To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký zbytek víkendu.
A je dobojováno. Chievo nakonec udolalo Atalantu Bergamo 1:0 a vybojovalo hodně důležité tři body. O vítězství domácích rozhodl Cofie, který se trefil ve 37. minutě.

Začátek prvního poločasu byl velmi opatrný a příliš mnoho šancí k vidění nebylo. První velkou příležitost proměnil ve 37. minutě domácí Cofie, který z malého vápna propálil vše, co mu stálo v cestě a poslal Chievo do vedení. Poté mohl vyrovnat hostující Raimondi, ale nedal. Na druhé straně mohl zvýšit vedení domácích Stoian, ale k míči se nakonec nedostal. Další velkou šanci měl opět Raimondi, ale z hranice penalty nedokázal propálit domácí obránce.

Ve druhém poločase měly oba týmy několik slibných šancí, ale žádná neskončila brankou a tři body tak zůstaly v Chievu, které tedy vyhrálo nejtěsnějším možným rozdílem.
90+5
Hosté mají velký tlak, ale vypadá to, že se domácí ubrání a vybojují tři body.
90+4
Ti to zkusili dlouhým nákopem, ale míč sebral Sorrentino, který ho okamžitě posílá dopředu.
90+3
Ale z rohu nic nebylo a míč mají na svých kopačkách domácí hráči.
90
Domácí naposledy střídají. Odešel Théréau a přišel Rigoni.
90
Hraje se poslední minuta základní hrací doby.
89
Ale domácí se ubránili a šetří cenné vteřinky.
89
Hráči Atalanty rozjíždějí další útočnou akci.
88
Hosté mají velký tlak, ale zatím se nedostali ani ke střele.
87
Domácí už pouze brání a když vybojují míč, tak ho okamžitě posílají co nejdál od své branky.
86
Domácí střídají. Dohrál Stoian a zahraje si Di Michele.
84
Další akci hostů zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
83
Na centrovaný míč si naskakoval Stendardo, ale pomohl si faulem a míč tak získali hráči Chieva.
82
Další rohový kop pro hostující celek.
81
Žlutou kartu uviděl i domácí Dainelli.
80
Bonaventura pokazil centr a míč má ve své moci domácí brankář. S hosty to nevypadá vůbec dobře.
78
Nakonec to zkusili dlouhým nákopem, ale míč sebrali hostující zadáci, kteří zakládají další akci. Atalantě se čas hodně rychle krátí.
77
Domácí kombinují na své polovině a šetří cenné vteřinky.
76
Žlutou kartu uviděl domácí Raimondi.
75
Do vápna domácích centroval Stendardo, ale míč propadl až do zámezí. Domácí si tak mohou odpočinout, protože Atalanta v posledních minutách opravdu tlačí. Zatím ale bez gólového efektu.
74
Z rohového kopu nic nebylo, ale přesto jsou hosté stále u míče.
73
Rohový kop pro hostující hráče.
72
Ale Sardo pokazil přihrávku a míč skončil v zámezí.
71
Ani dalším útok Atalantě nevyšel a míč mají ve své moci domácí borci.
70
Hosté se stále tlačí dopředu, ale domácí pozorně brání.
68
Za tvrdý zákrok uviděl žlutou kartu hostující Brivio.
