To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu.
Empoli poráží Lazio 2:1 a připisuje si teprve svou druhou výhru v letošní ligové sezoně! Lazio naopak nedokázalo prodloužit svou sérii šesti zápasů bez porážky a po dlouhé době odchází z ligového utkání bez bodového zisku.
90+3
90+3
Empoli ubránilo poslední standardku Lazia a přichází závěrečný hvizd!
90+2
Klose se v domácí šestnáctce provinil útočným faulem. Laziu se krátí čas na vyrovnání.
90+1
Djordjević se ve vápně dostal k hlavičce, jenže tam mu příliš nesedla a pro míč si v pohodě došel Sepe.
90+1
Nastavují se tři minuty nad rámec normální hrací doby.
90
Candreva dobře odcentroval před bránu, kde se po míči natahoval Djordjević, kterému ale nakonec chybělo pár centimetrů.
89
Ederson zblokoval odkop domácího obránce, jenže míč pak skončil jen v zámezí.
87
Lazio je teď sice více u míče, ale zatím si neví rady se zataženou obranou domácího týmu.
85
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Manuel Pucciarelli, přichází Matteo Bianchetti.
84
Žlutou kartu dostává Mário Rui (Empoli FC).
84
Valdifioriho centr odvrátil ve vápně jeden z obránců Lazia.
83
Pucciarelli uháněl do rychlého protiútoku a Anderson ho zastavil pouze za cenu faulu, takže následuje standardka domácího týmu.
83
Míč propadl v domácí šestnáctce až k Sepemu, který bude odkopávat od své brány.
81
Z rohového kopu se hosté do šance nedostali. V útoku je nyní Empoli.
80
Hosté poslali nebezpečný centr před bránu, kde nakonec jeden z domácích odklidil míč na rohový kop.
79
Na druhé straně zahrávalo standardku Empoli, ale k centrovanému míči se ve vápně nikdo nedostal.
77
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Marco Parolo, přichází Felipe Anderson.
77
Po Edersonově centru hlavičkoval zblízka Djordjević, kterého skvěle vychytal Sepe. Případný gól by však stejně neplatil, jelikož rozhodčí odpískal ofsajd.
76
Djordjević si zaběhl s míčem hluboko do vápna a snažil se odcentrovat před bránu, ale byl zblokován bránícím hráčem a bude z toho rohový kop.
74
Maccarone hledal dlouhou přihrávkou za obranu Hysaje, který se snažil doběhnout balón, ale Berisha včas vyběhl a byl u míče dřív.
72
Empoli předvádí v těchto chvílích opravdu sympatický výkon a hra se odehrává především na polovině Lazia.
69
Empoli se stále snaží hrát aktivně směrem dopředu a hra Lazia se po vstřelené brance zatím příliš nezměnila.
69
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Vincent Laurini, přichází Elseid Hysaj.
67
Lazio právě vstřelilo branku!
Zničehonic přichází kontaktní branka Lazia! Candreva centroval z pravé strany, na míč si vyskočil FILIP DJORDJEVIĆ, jehož oblouček zapadl k zadní tyči Sepeho brány. Asistence: Antonio Candreva.
65
Djordjević poslal zleva nebezpečný míč před bránu, jenže tam se k balónu nikdo nedostal.
63
Empoli se zatím nedostává pod tlak a dokáže držet míč na svých kopačkách. Domácí zatím k dvougólovému vedení přistupují velmi dobře.
61
Klose se po střídání ihned zapojuje do útočných akcí Lazia, ale nyní se k němu ve vápně nedostala přihrávka.
59
Klose centroval do vápna, kde však míč doletěl pouze do rukavic brankáře Sepeho.
58
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Piotr Zielinski, přichází Diego Laxalt.
58
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Edson Braafheid, přichází Miroslav Klose.
57
Žlutou kartu dostává Ederson (S. S. Lazio).
55
Empoli právě vstřelilo branku!
Vzápětí přichází další gól ze standardní situace! Na Zielinskiho přímý kop si naběhl MASSIMO MACCARONE, který levačkou propálil Berishu a tři minuty po úvodní brance zvyšuje na 2:0 pro Empoli. Asistence: Piotr Zielinski.
52
Na Valdifioriho rohový kop si ve vápně vyskočil FEDERICO BARBA, který perfektně umístil svou hlavičku na zadní tyč a Berisha neměl šanci zasáhnout. Asistence: Mirko Valdifiori.
52
Maccarone vybojoval na levé straně rohový kop pro Empoli.
50
Obraz hry je zatím stejný jako v prvním poločase. Míč se pohybuje ve středu hřiště, kde dochází k mnoha nepřesnostem.
47
Hosté se snažili o rychlý protiútok, jenže Djordjević se nakonec k dlouhé přihrávce nedostal.
46
Poměr střel na bránu hovoří za vše – 0:0.
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
V nepříliš záživné první půli jsme se gólu nedočkali a poločasový stav 0:0 zcela odpovídá předvedené hře. Uvidíme, zda nám oba týmy nabídnou ve druhém poločase zajímavější podívanou.
45+2
45+2
Empoli se při rohu provinilo útočný faulem, takže z toho bude jen odkop od brány Lazia.
45+1
Pucciarelli se po standardní situaci dostal do zakončení a jeho střelu zblokoval nad bránu jeden z obránců Lazia. Následuje rohový kop pro Empoli.
45
Míč je často ve vzduchu a hra je hodně neuspořádaná. Ani jeden z týmů není schopen déle podržet míč a vytvořit si nějaký souvislý tlak.
43
Hosté se v závěru poločasu uchylují k prvnímu střídání. Ederson nahradí na hřišti Mauriho, na němž nejsou znát viditelné zdravotní potíže.
42
Candreva chtěl na levé straně uvolnit Djordjeviće, jenže tomu byl vzápětí odpískán ofsajd.
42
Dlouhý míč do domácí šestnáctky skončil jen na hlavě jednoho z obránců Empoli.
40
Empoli je aktivnější, hraje více s míčem na útočné polovině, ale k šancím to stále nevede.
38
Žlutou kartu dostává Luis Pedro Cavanda (S. S. Lazio).
37
Domácí to teď zkoušeli dlouhou přihrávkou na Maccaroneho, jenže balón nakonec propadl až k brankáři Berishovi.
35
Oba týmy ztrácí často míč ve středu hřiště a ani jednomu se nedaří dostat se s balónem do blízkosti soupeřovy brány.
33
Laziu se však roh příliš nevydařil a u míče je nyní Empoli.
32
Hosté zahrávali standardku a centrovaný míč odklidil ve vápně někdo z domácích hráčů, takže bude následovat rohový kop.
31
Hra se ve druhé čtvrthodině opravdu hodně uklidnila a ani jeden z týmů se už dlouho nedostal do žádné zajímavé příležitosti.
29
Míč nakonec propadl až do vápna, ale tam se dostal pouze k domácím obráncům.
28
Candreva se chystá zahrávat první rohový kop Lazia.
27
Maccarone dostal přihrávku do pravé strany a zkusil vypálit z úhlu, jenže trefil jen boční síť hostující brány.
26
Pucciarelli dostal přímo na trávníku obstřik a poté odkulhal za postranní čáru. Uvidíme, zda se domácí útočník vrátí do hry.
25
Na zemi teď zůstává ležet domácí Pucciarelli který bude potřebovat ošetření.
23
Empoli častěji drží balón, ale hra se v posledních minutách pohybuje většinou daleko od obou šestnáctek a gólové šance teď k vidění nejsou.
21
Maccarone upadl s míčem v pokutovém území, ale rozhodčí žádný faul neviděl, což se nelíbí domácím fanouškům.
20
U míče je v posledních minutách opět více Empoli, které se nyní snaží o postupnou kombinaci.
17
Hra je teď hodně rozkouskovaná drobnými prohřešky proti pravidlům a míč se nyní pohybuje ve středu hřiště.
15
Empoli mělo k dispozici standardní situaci, jenže ihned po jejím rozehrání přišel útočný faul, takže míč připadá Laziu.
14
Vysoký míč našel ve vápně Parola, který v dobré pozici zkusil vypálit z voleje a jen těsně minul Sepeho bránu.
13
Hosté jsou teď nastěhováni s míčem u domácí šestnáctky a Empoli se brán pouze za cenu odkopávání míče do autu.
12
Lazio teď znatelně zvyšuje aktivitu a Empoli se dostává pod tlak.
11
Další zajímavá akce Lazia. Lulić odcentroval do vápna přímo na hlavu Djordjeviće, který hlavičkoval těsně vedle.
10
Pro dlouhý míč si za obranu zaběhl Candreva (LAZ), jehož střela z halfvoleje skončila jen těsně vedle vzdálenější tyče.
9
Standardku si vzal opět na starosti Maccarone, který tentokrát nevypálil špatně, ale míč nakonec proletěl jen vedle levé tyče Berishovy brány.
8
Hosté opět faulovali domácího kapitána a bude z toho další standardka pro Empoli.
7
Hostující Djordjević fauloval na útočné polovině a u míče budou opět domácí, kteří jsou v úvodu zápasu aktivnější.
5
Empoli se teď pohlednou kombinací dostávalo dopředu středem hřiště, jenže Vecino poté přihrál přímo na kopačku hostujícího obránce a celou akci tím ukončil.
4
K přímáku se postavil právě Maccarone, který však napálil míč jen do zdi. Zpoza vápna pak ještě zkoušel střílet Vecino, ale střela mu vůbec nesedla a míč letěl hodně mimo bránu.
2
Maccarone byl faulován těsně před vápnem a bude z toho nebezpečná standardka pro Empoli.
1

