Je dobojováno! Divoké utkání nakonec končí výhrou AS Řím v poměru 3:2, ačkoliv ještě v 86. minutě vedl Turín 2:1! O neuvěřitelný obrat se postarala klubová legenda Totti! Ten přišel na hřiště v 87. minutě a ihned po svém příchodu srovnal na 2:2, což nebylo z jeho pohledu vše, neboť se po zahrání rukou Belottiho pískal pokutový kop, díky čemuž Totti otočil ve prospěch svého týmu na konečných 3:2! AS Řím si tak upevňuje třetí místo, naopak Turín zůstává ve středu ligové tabulky.
90+5
90+5
Hosté se nadechují k poslednímu útoku! Dokáží ještě něco vymyslet? Každopádně jsou viditelně pod velkou dekou.
90+2
Domácí fotbalisté kontrolují závěr zápasu a svého soupeře nepouštějí vůbec k míči.
90
Sudí Calvarese bude nastavovat pět minut!
89
AS Řím právě vstřelil branku!
Domácí veterán FRANCESCO TOTTI se štěstím proměnil pokutový kop a během dvou minut otáčí průběh zápasu ve prospěch svého týmu! Tak to je příběh až mrazí a domácí fanoušci jsou ve varu! Páni, to je strhující závěr zápasu!
88
Penalta pro AS! A to po ruce Belottiho!
87
Tak to je střídání! FRANCESCO TOTTI nebyl na hřišti ani minutu a už zařídil jako správný kapitán svému týmu vyrování! To když si naběhl na nadýchaný centr Pjaniće a v krkolomné pozici na zadní tyči překonal hostujícího brankáře!
86
Za ohlušujícího potlesku přichází na hřiště Totti. Opačným směrem směřuje Keita.
84
Brankář Padelli tak dlouho zdržoval hru, až si vykoledoval žlutou kartu.
82
Po inkasované brance jsou z domácích tribun slyšet chorály na počest kapitána Tottiho. Další jasný signál náročných fanoušků pro vedení AS.
80
FC Turín právě vstřelil branku!
Studená sprcha pro domácí! Přetažený centr uklidil pohodlně do zcela odkryté branky JOSEF MARTÍNEZ, který oněměl stadio Olimpico!
80
Pjanićovi uvolní místo dnes velmi aktivní El Shaarawy.
79
V krátkém časovém sledu zahrávají domácí již třetí rohový kop.
79
U postranní čáry se na vstup do zápasu připravuje špílmachr Pjanić.
78
Už se zdálo, že Perotti pohodlně uklidí na úrovni penalty El Shaarawyho centr do sítě. Jenže se mu na poslední chvíli vrhl obětavě pod nohy Glik, který zabránil takřka jisté brance. Roh pro AS!
76
Belotti si zaběhl za domácí obranu, podržel míč a ještě stačil vybojoval proti přesile rohový kop.
74
Domácí si začínají vypracovávat místy až drtivý tlak. Dokáží vstřelit druhý gól, který zcela otočí dosavadní průběh zápasu? Hosté budou jistě proti. Čeká nás určitě zajímavý závěr zápasu.
72
K rozehrávce se k šoku všech přítomných postavil Manolas, který poslal míč ragbyovým způsobem vysoko nad!
72
Ještě před rozehrávkou přímého volného kopu hosté střídají. Unaveného Baselliho nahradí Vives.
71
Salah si došel těsně před pokutové území pro faul. Škoda pro AS, že na hřišti není Totti, nebo Pjanić, neboť to jsou vyhlášení exekutoři z podobných pozic!
69
Hosté si vzápětí rozehrávku od rohového praporku zopakují.
68
Baselliho skákavou střelu musel Szczęsny vytáhnout konečky prstů na roh.
65
Na rohový kop si parádně naskočil stoper KONSTANTINOS MANOLAS, který koníčkem od země na vzdálenější tyč srovnává stav zápasu na 1:1! Manolas tak odčinil svůj penaltový zákrok.
65
Obléhání hostující svatyně končí pouze rohovým kopem. Míč k rohovému praporku rychle podává Totti.