67
Střídají i hosté. Ze hřiště odešel De Luci a přišel Parra.
65
A Chievo střídá. Dohrál Luciano a přišel Cesar.
63
Míč je stále na polovině Chieva, což domácím samozřejmě vyhovuje.
62
Domácí drží míč na svých kopačkách a nikam nepospíchají.
61
Ale Denis si pomohl faulem a akce Atalanty skončila.
60
Hosté vybojovali pouze rohový kop.
59
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a domácí pospíchají zpět. Míš totiž mají hráči Atalanty, kteří se ženou dopředu.
58
Rohový kop pro Chievo.
57
V další velké šanci se ocitl Théréau, ale i toho vychytal Consigli.
55
A málem vymysleli. Po hezké kombinaci se ocitl sám před domácím brankářem Bonaventura, ale Sorrentino jeho pokus zneškodnil. To byla další tutovka Atalanty!
54
Míč mají na svých kopačkách hosté, kteří se snaží něco vymyslet.
52
Z dálky to zkusil i Bonaventura, ale domácí brankář si s jeho přízemní ranou poradil.
51
Ke střele se dostal domácí Théréau, ale branku Atalanty netrefil.
50
Na trávníku zůstal ležet domácí brankář a rozhodčí hru přerušil. Bude se zřejmě ošetřovat.
49
Ale Dainelli se provinil útočným faulem a celá akce Chieva tak skončila.
48
Domácí začali hodně zostra a hned se tlačí před branku svého soupeře. Uvidíme, zda něco vymyslí.
47
Hosté v poločase střídali. Do druhého poločasu nenastoupil Biondini a zahraje si Cigarini.
46
Druhý poločas začne zhruba v 16:06.
45+3
V prvním poločase se už žádné další branky nedočkáme.
45+2
Hlavní rozhodčí nastavil tři minuty.
45+1
Další velká šance, tentokrát na druhé straně! Po velkém závaru se míč zastavil na malém vápně Chieva, domácí obránce ho ve skluzu odkopl pouze na hranici penalty, tam byl Raimondi, který kulatý nesmysl napálil do domácích zadáků. Tohle by se mělo proměňovat!
45
A mohlo to být o dvě branky. Z hranice velkého vápna pálil domácí Théréau, jeho ránu hostující brankář vyrazil před sebe na malé vápno, kde byl Stoian, jenže ten, než se rozkoukal, tak jeden z hráčů Atalanty odkopl míč na rohový kop.
45
Žlutou kartu uviděl hostující Biondini.
44
Domácí kombinují na polovině Atalanty a nikam už příliš nepospíchají.
43
Hosté střídají. Dohrál kapitán Bellini a přišel Scholetto.
42
Domácí o míč přišli a do dobré šance se dostával Denis, ale byl na poslední chvíli zablokován skluzem.
41
Hra se malinko uklidnila a domácí stále kombinují na své polovině.
40
Hráči Chieva mají míč stále na svých kopačkách, ale jsou zatím daleko od branky Atalanty.
39
Z levé strany opět centroval Théréau, ale tentokrát nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
38
Po vstřeleném gólu jsou domácí při chuti a stále se tlačí před branku Atalanty.
37
Chievo právě vstřelilo branku!

