Sudí Massa ukončil dnešní velmi zajímavé utkání. V něm jsme viděli hned šest gólů! Hosté z Neapole si vypracovali během prvního poločasu čtyřbrankový náskok, který už nepustili. Domácím se sice podařilo vstřelit ve druhém poločase dvě branky, ale na více jim již nezbyly síly. Catania musí litovat především zahozených šancí z první půle, kdy měla hned tři slibné příležitosti. Po dnešním utkání tak zůstává Catania na posledním místě, Neapol si naopak upevnila třetí místo. To je z dnešního utkání vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám příjemný zbytek večera.
90+2
Hra se teď odvíjí ve středu hřiště. Ani jeden tým už nikam nepospíchá, a tak se dá očekávat, že sudí co nevidět ukání ukončí.
90
Rozhodčí Massa bude nastavovat ještě 3 minuty!
90
Pomalu, ale jistě se blíží závěr dnešního zápasu. Ten dohrává domácí Catania na útočné polovině.
88
V rychlém časovém sledu musel Reina dvakrát zasahovat proti nepříjemným střelám. Tu druhou z kopačky Monzóna navíc vytěsnil nad břevno pouze za cenu rohového kopu.
86
Neapol po dlouhé době zazlobila, když domácím zadákům utekl Higuaín. Argentinský střelec si však v nejméně vhodný okamžik až příliš předkopl míč, a tak své zakončení šajtlí nasměroval jen do dobře postaveného Andújara.
85
Monzónovu střelu ze úrovně velkého vápna kryje bez problémů Reina.
83
V domácích barvách má pro dnešek odpracováno Peruzzi. Místo něj vbíhá na hrací plochu Fedato.
83
Domácí Keko hýří v dnešním utkání aktivitou a nyní vybojoval pro svůj tým standardku z velmi dobré pozice. Před jejím rozehráním tu bude ještě střídání.
81
Hosté se snaží otupit tlak Catanie a drží míč na svých kopačkách ve středu hřiště.
79
Vynucené střídání na straně Neapole. Ze hry je na nosítkách odnášen Zapata, kterého nahradí v závěru utkání Higuaín.
77
Domácí při chuti. Kekův centr však přeletěl všechny spoluhráče uvnitř pokutového území. Hostující trenér si tak může udělat v klidu několik poznámek do svého notýsku.
75
Catania právě vstřelila branku!
Na rohový kop z pravé strany si parádně na přední tyči naskočil NORBERT GYOMBÉR a přesně umístěnou hlavičkou nedal Reinovi šanci. Catania tak vykřesala ještě naději na bodový zisk a ožívá i publikum.
74
Domácí záložník Izco vybojoval v souboji s Albiolem rohový kop.
72
Hra je teď plná nepřesností z obou stran a navíc je i častou kouskována drobnými fauly.
70
Bellusci stáhl k zemi unikajícího Džemailiho. K neuvěření hostujících hráčů však za svůj faul nevidí žlutou kartu.Sudí Massa ten krotí vášně hostů.
68
Petković si proti hostující obraně ukousl až příliš velký kus chleba, a tak ho o míč obránci Neapole připravili.
66
A bylo to i to to poslední, co v dnešním utkání Hamšík předvedl. Trenér Benítez ho totiž stahuje ze hry. Místo něj se na hřišti objeví Radošević.
65
Tvrdý osobní souboj mezi Hamšíkem a Peruzzim vyřešil rozhodčí odpískáním faulu v neprospěch neapolského kapitána.
63
Keko se snažil chytře přelobovat Reinu, ale jeho pokus postrádal na přesnosti.
61
Neapol hraje v posledních minutách až moc pasivně. Výsledek utkání ji pravděpodobně uspokojil.
59
První střídání na straně hostů. Benítez posílá na hřiště čerstvého Albiola, jenž nahradí Henriqueho.
57
Lodi zasekl míč uvnitř pokutového území a poté naservíroval míč Plašilovi, který utaženou placírkou trefil pouze prostor, kde stál brankář Reina.
56
Hosté vyrazili do rychlého protiútoku, který zakončil nepřesnou střelou Insigne.
54
Hráčů Catanie je nyní plné hřiště! Ve fotbale je možné všechno, dočkáme se zázraku?
52
Domácí se dočkali! Nacičený signál při standardní situaci končí brankou! V té měl prsty i Plašil, jehož střelu z voleje dorazil za bezmocného Reinu dobře postavený FABIAN MONZÓN!
51
Keko byl blízko k brance, ale útočník Catanie trefil z bezprostřední blízkosti jen dobře postaveného Reinu. Následovat bude rohový kop domácích.
50
Lodiho střelu ze střední vzdálenosti nadvakrát likviduje Reina.
48
Domácí vstoupili do druhého poločasu aktivně a chtějí si alespoň vstřelenou brankou udobřit fanoušky.
46
A o poločase to bylo hned dvojstřídání. Na hřišti již není také Rinaudo, jehož nahradil český záložník Plašil!
46
Domácí trenér udělal o poločase změnu ve svém týmu. Do druhého poločasu již nevyběhl Legrottaglie, kterého nahradil Petković.
46
