Duel nakonec končí poměrně hladkým vítězstvím Janova v poměru 5:2. Domácí měli po většinu zápasu více ze hry, diváci si na nedostatek brankových příležitostí stěžovat zajisté nemohou. Janov se tak přiblížil evropských pohárům, situace Verony vzhledem k záchraně se znovu malinko zkomplikovala.
90+3
90+3
Máme zde poslední minutu, Janov se ještě snaží potěšit své fanoušky šestou brankou.
90+2
Christodoulopoulos se postaral o jeden z posledních střeleckých pokusů dnešního zápasu, vzhledem ke kvalitě u slova pokus zůstaneme.
90+1
Rozeběhla se první ze tří nastavených minut, domácí fanoušci si užívají tříbodové vítězství Janova.
90
Centr od rohového praporku skončil na hlavách domácích beků, kteří míč odvrátili do bezpečné vzdálenosti od Perinovy branky.
89
Luca Toni chtěl ještě rozšířit sedmigólový účet, pro Veronu vybojoval alespoň rohový kop.
88
Iago Falqué je stažen ze hřiště ještě před vypršením řádné hrací doby, šanci ukázat se dostane Mandragora.
86
Janov právě vstřelil branku!
Naopak se domácí diváci dočkali pátého zásahu na straně Janova! DIEGO PEROTTI dostal patičkou přesnou přihrávku do pokutového území, udělal dva kroky a nekompromisně zamířil ke vzdálenější tyči – 5:2!
86
Následně brankář Perin na dvakrát krotí ve své náruči centr z pravé strany. Verona nemůže najít ten správný recept na defenzívu Janova.
85
Nico Lopez se ihned mohl tučným písmem zapsat do vývoje duelu, po pěti vteřinách na trávníku jedovatou ranou prověřil domácího gólmana! Perin pro jeho pokus musel na zem a připsal si tak další úspěšný zákrok!
84
Poslední výměna na straně hostujícího Hellasu přichází na postup útočníků. Nico Lopez vystřídá Gomeze.
83
Nikoliv. Kuckovi je totiž odmáván a následně odpískán ofsajd.
83
Samostatný průnik Laxalta končí dalším rohový kop domácího Janova. Dojde k dalšímu ohrožení hostující svatyně?
82
A další střídající hráč si na konto připsal žlutou kartu, tentokrát se jedná o hostujícího Pisana.
81
Pro centrovaný balon si bez okolků došel Benussi, jeho výkop ale nabíhajícího si Toniho nenašel.
80
Deset minut do konce, u míče znovu favorizovaný Janov.
79
Brankář Perin se po delším čase dočkal úspěšného zákroku. Luca Toni chytře sklepl na hranici šestnáctky balon pro Christodoulopoulose, který z první vypálil po zemi. Rána sice byla přesná, ale postrádala razanci.
78
Verona se nedokáže na delší čas usadit v okolí pokutového území soupeře, čas se jí krátí velmi rychle.
77
O osudu utkání je s největší pravděpodobností rozhodnuto, domácí v poklidu drží balon a posouvají se s ním do lepší střelecké pozice.
75
První nevynucenou výměnu přichystal také kouč hostujícího týmu. Aktivního Hallfreðssona nahradí na trávníku Ionita.
74
Dvougólový střelec M'Baye Niang se hattricku nedočká, na hrací ploše ho totiž nahradil Pavoletti.
73
Další útok Verony zastavil Diego Laxalt nedovoleným způsobem, střídající hráč si do svých statistik připíše žlutou kartu.
71
Už to vypadalo na další dobrou příležitost pro Toniho, všechno vzrušení je ale zbytečné. Zkušenému útočníkovi Verony je ještě před tím odmáván ofsajd.
70
Roncaglia to vzápětí přehnal s agresivitou u rohového praporku proti Hallfreðssonovi. Všichni hlavičkáři míří do pokutového území Janova.
69
Pro prudký centr do pokutového území si bez potíží došel Perin, domácí znovu zklidní míč na svých kopačkách.
68
Uvidíme, zda se i se čtvrtou inkasovanou brankou dokáží hosté vyrovnat a ještě o bodový zisk zabojovat. Na případný zvrat mají nějakých pětadvacet minut.
