Já se s vámi loučím, přeji hezký zbytek dne.
Zápas je u konce! Juventus nakonec potvrdil roli jasného favorita ana hřišti Atalanty vítězí 4:1. Hned na začátku druhé půle poslal Turínské zpět do vedení Pogba, kterého do konce zápasu napodobili ještě Llorente a Vidal.
90+2
Juventus si pohrává s míčem na polovině soupeře. Quagliarella si v dnešním zápase do statistik připíše i střelu, z té ale příliš nadčený být nemůže.
90+1
Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby další dvě minuty. Na začátku té první ke střeleckému pokusu napřáhl Marko Livaja , Buffon ale zasahovat nemusel.
90
Hraje se na polovině Juventusu, domácí už ale aktivitou zrovna nehýří.
88
Utkání už se více méně pouze dohrává, i když je pravdou, že domácí se snaží nepříznivý výsledek alespoň trochu zkorigovat. Dobrou střelu zpoza obránce vyslal Denis, Buffon ale zasahuje.
87
Poslední střídání si přichystali i domácí. Cristian Raimondi opouští hrací plochu, na trávník naopak vběhl Moussa Koné.
85
Před Buffonovu branku přiletěla dýmovnice, kterou velice sportovním gestem odvezl vlastníma rukama kapitán Atalanty Gustavo Denis.
84
Domácí útoční Denis si naběhl na přesný centr z levé strany, jeho hlavička ale mířila přesně do míst, kde byl připraven brankář Buffon.
82
Trenér Conte využívá během jedné chvíle i svého třetího střídání. Ze hry jde dnes výborný Paul Pogba, místo něj se na poslední minuty podívá na hřiště Federico Peluso.
81
Carlos Tévez, jeden z nejlepších hráčů na hřišti, přepouští svou pozici Fabiu Quagliarellovi.
81
I Juventus střídá ve strejnou chvíli dvakrát. Střelce zatím poslední branky Artura Vidala nahrazuje na hrací ploše Simone Padoin.
79
Juventus právě vstřelil branku!
Koncert v podání Juventusu nekončí! Švýcarský fotbalista Stephan Lichtsteiner přihrál přes celé pokutové území přesný míč na kopačku ARTURA VIDALA, který svou dvanáctou brankou v letošním ročníku Serii A dává gól na 4:1 pro Starou dámu. Asistence: Stephan Lichtsteiner.
77
Juventus teď může hrát o poznání klidněji, ovšem stále se snaží svého soupeře mačkat na jeho obranné polovině.
75
Je zřejmě rozhodnuto! FERNANDO LLORENTE si zpracoval přesnou nahrávku do běhu od Chielliniho, naznačením vyřadil ze hry Migliaccia a střelou ke vzdálenější tyči posílá svůj celek do vedení o dvě branky! Asistence: Giorgio Giorgio.
73
Pogba přeběhl míč a střelu ze své kopačky vyprodukoval Tévez, jeho ránu ale tečoval mimo tři tyče jeho spoluhráč Bonucci.
71
Těsně před pokutovým územím byl Tévez faulován Giuliem Migliacciem (ABC), který dostává žlutou kartu. Tohle bude dobrá pozice pro Téveze!
69
Druhé střídání se týká Cristiana Del Grossa, který přepouští své místo Riccardu Cazzolovi.
68
Ale to až po tom, co dojde ke dvojímu střídání na straně domácích. Ze hry odchází Giacomo Bonaventura a na jeho místo přichází Marko Livaja.
67
Arturo Vidal se ale provinil faulem, proto se rozehrávky zhostí brankář Consigli.
67
Asamoah na levm kraji obrany Atalanty dokázal svými kličkami vybojovat rohový kop.
66
Llorente už byl v pokutovém území mimo palebnou pozici, všiml si však nabíhajícího Marchisia, který se opřel do míče, seč mu síly stačily. Jaho rána ale nakonec nebyla přesná, jak by měla.
65
Jen tak tak, že Moralez nedosáhl na dlouhý míč. Kdyby se mu to podařilo, určitě by nadělal zkušenému Buffonovi v brance Staré dámy hodně potíží.
64
I druhá žlutá karta dnešního zápasu jde na konto Juventusu. Konkrétně ji uviděl Anrea Barzagli (JUV), který soupeře srazil loktem.
64
Cigarini to nyní se svou aktivitou přehnal a v souboji s Chiellinim povalil obránce Juventusu nedovoleným způsobem k zemi.
63
Naopak šanci Atalanty hasí včasnou hlavičkou Bonucci.
62
Lichtsteiner měl na pravém kraji pokutového území spoustu času, rozhodl se nacetnrovat míč na nabíhajícího Pogbu, ten se ale k hlavičce nedostal.
61
Juventus si přihrává míč na polovině hřiště a pomalu zakládat další útok.
60
Tévezův centr ale našel pouze hlavy domácích hráčů, balon se odrazil ještě k Asamoahovi, ten si ale na levém kraji neporadil s Raimondim.
59
Tevéz byl nějakých 35 metrů od branky Atalanty staže k zemi. Sám si bere míč a vypadá to, že tuto standardní situaci i sám zahraje.
58
Stará dáma ale z rohového kopu nevytěžila zhola nic, proto se teď bude kopat od branky gólmana Consigliho.
57
Na začátku 57. minuty se ale slovo znovu chopil Juventus! Velkou šanci promarnil Marchisio, který místo střely volil ještě zbytečnou kličku, následně ale ještě větší šanci zahodil Pogba! Po jeho střele se bude kopat roh.
55
Zatím v dnešním zápase platí pravidlo, že mužstvo, které inkasuje branku následně zvýší svou aktivitu, proto i nyní můžeme sledovat hru hlavně na polovině lídra soutěže z Turína.
54
Na zemi zůstal po souboji s Carmonou ležet Pogba, sudí následně přerušil hru, když se domácí tým hnal do šance, což se ochozům vůbec nelíbí. Pogba signalizuje, že byl zasažen loktem.
53
Denis patří dnes mezi nejaktivnější hráče domácího mužstva, ovšem nyní ho naprosto výtečně dostal svou nátlakovou hrou mimo střeleckou pozici Bonucci.
52
Z tohoto mráčku však nezapršelo a hra se pomalu, ale jistě stěhuje znovu na polovinu domácí Atalanty.
51
Denis se protlačil až do pokutového území, kde ho však hráči Juventusu odstavili. Ale jen za cenu rohového kopu.
50
Lichtsteinerovu nepodařenou přihrávku Vidal už na hrací ploše nestihl, proto budou domácí vhazovat na polociě soupeře.
49
Pro domácí fotbalisty je to na začátku první půle hodně studená sprcha, i tak se ale Atalanta snaží svému soupeři zdatně sekundovat.
46
To, co se Juventusu nepovedlo na konci prvního poločasu, se mu daří na žačátku toho druhého! Po centru Asamoaha se odrazil míč od Llorenteho k PAULU POGBOVI, který už v jasné šanci neměl příliš problém protlačit míč do sítě! Asistence: Fernando Llorente.
46
Hlavní arbitr se rozhodl nenastavit ani minutu navíc, proto první půle zápasu mezi mužstvy Atalanta Bergamasca Calcio a Juventus FC končí za nerozhodného stavu 1:1. Už v šesté minutě poslal Starou dámu do vedení Tévez, jenže domácí o deset minut později vyrovnali zásluhou Moraleze, který se tak postaral o to, že Buffon po osmi zápasech inkasoval! "Juve" se ale posledních dvacet minut chopil iniciativy, brankově se už ale prsadit nedokázal.

