Tolik tedy italská liga, myslím, že dnešní zápas nabídl slušnou podívanou, u dalších mačů se budu těšit zase příště. Na počtenou.
Dnešní utkání sledovalo 11000 diváků.
Je to tak. Máme tu konec, neskutečný závěr a jen důkaz toho, že fotbal dokáže být někdy velice krutý. Celý druhý poločas bojoval Janov o vyrovnání, toho se dočkal dvě minuty před koncem. Stejně však pojede domů bez bodů. Druhá penalta udělala své a Paloschi ji bezpečně proměnil. Na to už se nemohl dívat hostující trenér, který smutně odkráčel do kabin. Jeho mužstvo odehrálo dobrý zápas, ale nakonec prohrálo v samotném závěru zápasu.
90+3
90+3
Chievo právě vstřelilo branku!
Neskutečný závěr zápasu. Ačkoliv hosté vyrovnali, tak o bod velice rychle přišli. ALBERTO PALOSCHI dnes podruhé v zápase proměnil penaltu a Verona s největší pravděpodobností získá tři body.
90+3
Žlutou kartu dostává Marco Motta (Janov CFC).
90+2
Dějí se věci. Byla nařízena druhá penalta zápasu a opět pro Veronu. Trenér hostů rezignovaně opustil střídačku a šel do kabin. Fauloval Motta a rozhodčí ani chvíli neváhal.
90
Ještě však není konec, nastavují se tři minuty.
89
Tak se to nakonec Janovu povedlo, v závěru zápasu vydoloval alespoň bodík.
88
Janov právě vstřelil branku!
Přeci jen se hosté dočkali zasloužené odměny za aktivitu. ALBERTO GILARDINO si našel prostor na malém vápně a po přesném rohu si naskočil na hlavičku, po které končí míč v síti. Asistence: Stefano Sturaro.
88
Ne, jeden z hostujících hráčů to provedl prachbídně. Trefil pouze zeď.
87
A teď pozor, standardka pro Janov ze zhruba sedmnácti metrů. To je velice dobrá palebná pozice.
86
Žlutou kartu dostává dos Santos Claiton (Chievo Verona).
86
Chievo brání těsný výsledek a zdá se, že má hru pod kontrolou. Navíc dobře vypálil Claiton, jenže pouze do rukavic Perina.
85
Posléze je odpískán útočný faul Centurióna na brankáře a nejlepšího hráče Verony.
84
Na rohy 6:7 pro Janov. Další rozehrál Gilardino a hlavička Sturara končí nad bránou.
83
Ještě má na to něco kolem deseti minut i s nastavením. Stále se hraje před bránou Verony, jenž brání hubený výsledek.
82
Obrázek je stále stejný, Janov hraje takový ten zápas, kdy by mohl bušit do soupeře snad do půlnoci a stejně by Agazziho nepřekonal.
81
Kdepak, přetažený centr Sturara končí daleko za brankovou čárou. Agazzi bude rozehrávat od své svatyně.
80
Co na to hosté? Budou za pár chvil zahrávat standardku z velmi dobré pozice
79
Žlutou kartu dostává Michele Canini (Chievo Verona).
78
Po delší době velká šance pro domácí. Do míče se opřel střídající Radovanovič a jeho pokus končí vedle pravé Perinovy tyče. Hostující gólman zůstal stát a vytěsnil míč snad očima. Měl teď štěstí
77
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Tiberio Guarente, přichází dos Santos Claiton.
76
Trenér Corini se chystá potřetí a naposledy vystřídat. Jeho mužstvo zase nastřádá nějaký čas.
75
Držení míče 34:66%, střely na bránu 3:4, mimo 4:8. Jak je vidět, Janov je lepším mužstvem, ale v útoku je mimořádně neproduktivní.
74
Dlouho se ale před Perinovou bránou neohřáli.
73
Janov tak nedal další dobrou šanci, domácí mohou ušetřit zase nějaký ten čas.
72
Žlutou kartu dostává Isaac Cofie (Janov CFC).
72
Co víc by hosté chtěli. Tutovka jako hrom. Na malém vápně sklepl centr Marchese a vypálil doprostřed brány. Tam však stál brankář Agazzi. I když zasáhl trošku krkolomně, znovu zachránil svůj celek.
70
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Adrian Stoian, přichází Dejan Lazarević.
70
Dvacet minut před koncem budeme sledovat rohový kop Janova. Canini uklidil míč do zámezí.
69
Zatím však naráží na pevnou obranu Verony, včele s dobře chytajícím brankářem
68
Kouč Gasperini tak velice rychle využil všechny své alternativy, teď jen toho využít.
67
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Moussa Konaté, přichází Emanuele Calaiò.
66
Chystá se střídání na straně hostů, celkově třetí.