63
Střídají i hosté. Pro dnešek už má dohráno Gastón, na hřišti jej nahradí Molinaro.
61
První Džekův dotek s míčem a hned je z toho zastavení slibně se rozvíjejícího útoku AS. Bosenský kanonýr se tak dostává opět pod velký tlak vlastního publika, které si od něj slibuje především góly.
59
Domácí střídají. Za pískotu přichází na hřiště Džeko, kterému uvolnil místo obránce Emerson.
58
Domácí podruhé v utkání nastřelili ruku soupeře ve vápně! Sudí jim však ani teď k jejich nelibosti penaltu neodpískal. Trenér Spalletti si jen rezignovaně sedl na lavičku.
56
AS Řím se po slibném začátku nemůže dostat do souvislého tlaku. Naopak Turín s potěšením kouskuje hru a příliš se netlačí do útočného snažení.
54
Turín neporazil AS Řím od roku 2007. Zlomí toto prokletí po dlouhých devíti letech?
52
Nenápadná střela Gazziho nadělala Szczęsnymu nečekané problémy. A domácí brankář může být rád, že nikdo z Turína nedobíhal na dorážku, protože poté by měl šanci ke skórování hodně ulehčenou.
50
Jako tank působí na soupeře Nainggolan, jeho sílu v osobních soubojích teď pocítila hned trojice hostujících hráčů.
48
S velkým odhodláním naskočili domácí do druhé poloviny utkání. Není se co divit, protože případná bodová ztráta by je mohla dostat do nepříjemné situace a ačkoliv nahlas mluví o boji ohledně druhého místa, jasné nemají ani to třetí.
46
El Shaarawyho hlavička končí pouze těsně nad! Škoda pro AS, to mohl být povedený start do druhého poločasu.
46
Je za námi první půle zápasu mezi AS Řím a FC Turín. Do vedení šli po faulu Manolase z pokutového kopu hosté. Penaltu si vzal na svědomí Belotti, který potvrdil svojí formu a bezpečně poslal míč za Szcesnyho záda! Domácí AS pak mohlo odpovědět stejně, jenomže k jejich nevíře neodpískal sudí Calvarese pokutový kop po ruce jednoho z obránců Turína. Nicméně jsme v prvním poločase sledovali pohledný fotbal, který se přesouval rychle z jedné strany na druhou. To je zároveň i tou nejlepší pozvánkou ke sledování druhé půle.
45+2
45+2
Florenzi hledal pěkně a především chytře z první své spoluhráče před brankou. Jenže ke smůle AS se v daném prostoru nevyskytoval nikdo z domácích hráčů.
45+1
V prvním poločase se budou nastavovat ještě dvě minuty. Ty započnou během rozehrávky rohového kopu v podání AS.
45
Florenziho střelu zblokovala hostující zeď!
44
Faul na Salaha těsně před pokutovým územím. AS bude rozehrávat přímý volný kop z velmi dobré pozice.
43
Hostující obránce zahrál po Rüdigerově střele rukou ve vápně, nicméně píšťalka sudího Calvarese zůstala němá. Velké protesty domácích a nevole z publika na tom nic nezmění. Trenér Spalletti teď ve svém vymezeném prostoru pobíhá a skáče, těžko zkrotit emoce.
42
Belotti držel Maicona za dres a vyfasoval zaslouženě žlutou kartu.
41
Nainggolanovu pumelici musel brankář Padelli vytěsnit se vší námahou na rohový kop!
40
Domácí stadion tleská ve stoje! Důvod? Na rozcvičku vyběhl Totti. Až nyní domácí publikum pořádně ožilo, čímž dává jasně najevo, kde jsou jeho sympatie. V hledišti tak nechybí nápisy typu "No Totti, No Party" ... uvidíme zda se italský veterán a domácí modla dostane na plac.
39
Maicon byl poslán k zemi, což sudí nevyhodnotil jako faul. I proto si od plic zanadával Florenzi, který vidí za své protesty ihned žlutou kartu.