Domácí fotbalisty vyprovází do kabin ohlušující pískot. Je však zasloužený? Catania měla v prvním poločase několik příležitostí, jak vstřelit branku, dokonce nastřelila i břevno. Nicméně na druhé straně Neapol potrestala všechny chyby domácích. Nejprve otevřel skóre zápasu Zapata, na něj navázal Callejón a aby toho nebylo málo, vstřelila Neapol ještě dva "šatňáky"! Jmenovitě se o ně postarali Henrique se Zapatou. Najde v sobě ještě Catania sílu, nebo budeme svědky debaklu? Druhý poločas začne zhruba ve 21:50.
45
Domácí trenér Maran jen nevěřícně kroutí hlavou, zatímco hosté bez problémů kombinují na útočné polovině.
43
Neapol právě vstřelila branku!
Tak tady to zavání debaklelm! Callejón uvolnil před pokutovým územím DUVANA ZAPATU, který následně poslal míč chladnokrevně k tyči. Z domácích tribun se ozývá pískot.
42
Catania je viditelně otřesená z průběhu zápasu a bude tedy otázkou, zda v sobě ještě najde síly na zvrat.
40
A je pravděpodobně vymalováno! Obránce BUSS HENRIQUE pravděpodobně centroval, ale míč z jeho kopačky nakonec zapadl pod břevno, kde na něj byl překvapený Andújar krátký.
38
Další sympatický útok ze strany Catanie. Zaváhání Britose využil Barrientos, který udělal s míčem několik rychlých kroků a poté jej předložil na zadní tyč Kekovi. Toho však za minutu dvanáct odzbrojil skluzující Henrique. Následovat bude roh pro Catánii.
37
Domácí Keko si to už pomalu štrádoval tváří v tvář Reinovi, ale náhle ho zastavil hvizd rozhodčího. Keko byl dnes už poněkolikáté nachytán v ofsajdu.
35
Domácí fanoušci ženou své miláčky za brankou a vytvrvale je povzbuzují z hlediště. Catanii se nedá rozhodně upřít snaha.
33
Neapol se teď snaží zklidnit zběsilou první půlhodinku a kombinuje na jistotu ve středu hřiště.
31
Callejón si stáhl dlouhý pas ze vzduchu, uvolnil se přes Bellusciho a poté vyslal jedovatou k Andújarovi jedovatou pumelici. Ta zapadla jen těsně vedle pravé tyče. Domácí brankář by neměl nárok.
29
Další skrumáž před hostující brankou uhasil Reina, který včas vystartoval z brankové čáry. Domácí tým si za svoji aktivitu branku rozhodně zaslouží.
27
Izcova střela končí těsně nad břevnem Reinovy svatyně. Domácí Catania má zatím v koncovce pech.
25
Insigne poslal ukázkově šajtlí míč na Callejóna, kterému však k míči chyběl krok. Nicméně brankář Andújar se srazil s jedním z obránců a poté míč dovezl do prázdné branky JOSÉ CALLEJÓN! To byl gól zadarmo!
23
Keko je rozhodně vidět. Nyní si domácí ofenzivní hráč přehodil Reinu a rozvlnil síť, nicméně už předtím byl signalizovaný i pískaný ofsajd. Za nesportovní chování tak Keko vidí žlutou kartu.
22
Catania byla blízko vyrovnávací brance! Keko si přehodil míč uvnitř pokutového území na levačku a následně střelil břevno!
21
Po rohovém kopu a po sérii odrazů uvnitř pokutového území, se málem do zakončení z bezprostřední blízkosti dostal Rinaudo. Míč odkopl do bezpečí na poslední chvíli Fernández.
20
Barrientos popotáhl míč kolem postranní lajny, ale jeho následný centr do ohně srazil Britos na roh.
18
Střelec branky Zapata je při chuti. Nyní motá u rohového praporku hned trojici obránců... a úspěšně. Neapol bude vhazovat.
16
Hosté jdou zaslouženě do vedení! Rychlou kombinaci na jeden dotek zakončil pohodlně do prázdné branky DUVAN ZAPATA!
14
S postupem času se dostává Catanie stále více do hry. Teď však její rozlet vpřed zastavil zdvižený praporek rozhodčího.
12
Velký kiks předvedla hostující obrana ve spolupráci s brankářem Reinou. Využít toho mohl Keko, ale ten nedokázal trefit prázdnou bránu, neboť jeho střelu zblokoval Britos.
11
Úvodní minuty utkání patří jednoznačně hostům. Ti se snaží zlomit odpor poslední Catanie co nejdříve.
9
Callejón nachytán v těsném ofsajdu. Sám tomu nemůže věřit, ale nic s tím již nenadělá.
7
Souboj mezi Insignem a Peruzzim zaváněl pokutovým kopem, ale rozhodčí Massa zůstal ledově klidný.
5
Domácí Catania zatím neví, kde ji hlava stojí. Do dalšího zakončení se na straně hostů dostal ze střední vzdálenosti Hamšík. Jeho dělovku vyboxoval brankář pěstmi ven z vápna.
4
Insigneho hlavička v záklonu skončila vysoko nad brankou.
3
Neapol okupuje domácí pokutové území.
2
Tak to mohl být pro Neapol snový začátek. Rychlý protiútok, který vedl Callejón zakončil ze druhé vlny Insigne. Brankář Andújar vyrazil míč v pádu a ještě k tomu nohou, když mu míč tečoval jeden z obránců do protipohybu.
1
První útočnou snahu hostů uťal u postranní čáry včasným skluzem Lodi.
1