Druhá půle začne přibližně v 16:03.
45
Probíhají poslední vteřiny ze základní hrací doby prvního poločasu.
44
Pogba se prezentoval "Ronaldovskou koloběžkou". Ta mu sice vyšla, následně se už ale k míči mladý Francouz nedostal.
43
Tévez předal před vápnem na Pogbu, který pálil z první. Míč po jeho střele ale navštívil jednu z vrchních řad za brankou Atalanty.
41
Tévez promarnil ideální příležitost ke skórování! Dostal za obranu Atalantu skvělý pas, jenže tváří v tvář brankáři Consiglimu se rozhodl udělat kličku, což domácí gólman alespoň trochu vystihl a vytlačil útočníka Juve do úhlu, ze kterého musel Argentinec pouze centrovat. Centr se mu ale také příliš nepovedl.
40
Před rychlým Asamoahem parádně zasáhl Raimondi, který to dokonce udělal tak šikovným způsobem, že se nakonec bude kopat od branky gólmana Consigliho.
39
Z Tévezovy akce mohl těžit Marchisio, ten se však před vápnem ke střeleckému pokusu nedostal. Pokud Atalanta vydrží do konce poločasu pouze s jednou inkasovanou brankou, bude moci být opravu ráda.
38
Vidal sice hodně tvrdě, ale podle opakovaného záznamu čistě, obral o míč Moraleze. Ten se může zlobit, jak chce, ale opravdu tomu tak bylo.
37
Pogba má opravdu skvělé technické nadání. Po jeho kličkované se k míči dostal kdo jiný než Tévez. Ten už se ale teď nedostal ani ke střele, naopak fauloval Cigariniho.
36
Po řadě nahrávek hráčů Juventusu, byl na konci celé akce znovu šikovný Argenitec Carlos Tévez. Ten se na hranici vápna rozhodl zakončovat lobem, to bylo ale možná až moc naivní.
35
Vypadalo to, že by Moralez mohl svůj celek alespoň na chvíli vysvobodit ze sevření Staré dámy, s balonem se ale nedostal dál, jak k půlící čáře.
34
Pogba se dostal s míčem až před vápno domácího mužstva, tam předal míč na Téveze. Ten individuálně neuspěl, balon se však odrazil zpět k Pogbovi. Ten chtěl dloubnout míč na Llorenteho, ten ale svého spoluhráče nepochopil.
32
Juventus v posledních minutách zvýšil svůj tlak. Carlos Tévez, jeden z nejmenších mužů na hřišti, byl na vzdálenější tyči nehlídán, a proto si mohl vyskočit na přesný centr z kopačky Pogby. Tévezova hlavička mířila na zadní tyč, ale pár centimetrů ji chybělo. Po míči se ještě natahoval Llorente, ani on už ale nezasáhl.
31
Llorente upadl v pokutovém území Atalanty, s hlavnám arbitrem to ale nic neudělalo. Pokutový kop tak neuvidíme.
30
Llorenteho dloubáček na Téveze se zdál být jako naivní, mrštný Argentinec se ale nakonec k tomu to míči dostal. Brankář Consigli ale ukázal, že umí dobře číst hru, proto proti míči vyběhl a vyboxoval jej.
29
Daleko slibněji vypadala akce Asamoaha, ten se dvěma pohlednými kličkami dostal až do vápna, tam už se ale ve svých finesách utopil.
28
Po delší době se na polovinu soupeře podívali i fotbalisté Juventusu, vybojovali si dokonce rohový kop. Z něj ale nedokázali hosté vymyslet nic světoborného.
27
Cigariniho pokus z přímého kopu odhlavičkoval Chiellini pouze do míst, kde už byl se svou jedovkou připraven Carlos Carmona! Jeho rána se jen těsně nevlezla mezi tři tyče Buffonovy branky!
26
Chvíli na to se ale dost tvrdým fauem prezentoval francouzský talent Paul Pogba (JUV), který nedovoleně zastavil Moraleze.
25
Tato sitace ale skončila pouze vyboxováním míče rukavicemi Buffona do bezpečných míst pro Juve.
24
Cigarini už málem pronikl do pokutového území Juventusu, těsn před hranicí Buffonova výsostného území jej však fauloval Bonucci. Velice dobrá pozice pro domácí!
23
