To je ode mne pro tuto chvíli vše. Na počtenou třeba při utkání mezi Římem a Juventusem, které startuje za tři čtvrtě hodiny.
Pozápasové statistiky: Livorno – Fiorentina.

Střely: 4 – 4.
Střely na branku: 1 – 2.
Držení míče: 35% – 65%.
Je dobojováno. V utkání, které nebylo zrovna pastvou pro oči diváka, se nakonec raduje hostující Fiorentina. Vítězství jí vystřelil po povedené akci v 57. minutě kapitán Cuadrado. Rozhodčí dnes rozdal požehnaně žlutých karet.
90+4
Odbíhají poslední vteřiny a balon mají na kopačkách zejména hosté.
90+3
Za tvrdý faul inkasuje v samotném závěru zápasu červenou kartu Miguel Borja!
90+2
Marco Biagianti dostává žlutou kartu za odkopnutí balonu po odpískání.
90+1
Fiorentina drží balon od vlastní branky a na změnu stavu už to příliš nevypadá.
90
Další napomenutí dostává tentokrát Marco Benassi.
90
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
89
Ishak Belfodil vidí žlutou kartu za faul na Rossiho.
88
Domácí poslali dlouhý nákop k Rosatiho brance, který ale Rodríguez odkopl daleko do bezpečí.
87
A Fernández hned poté, co se dostal poprvé k míči, byl ihned faulován.
85
Valero odchází ze hřiště, na závěrečné minuty naopak dostává důvěru Matias Fernández.
84
Hosté takticky drží míč u pravého rohového praporku.
82
Facundo Roncaglia vidí napomenutí v podobě žluté karty.
81
Rinaudo po standardce netrefil hlavou hostující bránu.
79
Hostující hráči si v poklidu posílají balon z nohy na nohu.
77
Mosquera fauloval Pizzara, za což dostává od rozhodčího žlutou kartu.
76
Fiorentina ztratila balon u domácí brány a rozehrávat bude Anania.
74
Pizzaro vypálil, míč skončil ale pouze na Émersonovi.
72
Savić byl v tísni a musel tak rychle odkopnout balon, ten skončil u Rinauda.
71
Roncaglia byl faulován a k balonu se po chvíli dostanou opět domácí.
69
Mesbah vypálil ze standardky, hostující bránu o kousek minul.
67
A Federico Ceccherini musí kvůli zranění nakonec střídat, nahrazuje ho Cristiano Piccini.
66
Ceccherini po nějakém střetu leží na zemi a už delší dobu ho ošetřují lékaři.
64
Hosté zahrávali zajímavou standardku, pro balon si však vyskočil pouze Anania.
62
Zahraje si i Marco Benassi, který nahrazuje Josepha Duncana.
59
Domácí se snaží odpovědět. Mosquerův centr ale nebyl přesný a skončil pouze v autu.
58
Livorno poprvé střídá. Přichází Borja, odchází Paolo Castellini.
57
Fiorentina právě vstřelila branku!
Je tu první gól utkání, který střílí Fiorentina! Hostující kapitán JUAN CUADRADO se po povedené narážečce s Rossim dostal osamocený před branku a nadvakrát dokázal dostat balon do sítě.
54
Hosté podruhé střídají. Iličičovo místo zaujme
Giuseppe Rossi.
52
Týmy se teď často střídají v držení míče, momentálně ho mají na kopačkách domácí fotbalisté.
50
Livorno šlo do přečíslení tři na dva, nakonec Savić odhlavičkoval balon do autu. Domácí budou zahrávat roh.
48
A zmiňovaný strážce hostující branky opět v akci. Tentokrát si vyskočil pro centr z kopačky Biagiantiho.
46
46
Hostující trenér před startem druhé půle střídá. Rydera nahrazuje David Pizzaro.
47
Rinaudo odkopává balon daleko od vlastní brány, rozehrávat bude hostující gólman Rosati.
Sledovali jsme nudný první poločas, ve kterém byla k vidění jediná šance, a to hned ve druhé minutě, kdy Cuadrado nebyl daleko od vstřelené branky. Jinak příliš vzrušení ale nenabídl. Ze začátku byla jasně lepší Fiorentina, postupem času se ale hra vyrovnala a v závěru první půle bylo dokonce chvílemi lepší Livorno.

