Neapol - Catania | ONLINE | 2.2.2013 20:45 | Serie A 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Je tu konec utkání a favorizovaná Neapol si v klidu a pohodě došla za dalším, šestým v řadě, tříbodovým ziskem. Dnes v poměru 2:0 nad Cataniou.
První gól přinesl Marek Hamšík ve třicáté minutě, kdy se slovenský záložník zjevil zcela osamocen před odkrytou brankou a v pohodě zakončil. Slovák zařídil i druhou branku. Tentokráte byl autorem parádní přihrávky na kapitána Paola Cannavara, který z bezprostřední blízkosti byl neomylný a nedal gólmani nejmenší šanci.
Konec zápasu.
90+4
Čert ví, zda byl pád Edinsona Cavaniho zapříčiněn Gómezovou vinou, či chtěl Uruguayec výhodu v podobě přímého, případně pokutového kopu.
90+2
Pablo Armero přinesl pro Cataniu rohový kop poté, co zblokoval nadějný centr. Podobně působící servírující se míč po rohu letěl do vápna domácích, tam ale svého příjemce v červeném nenašel.
90+1
Paolo Cannavaro se u půlící čáry po chybě soupeře snažil vyhledat Lorenza Insigneho, ale příliš dlouhým míčem připravil svůj tým o případné přečíslení.
90
Nastaveny byly čtyři minuty.
89
Do šance se snažil prodrat Lorenzo Insigne, připravenou obrannou linii soupeře však nepřekonal a střela tak neměla žádný efekt, ba ani neprošla přes obranný blok hráčů.
87
Catania se rozhodla pro střídání. Hrací plochu opustil Francesco Lodi, kterého nahradil Souleymane Doukara.
86
Catania měla výhodu při zahrávání volného přímého kopu. Posléze se však ukázalo, že ani toto zvýhodnění nepřinese nic závratného do dalšího dění v zápase.
85
Uruguayec Edinson Cavani sebral míč na polovině hřiště po Insigneho povedené přihrávce a postupoval směrem vpřed. S míčem procestoval až do pokutového území, kde se prosmýkl kolem tria protihráčů a snažil se vypálit, při jeho pokusu o navýšení náskoku Neapole byl však sražen k zemi v rámci pravidel a o šanci přišel.
84
Kouč domácích Walter Mazzarri nechá odpočinout také Camila Zunigu. Do hry poslal Pabla Armera.
82
Catania začíná vyzařovat aktivitou a touhou zdramatizovat utkání. Vytvořila si šanci v podobě zahrávání rohového kopu, ale nic, kromě následného nepřesného zakončení, z něj nedokázala vytěžit.
80
Nějakých deset minut zbývá do konce základní hrací doby a a uvidíme, zda si Neapol udrží patřičné tempo k udržení dvoubrankového náskoku. Catania se už na mnoho nezmůže a uvidíme, zda se sebere a aspoň předvede sympatickou reakci na neúnavný nápor soupeře.
79
Protiútok domácích končí po nedomluvě a chybné přihrávce jednoho z hráčů Insigne/Inler. Neapol však začíná mít navrch a uvidíme, zda bude hra vypadat tak, jako v první půli.
77
Walter Mazzarri, kouč Neapole, provádí další změny. Odpočinout nechá Slováka Marka Hamšíka, kterého má nahradit Lorenzo Insigne.
Držení míče: 57% - 43%
Střely celkem: 7 - 7
Rohové kopy: 4 - 7
75
V ofsajdu se zapomněl Cavani.
73
Drobné zranění Zunigy a Barrinetose je již ošetřeno a hra pokračuje.
73
Catania střídá. Přišel Almiron, odešel Biagianti.
72
Po zahrání rohového kopu Neapole pálil Gokhan Inler, jehož rána byla sražena. Následně byl domácím odpískám ofsajd.
71
Přišel další roh pro hosty, ale opět byl bezúspěšný.
70
Ani jeden z tria po sobě jdoucích rohových kopů hostů nekončí nijak pozitivně a Neapol se ubránila. Posléze se vpřed dral Edinson Cavani, ale s míčem si nerozuměl a ztratil jej.
69
A další roh pro hosty...
68
Další roh hostů.
68
Z volného přímého kopu hostů se nesl míč směrem na De Santise, který se musel činit parádním zákrokem!
66
Po Lodiho střele se bude zahrávat rohový kop pro hosty.
64
Neapol provádí první změny v sestavě. Do hry se zapojí Gokhan Inler, který nahradí Valona Behramiho.
62
Stále nejsme svědky ničeho zajímavého a oba týmy se snaží probojovávat směrem vpřed, avšak přes přehuštěný střed hřiště to jde ztěžka. Dalším zakončením se snahou navýšit náskok se blýskl Cavani, ale nebyl přesný.
60
Máme za sebou hodinu hry a stále se nezdá, že by se aktuální stav skóre měl v nadcházejících minutách měnit. Neapol už není tolik vepředu a Catania se jen marně snaží zapůsobit a efektivně zakončovat. De Santis takřka nemusel zasahovat a Neapol nečelí ničemu závažnému.
58
Blerim Džamaili dostal žlutou kartu za své nemilé počínání.
56
Více hry a mírně navrch má stále Neapol, která většinu času operuje s míčem. Už to však není takový rozdíl, jako v první půli. Catania se totiž skoro pokaždé ubrání a vypraví se vpřed.
54
Catania se ujala zahrávání rohového kopu, po čemž se zákrokem musel činit domácí gólman.
52
Na scénu přišla Neapol s volný přímým kopem po dalším faulu na Gorana Panděva. K němu se postavil uruguayský ostrostřelec Edinson Cavani a pořádně prohnal míč hřištěm, mezi tři tyče jej však neusměrnil.
50
Druhá půle toho zatím moc nenabídla, hra je však vyrovnaná a hraje se převážně na polovině domácích.
48
Rohový kop nebyl nijak závažný pro Neapol, která se mu s klidem ubránila.
47
Rohový kop pro hosty.
46
Zdá se, že déšť polevil a tak může hra bez problémů pokračovat dále.
46
Začal druhý poločas.
Utkání ke konci první půle doprovázel nepřetržitý déšť, doufejme, že to nebude mít žádný vliv na průběh utkání.
Statistiky první půle:

Držení míče: 63% - 37%
Střely celkem: 5 - 4
Fauly: 7 - 11
Žluté karty: 2 - 1
Ofsajdy: 0 - 1
První poločas končí za stavu 2:0 a Catania z něho určitě nemá pozitivní pocit.
Skóre otevřel Marek Hamšík ve třicáté minutě a ve čtyřicáté čtvrté minutě jej doplnil kapitán domácích - Paolo Cannavaro.
Neapol zaslouženě vede. Většinu času držela kontrolu nad hrou a s ní i soupeře pod obrovským tlakem.
První poločas skončil.
45
Nastavena byla jedna minuta.
44
Neapol právě vstřelila branku!
Rohový kop Panděva nebyl nijak efektivní, následně se však po parádní přihrávce od Hamšíka sešlo trio hráčů před Andújarem a vypálil PAOLO CANNAVARO, který nedal gólmanovi hostů žádnou šanci - 2:0!
42
Na obou stranách bylo k vidění hned několik šancí, avšak žádný z nich nekončí gólem.
41
Z volného přímého kopu trefil Edinson Cavani břevno!
40
Gianluca Grava dostal za své nemilé počínání žlutý kartónek.
38
Hra byla přerušena, strhla se strkanice kvůli nemilému faulu na polovině hostů.
36
Federico Spolli vyfasoval žlutou kartu.
34
Hostující Gonzalo Bergessio se odhodlal k zakončení, byl však nepřesný.
32
Catania nepůsobí moc sebejistě a uvidíme, zda přežije další nápor soupeře.
30
Neapol právě vstřelila branku!
Konečně se domácí hráči dočkali! Camilo Zuniga se ujal míče a z křídla spěchal do pokutového území soupeře, kde se napřáhl ke střele. Jeho rána byla sražena jedním z obránců a našla si cestu k MARKU HAMŠÍKOVI, který zcela bez problému vsítil vedoucí branku - 1:0!
29
Catania zatím přežívá veškerý nápor soupeře a se štěstím odolává. V tomhle tempu však dohrát zápas nejde. Musí se sebrat a sama musí začít s vytvářením vlastních šancí.
29
Catania se vymanila z tlaku a s míčem se nikam nehnala, následná přihrávka podél autové čáry si však našla cestu ke Cavanimu a je tu znovu nápor domácích.
28
Ze hry hostujících hráčů nevyzařuje žádná snaha o vymanění se z tlaku či nějaké oponování proti zakládání nové šance soupeře. Uvidíme, co Neapol vymyslí.
27
Catania je hodně zatlačená a Neapol si s ní dělá takřka co chce. Nápor začíná býti čím dál, tím větší a je dost možné, že se zanedlouho dočkáme první branky.
26
Neapol zcela přehrává svého soupeře a Andújar si připsal první zákrok. Zákrok to nebyl bůh ví jaké umělecké dílo, pouze lapil míč do rukavic poté, co mu ho naservíroval Panděv při pokusu centrovat na Cavaniho.
25
Catania se vzmohla a po uzmutí míče se probíjela soupeřovou záložní řadou a následně obrannou linií, ale jelikož se jeden z hostujících hráčů v kombinaci dopustil nedovoleného zákroku na Cavaniho, ujímají se míče domácí.
24
Zdá se, že se situace kolem dění fanoušků a jejich počínání na tribunách Stadia Sao Paolo v Neapoli uklidňuje a co se týče podmínek pro hraní, tak je vše v naprostém pořádku.
23
Utkání se začalo pomalu přiostřovat a Neapol někde v prostoru půlící čáry zahrávala volný přímý kop. Nikam však nespěchala, v klidu si jej rozehrála nakrátko a až následně šla vpřed, ale opět neúspěšně.
22
Další ofenzivní tažení Neapole zakládal Uruguayec Edinson Cavani, ale při svém počínání nepřesně nalézal svého spoluhráče. Cavani běžel s míčem přes půlící čáru a poslal jej někam do míst, kde nabíhal Džemaili, míč byl však příliš dlouhý a zmocnili se jej hosté.
21
Na hřišti se urodil nový, volný přímý kop pro Neapol. Zahrával jej znovu Goran Penděv, znovu však nesměřoval tam, kde by nějak napomohl jeho spoluhráčům ke skórování či jen k dalšímu operování s ním.
20
Prvních dvacet minut zápasu nám nabídlo kvalitní podívanou doprovázenou několika přímými i rohovými kopy, které však většinou nekončily nijak úspěšně. K vidění byl také první karetní trest pro Valona Behramiho.
