Letáček, Trmal – Bucha, Šašinka, Krejčí, Král, Douděra, Žitný, Grajciar
Island
P.S. Gunnarsson – Sampsted, T.T. Gunnarsson, Andrésson, Hauksson, Orsteinsson, H.I. Gunnarsson, Gudjohnsen, W. Willumsson, Thorhallsson, Finnsson

Já se s Vámi pro dnešek loučím a přeji hezký začátek víkendu!
První poločas nabídl poněkud nudnou podívanou bez šancí. Zato druhá půle už byla o něčem jiném, oba týmy vstřelili po jedné brance a vyššímu skóre zabránili především brankáři na obou stranách.
Za hosty otevřel jemnou tečí skóre v 66´ Gudjohnsen, za náš tým srovnal po pěti minutách na hřišti Ondřej Šašinka.
U21 za sebou tedy má první přátelský zápas na soustředění ve Španělsku. Proti Islandu sice měla po většinu duelu více ze hry, ale více než na remízu 1:1 to nestačilo.
90'
Poslední šanci zápasu měl náš tým, centr z pravé strany ale chytá Gunnarsson.
86'
Naši hráči zahrávali nebezpečný přímý kop z levé strany hřiště, Sadílkův centr ale trefil vedle Žitný.
85'
Vaníček utekl soupeřům po pravé straně a poslal do vápna dobrý centr, nabíhající Žitný mířil pouze do středu branky.
84'
Další nepříjemný centr hráčů v bílém do vápna, obránci ale byli pozorní a míč odvrátili.
81'
Hra po dvou vstřelnených brankách nabrala úroveň a Island získává další rohový kop. Ten je však přetažen až do autu na druhé straně hřiště.
80'
Šašinka se už dostával za obránce soupeře, ten si jej ale přidržel a dostal se před něj, poté náš útočník fauluje.
79'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Janošek, přichází Krejčí.
73'
Island mohl okamžitě opět skórovat, ale Jedlička dobrou střelu dokázal vyrazit.
72'
Česko právě vstřelilo branku!
Po rohovém kopu našeho týmu zůstal na jedenátce osamocen ONDŘEJ ŠAŠINKA a srovnává skóre duelu.
67'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Granečný, přichází Žitný.
67'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Drchal, přichází Šašinka.
66'
Island právě vstřelil branku!
Centr Haukssona z levé strany před Jedličkou lehce tečoval Gudjohnsen a posílá hosty do vedení!
65'
Další velká šance hostů! Do vzduchu se po centru dostal jeden z jejich útočníků a Jedlička míč skvěle vytáhl na rohový kop!
64'
Do soupeře zajel velice tvrdě Sadílek a je dalším napomenutým v zápasu.
60'
Dlouhý míč Islandu stihl před útočníkem soupeře sebrat Jedlička.
59'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Thorhallsson, přichází Anderson.
57'
Zajímavá akce Islandu na jejímž konci stál kapitán Orsteinsson. Zkoušel štěstí technickou střelou, která jen o kousek minula břevno Jedličkovy svatyně.
56'
Do Janoška zajel ostrým skluzem Hauksson a vidí žlutou kartu.
53'
Konečně opravdu zajímavá situace! Granečný se uvolnil na levé straně a jeho střelu pod břevno Gunnarsson vytáhl na roh, po kterém mají hosté odkop od branky.
49'
Holík se prodral do vápna na levé straně a nacentroval na nabíhajícího Janoška, ten ale střelou v souboji těsně přestřelil.
47'
Jedllička chyboval při rozehrávce a daroval míč soupeři, ten se ale z nadějné pozice vyhnal do zadních pozic.
46'
Janošek zkouší štěstí z velké dálky, při střele ale podklouzl a míč doskákal za brankovou čáru.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 13:03.
O něco aktivnější byli v první půli naši hráči. Měli tři čtyři nadějné akce, které ale vždy zakončili nepřesným centrem.
To Island zahrozil jen dvakrát střelami ze střední vzdálenosti, ale ty mířily vždy vysoko nad branku.
Kdo první poločas neviděl ani o moc nepřišel. Zápas se totiž zatím odehrával ve středu hřiště a přinesl spoustu soubojů jak ve vzduchu tak na zemi.
45'
45'
Ještě lépe vypadala akce Vaníčka, který měl hodně prostoru na pravé straně, míč ale opět poslal jen do rukavic Gunnarssona.
45'
Do nadějného brejku se dostavali Matoušek s Drchalem, celou akci ale nepřesnou přihrávkou u končil druhý jmenovaný.
41'
Ke konci poločasu opět drží míč naše reprezentace a vypadá to, že na šance si budeme muset počkat do druhé půle.
