Pro dnešek je to tedy vše, příště opět na shledanou.
ACF Fiorentina doma poráží UC Sampdorii 2:1. Dvakrát se trefil Rossi, jeden gól hostů dal Gabbiadini. Domácí si vybojovali vedení už v prvním poločase, který Fiorentina jasně ovládla. Druhý poločas byl z její strany horší, hosté se navíc dostali na kontakt. Srovnat se ale Sampdorii nepodařilo, tři body tak berou domácí.
90+2
Mustafi hlavičkuje po rohu Sampdorie těsně vedle levé tyče!
90+1
Nastavují se 3 minuty.
89
Vecino ve sprintu páchá útočný faul, je z toho tedy míč pro hosty.
87
Průnik Rossiho končí nepřesnou přihrávkou, Fiorentina i přesto kontroluje závěrečné minuty velmi dobře.
84
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Nicola Pozzi.
84
Žlutou kartu dostává Eder (UC Sampdoria).
83
Balon jde ale vysoko nad branku, tohle se hostům nepovedlo...
82
Hosté budou zahrávat přímý kop z cca 40 metrů.
80
Centr z pravého křídla stahuje Neto.
79
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Ante Rebić.
78
Od branky rozehrává Neto.
77
Fiorentina se snaží na inkasovanou branku odpovědět rychlým útočným výpadem, Sampdoria je zatlačena do vlastního vápna.
75
Sampdoria právě vstřelila branku!
Zcela ojedinělý protiútok Sampdorie končí důležitým snižujícím gólem! Míč do běhu dostal MANOLO GABBIADINI, který z těžké pozice obstřelil Neta!
74
Cuadrado kombinuje na pravém křídle se svými spoluhráči, nyní ale balon ztrácí.
72
Da Costa chytá i méně důraznou střelu Aquilaniho.
71
Domácí tým kontroluje hru, soupeři nedává prakticky žádnou příležitost ke zdramatizování utkání.
69
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Juan Vargas.
68
Žlutou kartu dostává Shkodran Mustafi (UC Sampdoria).
67
Fernández pálí přízemní střelu k pravé tyči, toto zakončení ale postrádalo lepší přesnost.
65
Od branky bude odkopávat Da Costa.
63
Rossi vhazuje na útočné půli, Fiorentina pokračuje v soustředěném ofenzivním výkonu.
62
Krstičič fauluje Cuadrada na středu pole, balon pro domácí.
60
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gaetano Berardi, přichází Davide Gavazzi.
59
Ten následně stahuje a rozehrává.
58
Da Costa vyráží tvrdou přízemní střelu na roh.
57
Rossi v ofsajdu, balon pro hosty.
55
Roh Fiorentiny končí na připraveném Ca Costovi.
54
Do tvrdé rány se opřel Cuadrado, Da Costa chytá!
53
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Savvas Gentsoglou, přichází Pawel Wszolek.
53
Valero hlavičkuje po přímém kopu nad.
52
Gentsoglou potrestán žlutou kartou.
51
Fiorentina má tlak, Cuadrado míč ale do vápna neprocpal.
50
Domácí se dopustili útočného faulu a míč ztrácí.
48
Ofsajd zastavuje útočnou akci hostů.
47
Potlesk tribun si za výborný obranný dvojzákrok zasloužil Pasqual.
46
Druhý poločas začne cca ve 21:48.
Fiorentina byla v první půli jasně lepší a zaslouženě vede 2:0, oba góly obstaral Rossi. Skóre odpovídá tomu, co se na travnaté ploše dělo. Pokud bude chtít Sampdoria dnes bodovat, bude muset svou taktiku a hlavně výkon výrazně proměnit.
44
Další útočný faul hostů, tentokrát ho spáchal Krstičič.
42
Obiang pálí přízemní střelu těsně vedle.
40
S úsměvem na tváři vzal své nezpracování míče v klíčový okamžik ve vápně Cuadrado.
39
Obrana Sampdorie zasahuje ale na jistotu.
38
Krstičič fauluje pronikajícího Cuadrada, domácí budou mít standardku.
36
Joaqin se prokličkoval k průniku na levém křídle, nakonec mu ale míč utíká.
34
Ten hosté ubránili.
34
Rossi míří střelou z vápna nad, balon byl ale tečován, takže roh...
33
Centr po rohu domácích vyráží Da Costa.
32
Valero vypálil za hranicí vápno utaženou přízemní střelu, balon těsně míjí levou tyč.
30
Fernández faulován na útočné půli, míč mají stále domácí.
29
Hodně nepovedenou střelu si teď připravil Cuadrado, balon jde hodně nad.
27
Hosté se v posledních minutách dostávají pod tlak, pramení to z nátlakové hry domácího výběru.
25
Fiorentina pokračuje v přesné a trpělivé kombinaci, zatím naplňuje roli favorita velmi dobře.
23
Rychlá akce hostů, Neto se položil na zem a přízemní slabší střelu chytá.
22
Z obrany rozehrává dlouhý centr Palombo, míč ale doputoval až k Netovi.
21
Eder vypálil nepřesně, míč získává domácí výběr.
20
Sampdoria je pod tlakem, míč tak znovu doputoval až k brankáři, který musí rychle odkopávat do dálky. Míč tak získávají domácí...
19
Od branky odkopává Da Costa.
17
Fiorentina právě vstřelila branku!
Tak tohle byla velká paráda! Fiorentina pokračovala ve své pohledné kombinaci na útočné půli, míč tak doputoval až na hranici vápna k GIUSEPPE ROSSIMU. Ten zvolil točenou střelu do pravého horního rohu branky, útočník Fiorentiny nemohl trefit lépe!
15
Vysoký centr stsahuje dosud nezaměstnaný Neto.
14
Sampdoria se snaží hru uklidnit, zatím se hostům ale nedaří ani přechod přes půli hřiště.
11
GIUSEPPE ROSSI zkušeně proměňuje pokutový kop. Útočník domácích si počkal, kam půjde gólman a poté poslal míč po zemi na střed.
10
Berardi za svůj faul ve vápně vidí žlutou kartu.
10
Berardi fauloval ve vápně, je to pokutový kop pro Fiorentinu!
9
Roh pro domácí.
7
Fiorentina soupeři míč zatím nepůjčuje a kombinuje na útočné půli.
6
Od branky rozehrává Da Costa.
5
Další pokus o zakončení, Rossi ale míří z úhlu nad.
3
Fiorentina pokračuje v úvodním náporu...
2
Valero dostal perfektní přihrávku za obranu, záložník hostů ale akci unáhlil a míč napálil těsně nad!
1

