Siena i Udinese se rozchází každý po bodu v zápase, ve kterém patřil úvod hostům ze severu Itálie. Ti po gólech Basty a Di Nataleho doslova zaskočili všechny okolo. Domácí toskánci odpověděli až ve druhém poločase, když od 53. minuty hráli proti deseti. V 70. minutě hlavou snižoval Calaio a o 7 minut poté dorovnal Zé Eduardo z penalty. Nechybělo mnoho a Siena by dokonala obrat, hosté naopak můžou být rádi za remízu. Udinese tak získalo svůj první bod a patří jim 17. msíto. Siena se nachází stále na 20. místě s -4 body. To je ode mě všechno. Přeji příjemný zbytek dne.
94
Domácí ztratili míč na polovině Udinese, ti ihned postupují kupředu, Domizzi v kombinací s čerstvým Raneigem už stojí v tváří tvář jen brankáři Sieny. Ten pokus Domizziho odráží na roh.
93
Střet Paolucciho a Basty si vyžádalo menší ošetření, po kterém už se opět hraje.
91
Střídání taky v týmu hostí. Odchází kapitán a střelec druhé branky střetnutí Di Natale. Nahrazuje ho Raneige.
91
Poslední střídání domácích. Ze hřiště odchází Rosina, který byl hodně vidět, štafetu přebírá útočník Paolucci.
90
Rozhodčí De Marco nastavuje 4 minuty.
90
Di Natale po přihrávce od Allana nachází Benatiu a jeho hlavu. V poslední chvíli se ale ve vzduchu objevuje brankář Pegolo a odvrací pokus na roh.
88
Na hrací ploše dochází k ošetření zraněného Fabbriniho.
87
Nedovolený zákrok taky na polovině domácích. Neto se ve vzduchu opřel do útočně laděného hráče Udine - Fabbriniho.
86
Zé Eduardo dostává žlutou kartu za své vehementní vysvětlování faulu na jeho osobu brankovému sudímu.
85
Trenér domácíh Serse Cosmi silně motivuje své svěřence, aby šli za výhrou a 3 bodům, které by byly po dnešním zápase velmi cenné.
85
Žádné nebezpečí, míč má na kopačkách zase domácí bíločerná mašina. Podaří se jim obrat?
84
Přímý volný kop ze vzdálenosti asi 40 metrů pro Udinese za faul Paciho na Fabbriniho.
83
Teď pro změnu chvíli kombinovalo na půli Sieny Udinese, Pinziho centr však našel jen náruč brankáře Pegola.
82
Hosté po zisku míče ihned ztrácí, díky čemuž může Siena zakládat své šance a útoky.
80
Faul na Rosinu, zacož si Domizzi odnáší žlutou kartu.
79
Domácí jsou ve varu, po vyrovnání teď Rosina získal míč ve středu pole po Allanově kiksu a tvrdě vypálil. Míč ukryl Padelli do náruče.
77
Siena právě vstřelila branku! Z 11 metrů, značky pokutového kopu si staví míč Brazilec ZÉ EDUARDO a posílá míč do protipohybu brankáře. Je vyrovnáno 2:2!
76
Byla nařízena penalta pro Sienu!
75
Akce střídá akci. Po Angelovi nyní z druhé strany zkusil vystřelit Sestu, jeho rána ale nebyla pro hosty nebezpečná.
74
Jako typický brazilec se teď sienský Angelo prokroužkovával na pravé straně hřiště, jeho prudký centr ale našel jen dobře připraveného brankáře Udinese.
72
A zase Calaio. Bombér Sieny je jako na koni, nyní zkusil vypálit z poza bránícího Benatii a míč jen o kousek minul levou Padelliho tyč.
70
Siena právě vstřelila branku! Autorem branky je EMANUEL CALAIO, který usměrnil centr z levé strany hřiště a snižuje na 1:2. Domácí si vykřesali naději.
69
Vhazuje Pasquale na Danila. Ten přenáší na Bastu. Balón se dostává zpět na Pasqualeho, jehož centr domácí odvrátili. Hraje se nyní uprostřed hracího pole.
67
Hostující Domizzi byl zablokován a vybojoval tak pro svůj tým aspoň aut.
64
Zé Eduardův přímý kop z levé strany hřiště se překvapivě snesl za záda Padelliho a skončil na břevně! Co chybělo ke kontaktnímu gólu...
65
V 65 minutě dochází k obstřelování udineské branky zleva, zprava. Hosté jsou však jako zeď.
62
První střídání Udinese. Ze hřiště odchází Barreto a nahradí jej talentovaý Fabbrini.
63
Míč z Calaiové kopačky našel jen připraveného brankáře.
61
Faul na Zé Eduarda. Přímý volý kop z nebezpečné vzdálenosti, z asi 20 metrů. K míči se staví Calaio a sám faulovaný Zé Eduardo.
60
Angelův centr z pravé strany se snášel přes celé pokutové území až na čerstvého Sestua. Jeho hlavičku odvrátil brankář hostů Padelli, který je dnes ve velké pohodě.
59
Střídání číslo 2 domácích. Odešel Krajní záložník Rubin a na jeho místě přichází Alessio Sestu.
57
Siena v dobré příležitosti. Dlouhou přihrávku Vergassoly našel Ze Eduardo, ale obránci mu všechyn pokusy o průnik zablokovali a míč odkopli.
57
Pasqualovu přihrávku zblokoval Neto, vhazují modří.
54
Hosté v tutovce! Barreto se dostal přes Del Grossa a z pravé strany nachází Di Nataleho. Ten z hranice malého vápna střílí do brankáře.
53
Udinese přichází o jednoho hráči v poli! Andrea Lazzari strčil Calaia, jenž se skácel na zem a hosté tak budou dohrávat v deseti.