Calcio Catania: M. Andújar – G. Peruzzi, N. Legrottaglie, G. Bellusci, F. Monzón – N. Gyömbér, F. Lodi, M. Izco, F. Rinaudo – P. Barrientos, Keko.
Náhradníci: P. Álvarez, C. Capuano, C. Biraghi, J. Plašil, S. Leto, F. Fedato, K. Boateng, B. Petković.

SSC Neapol: P. Reina – A. Réveillére, Henrique, F. Fernández, M. Britos – Jorginho, B. Džemaili, M. Hamšík, L. Insigne, J. Callejón – D. Zapata.
Náhradníci: R. Colombo, A. Doblas Santana – R. Albiol, D. Bariti, J. Radošević, V. Behrami, G. Higuaín, G. Panděv.

Rozhodčí: Massa – Galloni, Bianchi.
Dokáže si Catanie poradit s Neapolí a přiblížit se vytoužené záchraně, nebo potvrdí Neapol roli favorita? To se dozvíte pokud budete sledovat náš onlajn! Na ten jste srdečně zváni.
Vzájemné zápasy

Oba soupeři se již v rámci letošní sezóny potkali začátkem listopadu, kdy se z výhry 2:1 radovala Neapol. O branky se v barvách domácích postarali Hamšík s Callejónem, za hosty se prosadil Castro. V předchozí sezóně pak vzájemné duely dopadly takto: Doma se z výhry 2:0 radovala Neapol a na hřišti Catanie se zrodila remíza 0:0.
SSC Neapol

Neapol stíhá na druhém místě AS Řím, s nímž na dálku bojuje o přímý postup do Ligy mistrů. Po zaváhání v minulém kole, kdy doma podlehla Fiorentině 0:1 se její manko na druhé místo navýšilo na šest bodů! Na hřištích soupeřů Neapol již třikrát v řadě neprohrála. Naposledy si odvezla z horké turínské půdy těsní vítězství 1:0! V barvách hostů nejvíce řádí snajpr Higuaín, jenž zatěžil konto soupeřů celkem 22x! Večer se bude muset trenér Benítez obejít bez služeb vykartovaného Ghoulamy a zraněného Mertense.

Poslední zápasy venku: 1:0, 1:1, 2:0, 0:3, 2:2.
Calcio Catania

Domácí borci se v ligové tabulce nacházejí až na samém dně a na příčku, znamenající ligovou příslušnost i pro další sezónu, ztrácí čtyři body. Catania v posledních utkáních zrovna nezáří a na svém kontě má šňůru pěti zápasů bez vítězství. V minulém kole padla doma po srdnatém boji s Juventusem 0:1. Nejlepším týmovým střelcem je Bergessio, který má na svém kontě 5 zářezů. V dresu domácího týmu možná uvidíme i českého středopolaře Plašila. Ano, píši možná schválně, neboť Plašil ztratil na začátku nového kalendářního roku místo v základní sestavě a od té doby jen paběrkuje mezi lavičkou a základem. V dresu domácích "slonů" určitě neuvidíme nejlepšího střelce týmu Bergessia, který byl v posledním ligovém duelu vyloučen.

Poslední domácí zápasy: 0:1, 1:1, 3:1, 3:3, 0:3.
Vložené kolo italské Serie A protne cesty domácí Catanie s hosty z Neapole. Catania hraje o holé přežití v soutěži, a tak nečeká hosty nic snadného, ačkoliv by se v jejich případě mělo jednat o povinné body!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62