A je dobojováno! Sampdoria své dobývání branky Chieva úspěšně zakončila až těsně před koncem duelu, což již jí nebylo nic platné, protože na další gól neměla dostatečný časový prostor. Chievo se tak díky vítězství posouvá zase o pořádný kus dál od sestupového pásma, Sampdorie naopak po prohře nejspíše vyklidí pohárové pozice.
90+4
90+4
Romagnoli zastavil tvrdě Birsu a sudí opět tahá žlutou kartu.
90+4
Dalším žlutým hříšníkem je domácí útočník Botta.
90+3
Bizzari tak dlouho zdržoval s výkopem, až si vykoledoval žlutou kartu.
90+2
Eto´o se výborně uvolnil na levé straně a dostal se k zakončení. Jeho technická střela jen o chloupek přelétla břevno domácí branky.
90+1
Sampdoria právě vstřelila branku!
Nakonec to bude ještě drama! Eto´o výborným dloubnutím poslal míč před branku na nabíhajícího LUISE MURIELA, který lehkým ťuknutím do míče špičkou kopačky poslal balon za záda vybíhajícího gólmana Bizzariho.
90+1
Sudí přidá čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Paloschiho průnik po levé strany výborně zastavil bránící Pavel Wszolek.
89
Dobývání tvrdě Chieva je nadále v podání hostujících fotbalistů neúspěšné.
88
Eto´o vypálil z dobré pozice jen těsně nad břevno branky Chieva.
87
Palombo skvěle zasáhl v obraně a obral ve vápně míč pronikajícímu Paloschimu.
86
Sampdorii již příliš času na přípravné zdramatizování utkání nezbývá.
85
Botta našel velmi dobře nabíhajícího Paloschiho, jenž si ale nepohlídal své postavení a byl mu odpískán ofsajd.
84
I tentokrát si domácí s centrem do ohně v poklidu poradili.
83
Již desátý rohový kop v zápase pro Sampdorii.
82
Hetemaj za svůj faul uviděl navíc od sudího žlutou kartu.
81
Muriel byl faulován a Sampdorie bude tedy zahrávat standardní situaci.
80
Bottův centr od rohového praporku obranu Dorie vůbec neohrozil.
78
Birsův centr našel ve vápně hlavu Paloschiho, jehož hlavička mířila přesně do míst, kde stál připravený brankář Viviano.
77
Zraněný Frey musí být vystřídán. Do hry přichází Gamberini.
76
Birsův pokus z velké dálky našel pouze připraveného gólmana Viviana.
75
Bottův centr z levé strany odvrátil do autu defenzivní záložník hostů Palombo.
74
Frey po souboji utrpěl nějaký šrám a bude potřebovat pomoc lékaře.
73
Duncanův centr tentokrát našel hlavu Bergessia, jenž si ale v souboji pomohl faulem.
72
Po dalším zblokovaném centru bude následovat další rohový kop pro Dorii.
71
Další rohový kop opět obranu Chieva víceménně nezaměstnal.
70
Na centr z pravé strany si výborně naběhl Mesbah, jenž ale z gólové pozice v těžké pozici poslal míč pouze těsně vedle domácí branky!
69
Bottova střela z těžké pozice se doslova doplazila do zámezí.
68
Duncanovo zakončení z velké dálky brankáře Bizzarriho opravdu překvapit nemohlo, míč prolétl daleko mimo svatyně gólmana Chieva.
67
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Ezequiel Schelotto, přichází Federico Mattiello.
65
dalším žlutým hříšníkem je hostující Acquah.
64
Schelotto dobře zapracoval na levé straně a zastavil akci soupeře.
63
Námořníci stále kombinují v blízkosti vápna soupeře bez potřebného nápadu.
62
Další centr do ohně tentokrát sebral gólman Viviano.
61
Po dlouhé době se dostalo dopředu i Chievo. Jeho akce skončila zahráváním rohového kopu, který obrana Dorie odklidila bez problémů.
60
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Riccardo Meggiorini, přichází Alberto Paloschi.
59
Wszolek výborně vybídl k odcentrování Berggesia, jehož pas ale pouze sebral gólman Chieva Bizzarri.
58
Dlouhý nákop dopředu na nabíhajícího Bottu obrana hostů nakonec s menšími potížemi dokázala zastavit.
57
Doria sice neustále u balonu, ale přes obranný val soupeře se zatím vůbec nemůže prosadit.
56
Hetemaj opět odkopem v poklidu odvrátil centrovaný míč.
56
Další rohový kop pro Námořníky.
55
Mesbah zajel tvrdě na půlicí čáře do protihráče a od sudího ihned vyfasoval žlutou kartu.
54
Eto´o vybídl k centr Aquaha, jeho pas ale obrana Chieva v poklidu odvrátila do bezpečí.
53
Ani další pas od praporku nikoho ze spoluhráčů zahrávajícího Muriela nenašel.
52
Bergessiův centr odvrátil Zukanović na rohový kop.
51
Dlouhý pas na Meggioriniho nebyl vůbec špatný, ale gólman Viviano celou situaci výborně odhadl a pohlídal si dlouhý balon.
50
Duncanova střela z velké dálky zcela minula branku soupeře.
49
Sampdoria drží balon, nicméně příliš neví, jak s ním správně naložit.
48
Centr od rohového praporku obrana Chieva v poklidu odvrátila.
48
Wszolkův centr z pravé strany zblokoval dobře bránící Zukanović.
47
Zukanovič se snažil najít Meggioriniho, ale jeho přihrávku dobře zablokovala hostující obrana.
46
První změna na domácí straně. Do druhé půle již nezasáhne Correa, který tak v prvním utkání za Sampdorii odehrál pouze první poločas. Na hřiště přichází jiný debutant, a to Luis Muriel.
