Utkání končí. Neapol ve druhém poločase už neměla takovou převahu jako v první části, ale po velmi dobré kombinaci po ose Zuniga - Hamšík, vstřelil slovenský fotbalista jedinou branku zápasu a domácí díky tomu berou všechny tři body. Po zápase ještě došlo k nějakým diskuzím mezi hráči Verony a rozhodčím, ale vše je již uklidněno. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou.
90+4
Útočný faul. Poslední šance pro hosty.
90+4
Posledních 40 sekund zápasu. Míč je na polovině hostí.
90+3
A zase aktivní Vargas. O míč následně přišel a nedokázal vypálit.
90+3
Neapol zcela kontroluje nastavený čas.
90+1
A hned potom se dral do další šance, tento hráč je hodně hladový po brankách. Trefil však protihráče.
90+1
Vargas dostává žlutou kartu.
90+1
Vargas (NEA) to zkusil z hodně těžkého úhlu. Střela šla do boční sítě.
90
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
89
Domácí efektivně šetří čas.
89
Už je na nohou. U míče jsou domácí a šetří čas.
88
Cannavaro (NEA) byl faulován a nechce se mu zvednout z trávníku.
87
Hosté už hrají jen na dva klasické obránce, je to maximální risk.
87
A to se jim jako v tomto případě velmi daří.
86
Neapol už se nežene tak rychle do protiútoků, snaží se hlavně podržet míč.
84
Hosté jsou najednou lepším týmem a trenét domácích na to reaguje střídáním. Na hřiště se podívá Dzemaili a místo mu uvolnil Insigne.
83
Chievo jakoby vyloučení trochu paradoxně nastartovalo a hraje najednou daleko více aktivněji.
82
Hosté se snaží o rychlé napadaní. Neapol je tak nucena rychle rozehrávat míče.
81
Pokus o centr skrz vápno vyhlavičkovala obrana Chieva. Hraje se rychlý fotbal nahoru a dolů. Opravdu reklama na fotbal.
80
Vargas se pokoušel o rychlý útok. Tento hráč vnesl aktivitu do sestavy domácích.
79
Nyní je tedy situace Chieva velmi složitá. Vyrovnat v deseti proti Neapoli, to už je asi nereálné.
78
A je tu to o čem jsem mluvil v prvním poločase! Kamil Vacek dostává druhou žlutou kartu a Verona tedy opravdu bude končit tento zápas v deseti lidech.
77
Vše končí střelou Campagnara (NEA). Ta nebyla nijak prudká a brankář ji v pohodě likviduje.
77
Vargas hned vnesl nový vítr do hry a kombinuje s Hamšíkem. Neapol drží míč u branky Verony.
75
Střídání i na straně hostí. Ze hřiště odchází Marco Rigoni, místo něj příjde Davide Moscardelli.
75
Střídání (Neapol). Ze hřiště odešel Goran Pandev a nahradil ho Eduardo Vargas.
74
Pokus se musí hosté dostat postupnou kombinací do útoku, jako nyní, je to problém. Ofsajd hostí.
73
Domácí jsou u míče a pokouší se o kombinaci. Sledujeme dnes velmi atraktivní fotbal, kdy hlavně Neapol je neustále aktivní a mít více štěstí a v útoku Drogbu, tak už je to rozdílem více branek.
71
Tak Zuniga opravdu musí z kola ven, místo něj příjde Andrea Dossena.
71
První opravdu dobrá šance host v zápase! Thereu dostal míč ve velmi dobré pozici a kousek před velkým vápnem pálil nad branku!
70
Obrovský pískot doprovází hosty při hře s míčem na polovině domácích.
69
Zuniga (NEA) špatně došlápl a nevypadá to s ním dobře. Asi bude muset střídat.
68
Domácí si parádně rozebrali obránce, ale nedokázali se dostat ke střele. Neapol se sympaticky nezatáhla do obrany a stále hraje aktivní fotbal. Hosté se opět vůbec nedostávají k balónu.
67
Kamil Vacek (CHV) dostává žlutou kartu za faul na Hamšíka.
66
A domácí mohou hrát na rychlé brejky a dlouhé pasy za obranu. To je hra kterou mají rádi. Stačí si vzpomenout, když hrála na Neapoli Chelsea.
66
Ovšem kromě taktiky hrát na rohové kopy, ještě nepředveli přímou střelu na branku.
65
Hosté se najednou začínají osmělovat, také jim nic jiného nezbývá.
64
Najednou se hraje nahoru a dolů, další roh hostí a opět odvrácen.
