Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:19.
Dnešní zápas nabídl naprosto vše. Sedm branek, pokutový kop, červenou kartu a velkou zápletku až téměř do samotného závěru!

Sau poslal domácí celek do vedení, následně ale za hosty vyrovnal Adjapong. Neuběhlo ani pět minut a Cagliari prohrávalo, když se prosadil Pellegrini. Ten se však stal z hrdiny nešťastníkem, když ihned po rozehrávce fauloval a musel po červené kartě pod sprchy. Ve druhém poločase ale hosté ještě zvýšili své vedení proměněným pokutovým kopem kapitána týmu Francesca Acerbiho. Borriello však velmi rychle snížil a bylo znovu o co hrát. Zápas otočil hlavní hrdina zápasu Diego Farias, když dvěma góly uzmul vedení soupeře a pro svj tým vybojoval tři body.
90+5
90+4
Domácí dlouhé sekundy bránili míč v rohu hřiště. Nakonec se dostal k hlavičce Farias, který mohl zkompletovat hattrick, ale z vyložené pozice nepřekonal Consigliho.
90+3
Sassuolo již vůbec nemyslí na obranu. Jen dva hráči byli připraveni zasáhnout proti nájezdu domácího celku. Ani domácí se však již nikam neženou a Farias zastavil akci u postranní lajny.
90+2
Hosté měli ještě po faulu na Defrela šanci poslat míč před Rafaela. Zkušený Alves se Salamonem odvrátili společně míč z vápna.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.
90
Před pokutovým územím byl poslán k zemi hostující Terranova, ale rozhodčí na faul Alvese nereagoval a nechává pokračovat ve hře.
89
Domácí již nebudou rozehrát rohový kop centrem. Borriello se však ještě dostal do pokutového území, kde ale v souboji fauloval brankáře.
88
Domácí se snaží již zápas dohrát na útočí polovině. Farias držel míč u rohového praporku a když k němu přiběhl bránící hráč otřel o něj balon, který končí za brankovou lajnou.
87
Domácí se musí v posledních minutách bránit. Ani dva rohové kopy však hostům nepomohli v útoku. Vše si vzal na starost velezkušený Bruna Alves.
86
Sassuolo mělo k dispozici rohový kop. Nikdo z hostů se však hlavičce nedostal. Na zadní tyči však sebral balon Terranova, který ještě zblokovanou ránou vybojoval další roh.
85
Borriello bojoval do poslední chvíle o míč. Acerbi si však pohlídal soupeře a pozičně ho nepustil k balonu, který nakonec skončil za brankovou lajnou.
84
Nově příchozí Giannetti se dostával před obránce, který ho musel faulovat. Domácí mohou rozehrát z klidové pozice.
83
Ani hosté již příliš nemyslí na obranu. Do napadání se zapojilo hned šest hráčů hostů. Nakonec z toho byla jen nepřesná střela Defrela.
82
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Luca Mazzitelli, přichází Federico Ricci.
81
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Pol Lirola, přichází Alessandro Matri.
80
Hosté mají ještě zhruba deset minuty, aby se v oslabení dostali do zakončení a vstřelenou branou si z dnešního zápasu odnesli alespoň bod.
78
Mazzitelli si také připisuje v dnešním zápasu žlutou kartu. Rozhodčí ho trestá za zákrok skluzem.
76
Cagliari právě vstřelilo branku!
Nyní domácí drtí svého soupeře. Hosté nedokázali rozehrát přesně a k míči se dostal DIEGO FARIAS, který usměrnil míč zpoza vápna k tyči.
75
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Marco Sau, přichází Niccolò Giannetti.
74
Je srovnáno. Domácí vytěžili z velkého tlaku třetí branku. Už to vypadalo, že se přetažený centr nedostane k domácímu hráči. Nakonec ho ale zcela sám našel Diego farias, který ze úhlu prostřelil brankáře.
73
Domácí se tlačili do zakončení rovnou ve třech hráčích. Při pokusu se dostat k centr fauloval Sau a akce končí bez ohrožení branky.
72
Hráči Cagliari s přibývajícím časem se více a více prosazují. Nyní prošel zcela bez bránění do vápna Sau, ale jeho pokus jen zblokován.
71
Domácí se dostali do většího tlaku. Před pokutovým územím nadzvedl centr Farias, ale na zadní tyči nikdo z domácích nebyl.
70
Hostující útočník se vrací do hry, ale je viditelně otřesen. Také na druhé straně došlo k faulu. Nyní se ale netrestá kartou.
