AS Řím zvládl zápas v Chievu, kde se mu v posledních letech nedařilo a po výborném prvním poločase, kde vstřelil dvě branky, dokráčel k pohodlnému vítězství 2:0. Mezi střelce se postupně zapsali Gervinho s Destrem. AS tak udrželo druhou příčku, Chievo zůstává na 16. místě. To je z dnešního zápasu vše. Děkuji za pozornost a hezký zbytek sobotního večera.
90+1
Rozhodčí Mazzoleni bude nastavovat 2 minuty. Domácím se tak rychle krátí možnost na zdramatizování zápasu.
90
Pellissier se dostal ke střele ze střední vzálenosti a donutil De Sanctise k prvotřídnímu zákroku. Ten si teď od plic zanadával svým obráncům, kteří dali Pellissierovi až příliš mnoho prostoru.
88
Pjanić se prokličkoval do vápna Chieva, kde následně oslovil na úrovni malého vápna Gervinha. Jenže jeho hlavičku dokázal fantasticky vyrazit brankář Agazzi, který se stává hrdinou předchozích okamžiků.
86
Benatia sestřelil k zemi Pellissiera a vyfasoval zaslouženě žlutou kartu.
85
Útočná snaha Chieva opět ztroskotala na nepřesnosti. Míč tak má v moci AS, který nikam nepospíchá.
84
Torosidis si snažil před pokutovým územím narazit míč s Gervinhem. Ten mu však nevrátil přesně, a tak můžou domácí vyrazit do rychlého protiútoku.
82
Domácím fotbalistům se určitě nedá upřít snaha, ale ta zatím vede pouze před pokutové území AS.
80
Gervinho pronikl do pokutového území, kde si poté pro něho netradičně připravil míč na pravačku a pořádně protáhl Agazziho.
78
Na centr z pravé strany si parádně naskočil Pellissier, ale bohužel pro domácí směřovala jeho hlavička jen do míst, kde stál připravený De Sanctis.
77
Hra je plná drobných faulů, a tak je často přerušována, což svědčí především hostům.
76
Poslední střídání na straně AS. Ze hry odchází střelec druhé branky Destro, opačným směrem pak míří Bastos.
74
Obinnův technický pokus míří pouze do středu branky, kde si na míč zkušeně počíhal De Sanctis.
72
Chievo rozhodně ještě nic nevzdává, jen musí zpřesnit finální fázi. Hosté hrají v posledních minutách velmi pasivně.
70
Trenér Corini opět střídá. Na hřiště posílá ofenzivně laděného Obinnu, který nahradí Lazareviće.
70
Nadýchaný centr z kopačky Rigoniho sbírá ze vzduchu De Sanctis.
68
Držení míče 38 – 62%.
66
Chievo posílá do pokutového území jeden centr za druhým. Nicméně ve vzduchu dnes úřadující stopeři AS.
64
Gervinho vybídl k zakončení Nainggolana. Jeho přízemní střela skončila těsně vedle levé tyče.
62
Atraktivní fotbal z prvního poločasu je pryč. Zatím sledujeme nepříliš zajímavý druhý poločas. Hosté se nikam neženou a domácí zatím hledají marně recept na hostující obranu.
60
Střídají i hosté. Ze hřiště pozvolným krokem odchází Totti, jehož nahradí mladíček Florenzi.
59
Chievo osvěžuje útok. Vyčerpaného Paloschiho nahradí Pellissier.
58
Domácí lodivod Corini chystá první střídání. U postranní čáry už netrpělivě přešlapuje Pellissier.
56
Hosté drží míč na svých kopačkách a příliš se neženou k domácí svatyni.
54
Chievo se začíná stále více osmělovat směrem vpřed, což se očividně líbí domácím fanouškům. Ti své hráče odměňují potleskem.
51
Rigoniho střelu srazil stoper Benatia na rohový kop. Ten spěchá rozehrát Radanović.
50
Paloschi si zaběhl za hostující stopery, kam mu poslal nadýchaný míč Stoian. Jenže v klíčový okamžik podlouhl domácí útočník na mokrém trávníku.