35'
Island zamkl soupeře ve vlastní šestnátce, po menší přetahované ale pálil jejich kapitán vysoko nad branku Jedličky.
33'
Orsteinsson jí ale kopl po zemi a nebezpečí naše obrana zažehnala.
33'
Rychlý útok soupeře zastavil faulem Souček a uvidíme nebezpečnou standartní situaci.
32'
Granečného centr je příliš dlouhý a před Matouškem jej chytá brankář soupeře.
30'
Máme za sebou třetinu hry a zrovna pohlednou podívanou nevidíme. Oba týmy spíše bojují o střed hřiště a na vážnější šanci stále čekáme.
29'
Drchal se dostal k dlouhému míči za obranu, ale nakonec mu byl odmáván ofsajd.
28'
S.A. Gudjohnsen teď mohl jít sám na Jedličku, rozhodčí ale chvíli předtím odpískal spornější faul jeho spoluhráči.
25'
Island trápí nepřesnosti přihrávek a tak se dlouho na útočné polovině zatím neohřáli.
24'
Vaníček se dobrou narážečkou uvolnil na pravé straně, jeho centr ale likviduje brankář Islandu.
23'
Náš tým zkouší zahrávat dlouhé míče za obranu, ty ale zatím spolehlivě sbírá P.S. Gunnarsson.
22'
Po přímém kopu hosté vymotali naši obranu na levé straně. Akci soupeře Holík zakončil tvrdším zákrokem, dle sudího ale dovoleným.
21'
Tvrdým skluzem zezadu se v obranné činnosti představil Drchal a zaslouženě vidí žlutou kartu.
19'
Z něj ale naši hráči nic nevytěžili a museli se vrátit k rozehrávce na vlastní polovině.
19'
Willumsson zbytečně fauloval na dvaceti metrech a bude to další přímý kop našeho týmu.
18'
Janošek měl po rohovém kopu ještě jednu šanci na centru, ale i tu islandská obrana odvrátila na aut.
17'
Dlouhý míč hostů dobře vystihl Sadílek a byl faulován, následující přímý kop Janoška hostující obrana prodloužila na rohový kop.
16'
Willumsson přešel na pravé straně přes tři bránící soupeře, ale čtvrtý mu již vystavil stopku. Islanďan se ještě dostal k centru do vápna, ale následná střela již mířila nad.
15'
Drchal vyhrál souboj tělo na tělo so obráncem a přihrával pod sebe na Vaníčka, ten byl ale vepředu a na míč i díky podklouznutí nedosáhl.
13'
Drchal se rval před brankou soupeře o centrovaný míč Granečného, ale obránce jej i s pomocí rukou ubránil.
9'
Hráči v červeném drží míč a hledají skulinku za soupeřovu obranu. Dlouhou přihrávku za ni ale chytá brankář P.S. Gunnarsson.
7'
Ten hráči v bílém odehráli do brejku, který ale obrana Čechů zastavuje faulem.
6'
Standartní situace se sice „Lvíčatům“ nepovedla, dostanou ale ještě šanci po rohovém kopu.
5'
Češi zahrozili přetaženým míčem na zadní tyč, přihrávku pod sebe ale zachytila obrana Islandu.
3'
Oba týmy vstoupily do utkání aktivně a napadají svého soupeře již při rozehrávce. Centr Islandu teď ze vzduchu pohodlně stahuje Jedlička.
1'
Úvodní výkop obstarali hráči Islandu a dlouhým nákopem si vybojovali aut u rohového praporku.
1'
Odezněly hymny obou soupeřů a utkání je připraveno k úvodnímu výkopu.
Hráči již nastupují na krásně upravený trávník v Pinatar Aréně. Naši mladíci zápas odehrají v červeno-modré kombinaci, Island má dresy bílé barvy.

Česko: Jedlička – Souček, Plechatý, Chaluš, Holík – Sadílek, Janošek – Vaníček, Matoušek, Granečný – Drchal
Náhradníci: Letáček, Trmal – Bucha, Šašinka, Krejčí, Král, Douděra, Žitný, Grajciar

Island: P.S. Gunnarsson – Sampsted, T.T. Gunnarsson, Andrésson, Hauksson, Orsteinsson, H.I. Gunnarsson, Gudjohnsen, W. Willumsson, Orhallsson, Finnsson
Náhradníci: Ólafsson, Sigurdsson, Jónsson, Hafsteinsson, Órdarson, Anderson, B. Willumsson, Kristinsson, Leifsson.
Tímto přátelským zápasem startuje nová etapa naší U21 pod vedením trenéra Karla Krejčího. Na jejím konci by měla být účast na ME U21 v roce 2021 v Maďarsku a Slovinsku.
Kromě tohoto duelu sehrají "Lvíčata" ještě jeden duel v pondělí proti Mexiku.
Přeji hezký den při sledování textového přenosu ze zápasu Česká Republika U21Island U21. Utkání se odehraje v rámci přípravného kempu našich "Lvičat" ve městě Pinatar ve Španělsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.