38
Pokud předtím Turín hrál otevřený fotbal, tak teď je pravý opak. V osmi hráčích za míčem a domácí jen těžko procházejí přes hradbu těl.
37
Domácí se rychle vrhají do útoku a chtějí srovnat stav ještě do poločasu.
35
Penalty se ujal kanonýr ANDREA BELOTTI, který si s ní poradil jako mazaný lišák a bez sebemenších problémů otevírá gólový účet dnešního zápasu!
34
Manolas poslal při rohovém kopu k zemi jednoho z hostujících hráčů a sudí ukazuje na penaltu!
34
Baselliho centr byl sražen pouze za cenu rohového kopu.
33
Hra je teď hodně kouskována drobnými fauly, což brzdí jinak ofenzivní a zajímavou podívanou.
31
Kanonýr Belotti o sobě dal znát a to velmi nahlas! Z velké dálky totiž přízemní střelou orazítkoval tyč! Nároční diváci AS se začínají ozývat pískotem!
30
Nainggolan poslal k zemi Obiho, čímž si nahlas řekl o žlutou kartu. Sudí Calvarese vše řeší pouze domluvou.
29
Peres si od pravé lajny navedl míč ukázkově až na svoji silnější levačku před vápno, nicméně se nakonec neodhodlal ke střele a po zasekávačce vrátil míč zpět na obránce.
27
Salah se šikovně obtočil kolem svého strážce, udělal několik rychlých kroků a předložil míč volnému Nainggolanovi, který poté nedokázal zamířit přesně mezi tři tyče. Hra se teď rychle přesouvá z jedné strany na druhou.
25
Pohledná individuální akce Martíneze! Ten si doslova pohrál se stoperem Manolasem, aby si později připravil vyloženou příležitost k zakončení. Jenže skákající míč napálil nártem vysoko nad! Hostující střídačka se jako jeden muž chytá za hlavu!
23
Nepříjemnost pro trenéra Venturu. Jeho svěřenec a zároveň nejlepší střelec Belotti odkulhává za postranní čáru a žádá si ošetření.
21
Turín má zajímavé rozestavení, které se mění dle jeho potřeb. V určitou chvíli zápasu hraje na tři obránce, pak se naopak stáhne do rozestavení s pěti zadáky.
19
K zakončení se odhodlal Keita, jenže jeho pokus místo brankáře ohrozil pouze diváky za hostující brankou. A že díky atletické dráze sedí hodně daleko!
18
Domácí fotbalisté nyní obléhají pokutové území svého soupeře, který zatím pozorně brání.
16
El Shaarawy přiťukl dlouhý míč na volného Salaha, který z první vytřepal Padellyho rukavice!
14
Aktivní Florenzi se nadechl k velkému sólu, ale to nakonec skončilo velmi záhy před pokutovým územím soupeře.
12
Florenzi poslal do vápna střílenou přihrávku na kterou nedokázal včas zareagovat Salah, jehož teč znemožnila i zakončení El Shaarawyho na zadní tyči.
11
Salahova přízemní střela z hranice pokutového území pouze prosvištěla kolem levé tyče Padellyho svatyně!
10
Obrázek hry se rychle otočil. Teď je to pro změnu AS Řím, který diktuje tempo zápasu.
9
Opět v akci Maicon. Tentokrát se po akci na pravé straně pokusil o střílenou přihrávku do míst, kde předvídal pohyb Salah. Celou akci uťal brankář Padelli, jenž vystartoval z brankové čáry a našel si míč dřív, než dotírající Salah.
8
Maicon zavelel k útoku a střelou ze střední vzdálenosti vybojoval pro své barvy rohový kop. Brankář Padelli se při tomto pokusu hodně zapotil!
7
Nechybělo málo a napadající El Shaarawy vypíchl soupeři míč při riskantní rozehrávce.
6
Poprvé jsou domácí Vlci na delší časový úsek u míče a postupnými krůčky se posouvají směrem vpřed.
5
První minuty zápasu má ve své režii překvapivě Turín. AS Řím se ještě s míčem na kopačkách nedostal z vlastní poloviny.