Empoli FC: Sepe – Laurini, Rugani, Barba, Rui – Vecino, Valdifiori, Croce – Zielinski – Maccarone (C), Pucciarelli.
Náhradníci: Pugliesi, Bassi – Bianchetti, Hysaj, Signorelli, Laxalt, Moro, Mchedlidze, Tavano, Rovini, Aguirre.

S. S. Lazio: Berisha – Cavanda, de Vrij, Ciani, Braafheid – Parolo, Biglia, Mauri – Candreva (C), Djordjević, Lulić.
Náhradníci: Guerrieri, Strakosha – Konko, Pereirinha, Cana, Novaretti, Anderson, Ederson, González, Onazi, Ledesma, Klose.

Rozhodčí: P. Mazzoleni – L. Manganelli, G. Schenone.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Italská Serie A nám dnes nabídne souboj Empoli – Lazio. Domácí jsou v této sezoně ligovým nováčkem a na svém kontě mají zatím sedm bodů, což jim stačí jen na sedmnáctou pozici v tabulce. Empoli vyhrálo v této sezoně zatím jen jeden zápas, v němž si připsalo domácí výhru 3:0 nad Palermem. Ligového nováčka však ani dnes nečeká snadná cesta ke třem bodům, jelikož se utká se silným Laziem. Římský celek byl před tímto kolem na třetí pozici v ligové tabulce a drží šňůru šesti ligových zápasů bez porážky. Domácí si dnes mimo jiné budou muset dát pozor na legendárního útočníka Miroslava Kloseho, který se v minulém kole trefil dvakrát do sítě Cagliari.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62