míč vyvezl jen kousek a následný pas dopředu vůbec nebyl přesný.
44'
Čemlíkovi však utekl míč mimo hřiště a bude tu pravděpodobně poslední postupný útok Šachtaru v první půli.
43'
Šachtar ani tentokrát v útoku nic nepředvedl.
42'
Sudakov ztratil míč před vápnem soupeře a byla z toho zajímavá příležitost Hradce! Pilař křížnou přihrávkou našel dobíhajícího Šašinku, ten se dostal ke střílené přihrávce do malého vápna, kde se snažil skluzem zahrát míč pravděpodobně Vašulín těsně před Riznykem, ale brankář Doněcku situaci zlvádl výborně.
41'
Kombinace na jeden až dva doteky oranžových na pravé straně, následná přihrávka z první po lajně ale nemířila do míst, kam by se někdo z domácích hráčů mohl dostat.
40'
Na druhé straně poté Čmelík sundal sprintujícího Kevina, ale není pískán jednoznačný faul, ale ofsajd, ke kterému došlo o sekundy dříve.
39'
Riznyk se po delší době trochu zahřál, když vyběhl až k hranici vápna pro nákop za obranu.
38'
Kevin opět vyslal Azarova po lajně, ale tentokrát ho zahnal až k brankové čáře. Levý bek Šachtaru sice zvládl odcentrovat levačkou, ale v plném běhu to dal pouze po zemi a to si votroci pohlídali.
36'
Výborně postavený a skákající Čihák odhlavičkoval centr, který jinak mířil na nabíhajícího Sikana do gólové šance.
35'
Průnikovou přihrávku do vápna Zubkov nezpracoval a Kodeš mohl založit protiútok. Ten však končí už po několika sekundách na půlce domácích útočným faulem.
34'
Matvijenko se po rohovém kopu dral k hlavičce na zadní tyči, ale byl tísněn protihráčem a nedokázal poslat míč ani vzdáleně směrem k brance.
33'
Kevin se zbavil dvou protihráčů, Azarov však centr šíleně přetáhl až na druhé křídlo. Tam ale čekal Bondarenko, předa míč Zubkovovi a ten zařídil první roh pro Šachtar.
32'
Sudakov měl dostatek místa, aby si rozmyslel, co chce udělat, a dal zajímavou přihrávku sbíhajícímu Zubkovovi. Tomu se však nepovedl první dotek a nakonec byl u míče první vybíhající Zadražil.
31'
Kučera už tentokrát brejkovou situaci rozjel, Šašinka se na pravé straně dokázal zbavit skluzujícího Azarova, ale následně nedokázal přesně odcentrovat a míč skončil v rukavicích Riznyka.
30'
Harazim byl zahnán až k lajně a v těžké situaci vyslal docela dobrý pas na střed, Pilař byl ale dobře pokrytý.
29'
Vašulín faulován při snaze o rychlý přechod do útoku po zisku míče, takže brejk se nekoná a bude z toho postupný útok.
28'
Nepříjemný centr z pravé strany točící se směrem k brance nikdo nezasáhl a Zadražil by ho možná neměl, kdyby zapadl mezi tyče. Ke štěstí černo-bílých se tak nestalo.
27'
Vašulín v zajímavé situaci na okraji pokutového území, ale neodvážil se k průniku k brance, ani ke střele z úhlu, přihrávku na penaltu pak obránci pokryli.
26'
Kevin sice na lajně nasadil jesličky Čmelíkovi a vyslal tím dopředu Azarova, ale toho výborně zakřižoval Čihák.
26'
Další ofsajd, příliš aktivní v náběhu byl Sikan.
25'
Doněck vypadá lehce zaskočeně a jeho kombinace na půlce teď postrádá jakýkoliv nápad.
23'
Zlepšený výkon votroků v posledních minutách nese dokonce gólové ovoce! Zpětný centr z levého křídla propadl až na zem a nabíhající ONDŘEJ ŠAŠINKA levačkou z první poslal míč přesně k pravé tyči, Ryznik neměl vůbec žádnou šanci! První střela na branku v celém zápase a je to 0:1!
22'
Pilař předal míč doleva Horákovi, jeho centr na Vašulína odehrál hlavou dobře postavený Bondar.
21'
Další náběh Zubkova, tentokrát téměř od půlicí čáry, ale i toto je ofsajd.
20'
Šachtar se poměrně jednoduše dostal až před pokutové území, následný oblouček však letěl do ofsajdu, v něm byl nejspíše Zubkov.
19'
A byla z toho nadějná situace, Pilařova přihrávka před branku však přesná nebyla. O chvíli později Pilař neměl šanci stihnout míč ještě na hřišti a po rozehrávce Riznyka se dá očekávat kombinace domácích.