3
Skalní příznivci, nebo řekněme kotelníci, opět bojkotují domácí zápas. Na vině je zpřísnění bezpečnostních opatření na Stadio Olimpico. Ti co přišli, dávají naopak znát svoji podporu Tottimu. Ten jim ze střídačky tradičně zamával.
2
Tentokrát se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti středopolař Obi. Jeho rána však postrádala na důraze, a tak ji Szczęsny bez problémů ukryl do svých rukavic.
1
Úvodní rozehrávku obstarali hosté z Turína, kteří se s tím rozhodně nepárali a po první jejich akci se dostal do zakončení útočník Martínez, který rozvlnil pouze boční síť! Každopádně všem domácím fanouškům pěkně ztrnulo! Panečku, to mohl být start!
1

AS Řím: Szczęsny – Emerson, Manolas, Rüdiger, Maicon – Nainggolan, S. Keita, Florenzi – El Shaarawy, Perotti, Salah.
Náhradníci: De Sanctis – Totti, De Rossi, Strootman, Džeko, Falqué, Pjanić, Torosidis, Vainqueur, E. Zukanović, Digne, Castán.

Turín FC: D. Padelli – Moretti, Glik, Maksimović – S. Gastón, Gazzi, Baselli, Obi, Peres – Belotti, Josef Martínez.
Náhradníci: Ichazo, Castellazzi – Farnerud, Bovo, Molinaro, Zappacosta, P. Jansson, Vives.

Rozhodčí: Calvarese – Barbirati, Paganessi.
Vzájemné zápasy

Turín nedokázal AS Řím porazit od roku 2007! To je hodně dlouhá doba a jistě by to rád změnil. V posledních dvou střetnutích se pak shodně zrodily remízy 1:1. Ta poslední je datována k prosinci, kdy turínské býky spasil proměněnou penaltou v 94. minutě Maxi López! Za AS se trefil Pjanić.
Turín FC

Turín měl velmi špatný start do soutěže, ale nakonec zabral a vyšplhal se do klidných vod středu tabulky. Dlouho se i spekulovalo o odvolání trenéra Ventury, ale zkušený matador vše ustál a dokázal svůj tým vytáhnout z nelichotivých pozic. V dresu Turína letos řádí útočník Belotti, který již naspřádal deset branek. Dobře mu sekunduje i kolega z útoku Immobile, který se do Turína vrátil z neúspěšného hostování ve Španělsku a předtím stejně nepovedeného působení v Německu. A že se v jeho případě jedná o úspěšný návrat dokazují především jeho výkony na hřišti. Obrana soupeře si tak na útok Turína musí dávat velký pozor. Hosté navíc přijíždění do hlavního města Itálie s dobrou formou, neboť mají na svém kontě tři výhře v řadě! Celkem má tento tým na svém kontě 42 bodů.
AS Řím

Vlci měli v posledních dvou kolech poměrně lehký los (Atalanta, Bologna) a po zaváhání Neapole se mohli přiblížit druhému místu, které zaručuje start v Lize mistrů. Jenže ambiciózní tým trenéra Spallettiho pouze dvakrát v řadě remizoval a nakonec se bude muset v posledních kolech ještě ohlížet za sebe, neboť mu na záda dýchá Inter Milán. V kabině AS se navíc řeší napjatý vztah mezi legendou klubu Tottim a trenérem Spallettim. To nenechává v klidu ani fanoušky, kteří se ve velké většině postavili za svého dlouholetého kapitána. Navíc se vyrojily spekulace, že je v případě nouze Totti připraven odejít do USA, neboť s fotbalem končit nehodlá. To by byla velká rána pro římský klub, protože ikona AS Totti za jiný klub ve své kariéře nikdy nehrál. V AS hraje již 23. sezónu! Nyní zpět k samotnému týmu, ten se nachází na 3. místě se ziskem 65 bodů.
Netradičně ve středu budeme společně sledovat vložené kolo Serie A! V tomto přenosu se zaměříme na zápas mezi AS Řím a Turínem FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62