19
Jak už jsem naznačoval před výkopem, fanoušci tady na Stadio Sao Paolo jsou pořádně rozdovádění a vesele povykují při vypouštění všelijaké pyrotechniky, doufejme, že to nebude mít žádný vliv na průběh dění v zápase.
18
Další volný přímý kop Neapole, tentokráte z druhé strany a také větší dálky zahrával Goran Panděv. jeho nákop levačkou směřoval do míst, kam si nabíhal a následně vyskočil Edinson Cavani, ale ani on nedokázal vyskočit natolik vysoko, aby se míče alespoň dotkl.
16
Na scénu přišel také volný přímý kop hostů, ale pro Neapol neznamenal nic nebezpečného. Spíše naopak, z rychlého získání míče šla do přečíslení, ve kterém byl Panděv, ale přihrávka na něj byla příliš dlouhá a nestihl ji.
15
Zcela jednoznačně má navrch domácí Neapol, která nemá problém se zatlačením soupeře v jeho vlastním pokutovém území. Většinu času se hosté brání a když už se dostanou k protiútoku, nic moc efektivního z toho není. Nutno též dodat, že oba gólmani čekají na svůj první zákrok v dnešním duelu.
14
Catania se se štěstím ubránila. Nejprve hlavičkoval Panděv, následně se nůžkami snažil proslavit Cannavaro, nicméně ani jeden z nich nepropálil obranný blok soupeře.
13
Neapol zatlačila svého soupeře hluboko na jeho polovině a k zakončení se mohl dostat Uruguayec Edinson Cavani, před nosem mu však jeden z beků míč ukopl. Následuje rohový kop pro domácí.
12
Catania dnes krom střely Barrientose takřka nic nepředvedla a neustále se hraje na její polovině, přičemž se brání proti náporu domácích.
11
Konečně se už párkrát do kombinace zapojil Edinson Cavani, uvidíme, zda dnes potvrdí roli zabijáka, nebo bude nenápadně hrát celý zápas. Neapol má stále navrch.
10
Catania zatím přežívá veškeré protiútoky a nápory soupeře. Zatím nemusel Andújar vůbec zasahovat, stejně tak, jako na druhé straně De Sanctis.
9
Zatím se jakožto aktivnější a po výhře prahnoucí celek prezentuje domácí Neapol, která se většinu času hlásí u míče a prohání defenzivu soupeře.
8
Neapol chybovala na půlící čáře a Catania z toho mohla těžit, s míčem však daleko nedošla.
7
Příležitost dostal Slovák Marek Hamšík, který se ve vápně nerozmýšlel a napálil míč, dobře postaveného obránce však neprostřelil.
6
Na obou stranách jsme se dočkali šancí, dočkáme se i gólů? V případě domácích by to mohl režírovat Edinson Cavani, dnes se k míči ale takřka nedostal.
5
Je tu první trest v podobě žluté karty. Tu vyfasoval Švýcar Valon Behrami.
4
Tentokráte přímý kop na druhé straně, po jehož zahrání byla k vidění překrásná rána Pabla Cezara Barrientose, avšak De Sanctis zasahovat nemusel.
3
Hamšíkův servírovaný balón nebyl tím pravým, co k zakončení potřebovali jeho spoluhráči. Míč přistál na noze jednoho z obránců a pro hosty to tak neznamená žádné nebezpečí.
3
Volný přímý kop pro Neapol z křídla poté, co byl Zuniga sestřelen u autové čáry. K němu se staví Hamšík.
2
Utkání je zatím velmi opatrné, nicméně první střelu už máme za sebou. Snad přijde další...
1
Neapol dnes nastoupila klasicky ve světle modrém, Catania v červeném.
1
Výkopem začala Neapol a hned se do zakončení dral Goran Panděv, branku však svojí střela zpoza vápna přestřelil.
1
Utkání právě začalo.
Rodák z Uruguaye a záchrana Neapole Edinson Cavani dnes podle všeho nastoupí na křídle, uvidíme, jak mu tento post bude svědčit.
Fanoušci o sobě dávají hodně vědět už před výkopem. Uvidíme, jak to na tribunách bude vypadat při vypjatějších situacích.
Úvodní sestavy:

SSC Neapol: De Sanctis — Mesto, Zuniga, Gamberini — Cannavaro, Grava, Behrami, Hamšík, Cavani — Džemaili, Panděv

Calcio Catania: Andújar — Rolín, Lodi, Capuano, Bellusci — Biagianti, Izco, Spolli — Gómez, Barrientos, Bergessio

Rozhodčí: Calvarese — Nicoletti, Padovan.
JAK TO VIDÍ BOOKMAKEŘI?


Výhra domácích: 1,48

Remíza: 4,4

Výhra hostů: 6,5

(Unibet.com )
PRAVDĚPODOBNÉ SESTAVY:


SSC NEAPOL: De Sanctis - Zuniga, Cannavaro, Gamberini, Armero - Inler, Behrami, Džemaili - Hamšík - Panděv, Cavani

CALCIO CATANIA: Andujár - Bellusci, Spolli, Legrottaglie, Capuano - Izco, Lodi, Biagianti - Goméz, Bergessio, Barrientos
Po výsledkové krizi z prosince minulého roku je Neapol zpět ve hře a ze druhého místa vytváří nátlak na vedoucí Juventus. Ani její zlepšená forma a osoba Cavaniho by ale neměly vést k podcenění soupeře - Catania se neustále zlepšuje a ráda by konečně do pohárů.

