Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou.
Je tu konec, Neapol doma jen remizuje s Chievem Verona 1:1. Hosté se vedení ujali v 18. minutě, to když se pohotovou střelou k pravé tyči prosadil Sardo. To bylo ale ze strany Veronských vše, prim dnes hrála Neapol. To jí však stačilo jen na hodně upocený jeden bod, který ji v 88. minutě vystřelil stoper Albiol.
90+2
Nastaveny byly tři minuty.
90+1
Obrana Chieva ale těžkou situaci zvládla, balon je v bezpečné vzdálenosti od branky hostů.
90
A ještě jeden roh pro Neapol...
90
Hamšík se dostal k přízemní střele, Puggioni byl ale připraven.
89
Podaří se domácím otočit? Neapol pokračuje v tlaku a honbě za obratem...
88
Neapol právě vstřelila branku!
Na poslední chvíli je srovnáno! Nutno dodat, že si minimální vyrovnání Neapol zasloužila, ve druhé půli je jasně lepší. V pokutovém území se k odraženému míči probojoval stoper RAUL ALBIOL, jehož utažená přízemní rána skončila až v síti!
87
Neapol bude zahrávat rohový kop.
85
Sám na pravé straně vápna se ocitl Insigne, branku ale trestuhodně přestřelil!
84
Centr za obranu dostal Callejón, z nesnadné pozice ale branku netrefil.
83
Hamšík si na útočné půli se spoluhráči nerozuměl, Chievo se tak alespoň na chvíli z tlaku soupeře osvobozuje.
82
Domácí se útočným faulem připravili o balon a musí se bránit.
81
Zblokovanou střelu Jorginha chytá opět připravený gólman Chieva.
80
Rohy se dnes ale domácím absolutně nedaří, Puggioni dalším včasným výběhem z branky balon v klidu stahuje.
80
Rohový kop budou zahrávat Neapolští...
79
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Christian Maggio, přichází Lorenzo Insigne.
78
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Alberto Paloschi, přichází Marcelo Estigarribia.
77
Obránce Chieva Frey ale včasným zásahem ubránil průnik Jorginha.
76
Chievu se útočná akce nevydařila dobře, do protiútoku tak vyráží Neapolští.
75
Chievo organizovaně brání, soupeři povoluje naprosté minimum prostoru k práci, s čímž mají domácí velké problémy.
74
Pomalu se blíží "závěrečný sprint", Neapolští však působí stále víc bezradnějším dojmem.
73
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Simone Bentivoglio, přichází Ivan Radovanović.
72
Přízemní centr z pravého křídla likviduje obrana Chieva jen za cenu vhazování soupeře.
70
Chievo ale houževnatě brání, soupeře nepouští do jakéhokoliv zakončení.
69
Neapol je sice herně lepším týmem, proměnit některou z šancí se ale nedaří.
68
Balon ale získal Puggioni, který si s rozehrávkou dává načas.
68
Chievo se ubránilo jen za cenu dalšího rohu...
68
Neapol bude zahrávat rohový kop...
67
Tyč! Domácí zahrávali přímý kop, Mertens po jeho exekuci napálil jen pravou tyč.
66
Žlutou kartu dostává Dario Dainelli (Chievo Verona).
65
Domácí pokračují v útočné kombinaci, překonat Puggioniho se ale stále nedaří.
64
Po nepřesné přihrávce Hamšíka získali balon Veronští, jejich výkon ve druhé půli ale není příliš dobrý, hosté se převážně jen brání.
63
Tato standardní situace ale není silnou zbraní domácího týmu, Chievo se v klidu a pohodě ubránilo.
62
Neapol si vybojovala rohový kop...
61
Přímý kop zahrál Inler jen do připravené zdi, domácí musí založit nový útok.
60
Žlutou kartu dostává Boštjan Cesar (Chievo Verona).
59
Žlutou kartu dostává Christian Maggio (SSC Neapol).
58
Rychlý protiútok Chieva ale končí nepřesnou přihrávkou.
57
Higuaín vystřelil ve vápně jen do prvního bránícího hráče, do brejku tak vyráží Veronští...
56
Domácí poprvé střídají. Svůj debut si na dnešek přichystal Jorginho, který střídá Džemailiho.
55
Na útočné půli vhazuje domácí záložník Inler.
54
Chievo je pod velkým tlakem soupeře, zatím se ale hostům daří držet těsné vedení.
53
Centr z pravé strany vápnem Chieva jen propadl, balon získali hosté.
52
Hosté se snaží zklidnit hru, zatím jim to ale moc nejde. Po zbytečném obranném faulu budou zahrávat standardní situaci Neapolští.
51
Vynikající přihrávku za obranu dostal Higuaín, ofsajd se nepískal. Puggioni si ale vyběhl z branky a šanci soupeře skvěle zlikvidoval!
50
Verona je zatím hodně pasivní, soupeři navíc už nabídla několik zajímavých šancí.