69
S Ragunem to nevypadá vůbec dobře. Musí být ošetřen na hrací ploše a jen s přispěním lékařů opouští trávník.
67
Hlavní rozhodčí ani nadále nešetří kartami. Nyní po zásluze odměňuje domácího Padoina, který sestřelil Raguse.
66
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Fabio Pisacane, přichází João Pedro.
65
To je zápas. Hosté se hnali opět do útoku. Defrel dokonce střílel z bezprostřední blízkosti brankáře, ale nepřekonal ho.
64
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Claud Adjapong, přichází Emanuele Terranova.
62
Domácí snižují na rozdíl jedné branky! MARCO BORRIELLO přišel na trávník až v průběhu prvního poločasu, ale nyní přidává důležitou kontaktní branku. Po přihrávce Fariase se dostal zcela osamocen do vápna a střelou na vzdálenější tyč překonal brankáře.
61
Domácí se nemohou ani v přesile dostat do zakončení. Naopak na druhé straně znovu zahrozil Ragusa.
59
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Sassuolo přidává v oslabení třetí branku. Míč si vzal pro sebe na pokutový bod FRANCESCO ACERBI a dělovkou k tyči nedal domácímu brankáři šanci na zákrok.
59
Pokutový kop pro hosty! Ragusa se dostal před obránce v pokutovém území a poté spadl na zem. Bez většího kontaktu ale rozhodčí píská penaltu.
58
Nyní již musel Consigli zasahovat. Byl to domácí kapitán Marco Sau, který se dostal k hlavičce.
57
Barella se motal s míčem na levé straně. Nejdříve do vypadalo na faul, ale rozhodčí nechal hru pokračovat. Domácí hráč nakonec vybojoval alespoň rohový kop.
56
Sau si chtěl v pokutovém území ještě zpracovat míč na hrudi, ale balon mu odskočil a tam již byl Acerbi.
55
Hosté již budou nejspíše jen čekat na šanci z protiútoku. K dalšímu se dostal Sensi, ale jeho zakončení nebylo z nejpřesnějších.
53
Rohový kop se domácím vůbec nepodařil. Naopak na druhou stranu mohl jít do rychlého protiútoku Adjapong. Měl na výběr, mohl poslat centr na zadní tyč, kde byl Defrel nebo na vzdálenější, kde čekal na centr Ragusa. Hostující útočník však našel jen Alvese ve středu pokutového území.
52
Až nyní se cpal k hlavičce Borriello. Před ním však dokázal uklidit balon na rohový kop Antei.
51
Hosté se nemohou dostat ani na útočnou polovinu. Hráči Cagliari si přesouvají míč ze strany na stranu, ale do vápna ještě nepronikli.
50
Prvním potrestaným ve druhé půli jen nakonec Di Gennaro. Rozhodčí vytáhl kartu po nepříliš tvrdém souboji.
49
Na hosty se valil další útok. Barella si vyměňoval dlouhé sekundy míč s Fariasem. Druhým jmenovaný si dokázal naběhnout mezi dva obránce, ale míč k němu již nedoputoval.
48
Střídající Borriello vstoupil do druhé části zápasu velmi agresivně. Po ztrátě míče zajel do protihráče, ale není potrestán žlutou kartou.
47
Domácí hráči Cagliari vstoupili do druhé půle rozehrávkou ze středového kruhu. Ihned se pustili do útočení, ale Antei společně s Acerbim dokázali situaci ustát.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
Je za námi velmi zajímavý první poločas. Již v patnácté minutě se prosadil domácí kapitán po rohovém kopu, když k němu propadl míč téměř na brankovou lajnu. Následně ale vyrovnal Adjapong, možná po malém zaváhání Rafaela. Hned o několik minut později přispěchal s nenápadnou střelou Lorenzo Pellegrini a Rafael znovu nebyl na svém místě. Pellegrini se však stal z hrdiny velkým nešťastníkem. Po minutě co vstřelil branku fauloval ve středu pole a musel jít po červené kartě pod sprchy. Sassuolo zatím i deseti hráčích drží nadějné skóre a bude bránit ve druhém poločase tři body.
45+3
45+2
Hosté měli k dispozici zkrácený rohový kop. Míč však prošel až na vzdálenější tyč, kde ještě posílal balon do ohně Lirola. Jeho pobídku našel Defrel, ale ani jeho hlavička nekončí v domácí síti.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
45
Před úplným koncem prvního poločasu fauloval Farias na levé straně a je dalším potrestaným v dnešním zápase.
44
Minutu před pauzou pálil z nadějné pozice také Diego Farias. Dokázal se obtočit na šestnáctce okolo svého srážce, ale také nebyl se svou střelou přesný.