Důkazem toho je i střela z kopačky Carmony. Ta však určitě neměla takové parametry, jaké si domácí hráč představoval.
22
Musím říct, že se domácí svého daleko věhlasnějšího soupeře v dnešním utkání vůbec nezalakli, ba naopak. V poslední minutách se hraje spíše na polovině Juventusu.
21
Fantastický obranný zákrok Paula Pogby, který doběhl po lajně unikajícího kapitána Atalanty Denise a přesně načasovaným skluzem ho zbavil míče.
20
Nyní už se Vidal v dobrém světle neukázal, na své polocině hřiště totiž faulovan Carmonu.
19
Pogba utekl za domácí obranu, když na něj poslal parádní pas Arturo Vidal. Pogba nastřelil pouze brankáře Consigliho, ovšem i kdyby branku dal, nemohl by se radovat. Francouzský fotbalista se chytil do ofsajdové pasti.
18
Marchisio nalezl svým přesným centrem hlavu Llorenteho, ten už však tak přesný jako jeho spoluhráč nebyl. Zakončení španělského fotbalisty šlo nad břevno.
15
Bergamo právě vstřelilo branku!
Juventus po osmi utkáních inkasoval, a máme tak srovnáno 1:1! Atalanta se rozhodla zahrát rohový kop na krátko, což přineslo své ovoce. Bonaventura potáhl míč podél brankové čáry a následně ho nabil na kopačku MAXIMILIANU MORALEZOVI, který s pomocí pravé tyčky vyrovnává! Asistence: Giacomo Bonaventura
15
Rychlý útok Atalanty na začátku patnácté minuty končí vybojováním rohového kopu.
14
Tévez už se tlačil do další šance, vystřelit mu však nedovolil poslední obránce Atalanty Stendardo.
13
Chiellini nyní nepříjemně přejel přes nohy Cigarinimu, hlavní arbitr dnešního klání pan Celi ale zatím nechává karty ve své prsní kapsičce
12
Chvilkový tlak domácích už ale jako kdyby opadl a ke slovu se opět dostávají hráči Staré dámy. U pravé postranní čáry si nyní s míčem hraje Lichtsteiner.
11
Bonaventura se snažil obejít Asamoaha, ten ho nakonec musel zastavit nedovoleným způsobem. Proto se bude kopat směrem na hostující klec.
10
Od Tévezovy branky jsou paradoxně o něco lepší fotbalisté mužstva Atalanty, ale žádnou brankovou příležitost si zatím domácí borci nedokázali vytvořit.
9
Do úniku se hnal Fernando Llorente, ovšem jeden z obránců Atalanty mu uzmul balon od kopaček ještě dřív, než mohla nastat nebezpečná situace pro domácí celek.
9
Denis sice vyhrál hlavičkový souboj uvnitř vápna Staré dámy, jenže nikdo v červeném už se v těchto místech nenacházel, proto se mče chopili zase hosté.
8
Atalanta se chce ihned dostat na stejnou starovací čáru jako Juventus, brankář Buffon zatím ale nemusel řešit žádnou nepříjemnou situaci, která by jej mohla překvapit.
6
Šestá minuta a lídr soutěže vede na půdě Atalanty 1:0! CARLOS TÉVEZ dostal přihrávku řed hranici vekého vápna, odpoutal se od Carmonu a střelou na vzdálenější tyč otevírá skóre zápasu! Bez asistence.
4
Juventus si vybojoval první rohový kop dnešního utkání, a protože dnes v sestavě Juve chybí Andrea Pirlo, chopil se exekuce argentinský útočník Carlos Tévez.
3
Asamoah se na půlící čáře dopustil faulu, kdy nedovoleněn zastavil Bonaventuru. Domácí ale se svou následnou akcí daleko nedošli, protože se faulu dopustil jejich kapitán Denis.
3
Rozhodčí vybídl Téveze, ať sportovně pošle míč směrem na branku Consigliho, a to se také stalo.
2
Marchisio ve vzdušném souboji s Carmonou zřejmě utržil nějakou ránu, vypadá to ale, že jak domácí, tak hostující hráč budou v pořádku.
1
Hned od první minuty budou mít hráči obou celků trochu stížené podmínky. Za Buffonovou brankou totiž fanoušci zapálili dýmovnici, snad se kouř za chvíli rozplyne.
1

