Pro dnešek je to vše. Od komentování zajímavého zápasu mezi Veronou a Parmou, v němž bylo k vidění pět gólů, se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Příjemný zbytek víkendu a úspěšný vstup do nového týdne! Na shledanou.
Verona poráží v dramatickém zápase Parmu. Domácí se ujali vedení zásluhou Cacciatoreho, jenže Parma dokázal ještě do poločasu zápas otočit, když se prosadil Felipe a po něm Parolo. Na bodový zisk to ale nakonec nestačilo. Jorginho zahrával ve druhém poločase dvě penalty a obě dokázal proměnit, čímž zkompletoval domácí comeback. Konečný výsledek. Verona 3 Parma 2.
90+4
Cassano se málem dostal do obrovské šance, Verona ale předvedla skvělý obranný zákrok.
90+3
Na Stadio Marc'Antonio Bentegodi panuje v hledišti fantastická atmosféra.
90+2
Fanoušci Verony už zpívají oslavné chorály.
90+1
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90
Jorginho drží míč a nikam nespěchá.
89
Parma sáhla k poslední změně. Gobbi přepustil místo Sansonemu.
88
Hellas Verona právě vstřelila branku!
FRELIO FILHO JORGINHO proměnil druhou penaltu a vrátil Veroně ztracené vedení!! Jorhinho zvolil znovu střelu k pravé tyči a poslal Bajzu na druhou stranu. Verona kompletuje zásluhou druhé penalty comeback.
86
Byla nařízena penalta. Jorginho předvedl v šestnáctce své technické dovednosti a vybojoval penaltu.
85
Palladino posílal před bránu dobrý přízemní centr, bohužel pro hosty ale v šestnáctce nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by mohl zakončit.
84
Verona využila poslední možnost střídání. Ze hřiště odešel Romulo, kterého nahradil Jankovic.
83
Domácí připravují poslední střídání.
82
Loca Tony mohl rozhodnout! Italský útočník se dostal ke střele z úhlu, kterou Bajza dokázal na přední tyči skvělým zákrokem zneškodnit.
81
Útok Parmy zastavil ofsajd, v němž se ocitl střídající Palladino.
80
Hosté u míče.
79
Acquah uviděl žlutou kartu.
78
Hosté přešli do útoku, který byl u rohového praporku odvrácen.
77
STŘELY NA BRÁNU: Verona 7 Parma 9
76
STŘELY CELKEM: Verona 11 Parma 13
75
Rafael předvedl velmi dobrý zákrok a podržel svůj tým! Acquahova střela byla velmi jedovatá.
75
Také Verona využila druhé střídání. Juanito přepustil místo Martinhovi.
74
Parma sáhla ke druhé změně. Rosiho nahradil Biabiany.
74
Donati přesprintoval u pravé postranní čáry Gobbiho a poté poslal před bránu střílený centr, který odvrátil pozorný Lucarelli.
73
ROHOVÉ KOPY: Verona 5 Parma 2
72
Verona rozehrála rohový kop, po kterém se jeden z domácích hráčů dopustil faulu. Následoval odkop od brány.
71
Útočnou snahu Parmy zastavil ofsajd, v němž se ocitl Marco Parolo.
70
... vzápětí ale přišel útočný faul.
69
Verona obléhá pokutové území Parmy...
68
Avizované střídání je tu. Ze hřiště odešel Amauri, místo něhož přišel na hrací plochu Palladino.
67
Parma připravuje první střídání.
66
Na opačné straně se dostal do zakončení Romulo, jeho střelecký pokus však skončil mimo.
65
Felipe se pokusil vrátit Parmě vedení, jeho střela ale byla zablokována.
65
Verona sáhla k prvnímu střídání. Ze hřiště odešel Hallfredsson, kterého nahradil Donati.
64
Parolo napřáhl ke střele, kterou Rafael dokázal skvělým zákrokem zneškodnit.
63
Parma se ujala míče a může přejít do útoku...
62
Jorginho se dostal ke střele, jeho pokus byl ale sražen.
61
FRELIO FILHO JORGINHO srovnává na 2:2!! Jorginho zamířil z penalty přesně k pravé tyči. Bajza sice vystihl směr střely, ale na míč nedosáhl.
60
Cassani uviděl za penaltový zákrok žlutou kartu.
60
Byla nařízena penalta. Cassani předvedl v šestnáctce ostrý zákrok a poslal k zemi Tonyho.
59
Bajza se postavil zpět na nohy a vypadá to, že bude v pořádku.
58
Verona přešla do útoku, který zastavil faul na brankáře Bajzu.
57
Marchionni se dostal ke střele, jeho projektil byl ale nepřesný.
57
... domácí ji ale do zakončení nepustili.
