Ze Stadio Angelo Massimino je to pro dnešek vše. Od komentování zápasu Catania – AC Milán se s Vámi pro tuto chvíli loučí komentátor Tomáš Reiner.
AC Milán zvládl zápas na hřišti Catanie a připisuje si do tabulky Serie A tři body. Hosté ale nevstoupili do zápasu vůbec dobře, když ve 13. minutě inkasovali gól, o který se postaral Castro. Catania se však radovala z vedení pouhých sedm minut, na 1:1 dokázal vyrovnat Montolivo. Ve druhém poločase se postaral o obrat v zápase Balotelli, po jehož gólu byl vyloučen Tachtsidis. Catania už se na nic nezmokla a v závěru zápasu inkasovala gól, o který se postaral Kaka a zpečetil výhru AC. Konečný výsledek. Catania 1 AC Milán 3.
90+4
V dnešním zápase se už nic nestane.
90+3
Matri našel El Shaarawy, ten se ale vzápětí do zakončení nedostal.
90+2
AC Milán rozehrál volný přímý kop a míč skončil v náruči připraveného Andujara.
90+1
Spolli předvedl další faul a AC bude zahrávat další nebezpečný volný přímý kop.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90
Kaka pronikl po levé straně do pokutového území a vybojoval rohový kop, ten ale hosté nevyužili.
89
El Shaarawy se snažil prosadit, v blízkosti šestnáctky ale přes pozorného obránce Catanie neprošel.
89
Spolli se dopustil faulu a AC Milán bude zahrávat standardní situaci.
88
Leto nahradil na závěrné tři minuty Barrientose.
87
Catania připravuje poslední střídání.
86
Kaka rozehrál volný přímý kop, Andujar ale zasahovat nemusel.
84
Útok AC Milán zastavil ofsajd, v němž se ocitl El Shaarawy.
83
Druhá změna na straně AC Milán. Ze hřiště odešel Balotelli, kterého nahradil Matri.
82
Catania už má jen necelých 10 minut na to, aby se se zápasem ještě pokusila něco udělat.
81
AC Milán právě vstřelil branku!
KAKA pečetí výhru AC Milán!! Brazilský útočník vnikl neohroženě do pokutového území a poté míč tvrdou dělovkou uklidil přesně do pravého horního rohu. Andujar byl bezmocný.
80
Kaka se ohnal po Plašilovi a uviděl žlutou kartu.
80
Upřímně se divím, že ještě Rizzoli neudělil Balotellimu kartu.
79
Balotelli se ještě neuklidnil a nyní se dostal do slovní přestřelky se Spollim.
79
Domácí se dostali ke střele, kterou zablokoval dobře postavený Montolivo.
78
Catania u míče.
77
Balotelli předvedl své tradiční chování, když vybuchl a poté běžel vynadat po jednom ze zákroků čtvrtému rozhodčímu. Kartu však neviděl a Kaka ho poté přiběhl uklidnit.
76
ŽLUTÉ KARTY: Catania 2 AC Milán 2
75
Barrientos předvedl ostřejší zákrok, za který uviděl žlutou kartu.
74
AC Milán využil první střídání. Ze hřiště odešel Birsa, kterého nahradil El Shaarawy.
73
ROHOVÉ KOPY: Catania 2 AC Milán 4
72
Catania rozehrála rohový kop, žádný z domácích hráčů se ale k ohrožení Gabrielovy brány nedostal.
71
Niang předvedl dobrý obranný zákrok, po němž bude zahrávat rohový kop.
70
69
Mario Balotelli ve skvělé šanci! Kaka vysunul přesnou přihrávkou Balotelliho, který poté napřáhl k razantní přízemní střele, pozorný Andujar ji ale dokázal skvělým zákrokem vyrazit.
68
Catania sáhla ke druhému střídání. Guarente nahradil na hřišti Castra.
67
FAULY: Catania 10 AC Milán 10
67
Catania rozehrála rohový kop, do zakončení se ale nedostala.
66
Plašil mohl na zadní tyči vstřelit vyrovnávací gól, před ním ale zasáhl Silvestre a odvrátil centr Catanie nad břevno!
65
Catania ihned sáhla k již dlouho avizovanému střídání. Keko nahradil Monzona.
64
Tachtsidis předvedl nesmyslný zákrok, za který vyfasoval červenou kartu.
63
MARIO BALOTELLI posílá AC Milán do vedení!! Italský útočník vypálil z volného přímého kopu a jeho přízemní střela zapadla přesně k levé tyči. Parádní trefa.
62
Birsa byl faulován v blízkosti šestnáctky a AC Milán bude moci zahrávat volný přímý kop z velmi výhodné pozice.
61
Domácí připravují první střídání.
60
Balotelli se ocitl ve slibné šanci, jeho hlavička ale skončila mimo.
60
ŽLUTÉ KARTY: Catania 1 AC Milán 2
59
Plašil předvedl faul, za který uviděl žlutou kartu.
57
Montolivo napřáhl k technické střele zpoza šestnáctky, ta ale směřovala pouze doprostřed brány, kde byl připravený Andujar.
56
Mario Balotelli se ocitl v šanci! Jeho střelu ale zablokoval dobře postavený Rolín.
55
AC rozehrálo rohový kop, do zakončení se ovšem nedostalo.
54
AC Milán přešel do útoku a vybojoval rohový kop.
53
Lopez se snažil prosadit na pravém křídle, obránci AC Milán ale odvedli dobrou práci a útočníka domácího týmu odzbrojili.
51
Balotelli byl faulován.
50
Castro se dostal k odraženému míči a zpoza šestnáctky vypálil, jeho pokus ale zamířil nad. Škoda.
50
Poli se dopustil faulu, po kterém bude Catania zahrávat standardní situaci.
49
Birsa fauloval ve středu hřiště a u míče zůstávají domácí.
48
Catania se dostávala do velmi dobré pozice, brankář Gabriel ale nakonec zasahovat nemusel.
47
Balotelli se ocital v pokutovém území v dobré šanci, při zpracování míče si ale pomohl rukou.
