A to je vše, co se událo v dnešním utkání. Lazio bere 3 body v prvním kole a připisuje si důležité vítězství. Udinese i přes špatný vstup do zápasu ukázalo kvalitu a o vyrovnání se bilo do konce utkání.
To je od nás vše, děkujeme za pozornost!
95
Domizzi vidí za simulaci ve vápně žlutou kartu od sudího Gervasoniho.
94
Kelava se vrhnu pod nohy Luliče a míč sebral, to byla nadějná situace pro Lazio.
93
Muriel se provinil útočným faulem proti Cavandovi.
93
Hernanes v šanci mířil jen k připravenému Kelavovi.
92
Hernanes rozehrál svůj rohový kop po spolupráci s Candrevou, ten však jen pospořil čas u rohového praporku.
92
Roh pro domácí celek.
91
6 minut se bude nastavovat v závěru utkání.
90
Cavanda za svůj nešetrný zákrok vidí žlutou kartu.
90
Candreva jen napálil zeď.
89
Domácí budou po faulu Badua na Luliče zahrávat standartku z 25 metrů.
89
Brankář domácích u míče. Už hostům nezbývá mnoho času.
88
Hernanes tvrdě vystřelil z 25 metrů, jeho ránu Kelava kryje.
88
Senad Lulič už je opět ve hře.
87
Lulič šel za postranní čáru, a je ošetřován.
86
Lulič se srazil s Maicosuelem, hra pozastavena.
86
Dlouhý nákop Pasqualeho skončil v rukavicích Marchettiho.
85
Domácí už hrají na údržbu a šetří každé vteřiny, to se jim ale může hodně rychle vymstít.
84
Udinese u míče.
83
S. S. Lazio potřetí střídá: Kloseho nahradí jiný útočník Floccari.
82
Maicosuel už míč nestihl, přestože vyvinul velkou rychlost, míč už byl za čárou. Marchetti se nyní postará o odkop.
82
Kelava nadvakrát zachytil centr ze vzduchu.
80
Hosté mají posledních cca 11 minut na zvrácení nepříznivého stavu. Druhá půle je zatím jejich.
79
Hernanes je už zase na trávníku.
79
Muriel sice nedoskočil na Bastův centr, ale nemusí toho příliš litovat, už byl v ofsajdu.
78
Hernanes je za čárou ošetřován, určitě ale bude fit.
77
Zielinski se provinil faulem ve středu pole na Hernanese.
76
S. S. Lazio střídá: González má dobojováno, jeho post nahradí Onazi.
75
Tak to byla obrovská šance pro Udinese! Maiocosuel obral Diase o míč, následně přhrál pod sebe, kde byl na malém vápně volný Zielinski. Novic na hřišti ale svou šanci trestuhodně zazdil a rána přeletěla bránu.
74
Roh odvrátil Biglia.
74
Roh pro Udinese. Lazio není zrovna 2x koncentrované.
73
Hosté v druhé půli výrazně ožili a přechod do útoku se jim daří o něco víc než v první půli.
71
Pasquale po Cavandově zaváhání zachytil míč, následně už s ním ale překročil výseč, tudíž rozehraje brankář Lazia.
71
González sice vyhrál svůj souboj ve vzduchu, následný míč ale ukořistil Kelava na úkor Kloseho.
70
Maicosuel už byl s míčem za čárou, u míče tedy borci z Lazia.
69
Zielinski je mladý nadějný Polák, který ve svých 19 letech jednou startoval i za seniory Polsko.
69
Udinese Calcio střídá: tak nakonec to vážné je, Pinziho nahradí Zielinski.
68
Pinzi už je zpět ve hře, vypadá trochu zmoženě, ale snad to nebude nic vážného.
68
Lulič nezvykle vystřelil pravačkou, jeho střela však byla zblokována.
67
Cavanda si to nyní mašíroval po pravé straně, jeho následný centr ale pozorná obrana domácích odvrátila.
66
Už se opět hraje, Udinese prozatím v 10 hráčích.
