Máme za sebou docela zajímavý zápas mezi Chievem a Pescarou. Ačkoliv se hrál otevřený fotbal z obou stran, dočkali jsme se branek pouze v síti Pescary. O ty se postarali Birsa s Castrem, a tak si domácí připsali další vítězství. Naopak trenér Zeman poprvé se svým staronovým týmem padl. To je z dnešního zápasu vše. Příjemný zbytek nedělního dne.
90+3
90+3
Míč mají na kopačkách domácí a už se pouze čeká na závěrečný hvizd.
90+2
Crescenzi upadl v pokutovém území, ale píšťalka sudího zůstala němá.
90+1
Sudí bude nastavovat ještě 3 minuty!
90
V krkolomné pozici, přesto ve velké příležitosti se zjevil hostující Cerri. Ten však svoji příležitost využít nedokázal a poslal míč vysoko nad.
88
Střídání na straně domácích. Potlesk ve stoje si vychutnává Birsa, na poslední minuty potom přichází Kiyine.
87
V přečíslení dva na jednoho pelášili domácí fotbalisté na jediného obránce Pescary, ale svůj protiútok využít nedokázali.
86
Pescara si po nenápadné akci vybojovala rohový kop. Zdramatizuje ještě závěr zápasu?
84
Zápas už se pouze dohrává a postrádá na svém tempu především z prvního poločasu, kdy se hrálo nahoru dolů.
82
Verre si nebral v souboji s de Guzmánem servítky a doslova jej povalil k zemi. K šoku domácí střídačky se rozhodl sudí neudělovat žlutou kartu.
80
Pokud zápas skončí vítězstvím Chieva, tak si ani jeden z týmu tabulkově nepolepší, ani nepohorší. Chievo zůstane na klidném 11. místě, Pescara na posledním 20. místě. Zeman tak bude potřebovat spíše zázrak, aby svůj staronový tým zachránil mezi elitou.
78
Domácí trenér Maran střídá. Do hry posílá Izca, kterému uvolní místo střelec druhé branky Castro.
76
Mitria už nemůže pokračovat ve hře, což je pro něj velká smůla, neboť přišel do zápasu teprve ve druhém poločase. Na trávníku ho nahradí Pepe.
75
Na zemi zůstává ležet Mitria, domácí tak zakopávají míč.
72
Chievo jako by přestalo hrát a přenechalo iniciativu svému soupeři. Ve fotbale je možné všechno, aby to ještě domácí nemrzelo.
70
Ke střele se z poza pokutového zemí odhodlal Mitria, ale jeho přízemní pumelici zastavil obětavým zákrokem Spoli.
68
Alespoň čestný úspěch by si hosté jistě zasloužili, neboť hráli v prvním poločase pohledný a útočný fotbal.
66
Třikrát za sebou musel ukázat své brankářské schopnosti hostující Bizzarri! Toho nechali spoluhráči na holičkách, a tak měli domácí v krátkém časovém sledu hned tři velké tutovky! Jenže brankář ve službách Pescary ukázal, že je kvalitním brankářem. To byly nádherné fotbalové momenty.
62
Hned dvojnásobné střídání dělá trenér Pescary Zeman. Hřiště opouštějí Benali a Zampano, nahradí je Mitria s Crescenzim.
62
61
Chievo právě vstřelilo branku!
Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Zmatků v obraně využil LUCAS CASTRO, který stal při dorážce ve správný čas na správném místě a pohodlně doklepl míč do zcela odkryté branky.
60
Zdeněk Zeman chystá střídání a obchází své hráče, kteří vrátili z rozcvičky. Jistě půjde o posílení útoku.
58
Verre se toho nebál a zkusil střelecké štěstí z uctivé vzdálenosti. Svůj pokus však nasměroval pár metrů nad břevno.
56
Coda v rychlostním souboji nestíhal, a tak zatáhl za záchranou brzdu i za cenu žluté karty.
54
Přetáhnutý centr Hetemaje hledal spoluhráče na zadní tyči. I přes velkou skrumáž ve vápně však nikoho nenašel. V hledišti to jen zahučelo.
52
Hosté se načechranému centru z kopačky Birsy bez problémů ubránili.
50
Zampano si v osobním souboji přidržel aktivního de Guzmána a může být rád, že nevyfasoval žlutý trest. Domácí budou přesto rozehrávat přímý volný kop z dobré pozice.
48
Chievo je při chuti. Po dalším obléháním pokutového území se Pescara ubránila pouze za cenu rohového kopu.
46
Domácí vlétli do druhého poločasu s velkým odhodláním. Jejich dva nebezpečné pokusy musel likvidovat brankář Bizzarri.
46
Máme za sebou první poločas, který přinesl zajímavý fotbal. V něm však padla pouze jedna branka a to do sítě hostující branky. O tu se postaral technickou parádou ve 12. minutě Birsa. Pescara je však o něco aktivnějším týmem, a tak nás čeká jistě zajímavý zbytek zápasu. Na ten jste srdečně zváni. Pokračování cca v 16:05.
45+1
45+1
Po srážce nakonec nemůže pokračovat ve hře Inglese, což je pro domácí velká ztráta. Ještě před přestávkou ho nahrazuje Gakpé.
45
Sudí bude v prvním poločase nastavovat pouze jednu minutu. Do té vstoupí Chievo rohovým kopem.
44
Vypadá to, že budou moci oba ošetřovaná hráči pokračovat v zápase. Mezitím už se opět hraje.