46
Catania rozehrála druhý poločas, do něhož vstoupily oba týmy beze změn.
46
Vítejte zpět na Stadio Angelo Massimino, kde za několik málo okamžiků bude pokračovat druhým poločasem zápas mezi Catanii a AC Milán. Oba týmy budou vstupovat do druhé pětačtyřicetiminutovky za nerozhodného stavu 1:1.
Hlavní rozhodčí Rizzoli ukončil první poločas, po němž odcházejí oba týmy do šaten za nerozhodného stavu. Domácí Catania se ujala vedení již ve 13. minutě zásluhou přesné trefy Castra, na tu ale o sedm minut později dokázal odpovědět pohotovým volejem Montolivo. Skóre po prvním poločase. Catania 1 AC Milán 1.
45+2
Birsa napřáhl ke střele, ta ale směřovala pouze doprostřed brány, kde stál připravený Andujar.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45
44
Barrientos v šanci! Catania podnikla rychlý protiútok, který zakončil přízemní střelou zpoza šestnáctky Barrientos. Gabriel však byl pozorný a na dvakrát dokázal jeho pokus zneškodnit.
44
Montolivo předvedl v šestnáctce dobré technické dovednosti a dokázal přes obránce odcentrovat na zadní tyč, Kaka se ale do zakončení nedostal.
43
Blíží se konec prvního poločasu, v němž toho hráči AC Milán příliš mnoho nepředvedli. Zejména Balotelli se zatím téměř k ničemu nedostal.
42
Hráči AC Milán rozehrávali další rohový kop, po němž skončil přetažený centr v zámezí, přestože se ho Nocerino snažil zkrotit.
41
ROHOVÉ KOPY: Catania 1 AC Milán 2
40
Nocerino se dostal po rohovém kopu k zakončení, jeho hlavička ale postrádala razanci i přesnost a Andujar si s ní hraně poradil.
40
Silvestre se vydal na útočný výlet a vybojoval rohový kop.
38
Brankář AC Milán poté zůstal ležet na hřišti a musel být ošetřován.
37
Lopez se ocitl v dobré šanci, Gabriel ale skvěle vyběhl a sebral mu míč z kopačky!
36
35
Bonera sestřelil u postranní čáry Lopeze, žlutému trestu ale nepochopitelně unikl.
33
Útok Catanie zastavil zdvižený praporek pozemního rozhodčího.
32
Domácí rozehráli volný přímý kop, který srazila dobře postavená zeď.
31
Silvestre střelil protihráče v blízkosti šestnáctky a Catania bude zahrávat volný přímý kop z nebezpečné pozice. Silvestre byl samozřejmě potrestán žlutou kartou.
30
Hráči AC Milán zvolili zpětnou přihrávku až na brankáře Gabriela.
29
Plašil už je za postranní čárou a brzy se vrátí zpět na hřiště.
28
Plašil má nějaké zdravotní problémy, uvidíme, zda-li bude český reprezentant v zápase pokračovat.
26
Poli zastavil taktickým faulem rychlý protiútok Catanie a za stažení protihráče uviděl žlutou kartou.
25
Znovu hráči AC u míče.
24
Hráči AC Milán se dostali do dalšího zakončení, jejich pokus byl ale tentokrát nepřesný.
22
Balotelli se tlačil do šance, u míče byl ale jako první Andujar.
20
RICCARDO MONTOLIVO vyrovnává na 1:1!! Emanuelson našel na zadní tyči skvělým centrem Montoliva, který poté předvedl pohotový volej a zamířil přesně ke vzdálenější tyči.
19
Barrientos napřáhl ze střední vzdálenosti k přízemní střele, která skončila těsně vedle pravé tyče!
18
17
Domácím byl odpískán útočný faul a u míče jsou opět hráči v bílém, tedy AC Milán.
16
Nocerino se pokusil na hranici pokutového území o pohotové nůžky, ty však střihly nepřesně a jeho střela skončila mimo.
15
AC u míče.
14
Catania využila první šanci a nad AC Milán vede od 13. minuty 1:0.
13
Catania právě vstřelila branku!
LUCAS NAHUEL CASTRO posílá Catanii do vedení!! Útočník Catanie využil zmatku v pokutovém území, udělal si přes obránce prostor a poté vypálil. Gabriel sice dokázal jeho střelu ztlumit, míč ale skončil v síti.
12
Hráči v pruhovaných dresech se ale do zakončení nedostali. Gabriel zůstal bez práce.
11
Emanuelson předvedl nepřesnou přihrávku a Catania mohla přejít do rychlého protiútoku.
11
Vzápětí na druhé straně fauloval Kaka a u míče jsou domácí.
10
Balotelli byl faulován ve středu hřiště a AC Milán bude moci rozehrávat.
9
AC Milán je častěji u míče, což dokazuje právě teď.
8
Nocerino se snažil prosadit u rohového praporku, jeden z domácích obránců se ale oklamat nenechal.
7
... do zakončení se ale nedostali.
6
Hráči AC Milán jsou stále u míče a obléhají šestnáctku Catanie...
5
AC může přejít do útoku.
4
Domácí se dostali do zakončení, Gabriel si ale s jejich přízemní střelou snadno poradil.
4
AC Milán u míče.
3
Balotelli to přehnal s důrazem a byl mu odpískán útočný faul, po němž mohl Andujar v klidu vykopávat.
3
Hosté se ale stejně jako Catania dopustili nepřesnosti.
3
Domácím nevyšel útok a u míče jsou hráči AC Milán.
2
Barrientos rozehrál standardní situaci a jeho následný centr odvrátil Balotelli.
1
Hlavní rozhodčí dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali hráči hostujícího AC Milán.
1
Aktéři dnešního zápasu jsou již připraveni hrací ploše a zápas, který bude řídit hlavní rozhodčí Rizzoli, může začít.