63
Rychlý protiútok domácích a střela jen kousek nad! Skoro to bylo 2:0. Tohle bude domácím vyhovovat. Hráči Neapole patří rychlostně mezi nejlepší na světě.
63
Roh pro hosty.
61
Druhé střídání hostí. Odejde Perparim Hetemaj a místo něj se na hřiště podívá Sergio Pellissier.
58
Neapol právě vstřelila branku!

Útočná snaha vyšla hosty draho. Neapol dokázala rychlým protiútokem do nepřipravené obrany nachytat obránce v nedbalkách a MAREK HAMŠÍK vše dokonal bombou k tyči a posílá svůj tým do naprosto zaslouženého vedení.
57
Centr byl přetažen a hosté získali několik sekund na polovině soupeře, už se ale opět musí bránit.
56
Domácí to zkouší po křídlech, zde mají velmi rychlé hráče a tudy by měla jít cesta.
55
První střídání v zápase. Odchází kapitán hostí Luciano a jeho místo zaujal Papp.
54
Insigne (NEA) se pokusil vzít odpovědnost na sebe a vymotat celou obranu. Nakonec o míč přišel a pak musel až v hloubi pole hrát brankář Neapole Sanctis, který musel jít pro odkopnutý míč.
54
Domácí začínají navazovat na tlak z prvního poločasu, kdy soupeře skoro nepustili k míči.
53
Insigne (NEA) vypálil pravačkou hodně, hodně nad.
52
Inler (NEA) se pokusil o útok po lajně a následný centr. Míč našel náruč brankáře hostí.
51
A už je tu opět Neapol s dalším útokem.
50
Sorrentino v brance hostí si připisuje další zákrok. Sřelu po zemi vyrazil.
49
Domácí se pokouší o postupnou kombinaci.
48
Vyhlavičkován do bezpečí. Hosté zatím působí, že jejich taktika je založena na vybojování rohových kopů a z nich případně vstřelit nějakou branku. Na hru po zemi nemají kvalitu.
48
A vybojovali rohový kop.
47
První útok hostí ve druhém poločase musel zastavovat skluzem obránce Neapole. Hosté jsou stále u míče.
46
Domácí si nedokázali přesně nahrát, ale už jsou opět u míče.
46
Oba trenéři věří stejným sestavám i do druhého poločasu. Neapol se hned tlačí do útoku.
46
Vše se již chystá na začátek druhého poločasu.
První poločas je za námi. Domácí nedokázali proměnit tři čisté gólové šance a hlavně střela Panděva z malého vápna byla snad tisíciprocentní šancí. Pro Veronu to bude ohromně obtížné tento tlak ustát celý zápas, ve fotbale je však všechno možné.
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
45
Nakonec se nastavuje jen minuta. Neapol je na polovině soupeře.
45
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu. Vzhledem k ošetřování počítám, že rozhodčí ještě dvě minuty nastaví.
43
Další střela Neapole. Tentokráte na horní tribunu.
42
Pokus o jakýsi polocentr končí v náručí Sorrentina, ten rozehrává.
39
Když si spočítám čisté gólové šance pro Neapol, tak jsem na číslu tři. Každá z nich měla skončit jasnou brankou. Ale vzhledem k tomu, že hráči Neapole nedokáží trefit prázdnou branku, je skóre zatím 0:0.
38
Tak co teď spálil Pandev (NEA), to je snad do silvestrovských sestřihů. Míč před prázdnou brankou napálil snad dva metry nad branku!
37
Další střela z dálky na branku Sorrentina (CHV). Ten míč lapil.
35
Domácí se poté dostali do protiútoku, ale Inler zkazil přihrávku na spoluhráče a o míč přišli.
34
A z této pasáže vybojovali rohový kop.
34
Chvilková pasáž, kdy jsou hosté u míče.
31
Krásná akce po křídle domácích a následně musel tvrdou bombu vyrazit Sorrentino na roh. Takový tlak snad nemůže Verona už ustát.
30
Opět drsnější zákrok hostí, kdy ruce skončili v obličeji hráče domácích. Trochu mám obavu, aby to Verona dohrávala v jedenácti.
28
Další odkop hostí přes půl hřiště. Obraz hry je stále stejný, domácí hrají a hosté se s vypětím všech sil brání.
28
Míč skončil ve zdi.
27
Ruka na hranici vápna a je tu nadějná situace pro domácí. Tohle bude zajímavý přímý volný kop.
25
Pokus hostí o útočnou snahu. Jejich snad první střela v zápase končí vysoko nad.
