Přeji hezký den a u dalších přenosů se budu těšit za se za chvíli.
Je dobojováno. Nakonec domácí vítězí, když o svém tříbodovém zisku rozhodli už v prvním poločase dobře hrajícím Tonim. Od druhé části fotbal prakticky zmizel díky dešti, a tak už jsme mnoho šancí neviděli. Bylo to spíše boj, který pohledný fotbal nenabídl. Tři body tedy patří ACF, Palermo jede domů bez bodů.
90+2
Nastavují se tři minuty.
90
Střela Miccoliho šla metr vedle, spíš než míč, trefil italský fotbalisty kaluže vody. Ty hodně otravují hráčům život ve druhém poločase.
90
Jedna z posledních akcí pro Palermo, které bude zahrávat standardku.
89
Ještě málem přišla pojistka. Romulův dloubák ale nevyšel, Sorrentino byl připraven.
87
Fiorentina drží těsné vedení, hosty do nějakých pokusů na vyrovnání nepouští.
85
Na posledních zhruba pět minut jde ještě Romulo místo Valera.
83
Třetí a poslední střídání v mužstvu Palerma. Dohrál Faurlin, zbytek utkání dohraje Sanseverino.
82
Druhé střídání připravilo domácí mužstvo ACF. Za Saviče přichází Hegazi.
80
Viola stáhl zcela jasně Saviče, žlutá karta.
79
Především hostům to uškodilo, v prvním poločase hráli ještě slušně, v této části už v podstatě zmizeli ze zeleného pažitu.
77
Stále 1:0, mnoho šancí se v tomto poločase neudálo. Pro hráče je to velice obtížné bojovat na mokrém terénu.
73
Luca Toni má odpracovanou solidní nedělní šichtu, jde se usušit do kabiny, na jeho místo jde Migliaccio.
71
Zajímavá standardka v podání Jovetiče. Ten zahrával nacvičený signál, kterým našem samozřejmě Toni. Jeho hlavička šla pouze doprostředka branky, kde byl postaven Sorrentino.
70
Hostující kouč chce oživit útočnou aktivitu svých svěřenců, zatím se to příliš nepodařilo.
68
Zase nám prší a zase se nám žlutí. Na mokrém hřišti je nebezpečné chodit do skluzů, jeden takový předvedl García.
66
Střídající Viola nyní prověřil pozornost Viviana. Ten musel chytit těžkou střelu na mokrém terénu, nadvakrát však míč zkrotil do náruče.
65
Je zde druhé střídání v týmu Palerma. Sušit se může jít Hernández, na plac vstupuje Miccoli.
62
Slovinský fotbalista Kurtič nabral na vidle Fernándeze a je za to potrestán žlutou kartou.
61
Trenér Palerma poprvé střídá. Na hřiště jde Viola, z něj putuje Arévalo.
60
Déšť trochu přestal, přesto dosti pokropil trávník, který připomíná koupaliště. Bude to spíše boj, než nějaké pohledné utkání, které jsme mohli sledovat v prvním poločase.
58
Palermo je ve druhém poločase neškodné, což dokumentuje útočná akce Dybaly, jenž byl vystaven do ofsajdu a nějaká střela či zakončení se nekonalo.
57
Luca Toni se omlouvá Valerovi, že mu vzal míč z kopaček a zkusil zakončit sám. Na mokrém terénu je třeba střílet a zkušený borec to ví. Nyní mu rána moc nesedla.
55
Velká škoda, že silně prší. První poločas ještě dobré, ale během přestávka a prakticky do teď neustále lije. Ze hřiště se pozvolna stává silně nasáklá houba.
54
Dobrá střela Donatyho. Vůbec se nerozpakoval a napálil míč na bránu. Viviano zůstal stát jako opařený a snad jen očima vytěsnil střelu hostující hráče. Moc nechybělo.
52
Valero to zkusil také přízemní střelou a dopadlo to podobně, jako v případě jeho kolegy. Opět je míč uklizen těsně vedle levé tyče.
50
Jovetičova střela z levé strany protáhla zmoklého Sorretinta, pro kterého to bude teď hodně těžké. Každá střela ho může překvapit. Tato šla naštěstí vedle.