19'
Nepříliš dobře provedená přihrávka do vápna ke štěstí votroků nekončí brejkem soupeře, ale jejich vhazováním.
18'
Horák zachytil křížný pas a na levém křídle zařídil vhazování.
17'
Kodešovi trvalo mnohem déle, než se zvedl, ale bude schopen pokračovat.
16'
Sikan ve středovém kruhu dost nesmyslně prošlápl Kodeše a situace končí ošetřením obou hráčů. Pískán je faul ukrajinského záložníka.
15'
Vašulín se málem dostal k nákopu Harazima, ale nakonec situaci pohlídal Konoplja.
15'
Tentokrát však hodně nepovedený roh, přízemní míč odkopl první ukrajinský hráč v cestě.
14'
A další roh Hradce, tentokrát po brejkové situaci.
13'
A nebylo to vůbec špatně zahrané! Dobrý centr před malé vápno hlavou dokázal jeden z hráčů prodloužit a míč odkopával poblíž pravé tyče Konoplja. Bohužel nešlo poznat, zda míč mířil do branky, nebo mimo. Před vápnem pak z první zkoušel zakončovat Čmelík, ale trefil jen dobíhajícího Kevina.
12'
Po velmi dobře dojetém napadání na levém křídle vybojovali černo-bílí rohový kop.
11'
Kodeš vystihl nepovedenou přihrávku Sudakova do středového kruhu, ale hosté dlouho u míče nezůstali. Šachtar se kombinací dostal až k pokutovému území, následná přihrávka dovnitř ale nebyla přesná a pro míč si doběhl Zadražil.
10'
Pilař nedostihl pas na vymezené hrací ploše, takže Riznyk bude rozehrávat.
9'
Tohle je nepříjemné. Po jednom ze soubojů zůstal ležet Matvijenko a zvedl se až po hodně dlouhé době. Ale bude schopen pokračovat.
8'
Hosté vysunuli presink až do vápna soupeře a dostali Riznyka pod tlak. Sice se z toho Doněck dokázal vykombinovat, ale přesto Harazim nakonec ještě na útočné polovině míč získal.
7'
Jenže Východočechům nevyšel přechod do brejku a míč tak pohodlně sbírá Riznyk.
6'
Pokus o narážečku z levé strany směrem na půlkruh oranžovým nevyšel.
5'
Hradečtí se nejsou schopni udržet na míči déle než jednotky sekund. Šachtar podle očekávání zcela kontroluje hru od samotného začátku.
4'
První velká hrozba pro branku Votroků! Sudakov si výborně zaběhl za obranu a zkoušel zakončit levačkou, avšak netrefil dobře míč a minul zadní tyč o více než metr.
3'
Ani tentokrát se na levém křídle domácí neprosadili a navíc vhazuje Hradec.
2'
Výborný obranný skluz Čmelíka odebral míč postupujícímu Kevinovi, který se těžce zvedá. Ukrajinský tým vhazuje.
1'
Křížný pas do pravého křídla Zubkov stihl na hřišti a zařídil vhazování.
1'
Výkop do první půle provede Šachtar.
Oba celky právě nastupují na výborně připravený trávník. Šachtar ve svých tradičních oranžových dresech s černými prvky a trenýrkami, Hradec taktéž ve své obvyklé černo-bílé kombinaci.
V tureckém Beleku je aktuálně 15°C a oblačno, takže velmi dobré fotbalové podmínky, ale předpověď naznačuje, že by v průběhu prvního poločasu mohla přijít nějaká přeháňka.

FK Šachtar Doněck: Riznyk – Bondar, Kryskiv, Sudakov (C), Zubkov, Sikan, Azarovi, Bondarenko, Matvijenko, Konoplja, Kevin
Náhradníci: Tvardovskyj – Kozik, Rakickyj, Šved, Očeretko
Trenér: Marino Pušić

FC Hradec Králové: Zadražil – Čihák, Pilař, Čmelík, Vašulín, Leibl, Harazim, Kodeš (C), Horák, Šašinka, Kučera
Náhradníci: Knobloch, Vízek – Čech, Hlaváč, Klíma, Dancák, Kaštánek, Krejčí, Rada, Hais, Pudhorocký, Juliš, Koubek, Spáčil
Trenér: Václav Kotal.
