Držení míče: 50:50
Střely celkem: 17:10
Střely na branku: 8:5
Atalanta už ubránila těsné vedení a získala veledůležité tři body za vítězství 2:1. Catania si porážkou opět zkomplikovala svou situaci v tabulce a jestli to s ní takhle půjde dál, tak brzy zahučí do druhé ligy.
90+2
Boateng měl nyní na hlavě vyrovnání! Zblízka netrefil hlavou prakticky odkrytou klec!
90
Sudí nastavuje tři minuty.
90
Domácí nyní zastavil ofsajd.
89
Tak střídající fotbalisté v dresu Catanie ještě dramatizují koncovku zápasu.
88
Catania právě vstřelila branku!
Tak ještě pozor! Boateng našel u tyčky volného SEBASTIÁNA EDUARDA LETA, který neomylně zblízka koriguje gólový účet utkání – 2:1.
87
Atalanta stále nemá dost a útočí do otevřené obrany Catanie!
86
Nejspíše je už definitivně rozhodnuto, tohle Catania už jen stěží bude otáčet. Domácí kráčí za třemi body!
86
Bergamo právě vstřelilo branku!
MAXMILLIANO MORALEZ dostal míč do běhu, zasekávačkou se zbavil obránce a velmi zkušenou střelou prostřelil gólmana Frisona – 2:0.
85
Barrientos si naběhl do ofsajdu, hra přerušena.
84
Aktivní Bonaventura byl v další akci a znovu ve vápně. Tentokrát ale nepadal a z dobré pozice přestřelil branku. Frison bude vykopávat.
83
Domácí také vystřídali. Cigariniho nahradil Baselli.
81
Hosté střídali, místo Izca bude hrát Boateng.
80
Hostující Barrientos upadl ve vápně a dožadoval se penalty. Avšak marně, sudí zůstal v klidu.
79
Po standardce zakončoval domácí Del Grosso, ale trefil pouze gólmana.
78
Atalanta se již více zatáhl do defenzivy a přenechala iniciativu Catanii, která má stále jednobrankové manko.
77
Barrientos byl nyní ve skvělé šanci, ale nepřekonal pozorně chytajícího Sportiella. Tady viselo ve vzduchu vyrovnání.
76
Catania zůstala v útoku a nyní zahrával rohový kop. Ale ani nyní hosté vyrovnávací branku nezaznamenali.
75
Nakonec centroval Leto, ale domácí defenziva si s jeho nákopem poradila.
74
Catania na míči na útočné polovině. Uvidíme, co vymyslí.
73
Vzápětí střídá i domácí Atalanta. Brienzu nahradil Del Grosso.
72
Catania poprvé v utkání střídá. Biraghiho nahradil Leto.
71
Cigarini (ABC) obdržel žlutou kartu.
69
Atalanta je při chuti a nadále se pouští do útočných akcí.
68
Je pravda, že Atalanta měla ve druhém poločase navrch, nakonec se tedy gólově prosazuje z penalty.
67
GERMAN DENIS si s penaltou poradil parádně, gólmana poslal na druhou stranu – 1:0.
66
Bonaventura upadl ve vápně a sudí nařizuje penaltu! Podle mě domácí hráč svému pádu hodně pomohl, sudí ale nekompromisně ukazuje na penaltový puntík!
65
Nyní domácí ve slibné akci zastavil ofsajd.
64
Remízový stav je zatím zaslouženě bezbrankový. Oba celky si ale vypracovaly již dost šancí na skórování.
63
Domácí Moralez fauloval, sudí přerušuje hru ve prospěch Catanie.
62
Hra se nyní trochu uklidnila, hraje ve středu pole v hodně mizerné viditelnosti způsobené silnou mlhou.
61
Následnému rohu se už Atalanta ubránila...
60
Nyní měla hodně velkou šanci i Catania! Po centru se dostal k míči ze druhé vlny Castro a jeho střelu odvrátil jeden z obránců na roh, jinak by to byl gól.
59
Stendardo pod tlakem zakopl míč do zámezí.
58
Nicméně viditelnost na trávníku je čím dál složitější, skutečně se hraje v husté mlze.
57
Druhý poločas je zatím velmi zajímavý a to hlavně zásluhou aktivity hráčů Atalanty Bergamo.
56
Po následném rohovém kopu hrál jeden z hostujících beků u tyčky rukou, sudí ale situaci přehlédl. Hráči Bergama a diváci se tak hlasitě zlobí.
55
Bonaventura se zjevil v obrovské šanci! Domácí záložník si potáhl míč až do vápna a zakončoval na vzdálenější tyč, kde se skvělým zákrokem zaskvěl Frison!
53
Perruzi (CTN) tvrdě zajel skluzem do Bonaventury. Tady musí následkovat žlutá karta.
52
Bergamo nyní jakoby trochu získávalo optickou převahu a častěji se pohybuje před vápnem Catanie.
51
I ve druhém poločase zatím sledujeme hodně bojovný fotbal. Do toho ještě hustá mlha, takže ani diváci na stadionu to nemají vůbec snadné.
50
Utkání se hraje ve velmi husté mlze, fotbalisté tak nemají vůbec dobrou viditelnost na trávníku.
49
Bonaventura chtěl znovu centrovat, ale už byl v zámezí, sudí přerušuje hru.
48