46
V prvním poločase mělo jednoznačnou územní převahu hostující družstvo, avšak branky stříleli domácí. Ve druhé minutě se prosadil Mariano Izco. V devětatřicáté minutě udělal chybu Polák Wszolek. Toho dokázal po rychlém sprintu využít Riccardo Meggiorini a zvýšil náskok Chieva na 2:0.
45+1
45+1
Hráči Janova dohrávají poločas před vlastní brankou.
45+1
Sudí nastavuje jednu minutu.
45
Palombův trestný kop neslavil úspěch. Domácí brankář vykopává.
44
Schelotto stihl rychlý míč mířící za obranu Janova, avšak jeho následný centr nebyl vůbec přesný a skončil vysoko nad hostující brankou.
42
Pa autovém vhazování se Janovští dostali opět k hranici šestnáctky, avšak Bizzariho bránu neohrozili.
41
Hosté se snaží o kontaktní trefu, ale jejich šance je zastavena před velkým vápnem.
39
Chievo právě vstřelilo branku!
Pawel Wszolek chyboval ve středu plochy. K míči se dostal RICCARDO MEGGIORINI, jenž se rychlým sprintem přes polovinu hřiště dostal až ke střele, kterou umístil podél vyběhnuvšího brankáře Viviana. Chievo již vede dvoubrankovým rozdílem.
38
Po akci Samuela Eto´a získala Sampdoria další rohový kop.
36
Eto´o poslal rychlou kolmici za obranu na Bergessia, jenže vše zhatil včastný výběh Bizzarriho.
34
Bergessio se provinil útočným faulem, když povalil při snaze získat míč Hetemaje.
33
V tuto chvíli je k vidění nepříliš pěkný fotbal. Hra se po většinu času odehrává ve středu hřiště. Janovští sice mají územní převahu, ale nedokáží jí využít k ohrožení brány Chieva.
30
Hosté z Janova opět kombinují na polovici soupeře.
28
Wszolek se provinil šlapák proti Hetemajovi. Domácí rozehrávají volný kop.
27
Bergessio s Wszolkem si vyměnili míč. Druhý jmenovaný ale svým centrem na penaltu nenadělal Bizzarrimu problémy.
26
Valter Birsa si vypracoval prostor, jenže jeho střela zpoza velkého vápna nebyla přesná.
24
Centr domácích hráčů z pravé strany stahuje brankář Viviano a následně rychle rozehrává další akci hostů.
22
Wszolek kombinuje s Correou v okolí velkého vápna domácích.
21
Meggiorinimu je pískán útočný faul na Wszoleka. Nutno dodat, že hostující bek od hráče Chieva odletěl jak papír.
19
Po velmi dlouhé době jsou domácí fotbalisté na polovině svého soupeře, avšak jejich pokus neměl dlouhého trvání. U míče jsou opět hráči z Janova.
18
Ten už ale nebyl tak úspěšný, tudíž domácí v pohodě odvracejí míč.
17
Duncanův centr se stočil přímo do branky, a tak brankář Bizzardi s menšími problémy míč vyráží. Hosté rozehrávají další roh.
17
Acquah poslal míč na Wszoleka, jehož centr odvrátil domácí obrana na rohový kop.
15
Centr Duncana skončil v zámezí. Brankář Bizzarri vykopá od vlastní svatyně.
13
Sudí píská faul na Correu u středové čáry. Hosté tak mají stále míč v držení.
12
A stále jsou u míče hosté z Janova, avšak všechny nahrávky jsou ve velké vzdálenosti od vápna Chieva.
11
Sampdorie má v tuto chvíli větší územní převahu.
10
Nákop na nabíhající útočníky si domácí stopeři pohlídali.
8
Na druhé straně dostal nahrávku za obranu Schelotto, avšak v pádu nedokázal míč zpracovat.
8
Opět jsou u balónu hráči Sampdorie, avšak na ohrožení branky to nevypadá.
7
Bergessio a Correa si nepříliš porozuměli na útočné polovině, díky čemuž se dostali k rychlému protiútoku domácí.
5
Duncan hledal nahrávkou nabíhajícího Eto´a, jenže toho ustrážil pozorný stoper Chieva.
4
Po autu z levé strany se hosté dostali na moment k míči, avšak vzápětí o něj přišli a v útoku jsou domácí.
3
Hráči Chieva mají míč na svých kopačkách a kombinují na polovině soupeře.
2
To je začátek! Střelou zpoza šestnáctky otevírá skóre dnešního zápasu MARIANO IZCO. Domácí celek, tak jde velmi rychlo do vedení.
1
Sampdoria prožívá velmi dobrý rok a má pohárové ambice. Poslední tři ligové zápasy se ale Námořníkům příliš nepovedli, získali v nich pouhé dva body za dvě remízy a jednu prohru. Klub z Janova disponuje po zimním přestupovém období velmi silným kádrem, ale je otázkou, zda trenér Mihajlovič raději v tomto zápase nevsadí na osvědčené hráče, kterému vykopali v podzimní části aktuální umístění.
Chievo neprožívá vůbec dobrou sezonu a potácí se po celou dobu v blízkosti sestupového pásma. Zvýšenou naději dalo domácímu týmu poslední utkání proti poslední Parmě, které Chievo zvládlo a dostalo se ze sestupového pásma. Vyhráno ale rozhodně ještě nemá, protože nad osmnáctým Cagliari má náskok pouhých dvou bodů.
Vítejte u Serie A! V rámci 23. kola nejvyšší italské fotbalové soutěže na sebe narazí dva týmy z opačného pólu tabulky, sedmnácté Chievo přivítá na svém hřišti pátou Sampdorii.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62