Zápas se Sienou z konce prosince Neapol zvládla a to jí pomohlo, aby se dostala ze série špatných výsledků v Evropské lize i na domácí scéně. Mazzariho svěřenci tak načali sérii novou - sérii vítěznou. Už pět zápasů v řadě neprohráli a na Juventus ztrácí pouhé tři body. Poslední remíza se zrodila s nevypočitatelnou Fiorentinou, bod zachraňoval tradiční střelec Cavani.

Na tuto remízu navázali Partenopei ne zrovna lehce vyhraným zápasem s Parmou, tři body vystřelil opět Edinson Cavani. Na výkonu Neapole bylo sympatické, že se nevzdala i přes srovnání soupeře a rozhodující gól padl až v posledních minutách zápasu. Výhra může Waltera Mazzari a spol. těšit o to víc, že šlo o první vítězství hostí na Stadio Ennio Tardini, jinak se z 'tvrze' Parmy body nevozí.

Fakt, že Juventus není právě v ideálním rozpoložení bude motivovat hráče Partenopei k lepším výsledkům, stejně jako 'nová krev' v kostře týmu. K jejímu zpevnění totiž přispívá hostování stopera Rolanda z portugalského Porta a nákup chorvatského záložníka Josipa Radoševiče z Hajduku Split. Talentovaný záložník bývá svými schopnostmi přirovnáván k legendárnímu Gennaru Gattusovi a vzhledem k jeho mládí je před ním skvělá budoucnost. Je ale nepravděpodobné, že by byl Mazzarimu k dispozici již pro tento těžký test.

Catania totiž vůbec není lehkým soupeřem - své o tom ví například AS Řím nebo Fiorentina. Poslední tři klání Catania vyhrála a právě schopnost udržet si vysokou výkonnost delší čas jí pomohla k současné sedmé pozici. Několik jejích hráčů ale nyní nenastoupí - zraněni jsou například Sergio Almiron, Fabio Sciacca a Alexis Rolín. K nim přibyla dvojice karetních hříšníků Castro s Alvarézem. Neapol bude na svém stadionu postrádat zraněného Christiana Maggia a dvojici obránců Campagnaro - Britos. Poslední duel těchto dvou celků skončil bezbrankovou remízou, doufejme tedy, že nyní už nějaké branky uvidíme.
Přeji krásný dobrý den. Srdečně Vás vítám u online přenosu ze Serie A, ve kterém se dnes v rámci dvacátého třetího kola utká domácí SSC Neapol a Calcio Catania.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Janov 1 1 0 0 4:1 3
2. Juventus 1 1 0 0 3:0 3
3. Neapol 1 1 0 0 2:0 3
4. Fiorentina 1 1 0 0 1:0 3
5. AS Řím 1 0 1 0 0:0 1
6. Cagliari 1 0 1 0 1:1 1
7. Verona 1 0 1 0 0:0 1
8. Sassuolo 1 0 1 0 1:1 1
9. Milán 0 0 0 0 0:0 0
10. Spezia 0 0 0 0 0:0 0
11. Atalanta 0 0 0 0 0:0 0
12. Benevento 0 0 0 0 0:0 0
13. Bologna 0 0 0 0 0:0 0
14. Inter Milán 0 0 0 0 0:0 0
15. Lazio 0 0 0 0 0:0 0
16. Udinese 0 0 0 0 0:0 0
17. Torino 1 0 0 1 0:1 0
18. Parma 1 0 0 1 0:2 0
19. Crotone 1 0 0 1 1:4 0
20. Sampdoria 1 0 0 1 0:3 0
Články odjinud