66
A stejně jako v prvním případě si i nyní domácí berou dvougólový náskok zpět na svoji stranu! Až příliš mnoho prostoru dostal nedaleko od pokutového území ANDREA BERTOLACCI, který ze stoje poslal míč přesně k levé tyči hostující klece – 4:2!
66
První výměna přichází také na straně domácí, Bergdicha vystřídal Laxalt.
65
Christodoulopoulos se hodně zajímavým způsobem opřel do balonu, rána ale nabrala vnější rotaci a skončila několik metrů mimo.
64
Za stažení za dres uviděl žlutou kartu Juraj Kucka.
63
Hosté jsou jako pokropeni živou vodou, šanci mají z další standardní situace.
62
A rázem jsme mohli začínat od nuly, Gómez totiž z levé strany napálil spojnici tyče a břevna! Při Perinovi nyní stáli všichni svatí!
60
Janov se pokusil, stejně jako po prvním inkasovaném gólu, o rychlou odpověď. Přihrávka Edenilsona do šestnáctky ale nikoho v barvách domácích nenašla.
59
Do konce zápasu zbývá nějakých třicet minut, v Janově nás čeká ještě pořádně zajímavé utkání. Dokáže se Verona ještě vzpamatovat?
57
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Rázem se ze zápasu znovu stává drama! Domácí obrana opět propadla, z čehož pramenil rychlý protiútok Verony. Hallfreðsson nasadil De Maiovi jesle, našel nabíhajícího LUCA TONIHO, který se přesnou střelou stává druhým dvougólovým střelcem dnešního mače – 3:2!
56
Skvělou samostatnou akci vzal na sebe Perotti, který se šikovnou kličkou do středu zbavil dánského protihráče a pravou nohou vypálil! Střela to byla pěkná, Benussi byl ale u své pravé tyče na zemi včas!
55
Pohledná kombinace Janova končí dobrým obranným zákrokem Marquese, který vystihl očekávanou přihrávku na střed hřiště. Protiakce ale Hellasu nevyšla.
54
Po prudkém centru došlo v pokutovém území k řadě soubojů, sudí ale zůstává ledově chladný.
53
Vzápětí se bude před brankou Verony znovu kopat od rohového praporku.
52
Poprvé ve druhém poločase se Janov dokázal na delší čas usadit před soupeřovým brankářem, dostane k dispozici rohový kop.
51
Dnes potřetí se žlutí na straně Verony, potrestán je zákrok střídajícího Frederika Sørensena.
50
Janov by se případným dnešním vítězstvím znovu posunul do boje o evropské poháry, při současném rozpoložení výsledků by mu patřilo již sedmé místo.
49
Janov je v úvodu pod silným tlakem soupeře. O poslední příležitost se pokusil Tachtsidis, jeho centr z levé strany ale skončil za brankovou čarou. Brankář Perin bude v klidu vykopávat.
48
Rozehraný signál ohrožením domácí branky neskončil, Verona to musí zkusit znovu.
47
Hosté vstoupili do druhé půle aktivněji, šanci ohrozit Perinovu svatyni budou mít z volného přímého kopu.
46
Úvodní polovina utkání přinesla čtyři branky a vedení favorita v poměru 3:1. Hellas Verona je v utkání pasivnějším týmem, nepočítáme li momenty po jediné vstřelené brance. Janov má duel jednoznačně ve svých rukou a dvougólový náskok bude ve druhé půli hájit.
45+3
45+2
Hosté v závěru poločasu kombinují, žádná příležitost z jejich postupu však nevykvetla.
45
Za poněkud časté zdržování rozhodčí nastavuje nad rámec první půle ještě dvě minuty.
45
Niang je dnes evidentně při chuti, další jeho postup skončil jedovatým zakončením. Útok na hattrick však postrádal potřebnou přesnost.
44
Nyní již sudí chladí vášně žlutou kartou, za faul jí vyfasoval Leandro Greco.
43
Janov kombinuje a snaží se zbytečně nezbavovat balonu. Další ostrý zákrok si na konto připsal Toni, i tentokrát však zůstává žlutá karta v kapsičce rozhodčího.
41
Hosté jsou hodně podráždění z několika posledních zákroků, hodně uklidňován je zejména Tachtsidis, který již má na svém kontě žlutou kartu. Jeho konflikt s Niangem se tentokrát obejde bez trestu.