Calcio Catania: Andújar – Peruzzi, Rolín, Spolli, Biraghi – Monzón, Tachtsidis, Plašil – Barrientos, López, Castro.
Náhradníci: Frison – Legrottaglie, Gyömbér, Álvarez, Cabalceta, Capuano, Guarente, Leto, Freire, Keko, Doukara, Petković.

AC Milán: Gabriel – Poli, Silvestre, Bonera, Emanuelson – Montolivo, de Jong, Nocerino – Birsa, Balotelli, Kaká.
Náhradníci: Coppola – Constant, Saponara, Cristante, Matri, Vergara, Niang, El Shaarawy.

Rozhodčí: Rizzoli. Asistenti: Nicoletti, Vuoto. Čtvrtý rozhodčí: De Pinto.
CATANIA

Catania je v dosavadním průběhu soutěže vůbec nejhorším týmem soutěže, s devíti body a negativním skóre 9:23 se krčí na posledním místě tabulky.

Tým se po příchodu českého středopolaře Jaroslava Plašila příliš nezvedl a čeká ho tvrdý boj o záchranu. Má ale rozhodně šanci, protože je poslední pouze o skóre s Chievem a jeden bod ztrácí na Sampdorii Janov.

AC MiILÁN

Milánské AC je zatím největším propadákem sezóny. Zatímco se týmu daří v Lize Mistr, v italské Serii A doslova hoří. Třinácté místo s pouhých třináctibodovým ziskem asi v Miláně před sezónou neočekávali.

V minulém kole AC pouze remizovalo se Sampdorií, nadruhou stranu v týdnu rozstřílelo v LM Celtic 3:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62