49
Mertens pálil do odkryté branky z otočky, balon jde ale nad!
48
Domácí budou zahrávat rohový kop...
48
Tvrdou ránu teď však vyslal z hranice vápna slovenský reprezentant Hamšík, balon jde ale po lehké teči těsně nad!
47
Neapol kombinuje na útočné půli, zatím je to ale stále bez lepšího zakončení.
46
První poločas byl herně vyrovnaný, prosadit se ale dokázali jen hosté. Za tým z Verony se trefil Sardo v 18. minutě, Neapol tak má do druhé půle mnoho práce...
Druhá půle začne cca v 19:03.
45+1
45
Barbosa měl práci, nebezpečnou teč vyrážel na poslední chvíli.
44
Higuaínovi utekl balon za brankovou čáru, balon tak získali hosté.
43
Tvrdou přízemní střelou prozkoušel Puggioniho Callejón, gólman hostí ale včas zasáhl.
42
Inler ztratil balon na levém křídle, k míči se tak dostává Hetemaj.
41
To divákům připravil až nyní Higuaín, branku ale přestřelil.
40
Neapol obléhá vápno soupeře, zatím je to ale bez zakončení.
39
Puggioni kryje další akci domácích a rozehrává od branky.
38
Blíží se konec prvního poločasu, Neapol se snaží stupňovat svůj tlak.
37
Hamšík odebral balon soupeři při jeho útočné akci a zakládá rychlou protiakci.
36
Mertens dostal přihrávku do dobré pozice, jeho pohotovou střelu z první ale vyráží mrštný Puggioni!
34
Balon se po rychlém protiútoku dostal k brankáři hostů, Puggioni s rozehrávkou rozhodně nespěchá.
33
Réveillére fauluje na středu pole, Veronští tak budou pokračovat v útočné akci.
32
Chievo dnes ale hraje velmi organizovaně, Neapol to nebude mít snadné.
31
Domácí se snaží uklidnit hru a založit souvislý útok, balon ale ztratil zatím nepříliš úspěšný Higuaín.
30
Rohy se ale domácím nedaří, další vysoký centr stahuje Puggioni.
30
A Neapol si vybojovala rohový kop...
29
Albiol odvrací centr do vápna Neapole a zakládá rychlý protiútok...
28
Veronští se dostali ke kombinaci před vápnem Neapole, kterou zakončil nepřesnou hlavičkou Théréau.
27
Vysoký centr ale v klidu stahuje připravený Puggioni.
26
Martens bude zahrávat přímý kop domácích...
25
Neuvěřitelné, co teď nedal Higuaín. Callejón mu předložil balon před prázdnou branku, domácí útočník č. 1 ale trestuhodně minul!
24
K Puggionimu se dostává další odražený balon, tlak Neapole je nyní trochu slabší.
23
Chievo kombinuje na útočné půli, zatím bez zakončení.
22
Balon získal Puggioni, který bude rozehrávat od branky.
21
Vysoký centr se ale nepovedl, obrana Chieva posílá balon do bezpečí.
21
20
A znovu Higuaín, domácí ostrostřelec se tentokrát dostal k hlavičce ve vápně, balon ale není dostatečně důrazný.
19
Domácí se snaží o rychlou odpověď, Higuaín si vybojoval útočný faul.
18
Chievo právě vstřelilo branku!
Ojedinělá akce hostů končí první brankou! Spoustu prostoru na hranici vápna dostal GENNARO SARDO, jehož pohotové zakončení končí u pravé tyče, Barbosa se natahoval marně.
16
Chievo je hodně pasivní, soupeři zatím dovoluje poměrně značný tlak.
15
Hrubou chybu předvedl v obraně Neapole Maggio, Paloschi svůj únik ale v zakončení neproměnil.
14
Hamšík si několikrát ťuknul na útočné půli s Džemailim a Callejónem, do finální fáze se ale domácí zatím nedostávají.
13
Nebezpečnou hlavičkou se prezentoval Džemaili, balon jde ale nad břevno.
12
Sudí Irrati ale viděl útočný faul Verony, Neapol tak může založit svojí akci.
11
Hosté budou zahrávat rohový kop...
10
A pomezní sudí píská další ofsajd, tentokrát se však evidentně spletl. Balon tak mají k dispozici Veronští.
9
Centr za obranu Chieva se nepovedlo včas načasovat, píská se ofsajd.
8
Bentivoglio se prosadit nedokázal, od branky tak bude rozehrávat Barbosa.
7
Centr Sarda do vápna Neapole šanci nepřinesl, balon odvrátil včasným zákrokem Maggio.
6
Inler vhazuje na útočné půli, Neapolští si ale nerozuměli, balon tak získal na malý okamžik soupeř.
5
Neapol je zatím aktivnější, tým z Verony se zatím soustředí jen na důraznou defenzivu.
4
Obránce Chieva Dainelli ale vyskočil nejvýše a balon posílá hlavou do bezpečí.
3
Callejónův centr blokuje Cesar, Neapol tak bude zahrávat rohový kop.
2
Sardo vhazuje na středu hřiště, balon ale rychle vybojovali domácí a přechází na útočnou půli.
1