51
Lazzari našel obloučkem za obanu volného Di Nataleho, jeho hpatičce ale scházela razance a brankář Pegolo míč lapil do svých rukavic
50
Faul pískaný domácímu Rodriguezovi za faul na Di Nataleho. Vše se událo bez karty.
48
Souhra hostujích Basty a Barreta skončila pouze odkopem od brány Sieny. Spoluháči se nedomluvili a míč skončil za čárou.
46
Černobílí začali nátlakem na hru hostí z Udinese, díky čemuž se rozehrávka obránců dostává do úzkých.
46
Hráči obou týmů už se scházejí na hrací ploše. Zápas začne, co nevidět.
Sledujeme zatím zápas ve velkém tempu. Hosté hned v úvodní pětiminutovce získali luxusní náskok dvou gólů díky střelcům Bastovi a Di Natalemu, na který domácí Siena zatím nedokázala odpovědět. Domácí už vytáhli jedno střídání a ve druhém dějství udělá vše proto, aby zvrátila nepříznivý vývoj zápasu. Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
45
Sudí nastavuje k řádné hrací době 1 minutu. Domácí se tak snaží snížit nepěkný výsledek ještě před poločasovou přestávkou.
44
Di Natale míří sám na brankáře. Jeden na jednoho! ... Vše ale brzdí zdvižený rohový praporek pomezního.
43
Rosina ze Sieny mířil nad bránu hostí, skóre tedy zůstává nezměněno.
43
Po faulu na Rosinu Siena rozehrává příý volný kop z nebezpečné situace.
41
Kouč hostí Udinese vykázán na tribunu! Hlavnímu rozhodčímu De Marcovi se nelíbily přílíš emotivní vyjádření Guidolinových názorů.
39
Taky nadruhé starně slibná příležitost. Odražený balón zkusil pohotově vypálit z dobrých 35 metrů Pinzi. Míč se jen snesl vedle pravé Pegolovy tyčky.
38
Domácí se po rohovém kopu dostali do nebezpečné situace. Paciho hlavička jen o kousek minula branku Udinese.
36
Závar před bránou domácích. Křídelník Basta v kombinaci s Allanem popostrčil míč až k volnému Di Natalemu. Jeho ráně však scházela razance a brankář Pegolo neměl větší problémy, načež ukryl míč do své náruče.
34
Průnik Rosiny po pravé straně hřiště odvrátil stoper hostí Danilo.
33
A je tady první střídání Sieny. Odchází playmaker D'Agostino, střídá ho brazilec Zé Eduardo.
31
Centoravý míč z levé strany hřiště, konkrétně od Pasquala se snesl až k Barretovi, jenž těžký balón stačil sklepnout patičkou do náručí připraveného Pegola.
29
Útočník domácích toskánců se dožaduje penalty! Rozhodčí je však jiného názoru a hru nechává plynout dál.
27
Střelu D'Agostina z 30 metrů odvrátil Danilo do bezpečí. Míč v tomto momentu hry mají hosté jen minimálně, většinou jej ihned ztratí pod tlakem domácích.
26
Pas od domácího špílmachra D'Agostina nestihl útočník Calaio, a balón skončil za bránou Udinese. Odkop od brány.
24
Faul na domácího Neta uprostřed pole, Siena zahrává standartku, po které se domácí dostávají k zahrávání rohu.
23
Rubinův centr z levé strany hosté bezpečně odvrátili a zakládají protiútok.
21
Přihrávka Lazzariho do volného prostoru v šestnátce Sieny, hráči Udine se však nedomluvili a je z toho jen odkop od Pegolovy brány.
20
Domácí hrají dopředu, Rosina a jeho průniky středem pole dávají udineským řadám zabrat.
18
Kolmici od kapitána Sieny Vergassoly nedoběhl Angelo, ale brankář hostí, který mě l k míči blíž, žádné pozdvižení z této akce tedy není.
17
Odkop brankáře Pegola zachytil útočník hostí Barreto, ale nestačil řádně zpracovat, vhazují tedy domací poblíž své brány.
15
Přímý volný kop pro Sienu za faul Pasqualeho na Vergassolu.
14
Útočník Udinese Barreto nachytán v ofsajdu po dlouhodlouhém pasu od obránce Domizziho.
13
Centr Rubina z levé strany ukryl brankář hostí do své náruče.
11
Barretovi odskočil míč, vhazuje Neto.
10
Siena presuje na půlce Udinese, aby aspoň snížila brzké dvougólové vedení hostů.
9
D'Agostino vypáli ze střední vzádlenosti, ale ráně chyběla razance. Odkop od branky Udinese.
7
Střelu Rosiny z 25 metrů vyrazil Padelli na roh.
5
Udinese právě vstřelilo branku!
Tak to je jízda! Domácí se ani nestačili rozkoukat a už podruhé v krátké době loví míč ze své sítě. Basta z pravé strany centrovaným míčem našel ANTONIA DI NATALEHO, který halvičkou na vzdálenější tyč navýšil vedení hostí.
3
Paci vyhlavičkoval od vlastní šestnáctky, bohužel se pro něj balón dostal k volnému DUŠANU BASTOVI, který z hranice 16ky z voleje vypálil.
2
Brzká žlutá karta pro Lazzariho z Udinese, který stáhnul domácího Rosinu. Volný přímý kop pro Sienu.
1
Sudí De Marco píská úvod, rozehráli hosté.
1
-3
Sudí už vede hráče obou týmů. Domácí Siena dnes nastoupí v bíločerné proužkované kombinaci, hosté z Udinese v modrých dresech.