64
A znovu je hra přerušena kvůli ošetřování.
64
Na zemi leží Pinzi po střetu s Bigliou.
64
Brankář Lazia už je připraven mezi 3 tyčemi.
63
Na hřišti se ošetřuje.
62
Marchetti nyní zachránil svůj celek od druhé branky, přesto se při tom možná zranil.
62
González za svůj nešetrný faul ve středu pole vidí žlutou kartu.
60
Udinese právě vstřelilo branku!
Udinese z brejku dává gól, konkrétně LUIS MURIEL, který skvěle překonal ofsajdovou past a poté i brankáře Marchettiho. 2:1!
60
Hernanes nestačil vypálit v 16ce Udinese.
59
Udinese Calcio střídá: Pereyra byl dnes hodně nevýraznou postavou, místo něj jde do pole Lazzarri.
58
Murielovi byl pískán útočný faul v šestnáctce Lazia. Odkopávat bude Marchetti.
57
Na Gonzálezův centr byl i Miroslav Klose krátký, domácí celek je přesto u míče.
55
Hosté ze své šance nic neupletlo, standartky jim dnes moc nejdou, pak se nemůžou divit, když prohrávají.
55
Muriel byl po své fintě sražen na zem, Raduem. Standartka z levé strany pro hosty.
54
Rohovému kopu se Udinese ubránilo.
54
Candreva proti svému někdejšímu klubu hraje jako z partesu, nyní vybojoval rohový kop na pravé straně.
53
Badu je v pořádku, u míče jsou opět domácí.
52
Muriel se musí vracet po nepřesném centru Pinziho.
52
Na hřišti leží reprezentant Ghany Badu.
51
Naldo ztratil míč, poté si to na bránu namířil Candreva, který přihrávkou pod sebe našel Luliče, jehož střela byla zblokována.
49
Muriel už byl s míčem za čárou, odkop od branky SS Lazia.
48
Nyní se ke střele odhodlal Basta, jeho střele z 20 metrů ale chyběla razance, proto Marchetti bez problému chytá.
48
Následná Luličova střela jen těsně minula bránu!
47
Kelava chytil Hernanesův pokus.
46
Klose byl faulován Danilem, zajímavá možnost rozehrání standartky pro Lazio.
46
Lazio se ujalo rozehrávky.
46
Udinese Calcio střídá: Di Natale odchází, místo něj se podívá na hřiště Muriel.
S. S. Lazio střídá: Cana zřejmě vinou zranění jde dolů, nahradí jej zkušený Dias.
Sudí Gervasoni nenastavil ani minutu a končí tak první poločas. V něm byl jasně lepší tým domácích, který si už od prvních minut vytvářel šance. V 5. minutě nastřelil Candreva tyčku, ve 13. minutě už Hernanes slavil branku. V minutě 16. byl nařízen pokutový kop po faulu Kelavy na Kloseho a Candreva se nemýlil. I jeho zásluhou proto první půle končí poměrem 2:0.
45
Danilova hlavička šla hodně vedle Marchettiho svatyně.
44
Basta byl sražen k zemi Bigliou. Hosté budou zahrávat přímý kop z 30 metrů.
43
Nyní drží míč i hosté, ale jejich snaha je dnes zatím marná. Třeba jim pomůže poločasová přestávka.
41
Radu z 30 metrů vypálil hodně nad.
40
Hernenes znovu zkoušel propálit vše, co mu stálo v cestě, nyní ale obrana Udinese zblokovala jeho ránu.
39
Pasquale byl na centr Badua krátky, u míče tak domácí celek.
38
Klose po hezké kombinaci minul bránu, tohle nebývá jeho zvykem, šance to byla tutová!
38
Cavanda byl zezadu stažen Maicosuelem ve středu hřiště, vše se obejde bez karet.
37
Brankář Lazia se postará o odkop od své brány.
36
Střelu Pereyry, která směřovala mezi tři tyče Marchetti vyboxoval.