56
Parma u míče...
55
Gobbi dostal krásný pas za obranu a poté z úhlu napřáhl k razantní střele, která skončila mimo.
54
Cassano fauloval svého protihráče a domácí zůstali u míče, Parma se ale vzápětí ubránila.
53
Agostini poslal dopředu dlouhý pas, který našel pouze obránce Parmy.
52
Verona může přejít do útoku...
51
ŽLUTÉ KARTY: Verona 0 Parma 5
50
Marchionni předvedl ostrý zákrok, za který uviděl kartónek žluté barvy.
49
Luca Tony vstřelil gól, který ale nebyl uznán! Felipe našel na přední tyči krásným centrem Toniho, jehož následná hlavička zapadla přesně do levého horního rohu, radost ale byla zbytečná.
48
Gobbi uviděl žlutou kartu.
48
Verona u míče.
47
Lucarelli zatáhl v šestnáctce za dres Toniho, penalta se ale nepískala, což se domácím fanouškům pochopitelně nelíbilo.
47
ŠPATNÉ PŘIHRÁVKY: Verona 7 Parma 6
46
Verona obstarala výkop druhého poločasu, do kterého podle všeho oba týmy nastoupily beze změny.
46
Vítejte zpět na Stadio Marc'Antonio Bentegodi, kde Parma vede po prvním poločase nad domácí Veronou 2:1. Druhý poločas začne za několik málo okamžiků.
Dramatický první poločas je u konce. Verona se ujala v úvodu zápasu vedení zásluhou Cacciatoreho. Domácí se ale neradovali z vedení příliš dlouho. Parma se po inkasovaném gólu probudila a během pouhých pěti minut dokázala zápas otočit. Vyrovnávací gól obstaral Parolo, po němž se prosadil Cassano. Vedení Parmy mohl ještě navýšit Lucarelli, jeho střela ale orazítkovala břevno. Skóre po prvním poločase. Verona 1 Parma 2.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45
Antonio Cassano už je za postranní čarou a vypadá to, že bude v pořádku.
45
Cassanovi přispěchal na pomoc kapitán Verony Luca Toni a pokusil se ho postavit na nohy.
44
Marques fauloval Cassana, který zůstává ležet na hrací ploše.
43
Útočná snaha Verony ztroskotala a Bajza mohl v klidu vykopávat.
42
Cassano se snažil v šestnáctce uvolnit Amauriho, ten ale na jeho oblouček nedosáhl.
41
Parma obléhá šestnáctku Verony, do zakončení se ale zatím nedostala.
40
Vzápětí se dostal do zakončení Parolo, jeho střela ale postrádala přesnost.
39
Agostini rozehrál volný přímý kop, jeho následná střela ale skončila mimo.
38
Ani jeden z týmů se nyní není schopný dostat k šestnáctce soupeře.
37
Acquah vybojoval standardní situaci, Parma se ale k hrožení domácí brány nedostala.
36
Parma u míče.
35
Lucarelli byl faulován a mohl v klidu rozehrát.
34
... její útočnou snahu ale zastavil faul, po kterém vrátil míč do hry Cacciatore.
33
32
Iturbe rozehrál další rohový kop, Bajza ale zasahovat nemusel.
31
ŽLUTÉ KARTY: Verona 0 Parma 3
30
Rosi uviděl žlutou kartu.
30
Parma vybojovala rohový kop, který rozehrál Cassano, hosté se ale do zakončení nedostali.
29
Lucarelli ve velmi slibné šanci! Kapitán Parmy napřáhl k nádherné střele, radost z gólu mu ale překazilo břevno.
28
Iturbe rozehrál rohový kop, po kterém se domácí hráči do zakončení nedostali.
27
Marco Parolo zastavil útok Verony a za ostřejší faul uviděl žlutou kartu.
26
Verona může přejít do útoku a pokusit se rychle odpovědět...
25
Parma právě vstřelila branku!
ANTONIO CASSANO otáčí vývoj zápasu!! Parolo našel v blízkosti šestnáctky Cassana, jehož následný střelecký pokus zamířil přesně k levé tyči.
25
Na druhé straně vyslal na hostující bránu nebezpečnou střelu Cacciatore, Bajza byl ale opět ve střehu!
25
Marchionni se dostal ke střele, ta ale byla zablokována.
24
Parma může přejít do útoku...
23
Felipe uviděl žlutou kartu a stal se prvním potrestaným mužem zápasu.
23
Na obou stranách jsou nyní vidět nepřesnosti.
22
Na druhé straně se dostal k další střele Luca Toni, ani tentokrát ale na Bajzu, který předvedl důležitý zákrok, nevyzrál.
21
Antonio Cassano napřáhl ke střele, po níž musel Rafael vytáhnout první důležitý zákrok zápasu.