24
Obrovská šance domácích! Christian Maggio dostal míč před prázdnou branku, hlavičku ale nedokázal usměrnit mezi tři tyče!
23
Další útok rozjíždějí ze své poloviny domácí. Je to trochu jako hokejové utkání, kdy hosté vyhazují na zakázané uvolnění a Nepol poté musí začít s útoky od své branky. Takový styl ale nemohou praktikovat 90 minut a je jen otázkou času, kdy jim domácí dají branku a hosté to budou muset otevřít a začít hrát také fotbal.
22
Jejich akce poté končila centrem, který obránce Verony hlavičkoval na roh, toho si však rozhodčí chybně nevšiml a o ten je obral. Rozehrává tedy brankář Sorrentino.
21
Domácí rozehrávali a drží míč nastěhováni u branky Chieva.
19
Další ostrý zákrok hostí a je z toho druhá žlutá karta. Provinil se Rigoni.
18
Míč letěl po rohu přímo na branku, kde se ho zmocnil De Sanctis a rozehrává. Neapol už táhne další svoji útočnou akci.
17
17
Hosté moc nestíhají a musejí si pomáhat fauly. Nyní se to obešlo bez žluté karty, ale rozhodčí dával napomenutí.
16
Rozehrán nakrátko. Domácí se poté pokoušeli o další centr, ten byl vyhlavičkován. Neapol už snad deset minut v kuse soupeři vůbec nepůjčila míč.
15
Další rohový kop pro Neapol.
13
Centr letěl do vápna, zde na něj však nikdo nedokázal navázat. Tlak domácích neustává. Ti doslova mačkají soupeře jako citron a ten se nedostává ani za polovinu.
12
Faul na Insigneho (NEA) je z toho standardní situace na hranici vápna a žlutá karta pro Andreolliho (CHV).
11
Míč letěl do chumlu kde byl vyhlavičkován do bezpečí z pohledu hostí. Neapol je však stále u balónu.
11
Rohový kop pro Neapol.
11
Domácí jsou stále u míče a svírají hosty. Tohle asi moc dlouho obrana neustojí.
10
Neapol nyní naprosto ovládá hru. Hosté se skoro nedostávají k míči.
8
Obrovská šance domácích! Míč skončil na tyči a už to vypadalo, že padá do branky, nakonec padl vedl!
7
Neapol je nastěhována na polovině soupeře.
6
Stále je to hodně opatrný fotbal. Hraje se hodně daleko od obou branek.
6
Rozehráno po zemi a následně se domácí pokusili o rychlý protiútok. Ten byl hašen povedeným skluzem.
6
Tak není, je to rohový kop pro hosty.
5
A táhne útok po křídle. Nakonec je z toho odkop od branky.
5
Verona je u míče.
4
Hosté se pokusili o kombinaci, ta neměla dlouhého trvání.
4
Domácí to zkouší středem hřiště, na tuto práci mají hlavně Marka Hamšíka, který se snaží rozdělovat přesné pasy. Nyní však byla jeho přihrávka nepřesná.
3
Zatím je to hodně opatrný úvod. Ani jeden z celků se nedostal ke střele a hraje se hlavně na středu hřiště.
3
Jejich akce však byla přerušena a je tu postuplný útok Verony.
2
U míče jsou domácí a snaží se o kombinaci na polovině soupeře.

SSC Neapol: De Sanctis - Gamberini, Cannavaro, Campagnaro, Zuniga, Behrami, Inler, Maggio, Insigne, Hamsik, Pandev

Chievo Verona: Sorrentino - Frey, Andreolli, Dainelli, Drame, Vacek, Rigoni, Hetemaj, Rigoni, Thereau, Luciano

Rozhodčí: .
1
Hráči už jsou na trávníku a utkání co nevidět začne.
Navíc pokud porovnáme soupisky obou týmů a ještě navíc přidáme v potaz domácí prostředí Neapoli, mělo by se dnes jednat o naprosto jasnou záležitost. Ovšem fotbal je někdy zrádný a zda se dnes dočkáme překvapení, to uvidíme v zápase samotném. Ten začíná v 20:45 a já se v tuto dobu přihlásím s komentářem.
Dnešní zápas by měl mít zcela jasného favorita a tím jsou domácí fotbalisté. Ti zaujímají druhé místo tabulky s 19 body. Zato hosté jsou nyní na pozicích sestupových s body 7.
Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes máme na programu utkání 9. kola serie A mezi týmy SSC Neapol a hostujícím celkem Chievo Verona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62