Je konec a Parma slaví první vítězství v sezoně. Je to výhra zasloužená, jelikož domácí měli v první půli navrch a v té druhé bezpečně hlídali vedení. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera.
90+3
Vypadá to na poslední útok hostí, ale výhru Parmě už nikdo nevezme.
90+1
Moscardelli zkoušel poslat trestný kop z velké dálky přímo na branku, ale to nemělo šanci na úspěch.
90
Nastavují se čtyři minuty.
89
Hosté se ještě snaží o kontaktní branku, ale sami tuší, že si z dnešního duelu žádné body neodnesou.
88
Thereau se dostal k hlavičce, ale ta postrádala důraz.
87
Parma právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto. Biabiany připravil skvělou možnost pro ALEANDA ROSIHO, který byl na hřišti pouhé čtyři minuty a chladnokrevně skóroval.
86
Chievo na půlce domácích a chystá závěrečný nápor.
84
Gobbi potrestán žlutou kartou.
83
Poslední změna v bíločerném dresu, Rosi vystřídal střelce jediné branky Belfodila.
82
Skončil rychlým protiútokem a následným ofsajdem di Micheleho.
81
Třetí dnešní roh Parmy.
80
Jdeme do závěrečné desetiminutovky základní hrací doby, domácí stále vedou, ale Chievo tlačí a tlačí.
71
Zaccardo dostal žlutou kartu.
76
Domácí podruhé střídají, Morrone nahradil na hřišti Parola.
75
Valdes rozehrál trestný kop hodně nepřesně.
74
Domácí zalezli do obranné ulity a jejich soupeř je začíná mačkat jako přezrálý pomeranč.
72
Hosté znovu zahrozili po trestném kopu, Mirante po nepřesvědčivém zákroku míč nakonec ukryl v rukavicích.
70
Trenér Chieva připravil druhou změnu, Moscardelli vystřídal Pellisiera.
69
Pellissier střílel bez přípravy a Mirante musel vytáhnout těžký zákrok.
68
Nacházíme se v malinko méně záživné fázi zápasu, hraje se hlavně ve středu hřiště.
65
Guana dostal žlutou kartu.
64
Palletova hlavička byla zablokována na roh, ze kterého domácí nevytěžili vůbec nic.
63
Tlak Chieva trošku ustoupil a na tahu je znovu Parma.
60
Střídají i hosté, di Michele zaujal místo Cruzada.
59
První střídání domácího trenéra, Palladino nahradil Pabona.
58
Biabiany se poprvé ve druhé půli pokoušel zaměstnat brankáře Verony, ale jeho pokus z hranice vápna zamířil mimo branku.
57
Míč po mele ve vápně vyletěl do vzduchu a zde ho s naprostou lehkostí sebral brankář Mirante.
56
Roh pro hosty.
55
Za taktický faul vidí žlutou kartu Lucarelli.
54
Chievo vstoupilo do druhé půle mnohem agresivněji a soupeře momentálně přehrává.
52
Po rohu pálil Hetemaj, ale jeho pokus tečoval jeden ze spoluhráčů, stojící v ofsajdu.
51
Obrovská šance Verony! Rychlý protiútok hostí chtěl zakončit Luciano, ale střela mu nesedla, míč přihrál Thereauovi, který z malého vápna překopl branku.
49
Jenže sudí Massa odpískal útoční faul ve vápně a z akce nic nebylo.
48
Domácí vstoupili do druhé půle aktivněji, Pabon byl faulován u postranní čáry.
46
Oba celky se již vrátily na trávník, druhá půle brzy začne.
První poločas je minulostí a domácí po něm vedou jednobrankovým rozdílem. O ten se postaral přesnou trefou po půl hodině hry Belfodil. Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
45
Nastavují se dvě minuty.
45
Z této standardní situace nebylo vůbec nic.
44
V závěru první půle rohový kop pro hosty.
43
Cruzado (CHV) dostává žlutou kartu.
42
Pabon posílal nepříjemný centr do šestnáctky, který s obtížemi vyboxoval brankář Sorrentino.
41
Cruzado si říkal o penaltu, ale jeho skok byl příliš nápadný.
39
Ofsajd zmařil útočnou akci hostí.
37
Chievo se po inkasované brance snaží o vyrovnaní, ale zatím naráží na zformovanou obranu.
32
Po krásné akci se prosazuje ISHAK BELFODIL.
27
Domácí tým se snaží kombinací alespoň přiblížit k vápnu Chieva, které braní velmi dobře a tak se Parma pokusila alespoň o střelu z dálky která skončila vysoko nad.
26
Žlutou kartu dostává Frey z Chievo Verona za zbytečný zákrok ve středu hřiště.
25
Hra se odehráva převážně ve středu hřiště, oba celky hrají opatrně a snaží se neudělat chybu.
16
Hráči Chievo Verona se pěknou kombinací dostali do blízkosti soupeřovy branky. Je z toho ale pouze odkop od branky.
7
Cruzado nepřesně přihrával, a tak této nepřesnosti využila Parma, která získala míč na své kopačky.
7
K hlavičce se ve velkém vápně dostal Paletta, ale jeho pokus branku minul.
6
Valdes nacentroval míč na bližší tyč, ale Sardo odhlavičkoval míč do bezpečí.
6
Sudí ještě uklidňuje situaci v pokutovém území.
5
Parma bude zahrávat volný přímý kop.
5
Parma vybojovala míč zpět na své kopačky a zakládá postupný protiútok.
5
Faulovaný byl Cruzado, a tak hosté provedou volný přímý kop.
4
Valdes kombinuje ve středu hřiště s Gobbim.
3
Domácí hráči oblékli bílé dresy, hosté dresy žluté.
1
Výkop provedli hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1
-2
Sudí Massa přivádí obě základní jedenáctky na hrací plochu.

Parma FC: Mirante - Zaccardo, Paletta, Lucarelli - Gobbi, Galloppa, Valdes, Parolo, Biabiany - Belfodil, Pabon.

Chievo Verona: Sorrentino - Sardo, Dainelli, Cesar, Frey - Luciano, Guana, Hetemaj - Thereau, Cruzado - Pellissier.

Rozhodčí: Davide Massa .
Podle sázkových kanceláří je v dnešním utkání mírným favoritem domácí Parma, na kterou vypsaly kurs 2.1, na remízu pak kurs 3.3 a na výhru Verony kurs 4.4.
Chievo Verona se po prvním odehraném kole nachází na příčce šesté se ziskem tří bodů. V prvním utkání Chievo porazilo Bolognu 2:0.
Parma FC se po prvním odehraném kole nachází na patnácté příčce s nulovým ziskem. Parma totiž nestačila na Juventus, kterému podlehla 2:0.
Dobrý večer, vítejte u komentovaného přenosu italské Serie A. Moje jméno je Lucie Rapantová a dnes Vás budu provázet komentovaným přenosem fotbalového dění z Ennino Tardini, kde Parma FC přivítá Chievo Verona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62