43
Po nepříliš povedeném rohovém kopu šli hosté do přečíslení. Hned čtveřice hráčů se dostala až k vápna. Vše vzal na sebe Defrel, ale jeho dělovka končí jen nad břevnem.
42
První poločas pomalu míří ke svému konci. Nyní to zkoušel po levé straně Pisacane, ještě hledal ve vápně postávajícího Saua, který se ale k hlavičce neprotlačil.
41
Hosté se po vyloučení pochopitelně zatáhli do obrany. Sau ani nově příchozí hráč na trávníku Borriello, ale hostující obranu nepřekonali.
40
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Daniele Dessena, přichází Marco Borriello.
39
Nyní si koledoval o kartu také Peluso, ale sudí jeho zákrok neohodnotil barevným trestem.
37
Domácí se pochopitelně ženou do útoku. Sau střílel z hranice penalty, ale na hostujícího brankáře si nyní nepřišel.
35
Neuvěřitelné jak se může pro jednoho hráče tak rychle změnit zápas. Před malou chvíli Pellegrini poslal svůj tým do vedení a nyní opouští trávník s červenou kartou. Zbytečně zajel do protihráče a rozhodčí byl velmi přísný.
34
Velmi rychle se znovu mění skóre. A Rafael opět nemůže mít čisté svědomí. LORENZO PELLEGRINI velmi lehce prošel obranou a střelou z hranice pokutového území poslal míč k tyči.
33
Tentokrát to jsou hosté, kteří se tlačí do útoku. Vyrovnávací branka je nakopla ke svižnější hře. Senci chtěl vysunout opět Adjaponga, ale nyní si již náběh pohlídala domácí obrana.
31
Z ničeho nic je vyrovnáno! Hosté se dlouhé minuty museli starat převážně o obranu a nyní srovnávají. CLAUD ADJAPONG dostal nepříliš přesnou nahrávku do vápna, ale Rafael zazmatkoval při výběhu a nechal soupeře zakončovat. Hostující útočník poté poslal míč pod padajícím brankářem do sítě.
30
Přesně po půlhodině hry se vydal do útoku právě hostující Defrel. Střela mu však z dobrých pětadvaceti metrů nesedla a míč končí vysoko nad.
29
Cagliari rychle vybojovalo míč zpět na své kopačky. Padoin musel zvolit přihrávku zpět, kde si nedobře zpracoval balon Di Gennaro a do útoku mohli jít také hosté.
28
Znovu je tu chyba v hostující kombinaci. Do útoku se ihned vydal Barella. Dostal se do šestnáctky, ale byl velmi daleko od spoluhráčů a jeho akce tak končí bez zakončení.
27
Hráči Sassuola nehrají zrovna v rukavičkách. Sensi zboural při souboji Padoina, který se jen těžce zvedá z trávníku.
26
Do hry se musel zapojit také Rafael. Domácí gólman skvěle přečetl centr z pravého kraje a s přehledem ho drží v rukavicích.
25
Domácí čekají na chyby soupeře. Nyní získal ve velmi výhodné pozici balon Farias, ale než se rozhodl, kam přihraje, tak byl bez míče.
23
Také Peluso přidal tvrdší faul. Domácí mohli rychle rozehrát. Sau si říkal o dlouhou přihrávku do vápna, ale byl pokrytý dvěma obránci.
22
Kombinace se hostům ale vůbec nevydařilo. Farias vystihl jednu z přihrávek ve středovém kruhu a upaloval s míčem na hostující branku. Acerbi však zachoval chladnou hlavu a ještě před vápnem vypíchl útočníkovi míč.
21
Hosté uklidňují hru. Kombinují na vlastní polovině trávníku a vyčkávají na vhodný moment k průniku do útoku.
20
Nyní to Adjapong zkoušel v útoční fázi. Přihrávka na něj byla však příliš prudká a balon končí jen za brankovou lajnou.
19
Hostující obrana byla ve vápně ve velké přesile a nenechala soupeře zakončovat. Vše zajistil také zákrokem Consigli.
18
Sassuolo se snaží o rychlou odpověď, ale zatím se musí spíše bránit. Nyní si navíc vykoledoval žlutou kartu Adjapong, který hasil rychlou akci domácího celku.
17
Domácí jsou najednou při chuti. Další akci rozjel po levé straně Padoin, ale jeho přihrávka na střelce první branky nebyla z nejpřesnějších.
15
Domácí se prosazují z rohového kopu! Po nepřesné hlavičce Fariase se dostal se štěstím k balonu MARCO SAU a ten měl již velmi snadnou úlohu. Z metru dopravil balon do sítě.