20
Verona se radovala z vedoucího gólu pouze deset minut, na Stadio Marc'Antonio Bentegodi je stav nerozhodný 1:1.
19
MARCO PAROLO vyrovnává na 1:1!! Parolo napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, která zapadla přesně k levé tyči. Rafael byl bez šance.
19
STŘELY NA BRÁNU: Verona 2 Parma 0
18
STŘELY CELKEM: Verona 4 Parma 2
17
Amauri se pokusil o vyrovnání, jeho střelecký pokus ale skončil mimo.
17
Po úvodní pasáži, ve které byly vidět pouze fauly, se hra konečně začala hýbat.
16
Luca Toni v šanci! Toni vyslal na hostující bránu nebezpečný pokus, po kterém Bajza předvedl skvělý zákrok a jeho střelu zneškodnil.
15
Na druhé straně se dostal do zakončení Luca Toni, ani jeho pokus ale mezi tři tyče nezamířil.
14
Acquah napřáhl ke střele, jeho pokus byl ale nepřesný.
13
Hosté mohou přejít do útoku...
12
Verona rozehrála rohový kop, pro který si v pohodě došel pozorný Bajza.
11
Domácí znovu u míče.
10
Verona se dostala k první střele zápasu a hned vstřelila gól.
9
FABRIZIO CACCIATORE posílá Veronu do brzkého vedení!! Juanito našel přesnou přihrávkou Cacciatoreho, který pravačkou zamířil přesně do levého horního rohu.
9
Iturbe rozehrál první rohový kop zápasu, žádný z jeho spoluhráčů se ale do zakončení nedostal.
8
A další zákrok za hranicí pravidel, kterého se dopustili hráči hostující Parmy.
7
Na obou stranách jsou zatím k vidění pouze fauly.
6
Verona se vydala na svou útočnou polovinu, její ofenzivní snahu ale zastavil faul.
5
Hráči Parmy se dopustili faulu, po kterém se míče ujal Romulo.
4
Parma nastoupila do dnešního zápasu v bílé sadě dresů, zatímco domácí Verona hraje v tmavě modré kombinaci.
4
Marchionni byl faulován a Parma může v klidu rozehrát.
3
Iturbe rozehrál volný přímý kop, jeho následná střela ale zamířila nad.
2
Felipe se dopustil faulu v blízkosti šestnáctky a Verona bude zahrávat první standardní situaci.
1
Hlavní rozhodčí Maurizio Mariani dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarala Parma.
1
Hráči obou týmů jsou již připraveni na hrací ploše a zápas bude moci za několik málo okamžiků začít. Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je pan Maurizio Mariani, kterému budou asistovat pánové Longo a Petrella.
Těsně před výkopem

Hellas Verona FC: Rafael – Cacciatore, González, Marques, Agostini – Rômulo, Hallfreðsson, Jorginho – Juanito, Toni, Iturbe.
Náhradníci: Mihajlov – , Albertazzi, Bianchetti, Laner, Donati, Martinho, Sala, Donadel, Longo, Cacia, Janković.

Parma FC: Bajza – Cassani, Lucarelli (C), Felipe – Rosi, Acquah, Marchionni, Parolo, Gobbi – Cassano, Amauri.
Náhradníci: Pavarini – Mesbah, Mendes, Benalouane, Gargano, Valdés, Munari, Obi, Biabiany, Palladino, Sansone.

Rozhodčí: Maurizio Mariani. Asistenti: S. Longo, A. Petrella. Čtvrtý rozhodčí: M. Passeri.
Hellas Verona naposledy hostila Parmu na svém hřišti v ligovém zápase 10. března 2002, tedy před jedenácti lety, což už je slušná porce času. Verona se tehdy společně se svými fanoušky radovala z těsné výhry 1:0, kterou by letos ráda zopakovala.
Poslední vzájemné střetnutí
Parma střídá vítězství s remízou, pozitivem však je, že neprohrává a nachází se v klidném středu tabulky. Z posledních pěti zápasů Parma prohrála jen jednou, a to když ve třetím kole Serie A podlehla na domácím hřišti 3:1 silnému AS Řím.
Verona bude chtít proti Parmě navázat na sérii dvou vítězství v řadě, jejichž zásluhou se vyhoupla na páté místo tabulky Serie A. Verona doma nejprve porazila 2:1 Livorno a o týden později si venku vyšlápla na Bolognu, nad kterou zvítězila snadno 4:1.
Nedělní program 8. kola italské Serie A nabídne svým příznivcům sedm zápasů, z nichž se zaměříme na duel dvou celků z horní části tabulky. Verona hostí Parmu. Zápasem ze stadionu Marc'Antonio Bentegodi Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62