A po rychlé akci jde Chievo do vedení. Na centr z levé strany si parádně naběhl ISAAC COFIE, který z hranice malého vápna propálil vše, co mu stálo v cestě a poslal domácí do vedení.
36
Ale ani hosté nic nevymysleli a dopředu se ženou domácí hráči.
35
Nyní jsou na tahu hráči Atalanty, kteří kombinují na polovině Chieva.
34
Nakonec se Chievo vydalo dopředu, ale na dlouhý centr nedosáhl žádný z domácích borců.
33
Domácí opět kombinují, ale zatím pouze na své polovině.
32
Nakonec to hráči Chieva zkusili dlouhým centrem do vápna hostů, ale pro míč si došel brankář Consigli.
31
Domácí dobře kombinují, ale stále jsou daleko od branky Atalanty.
31
Domácí rozjíždí další útočnou akci, tak uvidíme, co vymyslí.
30
Už se opět pokračuje. Oba hráči jsou ošetřování, takže se hraje v deseti na obou stranách.
29
Domácí Cofie se srazil s hostujícím Briviem a oba zůstali ležet na trávníku. Opět se tedy nehraje.
28
Na druhé straně pálil z dálky Sardo, ale jeho slabý pokus nebyl vůbec přesný a Consigli nemusel zasahovat.
27
Další obrovská šance hostů. Z levé strany přihrával Biondini, míč se dostal až na malé vápno a směřoval za záda bezmocného Sorrentiniho, ale na poslední chvíli kulatý nesmysl odkopl jeden z domácích obránců!
26
Ke střele z vápna se opět dostal aktivní Raimondi, ale tentokrát napálil míč do domácích hráčů a nic z toho nebylo.
25
Hosté získali míč a vydali se dopředu. Nakonec vybojovali rohový kop.
24
Nyní se o kulatý nesmysl bojuje hlavně uprostřed hrací plochy.
23
Hosté podnikli rychlý brejk. Z levé strany centroval jeden z hráčů Atalanty, míč propadl až na zadní tyč, kde byl zcela volný Raimondi, ale ten z malého vápna nedokázal prostřelit Sorrentina!
22
Théréau se srazil s jedním z hostujících hráčů a zůstal ležet na trávníku. Rozhodčí hru raději přerušil.
21
Ale ani tentokrát domácí nic nevymysleli a jejich akce skončila opět před pokutovým územím Atalanty.
20
Ani z tohoto rohu nic nebylo, přesto jsou domácí hráči stále u míče.
19
Ještě před rohovým kopem vznikla ve vápně strkanice a rozhodčí musí hráče obou týmů uklidňovat.
19
18
Nakonec to domácí zadáci zkusili dlouhým nákopem na Stoiana, ale ten se k míči nedostal.
17
Domácí hráči kombinují na své polovině a nikam se příliš neženou.
16
K vidění je zatím velké množství nepřesných přihrávek a hlavně proto stále čekáme na první brankovou příležitost. Co ale nechybí, to jsou tvrdé osobní souboje.
15
Po krátkém ošetření se opět pokračuje.
13
Na trávníku zůstal ležet jeden z domácích hráčů a rozhodčí hru raději přerušil. Zatím se hraje opravdu tvrdě.
12
Do zakončení se tlačil kapitán Luciano, ale byl přidržen a míč se od něj odrazil do zámezí. Hlavní rozhodčí zůstal v klidu, i když se domácí hodně rozčilovali.
11
Rohový kop budou zahrávat i domácí.
10
Ke střele z vápna se dostal jeden z hostujících hráčů, ale napálil míč pouze do bránících domácích hráčů.
9
Atalanta bude zahrávat další rohový kop.
8
Hosté se nyní zkusili dostat před branku domácích dlouhým centrem, ale míč sebrali domácí zadáci. Tak ani takto to zřejmě nepůjde.
7
Ani tento útok hráčům Chieva nevyšel. Po kolmé přihrávce skončil míč v zámezí a ve své moci ho tak mají hosté.
6
Domácím se zatím v útočné fázi příliš nedaří a všechny jejich útoky skončily před pokutovým územím.
5
Z prvního rohu nic nebylo a u míče jsou opět domácí hráči.
4
Máme tu první rohový kop, který budou zahrávat hráči Atalanty.
3
Hosté se osvobodili pouze za cenu dlouhého odkopu a tak domácí tým zůstává stále u kulatého nesmyslu.
2
Do zápasu vstoupili aktivněji domácí borci, kteří se ihned tlačí před branku svého soupeře.
1

