To je pro dnešek všechno, díky za pozornost a nashledanou.
Cagliari vítězí 2:1 a do sezony 2013/2014 vstupuje zaslouženým tříbodovým ziskem.
Hotovo, odpískáno. Za rozhodující moment se odvážím označit branku Nainggolana ze 28. minuty, která zpražila euforii fotbalistů Atalanty po gólu ze 27. minuty.
90+4
Ne, Atalantě se nedaří vymyslet kloudnou akci. Jeden z posledních nákopů do vápna může obstarat Raimondi.
90
Užívejme si poslední pětiminutovku, kterou nám rozhodčí Irrati dopřeje nad rámec běžného hracího času.
88
V závěru utkání ještě jedno taktické střídání. Odejde Mauricio Pinilla, zahraje si Nené.
88
A tak pozor, nejen k oddechu. Jako bych svou domněnkou ukolébal hostující obránce, kteří nechali naprosto bez povšimnutí Cabreru. A uruguayský záložník se s míčem nepáral. Poctivě vyprášil Consigliho rukavice.
87
Rohový kop pro Cagliari je vítanou příležitostí k oddechu.
82
Ze hřiště odchází Cristiano Del Grosso, nahrazuje jej Constantin Nica.
81
Massimiliano Irrati odpískal faul Desseny na Moraleze a hostům se rýsovala zajímavá standartní situace. Poté si ale všimnul zuřivě mávajícího sudího na lajně a vytušil, že se jednalo o ofsajd. Vše je jinak. Nebezpečí zažehnáno.
78
Marku Livajovi jakoby den před dvacátými narozeninami nebylo přáno. Jeho přízemní střelu zastavuje levá tyč!
78
Kop od rohového praporku pro Atalantu.
76
Cagliari je s blížícím se závěrem stále více a více pasivnější, na což trenér Lopez reaguje střídáním. Odchází Albin Ekdal a místo něj na trávník vbíhá Sebastian Eriksson.
75
Obrovský závar před Agazzim ukončuje chorvatský sniper Marko Livaja. Ze tří metrů nepochopitelně přestřeluje branku!
72
Výměna stráží také na druhé straně. Víctor Ibarbo nahrazuje vyčerpaného Marca Saua.
68
Hosté se pokoušejí se zápasem něco udělat. Hru svého týmu přichází oživit Giuseppe De Luca, jenž nahrazuje Moussu Koného.
67
Šťastný autor branky Matías Cabrera, ještě rozjařen z krásné branky, teď zabránil rozehrání standartní situace a vidí žlutou kartu.
65
Cagliari Calcio otáčí průběh utkání a ujímá se vedení 2:1. S čím přijdou hosté? Závěrečná půlhodinka slibuje zajímavou podívanou.
63
Cagliari právě vstřelilo branku!
Osmnáctiletý talent Nicola Murru zatáhl míč po levém křídle do vápna. MATÍAS CABRERA si naběhl z druhé vlny a posílá míč bez váhání ke vzdálenější tyči.
61
Máme tu první střídání. Ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, opačným směrem putuje Maximiliano Moralez.
60
A právě Mauricio Pinilla loktem sestřelil Stendarda. Sudí píská.
60
Mauricio Pinilla vybojoval rohový kop.
56
Marco Sau si z Guglielma Stendarda udělal tréninkový kužel. Hostující obránce, vědom si své žluté karty ze 36. minuty, se souboje jeden na jednoho zúčastnil pouze symbolicky a hbitý Sau osamocen ve vápně jen těsně míjí levou tyč.
53
Marko Livaja pořádně čeří vzduch na levém křídle. Teď mu ale vystavil stopku Daniele Conti. Akce Atalanty tak končí ještě dříve, než začala.
51
Krásný hokejový bodycheck Cristiana Del Grossa se hlavnímu arbitrovi příliš nepozdával. Žlutá karta toho budiž důkazem.
48
Pozorná obrana Cagliari nepřipustila z rohového kopu žádné komplikace.
47
Carlos Carmona naznačil střelu, ale míč si jen popostrčil na pravou nohu. Následnou dělovku vytáhl výborný Agazzi na rohový kop.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
První pětačtyřicetiminutovka je již minulostí. Sledujeme poměrně svižný fotbal. Do vedení se ve 27. minutě dostali hostující fotbalisté zásluhou Guglielma Stendarda. Odpověď Cagliari ale na sebe nenechala dlouho čekat. O necelou minutu později vyrovnal Radja Nainggolan na poločasových 1:1.
45
