Sampdoria Janov nakonec udolala Juventus 3:2. Viděli jsme hodně zajímavý zápas, který přinesl hned pět branek. Janov vedl už 3:1 v závěru ale zdramatizoval utkání hostující Giaccherini. Sampdoria tak porazila Juventus v obou vzájemných zápasech v rámci letošní sezóny.
90+4
Z hranice vápna kopal standardku Andrea Pirlo. Sice míč propasíroval přes zeď, míč ale skončil v rukavicích gólmana Da Costy.
90
Sudí nastavil čtyři minuty.
90
Juventus právě vstřelil branku!
Čeká nás ještě dramatický závěr, zblízka zavěsil pod břevno EMANUELE GIACCHERINI.
84
Ještě jedno střídání na straně Janova. Estigarribiu nahradil Berardi.
81
Současně dochází ke střídání i na straně Janova. Edera nahradil Sansone.
81
Dochází ke střídání, ke kterému nedochází často – a to gólmanů. Storariho v brance Juventusu nahrazuje Rubinho.
81
Janov kontroluje hru, domácí si zbytek zápasu patrně už pohlídají.
77
Juventus vystřídal, Giovinca nahradil Lichsteiner.
76
Vzápětí Icardi (SMD) dostal žlutou kartu.
75
Sampdoria právě vstřelila branku!
Domácí míří za ziskem tří bodů. Už třetí gól SAMPDORIE zaznamenal MAURO EMANUEL ICARDI RIVERO FONSECA NACIMIENTO.
72
Juventus drží míč, zatím ale nic velkého nevymyslel.
69
Isla centroval do vápna, míč ale k hráčům Juve neproklouzl.
66
Janov vystřídal, Palomba nahradil Munari.
65
Janov po vedoucí brance ožil, Juventus ho ale nepouští do většího ohrožení své branky.
62
Juventus kopal roh, ale bez většího úspěchu.
60
Storari vyrazil míč na roh, z něj ale posléze udeřili domácí. Na vysoký míč nejlépe vyskočil LORENZO DE SILVESTRI a přesnou hlavičkou překonal Storariho.
60
Velkou šanci měl i Janov. Z hranice vápna tvrdou ránou vyprášil rukavice Storarimu De Silvestri!
58
Hostující Giovinco je dnes velmi aktivní.
56
Záhy našel Padoi skvěle načasovanou přihrávkou Giovinca a ten pálil na Da Costu. Jen perfektní zákrok gólmana domácích zabránil druhé brance Juventusu!
54
Nyní ale dostal míč za obranu hostující Giaccherini a pálil jen kousek nad břevno!
52
Druhý poločas je zatím vyrovnaný. Byť má opticky více míč na svých kopačkách Juventus, velké šance nemá.
48
Padoin dauloval, míč pro Sampdorii Janov.
46
Máme za sebou první poločas rozhodně zajímavého zápasu. Juventus se dostal do vedení zásluhou Quagliarelly z 25. minuty. Juve se ale z vedení neradoval dlouho, již o sedm minut později vyrovnal skóre Eder z penalty.
43
Juventus se sice dere do útoku, defenziva Sampdorie ale nechybuje.
40
Obrovské šance Juventusu! Nejprve pálil Padoin do gólmana, následnou dorážku Quagliarelly vytáhl stoper Gastaldello z brankové čáry!
38
De Ceglie pronikal do vápna, ale nedokázal zakončit.
36
Stará dáma nadále kombinuje s míče, větší šance ale nemá.
34
Juventus drží míč a operuje na útočné polovině.
32
Ke značce pokutového kopu se postavil Brazilec CITADIN MARTINS EDER, který pálil přesně k tyči. Gólman sice vystihl směr, na míč ale nedosáhl.
32
Po faulu hostujícího obránce sudí Gervasoni nařídil penaltu ve prospěch Janova!
31
Hráči Janova prokazují velkou bojovnost a odhodlání, fotbalisté Juventusu ale vypadají zkušeněji.
29
De Ceglie pronikal po lajně, ale nakonec centroval jen do soupeřova obránce.
28
Juventus je v posledních minutách jasně lepším týmem.
25
Hosté se dostávají v utkání do vedení. Přesným zásahem za Da Costova záda se prezentoval FABIO QUAGLIARELLA.
18
Juventus už hraje aktivněji a dostává Sampdorii pod tlak.
15
Nyní ale hostující Giovinco přešlapoval s míčem a nebezpečně vypálil na Da Costu!
13
Domácí zůstávají aktivní a snaží se ohrožovat soupeře z Juventusu.
10
Poli se prokombinoval do zajímavé střelecké pozice, ale nakonec z toho nic velkého nebylo.
7
Janov nadále kombinuje s míčem na svých kopačkách.
5
Domácí hráči Janova jsou v úvodu utkání velmi aktivní a zatlačili svého dnešního soupeře z Turína před jeho vlastní pokutové území.
1

UC Sampdoria: Da Costa – Castellini, Gastaldello, Mustafi – Palombo – Estigarribia, Pedro Obiang, Poli, Da Silvestri – Icardi, Eder.

Juventus FC: Storari – Cáceres, Bonucci, Chiellini – Isla, Padon, Pirlo, Giaccherini, De Ceglie – Quagliarella, Giovinco.

Rozhodčí: Gervasoni – Meli, Ianello.
V posledním kole italské ligy už o toho příliš nepůjde. Juventus už má nějakou dobu jistý titul, a to zcela zaslouženě. Během 37 odehraných zápasů nasbíral hned 87 bodů a nechal za sebou i taková jména jako Neapol či AC Milán.

Juventus v posledních letech kraluje italskému klubovému fotbalu a svou roli potvrdil i v právě probíhajícím ročníku. Naposledy ale "Juve" ztratil po domácí remíza s Cagliari 1:1.

Sampdoria měla letos zcela opačné starosti než její dnešní soupeř. Nezasáhla do bojů o titul, ba co více, hrála o záchranu. Tu ale nakonec zvládla. Má na kontě 37 bodů, což stačí na průběžné 15. místo. Sestupuje Palermo, Siena a Pescara.

V minulém kole Sampdoria Janov podlehla Laziu 0:2. Poslední vzájemný souboj proti Juventusu ale zvládla, 6. ledna vyhrála na hřišti Juventusu Turín 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62