Chievo Verona: Sorrentino - Dainelli, Sardo, Jokić, Andreolli, Guana, Luciano, Rigoni, Cofie, Théréau, Stoian

Atalanta Bergamasca Calcio: Consigli - Stendardo, Ferri, Bellini, Brivio, Biondini, Raimondi, Bonaventura, Radovanović, Denis, De Luca

Rozhodčí: Mariani - Faverani, Dobosz.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

V loňské sezoně se hrál první zápas na hřišti Chieva a tento duel skončil bez branek. Odvetné utkání na půdě Bergama zvládl lépe domácí celek, který vyhrál 1:0. O třech bodem pro Atalantu rozhodl tehdy v 72. minutě Maxi Moralez.
ATALANTA BERGAMASCA CALCIO

Hosté zatím vybojovali 22 bodů a nachází se na jedenáctém místě. Atalanta vyhrála už sedm zápasů a tři remizovala. Osmkrát odcházeli hráči Bergama ze hřiště jako poražení. Bergamo má největší problémy v útoku, protože v osmnácti zápasech vstřelilo pouze osmnáct branek.

Klub byl založen roku 1907 bohatými švýcarskými imigranty, tehdy se klub nazýval FC Bergamo. Současný klub vznikl sloučením Atalanty a klubu s názvem Bergamasca. V roce 1924 byl znám jako Atalanta Bergamasca di Ginnastica e Scherma 1907. Roku 1928 se přestěhoval na Stadio Atleti Azzurri d'Italia s kapacitou 24 642 diváků. Následně se roku 1929 přidal k italské lize, v roce 1937 se poprvé dostal do nejvyšší soutěže, ale okamžitě sestoupil.

Vrátil se v roce 1940. Zůstal zde do roku 1959, poté se znovu vrátil a vydržel do roku 1973. To začala nejistá doba, kdy se Atalanta přesouvala mezi Serií A a B. Největším úspěchem v lize bylo 5. místo z sezóny 1948/49. Atalanta vyhrála v roce 1963 Coppu Italia vítězstvím 3:1 ve finále nad Torino FC v Miláně.

Facku dostal klub v roce 1981, když sestoupil do Serie C1. Klub se probudil a okamžitě se vrátil do Serie B, pak i do Serie A. Nadále však pokračovalo přesouvání mezi Serií A a B. Klub z nejvyšší soutěže sestoupil v letech 1987, 1994, 1998, 2003, 2005 a 2010. Po roce 2010 se Atalanta okamžitě vrátila a zajistila si postup prvenstvím před Sienou. V současnosti tak působí v lize nejvyšší. V roce 1988 se dostala do semifinále Poháru vítězů pohárů, kde vypadla po dvou prohrách 1:2 s celkovým vítězem Mechelenem.

Trenérem mužstva je Stefano Colantuono.
CHIEVO VERONA

Domácí mají na svém kontě 21 bodů a nachází se na dvanáctém místě tabulky. Chievo dokázalo v této sezoně zatím šestkrát vyhrát a třikrát remizovat. Na svém kontě má ale už devět porážek. Také má jednu z nejhorších obran v soutěži, protože inkasovalo už 29 branek.

Klub vlastní místní společnost Paluani Chievo připravující dorty a podle ní nese i částečně název. Chievo okusilo Serii A poprvé až v roce 2001. Např. v roce 1950 startovalo až v 7. nejvyšší soutěži. Poté se postupně posouvalo nahoru a nahoru a na konci 80. let se již probojovalo do Serie C1 (třetí nejvyšší soutěž). V roce 1994 pak tuto soutěž vyhrálo a o 7 let později postupovalo ze 3. místa v Serii B mezi elitu. Největšího úspěchu dosáhlo v roce 2006, kdy po odsunutí Juventusu na poslední místo kvůli korupčnímu skandálu obsadilo 4. místo. Následující sezóna však dopadla fiaskem, když v Lize mistrů a poté i Poháru UEFA vypadlo při první příležitosti a v Serii A skončilo na 18. místě a sestoupilo. O rok později se ale Chievo vrátilo zpět do nejvyšší sezony. Chievo hraje na stadiónu Marc'Antonia Bentegodiho pro 38 tisíc diváků, který sdílí s největším rivalem Hellasem Verona.
Přeji krásný nedělní den všem fanouškům dobrého fotbalu. Italská Serie A má na programu 19. kolo a my se zaměříme na zápas mezi Chievem a Atalantou Bergamo. Mírným favoritem tohoto zápasu je podle odborníků domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62