Atalanta Bergamasca Calcio: Consigli – Raimondi, Migliaccio, Stendardo, Del Grosso – Bonaventura, Carmona, Cigarini, Brivio – Moralez, Denis (C).

Náhradníci: Sportiello – Scaloni, Canini, Giorgi, Baselli, Cazzola, Gagliardini, Koné, Livaja, Brienza, Marilungo, De Luca.

Juventus FC: Buffon (C) – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner, Vidal, Pogba, Marchisio, Asamoah – Tévez, Llorente.

Náhradníci: Storari, Rubinho – Cáceres, Ogbonna, De Ceglie, Peluso, Motta, Padoin, Isla, Giovinco, Quagliarella.

Rozhodčí: Celi – Ghiandai, Iori.
Poslední adventní neděle je tu a s ní i dávka fotbalové podívané z Itálie. Jedním z dnešních zápasů bude i souboj mezi celky Atalanta Bergamasca Calcio a Juventus FC. Utkání startuje v 15:00, buďte s námi u toho.
ATALANTA BERGAMASCA CALCIO:
Mužstvo z města Bergamo se od začátku sezóny potýká s nevyrovnanými výsledky, což má jasný důsledek v podobě 14. místa průběžného pořadí nejvyšší italské soutěže. V šestnácti utkáních se povedlo Atalantě vyhrát pětkrát, třikrát skončil zápas remízou a v osmi případech se musela před soupeřem sklonit. Ani poslední střetnutí tento fakt výrazněji nezměnili, Atalanta se totiž z tří bodů radovala naposledy ve 12. kole, kdy na své půdě porazila celek Bologny. Pyšnit se však mohou svěřenci kouče Stefana Colantuona cennou remízou s aktuálně druhým celkem tabulky – AS Řím.

JUVENTUS FC:
Obhájce loňského prvenství má políčeno na titul i letos a můžeme říci, že momentálně vše směřuje k dalšímu triumfu. V mužstvu Staré dámy sice zavládl smutek po vyřazení z Ligy mistrů, v Serii A to ale turínskému týmu šlape víc jak skvěle. Juventus poznal hořkost porážky naposledy v osmém kole, kdy jej porazila Fiorentina, od té doby však sbírá samá vítězství. Nyní má „Juve“ na svém kontě osm výher v řadě a POZOR, všechna s čistým kontem! Trenér Antonio Conte se může spolehnout na velkou ofenzivní sílu, kterou táhnout letní posily Tévez s Llorentem společně s dlouholetou oporou Chilanam Vidal. Sečteno podtrženo, Juventus je lídr soutěže s pětibodovým náskokem na AS Řím.