36
Cavanda se provinil faulem na Maicosuela, standartka pro Udinese.
35
Di Nataleho centr byl odvrácen, následně vypálil Basta ránu, která mířila vedle pravé tyčky Marchettiho branky.
34
Hernanes dostal žlutou kartu po faulu na Domizziho.
34
Novaretti odvrátil centr krajního záložníka Pasqualeho.
33
Radu se dostal k hlavičce po Candrevově centru, ale bránu minul.
32
Bigliovu tvrdou ránu zblokoval Danilo. Roh pro Lazio.
31
To už by bylo torchu moc, naštěstí(pro hosty) Candrevu v dobré pozici zaráží ofsajd.
31
Maicoselův centr odvrátil pozorný González. U míče stále bíločerní.
30
Dušan basta vybojoval rohový kop pro svůj celek.
30
Centr Candrevy zprava Kelava chytil do svých rukavic a v klidu rozehrál.
29
Rohovému kopu se ekipa ze severu Itálie ubránila.
29
Kelava musel skočit do rány Hernanese a vyrazit štiplavou střelu z větší vzdálenosti na roh.
28
Lazio bude zahrávat standartku z pravé strany hřiště.
27
Domácí opět drží míč, jejich územní převaha je značná.
25
Basta po driblingu na pravé straně poslal přízemní přihrávku do pokutového území Lazia, tam byl Di Natale příliš krátky na jeho výzvu.
24
Candreva se dopustil útočného faulu na Badua, když jej presoval v souboji o míč proti pravidlům.
23
Domácí drží míč na svých kopačkách.
22
Zatím má domácí celek navrch, ale můžeme říci, že pro Udinese je to dost obtížný zápas. Rozhodně se čekala vyrovnanější partie, už jen kvůli podobným ambicím obou celků.
22
Candrevova střela z 20 metrů byla zblokována Pinzim.
20
González odvrátil centrovaný míč, hosté však stále u míče.
20
Další rohový kop pro hosty.
19
Di Natale zahrál rohový kop, domácí SS se ale ubránili.
19
Roh pro Udinese.
18
Cana odvrátil Pasqualeho nebezpečný centr do pokutového území Lazia na aut.
17
Pro Udinese to vypadá na černý víkend, prohra 1:3 s Libercem a nyní tenhle začátek utkání.
16
Lazio právě vstřelilo branku!
ANTONIO CANDREVA se postavil k penaltovému puntíku a svou šanci proměnil! Brankáře Udinese poslal na opačnou strau brány. 2:0.
15
Byla nařízena penalta pro Lazio. Zároveň brankář Kelava dostává žlutou kartu.
15
Badu se provinil faulem ve středu pole na Gonzáleze.
14
Domácí už nastřelili tyčku, nyní i gól. Udinese má problémy.
13
Brazilec HERNANES krásnou střelou levačkou z velkého vápna posílá Lazio do vedení. 1:0.
12
Lazio u míče.
10
Maicosuel neposlal svou přihrávku přesně, následně Cavanda po spolupráci s Marchettim odklízí míč do bezpečí.
9
Candreva z pravé strany neposlal přesný cetr, ten tak končí za bránou. Brankář Udinese se postará o odkop.
8
Pasqualeho centr brankáž Lazia v pohodě odvrátil, u míče ale Udinese.
7
Novaretti začíná svůj první zápas v Serii A žlutou kartou po faulu na Di Nataleho.
6
González po Konkově centru mířil hlavičkou pouze nad branku Kelavy.
5
Candreva nastřelil tyčku! Po krásném uvolnění se dostal ke střele z pravé strany.
4
Už od prvních minut se hraje rychlý fotbal. Míč jde z nohy na nohu.
3
Další, kdo znechutil hru Hernanesovi byl Pinzi, sudí Gervasoni uklidňuje hru.
2
Naldo vidí žlutou kartu.
1
Naldo se provinil útočným faulem na Hernanese, ten se provinile podíval k rozhodčímu.
1
Udinese rozehráli.