42
Tvrdá srážka mezi Brunem a Inglesem končí rychlým zavoláním lékařských týmů. Oba borci zůstávají otřeseni na hrací ploše.
40
Hosté jsou při chuti. Po zblokované Cerriho střele budou zahrávat rohový kop.
39
Zmíněný hráč krásně obstřelil zeď, ale jeho pokus dokázal nadvakrát zkrotit brankář Sorrentino.
38
Míč si staví Caprari.
37
de Guzmán zastavil nedovoleně před vápnem Caprariho. Hosté budou mít možnost přímého volného kopu z velmi dobré pozice, navíc de Guzmán viděl žlutý trest.
35
Benali se nebezpečně srazil s Gobbim. Nakonec se oba hráči sbírají z trávníku a nežádají si ani ošetření.
33
Hra se teď odehrává především ve středu hrací plochy, kde je k vidění řada osobních soubojů.
31
Střílený centr do vápna odvrátil stoper Stendardo. Toho vzápětí chválí brankář Bizzarri. Rohový kop pro domácí.
28
Hosté jsou zatím o něco lepším týmem, jenže fotbal se hraje na góly. To si uvědomuje i trenér Zeman, který své svěřence povzbuzuje od postranní čáry.
26
Nenápadná teč uvnitř pokutového území znamenala velký rozruch. Nicméně míč nakonec skončil těsně vedle levé tyče Sorrentina. Hosté začínají zatápět pod kotlem!
24
Velká příležitost hostů nekončí brankou! Na úrovni malého vápna nedokázal svým přízemním pokusem překonat Cerri fantastického brankáře Sorrentina! Velká pochvala pro brankáře Chieva!
23
Hetemaj sestřelil k zemi jednoho z unikajících hráčů, a tak vidí zaslouženě žlutou kartu.
22
Hra se rychle přelévá z jedné strany na druhou. To se musí přítomným divákům líbit.
20
Pescara se snaží, posílá do vápna jeden centr za druhým, ale zatím se jí nepodařilo prodrat se do pořádného zakončení.
18
Dobrý centr do vápna předvedl Castro, ale bohužel pro domácí jej jen těsně podskočil Inglese!
16
Na lavičce hostů sedí zkušený trenér Zdeněk Zeman, který je vždy zárukou ofenzivního fotbalu. Jeho svěřenci se tak snaží prezentovat nebojácným a útočným fotbalem. Podaří se jim ještě zvrátit utkání? Body potřebují jako sůl.
14
Chievo drží míč, kombinuje a vyčkává na svého soupeře. Ten je po slibném začátku jako opařený.
12
VALTER BIRSA si před vápnem navedl míč na svoji levačku a následnou technickou střelou otevřel gólový účet dnešního zápasu. To byla nádherná branka!
11
Chievo se poprvé vydalo na útočný výlet a hned je z toho po teči Cody rohový kop.
9
Domácí se pokusili dostat k brance pomocí dlouhého nákopu, jenže ten se díky urostlým stoperům Pescary neujal.
7
Pescara hraje s vysokým pressingem, což dělá hráčům Chieva viditelné problémy. I proto se zatím domácí nedostali do blízkosti vápna Pescary.
5
Solidně vypadají akcí hostů končí nepovedeným centrem Verreho. Ten měl sice dostatek prostoru, jenže svým centrem našel pouze podavače míčů.
3
Od úvodních minut se hraje kostrbatý fotbal z obou stran. Ani jeden tým nedokáže zkrotit na delší časový úsek míč na svých kopačkách.
1
V Itálii je dnes pěkné slunečné počasí, ochozy jsou solidně zaplněné, a tak nezbývá, než si vychutnat dnešní odpoledne kvalitním fotbal. Snad nám ho obě mužstva nabídnou.
1

Chievo Verona: Sorrentino – Gobbi, Spolli, Dainelli, Cacciatore – P. Hetemaj, de Guzmán, L. Castro – Birsa – Meggiorini, Inglese.
Náhradníci: Seculin, Confente – N. Rigoni, Gamberini, Gakpé, Radovanović, Cesar, Izco, Frey, Sardo, Bastien, Kiyine.

Delfino Pescara 1936: Bizzarri – Biraghi, Coda, Stendardo, Zampano – Verre, Bruno, Memushaj – Caprari, Cerri, Benali.
Náhradníci: Fiorillo, Aldegani – Kastanos, A. Crescenzi, Muntari, Brugman, Bovo, Fornasier, Murić, Mitrita, Pepe, Vitturini..
26. kolo Serie A svede dohromady tým Chieva a Pescary. Domácí celek se pohybuje stabilně ve středu tabulky a zbývající část sezóny si může užívat krásy fotbalu se svými věrnými fanoušky. To hostující Pescara se krčí na samém dně italské fotbalové smetánky. Na záchranu ztrácí deset bodů a svoji vůbec první ligovou výhru si připsala až v minulém kole, kdy doma rozdrtila Janov 5:0. Tato ofenzivní podívaná navíc symbolicky proběhla při návratu českého trenéra Zdeňka Zemana na tamní lavičku. Vyhlášený milovník cigaret a ofenzivního fotbalu bude se svými svěřenci jistě bavit pohledným fotbalem, a tak se máme v nedělní odpoledne jistě na co těšit. V dresu Chieva stojí za sledování s osmi zářezy útočník Inglese a na druhé straně pak talentovaný ofenzivní hráč Caprari. V rámci vzájemných ligových zápasů nedokázala Pescara vstřelit svému soupeři ještě ani jednu branku!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62