49
Stejné sestavy na obou stranách, zatím žádná změna neproběhla.
48
Druhý poločas je bohužel ovlivněn silným deštěm, to jsou přímo přívaly vody.
46
Druhý poločas začíná ve 13:35.
Prozatím je dobojováno, první poločas patřil domácím, kteří záslouhou Toniho vedou 1:0. Měli více ze hry a jednu ze svých šancí přetavili ve vedoucí a zatím jedinou gólovou akci. Ani však hosté nehráli vůbec špatně a mnoho nechybělo a síť se mohla rozvlnit i na druhé straně. Nestalo se tak, výsledek je tedy pozitivnější pro Fiorentinu.
45
Za různé prodlevy se budou nastavovat dvě minuty.
43
ACF tak v závěru poločasu přetavilo svou aktivitu ve vedoucí branku.
41
Fiorentina právě vstřelila branku!
Domácí jdou do vedení a hádejte, kdo u této parádní akce byl? Ano, zřejmě budete na správné stopě. Skvěle hrající LUCA TONI dostal z pravé strany pocukrovaný centr od Cuadrada na malé vápno, kde už si italský bombarďák počínal s naprostým přehledem. Byl důrazný a obránce García spolu se Sorrentinem byli pouze v úloze pozorovatelů, jak míč putuje do sítě.
40
Toni je silný hlavně ve vzduchu. Nyní se vyšrouboval vysoko nad obránce Bergena a hlavičkou zamířil zhruba metr nad. Jovetič a Toni, to je velká síla u aktuálně čtvrtého týmu tabulky. Dávají o sobě stále dostatečně vědět.
38
Míč pouze proletěl pokutovým územím a pak přišel útočný faul Cuadrada.
37
Fiorentina bude zahrávat další roh.
35
Ale hosty je třeba pochválit, hraji aktivně a vůbec se soupeře nezalakli. Není také proč, dnes je to zatím naprosto rovnocený duel, ve kterém mohou uspět oba celky.
34
Donati předvedl dva střelecké pokusy. V prvním případě napálil zadní část spoluhráče Kurtiče, ve druhém pak pozdravil diváky ve třinácté řadě za domácí bránou.
33
Pak následoval roh, který obrana Palerma s vypětím všech sil odvrací.
31
V akci znovu Jovetič. Z levé strany zahrával trestný kop a hostující gólman musel zasáhnout.
30
Půlhodinka hry za námi, sledujeme doposud velice kvalitní fotbal s šancemi na obou stranách.
29
Na karty srovnáno, žlutou dostává hostující Faurlin.
28
Fantazie, grandioso. Do míče se nakonec opřel Pasqual a krásná střela toho hráče domácího výběru jen o pár čísel minula levou tyč. Sorretino plachtil a plachtil, leč k tyči nedoplachtil a pravděpodobně by ani neměl šanci zasáhnout.
26
Pětadvacet metrů před hostující svatyní vybojoval Pizzaro standardku. Míč si už staví na kopačky Jovetič.
24
To byl ohromný tlak domácích, ze kterého vzešla bomba Jovetiče z hranice vápna. Sorretinto zasahoval hned nadvakrát, přesto míč neudržel a do prázdné brány dorážel všudybyl Luka Toni. Bohužel pro něj a jeho tým, byl v ofsajdu a gól tak neplatí.
22
Prvním potrestaným hráčem dnešního mače je domácí obránce Savič.
21
Jednu z nich měl málem Cuadrado, který se prohnal hostující obranou jako vítr, zakončení se mu už nepodařilo.
20
Útočný fotbal pokračuje, na obou stranách neustále přichází nějaké náznaky nebo rovnou i šance.
18
Pořád se něco děje. Teď to byli pro změnu domácí, jenž zahrávali roh a na něj si naběhl Toni, kdo jiný. Zkusil to netradičně a zjevně nečekaně stehnem, jeho odraz zamířil do boční sítě.
