To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou.
Hellas Verona doma poráží poslední tým ligy Calcio Catanii 4:0 a připisuje si důležité tři body do ligové tabulky. Domácí rozhodli v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil Toni a jednou v nastavení Marquinho. Ve druhém poločase navýšil na konečných 4:0 Juan Taleb. Domácí byli lepší a zaslouženě vítězí, Catania bude v boji o záchranu ve velmi špatné pozici.
90
Začíná běžet nastavený čas, sudí Russo přidává 2 minuty.
88
Utkání se už jen dohrává, fanoušci Veronských jsou pochopitelně velmi spokojení, Hellas dnes zahrál velmi dobře.
86
Donadel fauluje soupeře, hrát tak budou hosté.
84
Žlutou kartu dostává Fabián Rinaudo (Calcio Catania).
82
Lodi ho rozehrává na krátko do kombinace, ta se ale hostům příliš nedaří.
82
Roh pro Catanii...
81
Střídání v týmu Calcio Catania: ze hřiště odchází Fabián Monzón, přichází Cristiano Biraghi.
80
Do konce zápasu zbývá 10 minut, Verona se těší ze zaslouženého vedení a nedovoluje hostům sebemenší korekci skóre.
78
Plašilův centr ale nikoho z hráčů Catanie nenašel.
77
Hosté vybojovali alespoň rohový kop...
76
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Luca Toni, přichází Daniele Cacia.
75
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Převaha domácího Hellasu je značná, skóre se začíná šplhat do nečekaně vysokých výšin. Na 4:0 zvyšuje JUAN TALEB, který tváří tvář Frisonovi nezklamal.
73
Jankovičovo zakončení kryje připravený Frison. Verona je i nadále aktivnějším týmem.
71
Leto napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti, míč však bránu míjí.
69
Catania se ale dokázala bez problémů ubránit.
68
Roh pro domácí tým...
67
Toni se probojoval k zakončení, Frison ale balon pohotově chytá.
66
Střídání v týmu Calcio Catania: ze hřiště odchází Gonzalo Bergessio, přichází Simone Caruso.
64
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Marquinho, přichází Bosko Janković.
63
Marquinho spaluje další velkou příležitost. Z bezprostřední blízkosti uprostřed vápna netrefuje bránu.
61
Marquinho opět v akci, tentokrát se mu ale zakončit ve vápně nepodařilo.
60
Obrana Catanie navíc opět zaspala, Marquinho z ideální pozice jen těsně míjí bránu!
59
Je za námi téměř hodina hry, Verona vede stále 3:0. Zatím to rozhodně nevypadá, že by měla Catania zápas zdramatizovat.
57
Letova střela ze střední vzdálenosti nenadělala Rafaelovi žádné potíže.
56
Toni čelil přesile a balon ztrácí.
54
Obraz hry zůstává stejný jako v prvním poločase, domácí soupeřee výrazně přehrávají.
53
Peruzzi fauluje, domácí budou mít balon i nadále.
52
Pokus o rychlý brejk Catanie končí nepřesným pasem.
51
Pěknou výměnu balonu předvedli domácí Gomes s Tonim, Verona pokračuje v útočné akci.
50
Toni nachytán v ofsajdu, domácí akce tak končí.
48
Domácí Verona se provinila útočným faulem, hrát budou hosté.
47
Střídání v týmu Calcio Catania: ze hřiště odchází Nicolás Spolli, přichází Norbert Gyömbér.
46
Domácí Hellas byl v první poločase výrazně lepší a zaslouženě vede. Dvakrát skóroval Toni, který tak jistě bude chtít zkompletovat hattrick, v nastavení první půle navýšil na 3:0 Marquinho, který byl v celém poločase velmi aktivní.
Druhý poločas začne cca v 13:37.
45+1
45+1
Žlutou kartu dostává Fabián Monzón (Calcio Catania).
45+1
Catania ale zmíněnou chybu dělá, a inkasuje proto gól na nepěkných 0:3 z jejího pohledu. Velmi jednoduchá akce započala u centrujícího Taleba, jehož pas využil ve třetí gól MARQUINHO, který bez problémů prostřelil Frisona.
44
Závěr poločasu je oboustranně spíše opatrný, nikdo nechce vyrobit zbytečnou chybu.
42
Domácí forvard Toni mohl zkompletovat hattrick, jeho dorážka z bezprostřední blízkosti jde ale nad břevno!
41
Hra je hodně často přerušovaná, plynulost utkání a jeho spád nyní trochu trpí.
40
Barrientosovi je odpískán další z řady zbytečných faulů, hrát budou domácí.
39
Pomalu se blíží konec první půle, Verona má zatím navrch – a zaslouženě.
38
Roh hostujícího týmu, který zahrál Lodi, žádnou střeleckou příležitost Catanii nepřinesl.
37
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Juan Iturbe, přichází Taleb Gomes.
36
Roh pro hosty...
35
Bergessio byl dobře postavený před domácí brankou, k míči se ale, bohužel pro hosty, těsně neprobojoval.
33
Domácí už nyní nikam spěchat nepotřebují, zápas mají pod kontrolou.
31
Veronští ubránili rychlý útočný výpad soupeře a zakládají vlastní akci.
30
Je za námi třetina zápasu, Hellas si zatím vytváří tlak, proměňuje šance a vede 2:0.
28
Obránci Catanie sice dokázali prvotní nebezpečí po rohovém kopu soupeře odvrátit, následně však inkasují. Sala vyslal velmi povedený centr, razantní hlavičkou umístěnou pod břevno poté na 2:0 zvýšil svou druhou brankou v utkání LUCA TONI.
28
Roh pro domácí Hellas...
27
Iturbe mohl navýšit skóre, to by ale musel svou střelu poslat výrazně níže. Balon letí po jeho střele vysoko nad.
26
Verona si opět vybudovává územní převahu, Catanie je pod tlakem.
25
Šance Toniho je zastavena, píská se ofsajd.
24
Hraje se poměrně nečistě, hra je často přerušována pro faul na obou stranách.
23
Vynikající Rafael! Gólman Hellasu nyní Veronské značně podržel, nebezpečný volej Leta k levé tyči totiž pohotově krotí.
22
Domácí záložník Hallfredsson fauluje, míč získává soupeře.
20
Dvacet minut je minulostí, Verona přehrává svého soupeře a zatím zaslouženě vede.
19
Ani tentokrát ale Hellas nevyužil standardní situaci, Rolín odvrací balon do bezpečí z pohledu Catanie.
18
Další roh pro domácí tým...
17
Leto si připisuje zbytečný faul, rozehrávat budou domácí.
16
Centr Marquinha stahuje připravený Frison, který se postará o rozehru Catanie.
15
Domácí budou zahrávat rohový kop...
14
Podobnou situaci evidujeme i na druhé straně hrací plochy, hrát tak budou Veronští.
13
Hellas ale musí ukončit ofenzivní snahu, píská se faul Marquinha.
11
Domácí kombinují na útočné půli...
10
Je za námi úvodní desetiminutovka, která přinesla především úvodní branku Verony, kterou vsítil Toni. Domácí mají převahu, zatím jsou lepší.
8
Bergessio ztrácí balon u vápna soupeře, hrát tak budou domácí.
6
Na první branku jsme nečekali dlouho. V pokutovém území Catanie nastal zmatek, jako první se k balonu dostal zkušený forvard LUCA TONI. Ten se s ničím nepáral a poslal balon k levé tyči. Domácí se tak ujímají rychle nabytého vedení.
4
Pokus o rychlý útočný výpad Bergessia z týmu hostů končí jen ofsajdem.
3
Defenziva hostů si však poradila dobře, balon je odvrácen do bezpečné vzdálenosti.
3
Frison vyráží ránu Marquinha mimo bránu, je to roh pro Veronu.
2
Žlutou kartu dostává Alexis Rolín (Calcio Catania).
1
Utkání začne za malý okamžik.