Doufejme tedy, že druhá pětačtyřicetiminutovka bude atraktivnější. Ta startuje zhruba v 16:02.
45+1
45
Ceccherini měl potřebu si něco vyříkávat s Vargasem a od sudího dostává za hlasité protesty žlutou kartu. Stejně tak ale i druze jmenovaný, jenž se slovní potyčce vůbec nevyhýbal.
45
44
Biagianti pozemním centrem směřoval balon do vápna, výborně však zasáhl Savić a skluzem ho dostal do autu.
43
Už delší dobu se hraje na pravé straně, kde domácí vhazují už asi čtvrtý aut za poslední minutu.
41
Duncan na pravém křídle obešel dva protihráče, toho třetího už ale ne a domácí tak budou zahrávat pouze aut.
40
Nakonec však domácí budou kopat standardku po Ryderově faulu.
39
Émerson vhazoval balon od rohové praporku až do šestnáctky, ten se ale dostal pouze k domácím obránců, kteří již zakládají protiakci.
38
Faul na prostředku hřiště a rozehrávat budou domácí.
36
Ryder byl sám před brankou, posléze mu byl ale odpískán ofsajd.
34
Ambrosini dlouhým odkopem posílá kulatý nesmysl až k hostující bráně.
32
Mesbah se už v pokutovém území dostal k hlavičce. Ta ale postrádala razanci a Rosatiho tak příliš vylekat nemohla.
31
Ten ale fotbalisté Livorna nevyřešili dobře a u míče opět hosté.
30
Hosté ztratili balon na útočné polovině a domácí míří do protiútoku...
29
Mosquera vybojoval u levého rohového praporku balon pro svůj tým, Livorno bude vhazovat aut.
28
Ryder vidí za protesty žlutý kartónek.
27
Anania si sebral ze vzduchu balon z kopačky Cuadrada.
25
Domácí AS teď dokázalo Fiorentinu zmáčknout a před Rosatiho letěly v krátkém časovém intervalu dva centry. Hostující obrana si však s oběma dokázala poradit.
23
Vargas zasáhl hlavou do odkopu Ananii a málem se dostal do tutovky, balon však nakonec skončil v autu.
21
Balon už se delší dobu pohybuje hlavně okolo středu hřiště a oba brankáři tak mají víceméně klid.
19
Mosquerův pokus ze střední vzdálenosti skončil nad hostující brankou.
18
Už se ale vše vrátilo do zaběhnutých kolejí a míč mají na kopačkách hostující fotbalisté.
16
Livorno přes více než půl minuty kombinovalo okolo velkého vápna Fiorentiny. Ta ho ale dobrým forčekinkem vyhnala až do své obranné poloviny, balon mu však i nadále zůstává.
14
Aquilani vypustil ránu z uctivé vzdálenosti, domácí bránu však netrefil.
13
Mosquera se pokoušel na pravé straně přejít přes Rodrígueze, to se mu ale nepovedlo, a levý bek hostí už zakládá další útok svého týmu.
11
A domácí obránce Castellini za faul na Rydera dostává od rozhodčího žlutou kartu.
11
Ryder byl faulován při útočném snažení hostí a Fiorentina bude zahrávat zajímavou standardku.
12
Balon ovšem po standardní situaci skončil pouze v rukavicích domácího brankáře
10
Nepřesně však nahrával i Duncan a z možné šance domácích nakonec není nic. U balonu opět hosté.
9
Teď nepřesná přihrávka Rodrígueze a hosté můžou jít do protiútoku...
7
Aquilaniho centr do šestnáctky nebyl přesný a skončil v autu, rozehrávat tak bude pro změnu domácí gólman Anania.
5
U míče teď hostující brankář Rosati, jenž bude rozehrávat.
3
Hrají se necelé tři minuty a Fiorentina Livornu balon, dá se říct, ještě nepůjčila.
2
Hosté mohli jít velmi brzy do vedení! Cuadrado se dostal k míči na hranici pokutového území a nebezpečnou střelou protáhl Ananiu.
1
Fiorentina se ihned po začátku utkání přesouvá s balonem na útočnou polovinu.
1

AS Livorno Calcio: Anania – Ceccherini, Rinaudo, Émerson, Castellini – Biagianti, Mosquera, Duncan – Siligardi, Belfodil, Mesbah.

ACF Fiorentina: Rosati – Roncaglia, Rodríguez, Savić, Vargas – Ambrosini, Aquilani, Valero (C) – Ryder, Iličič, Cuadrado..

Utkání bude řídit jako hlavní arbitr Piero Giacomelli, na čarách mu budou pomáhat Giuseppe De Pinto a Alessandro Petrella. Čtvrtým do party je pak Filippo Meli.

Dnešní zápas bude hostit Stadio Armando Picchi, tedy domácí stánek Livorna. Na stadion, který nese název po bývalém fotbalistovi, se vejde 19 238 diváků.
Ani jeden z celků není v plné síle. Domácímu týmu budou chybět Leandro Greco a jeho hvězda Paulinho, naopak už by měli být připraveni Innocent Emeghara a Ibrahima Mbaye. Hosté naopak budou postrádat Ante Rebićeho a hlavně také Maria Gómeze, stoprocentně fit ještě není ani Giuseppe Rossi.
Dnešní utkání má jasného favorita, tím je hostující Fiorentina. Ta drží čtvrtou příčku, když už se nemůže v tabulce posunout dopředu a jde ji pouze o to, aby uhájila své současné umístění před pátým Interem.

Livorno je v žebříčku nejvyšší italské soutěže na posledním místě a jeho šance na záchranu už je opravdu minimální. Pokud chce alespoň teoreticky pomýšlet na udržení se v soutěži, musí vyhrát poslední dvě kola a zároveň musí doufat v zaváhání několika soupeřů.
Přeji hezké nedělní odpoledne všem fotbalovým příznivcům, vítejte u on-line přenosu z utkání Série A AS Livorno Calcio – ACF Fiorentina!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62