Massimiliano Irrati nastaví v prvním poločase jednu minutu.
43
Rozvážná rozehrávka dle stylu "Guardiolské" Barcelony je sice v podání Cagliari oku lahodící, šance však nepřinášející.
40
Albin Ekdal se provinil proti pravidlům. Ve výskoku si pomohl loktem a hra musí být přerušena.
39
Mauricio Pinilla střílí z pravé strany. Nezdálo se mi, že by kdokoli jeho projektil tečoval. Sudí je ale jiného názoru a na řadu přichází rohový kop.
38
Dessena vyzývá ve vápně Pinillu. Tomu ale chybělo pár centimetrů k přesnějšímu zpracování.
36
Další ostrý skluz z repertoáru hostujících fotbalistů. Guglielmo Stendardo za něj vidí zaslouženě žluté ocenění.
34
Moussa Koné pálí vysoko nad branku. Fanoušci Cagliari můžou zůstat v klidu.
31
Cagliari brzká odpověď dostala do tempa. Centrované míče teď letají před Consigliho s frekvencí jednou za pět vteřin.
28
Tak to je blesková odpověď! RADJA NAINGGOLAN střílí z voleje po přiťuknutí od Cabrery a vyrovnává po necelé minutě hry skóre utkání.
27
Bergamo právě vstřelilo branku!
Centrovaný balon se snesl přesně na hlavu GUGLIEMA STENDARDA, který odrazem o zem posílá svůj celek do vedení.
26
Rohový kop pro Atalantu.
24
Dlouhý centr Lucy Cigariniho proletěl bez povšimnutí hloučkem fotbalistů v pokutovém území. O slovo se hlásí odkop od Agazziho branky.
22
Žádné nebezpečí pro branku Atalanty.
21
Contiho střelu tečuje Bonaventura. Bude to rohový kop.
19
Guglielmo Stendardo si počínal příliš důrazně. Je před námi další standartní situace pro Cagliari v blízkosti vápna.
18
Giacomo Bonaventura vidí od sudího Irratiho žlutou kartu.
17
Rychlého přenesení hry na druhou stranu využívá Germán Denis. Rychlá klička ve vápně a zakončení lobem přes vyběhnutého brankáře – bohužel pro hosty nepřesné.
15
Zkušený Daniele Conti obstřeluje zeď. Andrea Consigli ale vytahuje skvělý zákrok a míč chytá do svých rukavic.
14
A tohle je faul Cristiana Raimondiho. Cagliari má k dispozici přímák z dvaceti metrů. Míče se ujímá Conti.
13
Marco Sau se nádherně uvolňuje na hranici vápna. Střílí do pravé šibenice, ale míjí o pár decimetrů!
11
Hned vzápětí ostrý skluz Daniele Contiho oceněn rovněž žlutou barvou.
10
A sudí vytahuje poprvé z kapsy žlutý kartonek. Prvním potrestaným hráčem dnešního utkání je Mario Yepes.
8
Rychlý brejk Cagliari po pravém křídle hatí nepřesné přenesení hry na pravou stranu.
5
Přetažené centry z rohů jen obtížně hledají svého adresáta...
4
Svižnou střelu Ekdala vyráží Consigli konečky prstů. Bude se zahrávat od rohového praporku.
3
Hned v úvodu utkání mají domácí k dispozici rohový kop.
1
Jaký z týmu vstoupí lépe do nového ročníku Série A? To se dozvíme už dnes večer. Utkání na Stadio Sant'Elia startuje od ve 20:45.
Vzájemné zápasy

Loni skončily oba vzájemné zápasy shodně 1:1. V historických tabulkách mají tyto soupeři téměř vyrovnanou bilanci.
Atalanta Bergamo

Bergámský celek musel začínat poslední dvě sezóny s bodovým odečtem, ale situaci zvládl. Trenér Atalanty bude sázet stejně jako v loňské sezóně na útočné trio ve složení Bonaventura, Denis a Livaja. Obrana Cagliari si musí dát pozor zejména na kanonýra Denise, který v loňské sezóně nasázel 15 branek.
Cagliari Calcio

Tým ze Sardinie těží především ze svého domácího prostředí, což bude chtít potvrdit hned v prvním zápase. Jenže hosté z Atalanty nebudou snadným oříškem. Domácí trenér Lopéz by rád se svou družinou skončil v horní polovině tabulky. Mezi největší hvězdy Cagliari patří stoper Astori a záložník Naingollan.
V prvním kole nového ročníku na sebe narazí 11. a 15. tým loňské sezóny. Výhodu domácího prostředí bude mít Cagliari.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62