Hellas Verona FC: Rafael – Pillud, Moras, Marques, Albertazzi – Sala, Donadel, Hallfreðsson – Iturbe, Toni, Marquinho.
Náhradníci: Nícolas – Maietta, González, Cacciatore, Agostini, Cirigliano, Donsah, Cacia, Janković, Rabušic, Juanito.

Calcio Catania: Frison – Peruzzi, Spolli, Rolín, Monzón – Plašil, Lodi, F. Rinaudo – Leto, Bergessio, Barrientos.
Náhradníci: Legrottaglie, Gyömbér, Capuano, Biraghi, Izco, Castro, Fedato, K. Boateng, Keko.

Rozhodčí: Russo – Iori, Musolino..
Podrobná onlajn reportáž z utkání začíná v 12:30, nenechte si ji ujít.
Rozhodčí pro dnešní duel: Russo – Iori, Musolino.
Vzájemné zápasy

Z pěti posledních vzájemných zápasů Verona jednou vyhrála (4:0, Catania též jednou (2:1). Třikrát se remizovalo – 1:1 a 2x 0:0, což byl i poslední vzájemný výsledek.
Calcio Catania

Catania je nejméně úspěšným celkem italské Serie A. Po 34 kolech je v tabulce poslední, na kontě má 23 bodů za pouhých 5 výher a 8 remíz při skóre 26:59. Na 17. příčku zaručující udržení tým ztrácí však "jen" 5 bodů, udržení soutěže tak není stále vyloučené. Aktuální forma však jde proti Catanii. Po sérii šesti proher v řadě tým sice doma zdolal Sampdorii 2:1, to je však zatraceně málo. Podaří se navázat na bodový zisk dnes?
Hellas Verona

Verona si v letošním ročníku vede velmi zdatně. Po 34 odehraných kláních má na kontě 49 bodů za 14 výher a 4 remízy. To vše při průběžném skóre, které je lehce pasivní – 52:58. Veronští stále bojují o účast v kvalifikaci do Evropské ligy pro příští ročník, jejich šance jsou však mizivé. K aktuální formě – z posledních sedmi zápasů tým čtyřikrát prohrál a třikrát zvítězil. Naposledy hrála Verona v Bergamu, které pokořila 2:1.
Příjemné poledne s italským fotbalem, dnes nás čeká střetnutí Hellas Verony s Calcio Catánií. Pojďme si oba soupeře představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62