40
Moras v duelu pokračovat nebude, dochází k jeho vynucenému vystřídání. Na posledních pět minutek první půle vběhne na trávník dánský hráč Sørensen.
39
Hostující Moras dostal pořádně naloženo přes kotník a v současné době je na hrací ploše ošetřován. Uvidíme, zda bude moci pokračovat v dnešním střetnutí. Zatím to tak nevypadá.
38
Janov kombinuje na vlastní polovině a snaží se znovu posunout blíže pokutovému území soupeře. Zatím marně.
37
První poločas se svižně sune ke svému konci, Verona se snaží zdramatizovat průběh úvodního dějství.
35
Bertolacci se odhodlal ke střele z hranice pokutového území, jeho pokus levačkou však nabral příliš velkou výšku a skončil nad brankou Hellasu Verona.
34
Další branka do sítě Verony srazila hosty zpátky k zemi, na hráčích Janova je nyní znovu vidět větší chuť k útočení.
32
Do balonu se opřel Falqué, snažil se točit balon na přední tyč. Jeho záměr ale do posledního puntíku nevyšel, střela skončila zhruba o půl metru mimo!
31
Hallfreðsson vzápětí fauluje domácího hráče v blízkosti pokutového území, Janov se těší z další brankové příležitosti.
30
Na konci úvodní půlhodinky si domácí berou nazpět své ztracené dvoubrankové vedení! Velká přestřelka pokračuje poté, co Edenilson výstavním centrem našel nabíhajícího si M'BAYEHO NIANGA, který hlavou umístil balon přímo ke vzdálenější tyči – 3:1!
28
Útočná akce Janova končí po faulu Nianga, odpověď Verony ale nic zajímavého nepřinesla.
27
Domácí obrana následně hodně rychle propadla, za což mohla být nepříjemně potrestána! Protiútok Hellasu však ukončil Luca Toni střelou do obětavého De Maia, který skluzem zabránil nebezpečné příležitosti hostí.
26
Střílený centr mířil na malé vápno, po několika soubojích se k němu nikdo nedostal a on zaplul přímo k hostujícímu gólmanovi.
25
Falqué byl jednoznačně přidržen Panagiotisem Tachtsidisem, který od sudího vyfasoval první žlutou kartu zápasu.
24
Niang to následně přehnal s forčekinkem proti rozehrávce hostujícího týmu, po dalším útočném faulu se z balonu opět těší hráči Hellasu Verona.
23
Janov se ubránil, Marquesovi byl totiž při hlavičkovém souboji odpískán útočný faul.
22
Hosté mají rázem mnohem více ze hry a snaží se definitivně umazat náskok Janova. Šanci budou mít po faulu na Toniho z volného přímého kopu.
21
Během úvodních dvaceti minut zde máme třetí branku! Hosté dostali k dispozici úvodní rohový kop, na centr si neomylně naskočil LUCA TONI, který s přispěním jednoho z obránců dostal balon za záda Perina – 2:1!
19
Verona směrem dopředu v posledních minutách evidentně přidala, dočkáme se zdramatizování zápasu?
18
Vzápětí se do mnohem nebezpečnější příležitost dostal Gomez, který tvrdou ranou prověřil pozornost Perina! Brankář Janova vyběhnutím zmenšil úhel a následnou tvrdou střelu vykryl!
17
Luca Toni se snažil v souboji jeden na jednoho proháčkovat do střelecké příležitosti, obránce Izzo si s ním však bez potíží poradil.
16
Falqué se snažil po pravé straně protáhnout do další střelecké příležitosti. Dvou protihráčů se sice zbavil, následně mu však míč utekl do zámezí.
15
Patnáct minut hry je za námi, domácí mají na kontě až nečekaně luxusní náskok. Hellas je evidentně zaskočen, s případným obratem bude mít ještě plné ruce práce.
13
Podobně hororový začátek si hosté zřejmě nepředstavovali ani v těch nejhorších nočních můrách! Falqué stál na hranici ofsajdového postavení v pravém rohu pokutového území, po přesném pasu odcentroval přímo na nohu M'BAYEHO NIANGA, který neomylně uklidil míč do sítě – 2:0!
12
Domácí i nadále pokračují v aktivitě směrem dopředu, prudké zakončení z pravé strany vyslal po zemi Niang! Benussi neomylně zasáhl a podržel Veronu!