65
Gilardino hýří aktivitou, Je skoro všude, nyní se dostal k hlavičce po prudkém centru Marcheseho. A povedlo se mu nebezpečně ohrozit Agazziho bránu. Trefil boční síť.
64
Gilardino se s tím vůbec nemaže. Jako tank se natlačil do vápna, kde srazil Rubina. Tomu se z trávníku vůbec nechce.
63
Gilardino se ocitl v postavení mimo hru, kopat se bude od domácí brány.
62
Dá se očekávat, že Janov otevře obranu a vrhne veškerou sílu na vyrovnání. To by mohlo pasovat pro rychlonohé hráče domácích.
61
Máme za sebou víc jak hodinu hry a domácí stále vedou zásluhou Paloschiho proměněné penalty. Ve druhém poločase jsou ovšem mnohem nebezpečnější hráči Janova.
60
Stále však pokračují v dobrém tempu. Na centr Marcheseho si naskočil Gilardino, který hlavičkou těsně míjí břevno Agazziho svatyně.
58
Janov byl velice blízko ke skórování, ale proti byl Agazzi a také měli hosté trochu smůly.
57
Obrovská šance Janova a v ní Fetfatzidis, který z levé strany vápna pořádně protáhl Agazziho, jenž vyrazil míč před sebe a Gilardino následně přestřelil bránu.
56
Také se docela přitvrdilo, na obou stranách se častokrát dohrávají souboje a rozhodčí píská fauly. Zatím bez karetního provedení.
54
Hosté se nastěhovali na útočnou polovinu soupeře, avšak stále chybí moment překvapení, respektive přesná přihrávka za obranu.
53
Tlak Verony opadl, u míče jsou nyní hráči Janova. Stále je to pro ně hratelný výsledek, ale musí v útočné fázi zabrat.
52
Ostrým zákrokem se provinil Rigoni, který může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
51
Hráči ve žlutých dresech vstoupili do druhého poločasu velice aktivně, stále se drží u míče.
50
Po něm bylo k vidění několik zmatků, ve vápně to pořádně hořelo. Až Maio musel razantním odkopem uklidnit situaci.
49
K míči se postavil Stoian a trefil pouze připravenou zeď. Od ní se míč odrazil na roh.
48
Zatím se ale hraje před pokutovým územím, které střeží Perin. Domácí budou rozehrávat standardku.
47
Hostující trenér se rozhodl udělat hned dvě změny, aby oživil ještě víc hru svého mužstva.
46
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Luca Antonini, přichází Isaac Cofie.
46
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Cabral, přichází Adrián Centurión.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Po prvním poločase je tedy stav 1:0, pokračovat budeme krátce po 16 hodině.
Máme za sebou první poločas, který nabídl zajímavou fotbalovou podívanou. Skóre otevřel již v šesté minutě Paloschi z nařízeného pokutového kopu. Domácí mohli přidat ještě další branky, ale Perin se zaskvěl výbornými zákroky. Totéž platí i pro Agazziho, jenž chytá stejně tak dobře. Jednou musel dokonce lovit míč ze své sítě, ale Janov dal gól z ofsajdu, nemohl tedy platit.
45+2
45
Nad rámec prvního poločasu se budou nastavovat dvě minuty.
44
Blíží se konec zajímavého prvního poločasu, ve kterém se stále něco dělo. Divákům se utkání musí líbit.
43
Chievo mělo k dispozici dva rohové kopy, ale ani z jednoho nedokázal ohrozit Perinovu svatyni.
42
Finský fotbalista Hetemaj mohl zvýšit skóre. Natlačil se na malé vápno a byl v těsné blízkosti před Perinem, ten jej však skvělým zákrokem vychytal.
41
Centr z pravé strany vyslal Cabral, ale velice nepřesně. Bude se kopat od Agazziho branky.
40
Máme před sebou zhruba pět minut do konce prvního poločasu, aktivitou stále hýří spíše Janov.
38
Poprvé se tak muselo střídat, zranění vyřadilo ze hry domácího fotbalistu.
37
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Roberto Guana, přichází Ivan Radovanović.
37
Další zranění, tentokrát je ošetřován za postranní čárou Guana.
36
Na Janovu je vidět stále aktivita, jenže to v útočné fázi drhne. Šance by byly.
35
Po něm odvrátil míč do bezpečí obránce Motta. Jeho spoluhráči jdou do útočné akce.
33
Kouč Gasperini si také něco vysvětluje ze čtvrtým sudím. Nic to nemění na faktu, že je stav stále 1:0 a domácí budou zahrávat roh.