48
První minuty druhé půle se odehrávají na polovině hostů. Nicméně snaha Chieva končí před vápnem AS.
46
Hned na z kraje druhého poločasu tu máme změnu v sestavě. Na hřišti už není Maicon, kterého nahradil Torosidis.
46
Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme viděli dvě branky. Obě padly do sítě domácích, a tak se z vedení 2:0 raduje hostující AS Řím. Nutno podotknout, že vedení to je zcela zasloužené. Hosté kontrolují hru, vytváří si střelecké příležitosti a je jich plné hřiště. Na druhé straně Chievo kupí v obraně plno chyb a směrem vpřed je takřka bezzubé.
45+2
Z ničeho nic se vydal na výlet Nainggolan, který poté ze střední vzdálenosti pořádně protáhl domácího brankáře.
45+1
AS drží míč na svých kopačkách a jen vyčkává na závěrečný hvizd.
45
Hlavní sudí bude v první půlce nastavovat dvě minuty.
44
Hosté kontrolují závěr prvního poločasu a nikam se bezmyšlenkovitě nepouští.
42
AS Řím právě vstřelilo branku!
Taddei narýsoval přesnou kolmici na MATTIU DESTRA, který se poté ocitl tváří v tvář brankáři Agazzimu a střelou k tyči poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.
39
Domácí záložník Bentivoglio vidí za svůj předešlý faul na Taddeie dodatečně žlutou kartu.
38
Harcovník Taddei odvedl ve středu hřiště velký kus práce ale dostal od domácích středopolařů pořádně od cesty. Brazilec ve službách AS zůstává ležet na hrací ploše a hra je přerušena.
36
Paloschi si naběhl za hostující obranu, kam mu adresoval přesnou kolmici Rigoni. Nicméně se domácí útočník dostal do úhlu, odkud bylo těžké zakončit. Jeho přízemní střelu tak pokryl bez větších problémů De Sanctis.
34
Další nedorozumění v domácí obraně! Tottiho centr chtěl stoper Sardo sklepnout do náručí brankáře, ale jeho hlavička byla nepřesná a nadělala Agazzimu pořádné problémy. Domácí trenér Corini jen kroutí hlavou.
32
Destro málem využil hrubky domácí obrany, ale nakonec se s míčem dostal až do takřka nulového úhlu, kdy napálil pouze boční síť.
31
Chievo je zatím směrem vpřed bezzubé. Především jejich přechod z obrany do útoku je příliš pomalý, než aby s ním měli borci z AS potíže.
29
Domácí se dostali před pokutové území, ale jejich útočná snaha dál nevedla. Hosté zatím brání velmi dobře.
27
Gervinho pořádně provětral domácí obranu, když přešel jako nůž máslem přes trojici obránců a poté zpětnou přihrávkou hledal lépe postavené spoluhráče. Bohužel pro AS se v místech, kam Gervinho naservíroval míč, nikdo nepohyboval.
26
Nainggolan si navedl míč na svoji pravačku a poté přesným centrem našel zcela volného Gervinha. Ten však ve výhodné pozici netrefil míč přesně, a tak skončil kulatý nesmysl vysoko nad brankou.
25
Paloschi se srdnatě probíjel pokutovým územím a nakonec vybojoval pro Chievo rohový kop.
23
Opět v akci Totti. Nestárnoucí legenda a modla AS Řím natáhla zhruba ze 30 metrů, ale míč skončil daleko od domácí svatyně. Brankář Agazzi tak zůstal bez práce.
21
Pjanićova střela byla sražena a AS Řím bude mít možnost rozehrávky rohového kopu. Toho se ujme kapitán Totti.
19
Od vstřelené branky mají více ze hry hosté. Úvodní gol je uklidnil a nyní předvádí hru, kterou se během probíhající sezóny pravidelně prezentují.
17
Domácí stoper Cesar doslova namazal malou domů GERVINHOVI míč, jako na zlatém podnose a hostující štírek svoji velkou příležitost chladnokrevně využil!
16
Fotbalisté AS Řím kombinují kolem pokutového území Chieva a postupně hledají cestu, která povede k domácí svatyni.