SSC Neapol: Rafael – Maggio, Albiol, Britos, Réveillére – Mertens, Inler, Hamšík, Džemaili, Callejón – Higuaín.
Náhradníci: Colombo, Reina – Uvini, Cannavaro, Bariti, Radošević, Insigne, Zapata, Panděv, Jorginho.

Chievo Verona: Puggioni – Frey, Dainelli, Cesar – Sardo, Bentivoglio, Rigoni, Hetemaj, Dramé – Paloschi, Théréau.
Náhradníci: Silvestri – Bernardini, Claiton, Lazarević, Radovanović, Sestu, Estigarribia, Acosty, Mbaye, Pellissier.

Rozhodčí: Massimiliano Irrati. Asistenti: Giuseppe Stallone a Simone Ghiandai. Čtvrtý: Alessandro Petrella..
Tipy bookmakerů

Výhra Neapole: 1,29

Remíza: 5,55

Výhra Chieva: 12,7

(Tipsport)

Hlavním arbitrem tohoto utkání bude Ital Massimiliano Irrati. Na čárách budou pomáhat Giuseppe Stallone a Simone Ghiandai.

Dnešní klání se odehraje na jihoitalském stadionu v Neapoli – na Stadio San Paolo – který pojme až 60 240 diváků.

Chievo Verona

Veronský celek se vyplavil ze sestupových vod a zlehka stoupá tabulkou. Zářnými výkony se činí zejména útočník Paloschi, který je i letos nejlepším střelcem týmu. V případě prohry by Chievo zůstalo viset v okolí šestnácté příčky, o konečném pořadí po tomto kole by bylo jasno až po dalších utkáních (Bologna i Sassuolo mají stejný počet bodů).

S. Bentivoglio – 1

Pravděpodobná sestava: Puggioni – Frey, Dainelli, Cesar – Sardo, Bentivoglio, Rigoni, Hetemaj, Dramé – Paloschi, Théréau.
SSC Neapol

Sen o scudetto se pomalu vytrácí, opět totiž převážná většina realistů zjišťuje, že k titulu má velmi blízko Juventus (55 bodů). Nyní se tedy musí Neapol (43) soustředit zejména na boj o základní skupinu Ligy mistrů, které by jí zařídilo konečné druhé umístění. O něj se popere s římským AS (47), týmem, který v úvodu sezony připomínal spíše nedobytný kolos. V závěsu na čtvrté příčce je Fiorentina (40), pod propastí Inter (32) a překvapení sezony Hellas Verona (32). Zvučnější AC Milán je jedenáctý (25), Chievo šestnácté (17).

Kampánijská metropole vítá nové tváře – z Hellasu Verona přišel brazilský záložník Jorginho, nyní se dojednávají maličkosti ohledně přestupu argentinského gólmana Mariana Andújara z Catanie.

D. Mertens – 5

Pravděpodobná sestava: Reina – Maggio, Albiol, Britos, Revéillere – Jorginho, Inler – Hamšík (C) – Callejón, Higuaín, Mertens.
Hezký den! Srdečně Vás vítám u sledování textového online přenosu z italské Serie A, kde na sebe dnes v rámci jednadvacátého kola narazí třetí Neapol a šestnácté Chievo.

Začátek utkání je plánován na 18:00.
Vítáme Vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68