32
Hostující trenér a hráči se hodně zlobí, moc se jim nepozdává verdikt pomezního.
31
Agazzi dostal špatnou malou domů a hosté rozehrávali dlouhý aut. K míči se dostal Gilardino, který prostřelil brankáře Verony. Nicméně byl odpískán ofsajd a radost Janova je proto zbytečná.
30
Pěkná střela, domácí fotbalista mířil do levé šibenice, tu míjí jen o pár čísel
29
Trestný kop pro Veronu zhruba z pětadvaceti metrů. Zahrávat jej bude Guarente.
28
I tak Janov ukázal, že tudy by to šlo. Zajímavou akci ale ukončil rozhodčí. Ten následně píská zákrok De Maia, jasná kosa na Freye.
27
Žlutou kartu dostává Sebastien De Maio (Janov CFC).
27
Odpískán ofsajd, nicméně Gilardino se šikovně dostal za obranu a brankář Agazzi musel vyběhnout ze svého stanoviště.
25
Chievo rozehrálo roh, ale tentokrát se žádná zajímavá šance neurodila.
24
Parádní centr do pokutového území posla Rigoni a moc nechybělo, aby se do zakončení dostal Stoian. Před ním však v poslední moment zasáhl Motta.
23
Stále je to pohledný a útočný fotbal na obou stranách. Poslední minuty patří Janovu, který se zatím marně snaží o vyrovnání.
22
Nicméně útočné choutky Janova pokračují. Na malém vápně byl zcela sám De Maio, ve skluzu však trefuje poslední instanci. Agazzi byl překonán, na brankové čáře jej zastoupil pohotový Frey.
21
Gilardino se k hlavičce nedostal, byl obsazen dvěma hráči. Poté ještě přišel útočný faul.
20
Rychlý brejk hostů táhl Cabral, který centroval do vápna, jeho záměr však vyhodnotil Canini a poslal míč do autu. Roh pro Janov.
18
Pořád se něco děje, další střelecký pokus vyslal tentokrát Konaté, jeho pumelice skončila opět vysoko nad.
17
To nebyla vůbec špatná šance italského fotbalisty, který je při střelecké chuti. Nejprve proměnil penaltu, nyní ohrozil Perina střelou z otočky.
16
Avšak Verona nechce zůstat pozadu, na malém vápně se v tísni snažil ohrozit Perinovu bránu Paloschi, ale přestřelil.
15
Poslední minuty patří Janovu, který je častěji u míče. Jenže se nemůže střelecky prosadit.
14
Tvrdou bombu vyslal Sturaro, nebyla to vbůec špatná rána, ale šla zhruba metr nad. Agazzi vše potřebné kontroloval. Bude se kopat od jeho brány.
13
Antonini je zpět ve hře, zkusí to dál. Jeho tým bude navíc zahrávat standardku z velice dobré vzdálenosti.
12
To by byla pro Janov další těžká rána. Nejen že prohrává, ale zřejmě přijde i o zraněného hráče.
11
A nevypadá to s ním vůbec dobře, odkulhal do zámezí vypadá to na střídání.
10
Na hřišti leží v nefotbalové pozici Antonini a bude muset být ošetřen.
9
O zajímavou zápletku tak budeme mít postaráno. Janov se bude muset snažit s výsledkem něco udělat.
7
Nyní jsou na radě hosté, kteří velice rychle inkasovali. Faul Konatého byl všelijaký a těžko říct, jestli se jednalo o kontakt. Tak či tak, rozhodčí rozhodl a domácí a vedou.
5
Tak to je tedy úvod. ALBERTO PALOSCHI si postavil míč na značku pokutového kopu a zamířil naprosto přesně. Brankáře poslal na druhou stranu a Verona vede.
6
Pokutový kop po faulu Konatého, který stáhl ve vápně Stoiana. Domácí tak mají velkou šanci otevřít skóre zápasu.
6
Žlutou kartu dostává Moussa Konaté (Janov CFC).
6
Bude se však pokračovat na území, které hájí brankář Perin. Standardka pro Veronu.
6
Po rohu se k hlavičce málem dostal agilní rumunský fotbalista Stoian, leč nezakončil.
5
Pozor na domácí. De Maio byl v tísni, když na něj dotíral útočník Stoian, před ním musel uklidit míč do zámezí. Bude z toho roh.
4
Již od začátku zápasu jsou u míče spíše hráči Janova, kteří se teď dostali na vápno Gilardinem, ale ten zakončil hodně zbrkle a nepřesně.
3
Gilardino chtěl odcentrovat z levé strany, ale dobrým obranným zákrokem se prezentoval Rubin.
2
Každopádně se už hraje, výkop mají ve žlutých dresech hrající hráči Verony.
1
Bohužel není úplně plno, některá místa stadionu zejí prázdnotou.
Hráči jsou na hřišti, vše se chystá k zahájení zápasu. Bude se hrát v pěkném slunečném počasí.