16
Obrovská šance hostujícího Muňoze, který si naběhl na hlavičku a to nebyl vůbec špatný pokus. Odrazem o zem se míč těsně vyšplhal nad břevno, Mnoho nechybělo a Palermo šlo do vedení.
15
Další rohový kop pro hostující celek, který na půdě favorita nehraje vůbec zakřiknutě. Zatím podává sympatický výkon.
13
Domácí rychle přešli do útoku, dlouho se jim kombinovat nepodařilo.
12
Hosté vybojovali roh, když pálil Donati, do jeho rány se však vložil obránce Savič a protečoval míč do autu. Po následné akci Palerma se Viviano mohl ukldnit, obrana mu pomohla odvrátit soupeřův centr.
10
Luka Toni má zkušeností na rozdávání, dá se očekávat, že to bude právě on, který bude tvrdit v útočné zóně muziku. Nyní dostal centr na hlavičku, s tou ovšem naložil špatně a nepřesně.
8
Což se nyní povedlo Jovetičovi, který z hranice vápna vypálil na Sorrentina a ten musel poprvé v utkání ukázat něco ze svého kumštu. Rozehřívací zákrok však zvládl a míč vyrazil pravou rukou mimo tři tyče.
7
Zatím je to hodně vyrovnaný zápas, oba týmy se snaží hrát po zemi a kombinovat.
5
Toni byl zablokován Bergenem, který to udělal dobře. Přistoupil k němu na těsno a nepustil jej ke střele.
4
Kurtič si koledoval o žlutou, protože pořádně přibrousil Fernándeze, nakonec to sudí vyřešil pouze domluvou.
3
Určitě budeme s radostí a očekáváním pozorně sledovat především Jovetiče a Luku Toniho, nám velice dobře známé borce a reprezentanty Černé Hory, respektive Itálie.
2
U míče jsou domácí, kteří se snaží vymyslet první útočný výpad na Sorrentinovu bránu.
1
Diváci si připravili parádní choreo, který tak odstartovali utkání. Ještě jsme sledovali úvodní cerominál, kdy jeden z bývalých hráčů domácích dostal ocenění od vedení klubu.
1
Vše se připravuje na začátek zápasu, hráči jsou na hřišti za krásného slunečného dne.

ACF Fiorentina: Viviano – Rodríguez, Pasqual, Roncaglia, Savič – Pizzaro, Fernández, Valero, Cuadrado – Jovetič, Toni. Trenér: Vincenzo Montella.

U.S. Citta di Palermo: Sorrentino – Morganella, Bergen, Muňoz, García – Donati, Arévalo, Faurlin, Kurtič, Hernández – Dybala. Trenér: Giuseppe Sannino.

Rozhodčí: Damato – Di Fiore, Bianchi.
Co se týče posledních zápasů těchto soupeřů, Fiorentina vyhrála na hřiště Sieny 1:0, Palermo doma podlehlo Udinese 2:3. Vzájemný zápas obou dnešních aktérů dopadl těsně před Vánoci jednoznačně pro Fiorentinu, která zvítězila 3:0.
Fiorentina je totiž na čtvrté pozici se ztrátou čtyř bodů na třetí AC Milan. O motivaci mají domácí postaráno, protože stále je ve hře boj o Ligu mistrů. I sázkové kanceláře jasně favorizují Fiorentinu, jenž by měl své kvality potvrdit. Tak se nechejme překvapit a přejme si dobrý fotbal, kterému nebudou chybět góly.
Palermo je prozatím na sestupových vodách, k jistotě, respektive k uchování záchrany, potřebuje dvakrát vyhrát a čekat, co předvedou ostatní soupeři. Genoa nebo Toríno mají čtyři a pět bodů víc. Nic lekhého, vzhledem k tomu, kde dnes Palermo hraje.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké odpoledne, dobrou chuť pokud právě obědváte, vítám vás u sledování italské fotbalové soutěže. Program v rámci onlajn přenosů je nesmírně bohatý, jsem rád, že jste se rozhodli sledovat právě tento duel. V něm budeme pozorovat zápolení čtvrté Fiorentiny a osmnáctého Palerma. Favorit je tedy jasný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62