Po rohu už ale mají míč hosté, kteří rozehrávají útočnou akci.
47
Přetažený centr málem skončil na břevně, nákop Bonaventury gólman Frison upravil na rohový kop.
46
Držení míče: 49:51
Střely celkem 6:5
Střely na branku: 1:3
V prvním poločase jsme branku neviděli. Zápas je zatím hodně nervózní a často se přerušuje. Zajímavější akce ale měla Catania a do jedné dobré koncovky se dostal i Jaroslav Plašil.
45+1
45+1
Sudí prodloužil první poločas o jednu minutu.
45
Lodi (CTN) obdržel žlutou kartu a ještě v závěru poločasu se sudím divoce gestikuluje.
44
Rolín zůstal na trávníku, hra je přerušena.
43
Míč po Cigariniho nákopu prosvištěl vápnem, žádný z hráčů Atalanty jej nezasáhl.
42
Další roh pro Atalantu.
41
V závěru poločasu z dobré pozice střílel German Denis. Jenže jeho střelu hostující zadáci zablokovali.
40
Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet hostující Lodi.
39
Cigariniho roh hosté odvrátili do bezpečí, v závěru poločasu tak na světelné tabuli stále svítí bezbrankový stav.
38
Atalanta vybojovala rohový kop, hráči se postěhují do vápna.
37
Domácí Franco Brianza nakonec velmi zajímavě pálil na gólmana Frisona!
36
Atalanta na míči v poklidu kombinuje kolem poloviny hřiště.
35
Pro míč z Lodiho nákopu z rohu si doskočil gólman Sportiello.
34
Catanie se v posledním okamžicích docela chytla, hosté budou zahrávat další rohový kop.
33
Po rohovém kopu vznikla ve vápně domácích nepřehledná situace, nikdo z borců v dresu Catanie se ale do koncovky nedostal.
32
Catania je při chuti, Lodi pálil pod břevno velmi dobře! Jen skvělý gólman zachránil nyní Atalantu.
30
Z ničehonic se ve vápně znevil hostující Castro a pálil z velmi dobré pozice. Tohle asi mělo skončit gólem!
29
Domácí Cigarini zatáhl protihráče, sudí musí pískat.
28
Catania byla v další akci, Lodiho centr zpacifikoval gólman Sportiello.
27
Jaroslav Plašil páli z velmi dobré pozice ze střední vzdálenosti. Ale mířil pouze doprostřed branky, kde byl připravený gólman Sportiello.
26
Catania na míči zakládá útočnou akci.
25
Cugariniho roh ale nebyl příliš velkým nebzpečím pro branku Catanie.
24
Domácí ale po chvíli byli opět na míči a vybojovali rohový kop.
23
Moralezův centr hosté bezpečně odvrátili.
22
Atalanta na míči uklidňuje hru a volí postupný útok ku hostující brance.
21
Lodi vysílal centr dopředu, avšak vyslal na branku soupeře dosti nepřesný pokus. Tohle Atalantu neohrozí.
20
Domácí Miglacio nyní tvrdě zajel do protihráče a může být rozhodně rád, že sudí pro tentokrát ještě žlutou kartu nevytáhl. Rozehrávat bude každopádně Catania.
18
Rohovému kopu se Catania ubránila, na míči ale zůstává Atalanta.
17
Bonaventura získal míč, který pak ještě potáhl po lajně, nakonec odcentroval, po hlavičce Rolína ale bude následovat rohový kop.
16
Atalanta nyní vysunula svůj presink více dopředu, Catania neví kudy založit útočnou akci.
15
Benalouane (ABC) obdržel žlutou kartu.
14
Catania zatím prokazuje větší odhodlání, Atalanta působí dosti pasivně v úvodu utkání.
13
Izco ostře centroval a míč ze druhé vlny ideálně netrefil Barrientos. To mohla být slušná šance!
12
Nyní hostům nevyšla přihrávka do finální fáze, Brivio vrací míč na vlastního gólmana.
11
Catania se snaží držet častěji míč, zatím kromě té jedné střely se ale do většího ohrožení branky soupeře nedostala.
10
Poměrně solidně zaplněné tribuny zatím vidí dost urputný a bojovný fotbal servírovaný z obou stran.
9
Catania nutně potřebuje bodovat a bodový zisk obzvláště proti Atalantě by se jí nadmíru hodil...
8
Atalanta záhy ztratila míč, nyní s balonem na kopačkách opět operují hosté.
7
Při rohu Castro hlavičkoval nepřesně a domácí zadák Brivio již míč odkopl do bezpečí.
6
Viděli jsme první pořádnou šanci. Z hranice vápna napřáhl ke skvělé střele Izco a gólman Sportiello se štěstím odvrátil na roh.
5
Poprvé u míče byl i český záložník Jaroslav Plašil, který přesně posunul míč na spoluhráče.
4
Atalanta chce být v úvodu iniciativní, ale zatím kombinuje jen kousek za polovinou hřiště.
3
Benalouane dojel na lajně protihráče, míč skončil v autu, sudí ale faul nepíská. S míčem bude pokračovat Catania.
2
Úvod utkání je zatím dost opatrný, fotbalisté bojují o míč na polovině hřiště.
1