ACF Fiorentina: Neto – Tomović, Rodríguez, Savić, Pasqual – Aquilani, Valero, Fernández – Joaquín, Rossi, Cuadrado.
Náhradníci: Munúa – Compper, Alonso, Wolski, Vecino, Iličič, Olivera, Vargas, Rebić.

UC Sampdoria: Da Costa – Mustafi, Berardi, Palombo – Regini, Krstičić, Obiang, De Silvestri, Gentsoglou – Gabbiadini, Eder.
Náhradníci: Fiorillo, Tozzo – Fornasier, Renan, Wszolek, Soriano, Bjarnason, Eramo, Gavazzi, Pozzi, Petagna.

Rozhodčí: Damato – Paganessi, Costanzo.
Dnešní duel začíná ve 20:45, zde bude připravena podrobná onlajn reportáž, tak si jí nenechte ujít.
To Sampdoria si vede výrazně hůře. Tým je předposlední v ligové tabulce, na svém kontě má jen devět bodů za dvě výhry a tři remízy. Skóre týmu je navíc pasivní – 12:20. Odstup od vyšších příček ale není tak velký, tým se tak může rychle dostat do klidnější vod. Chce to ale body... Poslední zápas hrála Sampdoria doma se Sassuolem, utkání ale nezvládla – padla 3:4.
Fiorentina bude dnes favorit. Už jen proto, jak dobrou formou disponuje. Po výhře 2:1 v Chievu sice přišla domácí porážka stejným výsledkem s Neapolí, poté ale přišly dvě důležité výhry. Nejprve 2:0 venku s AC Milán, poté 2:1 venku v Evropské lize s Pandurií. V tabulce Serie A je Fiorentina šestá s jednadvaceti body za šest výher a tři remízy. Skóre týmu je 22:13.
Velký favorit by měla být domácí Fiorentina proti Sampdorii, se kterou se dnes utká. Pojďme si k oběma soupeřům říci pár slov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62