Siena: Pegolo - Neto, Paci, Del Grosso - Angelo, Vergassola "C", D'Agostino, Rodriguez, Rubin - Rosina, Calaiò

Udinese: Padelli - Benatia, Danilo, Domizzi - Basta, Allan, Pinzi, Lazzari, Pasquale - Barreto, Di Natale "C"

Rozhodčí: De Marco - Schenone, Giovanni
V minulé sezóně a jejím dvojzápasu byl úspěšnější vždy domácí klub. Udinese na jaře zvítězilo doma 2:1, venku pak podlehlo Sieně nejtěsnějším možný rozdílem 1:0. Z předešlých zápasů na Stadio Artemio Franchi zvítězilo Udinese naposledy před 7mi lety výsledkem 2:3.
AC Siena

Léto bylo ve střední Itálii poměrně žhavé, a to nejen z důvodu vysokých teplot. Toskánskému celku byl udělen odpočet 6 bodů a pokuta 100tisíc eur za účast v korupční aféře. K tomu si po dvou kolech připsali na konto pouhý jeden bod za remízu s Torinem. S Udinese by tedy sienští chtěli minimálně bodovat a snížit stávající pěti bodový odpočet.

Klasický tým bojující o záchranu to letos nebude mít jednoduché. Celek zatím odehrál své úvodní zápasy proti nováčkům ligy Torinu doma a se Sampdorií Janov venku. První střetnutí skončilo bez branek, když svoji jedinou větší šanci sienští poslali na břevno. Poté jeli do Janova, odkud si přivezli porážku 2:1, premiérový gól vstřelil kapitán Vergassola.

Sieně proti Udinese budou scházet obránce Felipe, pykající za červenou kartu. Dále pak Larrondo, Belmonte, Vitiello a Terzi - jedni z protagonistů sázkařského skandálu.
Udinese Calcio

Na severu Itálie zatím nemohou mít mnoho důvodů k radosti. Ze dvou zápasů si neodnesli ani bod. Za velké zklamání jde označit také neúspěch v podobě neúčasti v elitní Lize Mistrů, když tzv bianconeri neprošli přes Bragu.

Letošní vstup do sezóny se černobílým příliš nepovedl. Přes již tradiční prodej opor a nejistou situací trenéra Guidolina po tři porážky na dvou frontách. V předkole o LM s portugalskou Bragou je stál postup penaltový rozstřel. Na úvod italské ligy proti Fiorentině se dostali Zebry do vední ve 28. minutě, avšak domácí mega star Jovetič dvěmi góly zvrátil celý děj zápasu. Na druhý, tedy první domácí zápas, se Stadion Friuli těšil na slavný Juventus. V utkání došlo k brzkému vyloučení brankáře Udinese Brkiče a následnou penaltou, kterou proměnil Vidal, dále vsítil Vučinič a dvěmi "fíky" reprezentant Itálie Giovinco. V 78. minutě čestným gólem na 1:4 upravil skóre Lazzari.

I přes nepřesvědčivé výsledky, ale zůstávají v týmu optimisticky naladěni, neboť sezónate prve začíná a nové posily si ještě musí zvyknout a zařadit se. Hostům tedy budou scházet vykartovaný brankář Brkič, nejistý start u Basty a Hertauxe.
Hezké odpoledne ze Sieny. V zápase 3. kola nejvyšší italské fotbalové soutěže se střetne domácí AC Siena s hostujícím Udinese Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62