Chievo Verona: Agazzi – Bernardini, Canini, Rubin, Frey – Rigoni, Guana, Guarente – Hetemaj, Paloschi, Stoian.
Náhradníci: Puggioni – Claiton, Dramé, Lazarević, Radovanović, Bentivoglio, Mbaye, Obinna, Pellissier, Théréau.

Janov CFC: Perin – Antonini, De Maio, Motta, De Ceglie – Fetfatzidis, Marchese, Sturaro, Cabral – Konaté, Gilardino.
Náhradníci: Bizzarri, Albertoni – Antonelli, Portanova, Cofie, Matuzalém, Sculli, Calaiò, Centurión.

Rozhodčí: Gervasoni – Giachero, Marzaloni.
Chievo Verona

Domácí mají sice nahráno, ale body rozhodně chtít nebudou. Nachází se na jedenáctém místě s pětatřiceti body a jistě by chtěli jít do lepších pozic. Zda se jim to povede, to uvidíme dnes. Papírové předpoklady ale nemusí potvrdit.

Protože forma není vůbec dobrá, na rozdíl od soupeře. Verona má z poslední čtyř utkání tři prohry a pouze jednu výhru. Konkrétně Udinese 3:0, Juventus 3:1, Atalanta 2:1, to jsou prohry, jediná výhra přišla s Catanií v poměru 2:0. Dnes je tak rozhodně co napravovat.
Janov CFC

Sedmnácté místo zatím nemůže v tomto týmu a městě budit spokojenost. Pouze díky skóre nejsou Janovští v pásmu sestupu. Dnes tak budou potřebovat zabrat, aby se vyhrabali z těžké pozice.

Mohla by k tomu pomoct i aktuální forma, která není vůbec špatná. Pokud se podíváme na poslední čtyři zápasy, sledujeme dvě výhry a dva nerozhodné výsledky, což není vůbec špatné. Livorno 1:0, Udinese 3:3, Neapol 1:1 a Catania 2:0. To byl poslední zápas hraný o minulém víkendu.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké odpoledne přeji u sledování italské nejvyšší soutěže. Dnes je na progeamu již 27. kolo a v něm se představí Chieovo Verona a CFC Janov. Především hosté by potřebovali bodovat, neboť se nacházejí na sedmnáctém místě, tedy těsně nad hranicí sestupu. Verona může být klidnější, je jedenáctá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62