10
Domácí se po deseti minutách hry dostávají do vedení! Po levé straně našlápl ke skvělé individuální akci Edenilson, který se s balonem dostal až do pokutového území. Jeho prudký přízemní centr našel pouze nohu hostujícího obránce ALESSANDRA AGOSTINIHO (vlastní), který smolně uklidil balon za záda svého brankáře – 1:0!
10
Centr od půlky hřiště sice našel hlavu Luca Toniho, jeho pokus zamířil mezi tři tyče, ale přesně do míst, kde byl neomylně připraven domácí gólman.
9
Bertolacci nyní na půlící čáře chytře vykoupal Hallfreðssona, následně se však provinil útočným faulem, čímž akci Janova velmi rychle ukončil.
8
Úvodní rohový kop dnešního mače přinesl první střelu v podání domácího týmu. Na centr si naskočil právě Juraj Kucka, jeho hlavička v záklonu ale neměla příliš velkou naději na úspěch. Domácí to tak musí zkoušet znovu a znovu.
7
Na druhé straně byl v dobré střelecké pozici s balonem Juraj Kucka, nakonec si ale vybral centr do strany, čímž celou akci Janova zbrzdil.
6
De Maio trochu zavařil svému brankáři, když si na poslední chvíli rozmyslel přihrávku a raději podržel balon ve vlastním pokutovém území na svých kopačkách. Nakonec to pro favorita dobře dopadlo.
5
Domácí svůj další postup ukončili nepřesným centrem, který nakonec doskákal až do náruče připraveného brankáře Benussiho.
4
Luca Toni dostal pořádně naloženo na půlící čáře, docela se divím, že se na domácí straně za ostrý zákrok nežlutilo. Hosté si také na chvíli užijí balonu na svých kopačkách.
3
Janov se snaží těžit zejména z postupné kombinace, díky které se přiblížil pokutovému území soupeře. K žádnému ohrožení branky Hellasu Verona zatím nedošlo.
2
Krátce na to se znovu míč dostává do moci domácího brankáře, který v poklidu ukryl do náruče malou domů od svého spoluhráče.
1
Na druhé straně ukončil postup Hellasu Hallfreðsson hodně nepřesným centrem. Brankář Perin bude vykopávat.
1
Domácí se ihned po rozehrávce vydali směrem dopředu, po přechodu půlící čáry však velmi rychle přišli o balon.
1
Oba celky jsou nastoupeny na hrací ploše před fantastickou atmosférou, která na stadionu v Janově panuje. Do úvodní rozehrávky zbývají poslední vteřinky.

Janov CFC: Perin – Roncaglia, Bergdich, Izzo – Kucka, Perotti, Edenilson, Bertolacci – Falqué, Niang, De Maio.
Náhradníci: Lamanna, Sommariva – També, Burdisso, Lestienne, Pavoletti, Panico, Mandragora, Rincón, Laxalt.

Hellas Verona FC: Benussi – Agostini, Marques, Pisano, Moras – Hallfreðsson, Christodulopulos, Greco – Tachtsidis, Toni, Gomez.
Náhradníci: Gollini – Márquez, Sørensen, Saviola, Janković, López, Ionita, Valoti, Brivio, Campanharo, F. Fernandinho, Martić..
Poslední vzájemné zápasy

Verona – Janov 2:2
Verona – Janov 3:0
Janov – Verona 2:0
Janov – Verona 1:1
Janov – Verona 3:1
Janov CFC má zatím na svém kontě 32 bodů a v tabulce se nachází na osmém místě. Domácí celek navíc poslední dvě kola zvládl a vybojoval v nich čtyři kola. Na domácím hřišti zatím Janov odehrál jedenáct zápasů, ale pouze třikrát dokázal vyhrát. Poslední tři duely navíc skončily remízou, tak dnes chtějí domácí konečně naplno bodovat.

Hellas Verona FC je na tom o něco hůře. Hostující celek má na svém kontě bodů 24 a v tabulce se nachází na čtrnáctém místě. Verona poslední dvě kola, nezvládla, nevybojovala ani bod, takže i hosté by dnes potřebovali nějaký ten bodík přidat, ale to bude nesmírně těžké.
Zdravím všechny příznivce kopané. Italská Serie A má na programu 23. kolo a my budeme sledovat duel mezi Janovem a Veronou. Mírným favoritem tohoto utkání je podle odborníků domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62