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello – Stendardo, Lucchini, Brivio, Benalouane – Migliaccio, Bonaventura, Moralez, Cigarini – Denis, Brienza.
Náhradníci: Polito – Canini, Contini, Yepes, Bellini, Cazzola, Gagliardini, Marilungo.

Calcio Catania: Frison – Spolli, Rolín, Biraghi, Peruzzi – Plašil, Lodi, Izco, Castro – Barrientos, Bergessio.
Náhradníci: Andújar – Legrottaglie, Bellusci, Monzón, Álvarez, Almirón, Guarente, Leto, Keko..
V 19. kole italské Serie A se zaměříme na dva celky z druhé poloviny tabulky ohrožené bojem o záchranu. A to na souboj mezi domácí Atalantou a Catanií.

Atalanta
Ani jeden z nedělních soupeřů na tom není s formou zrovna ideálně, ale Atalanta Bergamo může být přece jen ve větším klidu než její soupeř z Catanie.

Atalanta je 15. místě tabulky se ziskem 18 bodů po 18 kolech. S bilancí 5-3-10 a skóre 18:28 se musí bezesporu ohlížet na soupeře pod sebou a být ve střehu v boji o záchranu.

Catania
Co má povídat ale Catania, která je na tom ještě hůře. Vlastně vůbec nejhůře ze všech účastníků Serie A, protože se nachází na posledním 20. místě. Moc jí zatím nepomohl ani příchod českého záložníka Plašila, který byl nějakou dobu ještě zraněný.

Catania má zatím na svém kontě pouze 13 bodů s bilancí 3-4-11 a skóre 12:32. Zbytek soutěže tedy bude pro Catanii rozhodně komplikovaný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62