1

S. S. Lazio: Marchetti – Radu, Cana, Novaretti, Cavanda – Candreva, Biglia, Hernanes, González, Lulić – Klose

Udinese Calcio: Kelava – Naldo, Danilo, Domizzi – Basta, Pinzi, Pereyra, Badu, Pasquale – Di Natale, Maicosuel

Rozhodčí: Gervasoni – Vivenzi, De Pinto.
Loni zde(na Stadio Olimpico) padla ve 14. kole výhra domácích 3:0. Zásluhu na tom měli tito střelci: Álvaro González, Miroslav Klose a Hernanes.
Bude to i dnes tak jednoznačná záležitost?
Udinese Calcio:

Bíločerní loni zapli zejména ke konci ligy, kdy si výtečnou sérií a pátým místem zajistili 4. předkolo Evropské Ligy.
Celek, který řídí lodivod Francesco Giudolin je velmi dobře veden, každoročně se dostane do pohárové Evropy, přestože prodá některé ze svých opor. Tým majitele Pozza nikdy nepatřil mezi elitu, poslední roky se však mezi Italskou špičku dá označit, i to svědčí o dobré práci, kterou v klubu dělají. Tým je skoro závislý na svém každoročně nejlepším střelci Antoniu Di Natalem, který i loni ve svých 35 letech vstřelil v Serii A uctyhodných 23 branek. Mezi další opory patří Basta, Danilo, Pinzi nebo třeba hvězda budoucnosti Luis Muriel.
Do Udinese přišlo v létě plno posil, z nichž se s většinou z nich počítá spíše do budoucnosti, namátkou ta nejzářivější jména: Verre, Lopéz a nebo Bruno Fernandes z Novary(odkud si ho přivedl nový sportovní manažer Udinese). Odešla naopak opora zadních řad Mehdi Benatia k týmu AS Řím.
"Zebry" sice můžou hrát rovnocenou partii s téměř kýmkoliv, v utkání 4. předkola však nestačily na Liberec. Ten i díky velké porci štěstí vyzrál na Italský tým a uštědřil mu tak lekci z produktivity výsledkem 1:3. Sám kouč Udinese po zápase řekl, že postoupit už bude téměř nemožné.
Do utkání s Laziem půjde bíločerná squadra bez dlouhodobě zraněného brankáře Brkiče... menší otazník visí i nad Di Natalem, jenž si odnesl ze čtvrtečního utkání menší zranění hlavy.
S. S. Lazio:

Lazio loni skončilo na 7. místě, což nebyl nikterak vysněný cíl, za úspěch ale můžeme považovat vítězství v Italském poháru, kdy ve finále porazili svého městkého rivala AS. To jim zároveň zařídilo účast v Evropské Lize pro tuto sezónu.
Tým už druhým rokem povede Švýcarský trenér Vladimir Petkovič, kterému prezident Lotito pořídil hned několik nových posil jako Biglia, Perea, Vinicius či jiný Brazilec Felipe Anderson. Zároveň v týmu zůstaly opory jako Ledesma, Klose, Candreva a spol. Nejistá situace je však kolem kapitána Mauriho, který čelí obvinění ze sázek.
Další nepříjemná zpráva je, že se Italský celek příliš dobře neukázal v nedávném Superpoháru proti Juventusu. Lazio sice hrálo na "svém" stadióně, přesto dostalo nášup od úřadujícího mistra 4:0.
Pro souboj s Udinese ekipa z Říma hlásí absence zraněných hráčů, a to tyto: Konko, Felipe Anderson, Alfaro, Pereirinha a Vinicius. Dále nebude hrát také již výše zmíněný viník Stefano Mauri.
Dobrý večer všem fotbalovým příznivcům! Dnes vám budu textově přenášet utkání z 1. kola nejvyšší Italské fotbalové soutěže. Střetnou se mezi sebou domácí tým S. S. Lazio a tým ze severu Itálie Udinese Calcio.
Hrát se bude na Olympijském Stadioně v Římě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62