15
Nainggolan se dlouho nerozmýšlel, co udělá s míčem a dlouhým nákopem hledal své spoluhráče v pokutovém území. Jenže vzdušný prostor zatím ovládají stopeři.
14
Lazarevič potáhl míč kolem postranní čáry a následně se snažil křižnou přihrávkou přenést míč na druhou stranu. Myšlenku měl Lazarevič výbornou, ale horší to už bylo s přesností. U míče jsou tak hosté.
12
Benatia má zdravotní problémy a ve hře je tak lékařský tým AS. Zkušený stoper však už ukazuje směrem ke střídačce AS, že bude pokračovat ve hře. Garcia a jeho realizační tým si tak může oddychnout.
11
Benatia sestřelil k zemi Rigoniho a může být rád, že za svůj faul neuviděl žlutý trest. Od hlavního rozhodčího dostává hostující stoper důrazné varování. Příště už se to bez karty neobejde.
9
Aktivní hra domácího Chieva přinesla domácím hráčům vůbec první rohový kop v dnešním utkání.
7
Poprvé v útočené akci domácí. Stoianův centr odkopl razantní způsobem Castán.
5
Tottiho nadýchaný pas do pokutového území odvrátil domácí stoper do bezpečí.
3
Hostující trenér Garcia má storosti, neboť bek Maicon si při jednom souboji možná obnovil zranění. Nicméně zatím si zkušený obránce nevyžádal ošetření. Na rozcvičku pro jistotu vyběhl Dodo.
2
Chievo hraje zatím velmi opatrně a pohybuje se s míčem pouze kolem středového kruhu.
1
Přiblíží se Chievo v sobotu večer záchraně v Serii A, nebo si udrží AS tříbodový náskok nad Neapolí? Sledujte náš sobotní onlajn a vše se dozvíte.
Vzájemné zápasy

Podzimní měření sil vyznělo těsně ve prospěch AS Řím, který doma zvítězil 1:0. AS se v tom utkání hodně trápilo a vysvobození přinesl až z ojedinělé šance Borriello. V té loňské sezóně ovládlo oba vzájemné zápasy Chievo shodně 1:0!
AS Řím

Tým z Věčného města drží i nadále druhé místo, které zaručuje přímý postup do Ligy mistrů. Nicméně třetí Neapol ztrácí na AS pouze tři body, a tak jsou římané pod neustálým tlakem. Ten se pokusí odrazit ve Veroně. Jenže na svého dnešního soupeře nemá tým Rudiho Garcii v posledních letech ty nejlepší vzpomínky. Na hřišti Chieva totiž AS nevyhrál již třikrát v řadě! Večer bude mít navíc trenér AS problémy se sestavením záložní řady, neboť vedle dlouhodobě zraněného Strootmana chybí i disciplinárně potrestaný De Rossi. Na druhou stranu se opět v základní sestavě představí ofenzivní bek Maicon. V posledním ligovém kole si AS poradil na domácí půdě s Udinese 3:2, ale v utkání měl výrazné problémy v obranných řadách, což se od týmů z nejlepší ligovou obranou rozhodně nečekalo.
Chievo Verona

Domácímu Chievu se zatím v letošní sezóně příliš nedaří a čeká je tvrdý boj o holé přežití v nejvyšší soutěži. V současné době mají Coriniho svěřenci pouze jednobodový náskok na sestupové příčky. Nicméně v posledních zápasech podávalo Chievo solidní výkony, které dodaly fanouškům potřepný optimismus. Především poslední domácí zápasy zvládlo Chievo na výbornou. Výhra 2:1 nad FC Janov a pak veledůležitý souboj s Catánií 2:0. Nyní však čeká Chievo těžký soupeř z AS Řím. Z toho si ale nedělá domácí kormidelník Corini těžkou hlavu a sám dostal na tiskovce svého trenérského kolegu pod tlak prohlášením, že Chievo na AS umí. Zda tomu tak opravdu bude, na to si musíme počkat do večerních hodin. V domácím dresu se po krátké odmlce opět představí uzdravená dvojice Dramé a Théréau.
Ve 29. kole bude šestnácté Chievo hostit na svém hřišti druhý AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62