FK Šachtar Doněck

14násobný vítěz VBet Lihy a vítěz Poháru UEFA z ročníku 2008/09 je úřadujícím ukrajinským mistrem a v podzimní část této sezony zakončil s zápasy k dobru sice až na 4. místě, ale s pouze 3bodovou ztrátou na lídra, takže má do jara velmi slušnou výchozí pozici. V Lize mistrů držel krok s Barcelonou a Portem a na oba velkokluby ztratil pouze 3 body, z 3. místa skupiny H se přesunul do vyřazovací fáze Evropské ligy. Domácí zápasy v tomto ročníku hraje v Areně Lviv. Jako spousta dalších ukrajinských celků absolvuje zimní soustředění v Turecku a od začátku přípravy zatím sehrál 3 utkání s protivníky z různých zemí. Minulý týden v pondělí přehrál arménský Pjunik Jerevan 2:0 zásluhou tref brazilského útočníka Kevina, zimní posily z Palmeiras, a záložníka Viktora Cukanova, který až do prosince hrál za juniorku. O 3 dny později, tj. ve čtvrtek, taktéž poměrně s přehledem zvítězil nad polským Lechem Poznaň 3:1, góly stříleli reprezentační útočník Oleksandr Zubkov, záložník Artem Bondarenko, který již také nakukuje do seniorského nároďáku, a z penalty znovu Viktor Cukanov. Naposledy se však před týdnem v neděli nedokázal prosadit proti slovinskému Mariboru a teď bude mít tedy proti Hradci dvojnásobnou motivaci, protože ani v přípravě se neodpouští neporazit papírové outsidery dvakrát za sebou. Co se týče posil, kromě již zmíněného Kevina je nejnovějším členem týmu další Brazilec, teprve 20letý útočník Marlon Gomes, člen reprezentačního týmu do 23 let, s nímž momentálně bojuje v závěrečné fázi jihoamerické kvalifikace na olympiádu do Paříže, který byl koupen za 12 milionů euro z Vasco de Gama. Proti Hradci se však z uvedených důvodů nepředstaví.
FC Hradec Králové

Hradečtí po podzimní části FORTUNA:LIGY zakončené na 11. místě nemohou být příliš spokojeni, ale v zimním přípravném období se u nich nějakou dobu zdánlivě nic nedělo. Upozornili však na sebe v polovině ledna na tradičním Tipsport Malta Cupu, kde v kvalitní konkurenci Olomouce, slovenské Trnavy a rakouské Austrie Vídeň, tj. dvou účastníků evropských pohárů, drželi krok a ani jednou neprohráli. S Austrií remizovali 0:0, se Sigmou po gólu Daniela Haise 1:1 a na závěr porazili Spartak 2:1, o což se svými trefami postarali Daniel Vašulín a Daniel Horák. Jen vinou horšího skóre a smůly při závěřečném losu obsadili až 3. místo. Během následné týdenní epizody v domácím prostředí přišly první větší změny v kádru. Na rodnou Hanou odešel obránce Ondřej Ševčík, jeho forma působení v druholigovém Prostějově se stále řeší. To platí i pro nováčka v kádru Votroků, teprve 20letého středního záložníka Daniela Kaštánka, který dosud hrál za B tým Sparty Praha. Zdaleka největší ohlas však měl náhlý konec dosavadní brankářské jedničky Pavola Bajzy, na doplnění brankářské trojice byl okamžitě osloven Milan Knobloch. Vedení klubu hledá další posily, potřebuje doplnit především obranu a s týmem se začal připravovat stoper Karel Spáčil přicházející z Prostějova. V této situaci odjel Hradec na tradiční soustředění do Turecka, kde navíc neměl pevně dohodnuté všechny přípravné duely. Byly jasné první dva. Votroci nejprve po nezaživném prvním poločase přehráli Oboloň Kyjev 2:0 po trefách střídajících Ondřeje Šašinky a Matěje Koubka, poté však přes výraznou herní převahu pouze remizovali se severomakedonským Gostivarem 1:1, když góly padaly pouze z penalt a tu hradeckou proměnil Jakub Rada. Teď je ale čeká střet domluvený až po utkání s Oboloní. A jak si ve středu vyzkoušeli hrát do plných, teď si pravděpodobně vyzkouší zápas, kdy budou mačkaní jako citron. Podaří se jim slavného a silného protivníka z brejků či standardek zaskočit?
Zimní příprava vrcholí, do startu jarní části FORTUNA:LIGY zbývá pouhý týden! Týmy tak čekají poslední přípravné zápasy. Málokterý český klub však bude mít na generálku tak kvalitního a slavního soupeře jako FC Hradec Králové. Tomu se totiž podařil majstrštyk a až v průběhu tureckého soustředění a na základě pozitivních ohlasů na okolnosti utkání s Oboloní Kyjev se dokázal domluvit na střetnutí s účastníkem probíhajícího ročníku Ligy mistrů a vítězem Poháru UEFA 2008/09, FK Šachtar Doněck! Podaří se Východočechům držet krok s papírově výrazně silnějším protivníkem? Pojmou to jako šanci, aby si každý zahrál proti takovému soupeři, nebo už budou chtít primárně ladit sestavu na důležitý souboj s Bohemkou?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.