14
Také na druhé straně se hráči provinili faulem. Nyní se k míči postavil domácí Alves, který z dobrých třiceti metrů napálil jen obranou zeď.
12
Hosté pokračovali rohovým kopem. Míč se odrážel od hostujících hráčů, nakonec skončil na kopačce kapitána týmu, ale ten z vyložené pozice napálil jen Rafaela.
11
Nyní ale fauloval v blízkosti šestnáctky Dessena. Pravačkou poslal míč do vápna Sensi, ale znovu zasáhla domácí obrana.
10
Hosté jsou zatím v úvodní desetiminutovce zápasu aktivnější. Domácí obrana v čele s Brunem Alvesem je ve výborné pozici a odvrací útoky hostů.
9
Hráči Sassuola uzamkli soupeře v obraně. Dlouhé sekundy kombinovali okolo šestnáctky, ale dovnitř se nedostali.
8
Diego Farias se po odraženém míči hnal do útoku. Několik metrů za půlící lajnou byl také poslán k zemi. Znovu je to bez odezvy od sudího.
7
Také domácí se provinili proti pravidlům. Pellegrini posílal míč do pokutového území. Před brankářem bylo hned několik hostujících zakončovatelů, ale ani jeden se nedostal k míči.
6
Kapitán Cagliari Marco Sau si zabíhal za obranu, ale nepohlídal si ofsajdovou pozici a musí odevzdat balon.
5
Znovu se domácí hráč dostal na trávník. Nyní ale hlavní rozhodčí nechává hru plynout dál.
4
Domácí mohli z klidové pozici poslat míč před Consihliho. Hostující brankář nebyl vůbec jistý při stáhnutí míče ze vzduchu. Musela mu vypomoct obrana, která balon odpravila z pokutového území.
3
Hosté ztratili míč na útočné polovině, ale ihned po ztrátě se vysunuli do agresivního napadání. To však domácím nevadilo a po průniku kolem lajny musel být faulovaný Dessena. Navíc již ve třetí minutě inkasuje žlutou kartu Ragusa.
2
Hostující fotbalisté rozehráli první poločas ze středového kruhu. Poté se hráči Sassuola dostali po pravé straně k autovému vhazování. Pellegrini mohl najít volného Adjaponga, ale ten první přihrávku nezpracoval.
1
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas osmnáctého kola tak může za několik málo okamžiků odstartovat.

Cagliari Calcio: Rafael – Pisacane, Salamon, Alves, Capuano – Dessena, Di Gennaro, Padoin – Barella – Sau (C), Farias.
Náhradníci: Crosta, Storari – Pedro, Munari, Borriello, Ceppitelli, Bittante, Murru, Giannetti, Tachtsidis.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Lirola, Antei, Acerbi (C), Peluso – Pellegrini, Sensi, L. Mazzitelli – Adjapong, Defrel, Ragusa.
Náhradníci: Pomini, Pegolo – Iemmello, Matri, Pierini, Terranova, Ricci, Franchini, Erlić, Dell'Orco..

US Sassuolo Calcio

Sassuolo je na tom ještě o jednu pozici v tabulce hůře než dnešní soupeř. Hráči nedokázali skloubit účinkování v základní skupině Evropské ligy s domácí soutěží. Právě v Evropské lize z toho bylo jen poslední místo ve skupině s Genkem, Bilbaem a Rapidem Vídeň. Ani Sassuolu se nepodařily poslední utkání. S Fiorentinou to prohráli hráči 1:2, následně přišla porážka také v domácím prostředí proti Interu Milán 0:1. Zápas měl dramatickou koncovku, ve které inkasoval milánský Felipe Melo červenou kartu.
Cagliari Calcio

Cagliari zvítězilo v loňské sezoně v italské druhé nejvyšší soutěži a po roce se znovu vrátili do Serie A. Tým trenéra Massima Rastelliho bodoval především v úvodu sezony na domácím stadionu, ale po nedobré šňůře zápasů se propadlo Cagliari až na patnáctou pozici. Poslední tři zápasy se Cagliari vůbec nepovedly. V Pescaře z toho byla ještě remíza, ale poté s Neapolí přišla tvrdá prohra 0:5. A náladu si hráči italského klubu nevylepšili ani s Empoli, kde také nedokázali vstřelit branku.
Krásný čtvrteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Italská Serie A pokračuje již osmnáctým kolem a my se společně zaměříme na utkání Sassuola, které zavítá na trávník Cagliari.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62