Za námi je tedy celých devadesát minut a domácí si ve druhém poločase pouze pohlídali vedení – to se jim dařilo pravdu zkušeně a Sassuolo vlastně nemělo žádnou šanci na to, aby zápas srovnalo. Na fotbal se moc dobře nedívalo, ale účel světí prostředky a domácí Chievo se tím heslem dnes řídilo – výsledek je jasný, domácí mají tři body a budou tak spokojenější. Ode mne je to dnes vše, já se loučím a přeji příjemně prožitý zbytek týdne.
90+4
90+4
A Chievo už si hlídá výsledek na útočné polovině, vypadá to, že dnes si žádný bod utéct nenechá.
90+3
Saussuolo se teď přeci jen dostalo do vápna soupeře, ale Manganelli se tam dopustil faulu, takže je celá akce zmařena.
90+1
Jsou nastaveny čtyři minuty nad rámec hrací doby a domácí mají rohový kop, takže určitě pošetří další cenné vteřiny.
90
Zápas se chýlí ke konci a tlak Sassuola se zatím nedostavuje, Verona si výsledek opravdu hodně zkušeně hlídá.
88
Hra je teď přerušena, protože na zemi zůstal jeden z domácích – ještě před tím vyslal Birsa dobrou střelu, ale Consigli ji dokázal nakonec celkem v klidu sebrat.
86
Momentálně sice hosté drží míč, ale na vlastní polovině, takže z toho vážně žádná hrozba pro jejich soka nekouká.
84
Teď mělo Sassuolo roh, ale ani ten se nakonec neujal, Chievo si zvládlo v pohodě poradil i s tímto nebezpečím.
82
Hosté se stále snaží, ale dnes to prostě dopředu moc nejde a Sorrentino tak zatím nemusel vytahovat vůbec žádný pořádný zákrok.
80
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Lucas Castro, přichází Ivan Radovanović.
78
Domácí budou znovu střídat, každopádně momentálně mají zápas plně ve své režii a Sassuolo se vůbec nechytá.
76
Velké nebezpečí naopak hrozilo po kontru Flora Florese, ale jeho střela z velkého úhlu nakonec byla obráncem sražena pouze do boční sítě!
73
Stále drží míč zeleno-černí, ale jejich útoky jsou neefektivní a jakmile se dostanou tito hráči před vápno, o míč prostě nějak přijdou.
71
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Riccardo Meggiorini, přichází Roberto Inglese.
69
Na hřišti se toho momentálně opravdu mnoho neděje, domácí celek stále drží vedení a jenom sleduje, jak hosté bezúčelně drží míč.
67
A ke změně této situace nepomohl ani přímý kop, ten byl zahrán pouze centrem přesně do Sorrentinových rukavic.
65
Domácí se už ani nesnaží hrát dopředu, prostě jenom brání to, co právě mají, což jim stačí. Sassuolo není schopno na tento beton nijak reagovat.
63
Sassuolo stále více drží míč a snaží se hrát dopředu, ale moc se mu nedaří dostat za obranu soupeře, takže Sorrentino může být v naprostém klidu.
61
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Sergio Pellissier, přichází Antonio Floro Flores.
60
Žlutou vidí domácí Meggiorini, který šel do hlavičkového souboje loktem napřed a vůbec se tak nemá co divit.
59
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Matteo Politano.
56
Teď hosté o míč opět hodně hloupě přišli, na fotbal se ve druhé půlce zápasu zatím opravdu nedá koukat.
54
Biondini trochu přibrousil svého soupeře, vidí za to celkem oprávněnou žlutou kartu.
54
Domácí se brání opět velice dobře a jestli nevyrobí opět nějaký nesmyslný laps, měli by utkání dotáhnout do vítězného konce, protože Sassuolu absolutně chybí kreativita.
52
Teď to dopředu zkoušejí hosté, ale vždy jsou vytlačeni zpět na svoji polovinu, takže žádnou nebezpečnou akci nejsou schopni vymyslet.
50
Zatím se hraje opravdu velice opatrně hlavně ve středu pole, opět je tu taková pasáž, kdy oba celky spíše čekají.
48
Chievo je v úvodu druhé půle aktivnější a snaží se přidat další branku do své sbírky, zatím se ale nedostalo pořádně na dostřel Consigliho brány.
46
Cannavaro zůstal v kabině, ve středu obranné linie ho asi vinou zranění bude muset nahradit Antei.
46
První polovinu zápasu tak máme za sebou a domácí po ní vedou o jednu branku, což asi obrazu zápasu moc neodpovídá. Sassuolo je herně asi o něco málo lepší, ale prostě si nevytváří šance – to Chievo sice taky skoro ne, ale proměnilo obě dvě, co mělo. Nejprve se parádně z dálky trefil Rigoni, následně sice srovnal Defrel, ale průběžné skóre stanovil hlavou Castro – co přinese druhý poločas?
45+3
45+2
Poločas se tedy díky tomu ošetření ještě o něco málo protáhne, uvidíme, kolik minut navrch se nakonec bude hrát.
45+1
Nastaveny jsou dvě minuty a ty začaly ošetřováním Cannvara po srážce s Castrem, oba hráči ale asi budou schopni pokračovat ve hře bez dalších omezení.
44
Faulovaný teď byl obránce Chieva, takže se hra uklidnila a domácí mohou přečkat poslední minuty do poločasu.
42
Hosté se opět snaží reagovat, ale srazila je další nepřesnost, nákop na Ricciho skončil pouze v autu.
40
Chievo právě vstřelilo branku!
Ale domácí jdou z ničeho nic opět do vedení! Valter Birsa poslal parádní centr z rohového kopu přesně na hlavu Argentince LUCASE CASTRA, který tvrdou hlavičkou dokázal propálit Consigliho, jenž byl při této střele absolutně bez šance!
38
Zápas opět trochu upadl a oba celky spíše čekají na to, co vymyslí ten druhý, Sassuolo drží míč, ale stále to vůbec v nic nerezultuje.
36
A stále je k vidění úplně totožný obrázek, domácí celek se k míči skoro nedostává, přesto v posledních minutách od statického Sassuola žádné šanci čelit nemusel.
34
Sassuolo už skoro pět minut drží míč s malými přestávkami ve své moci, ale k ničemu se nedostalo – obrana domácích je opět neprodyšně uzavřena.
32
Hosté jsou tak opět o něco lepším celkem, ale k ničemu to nevedlo, když se nebyli schopni dostat ke kloudnému zakončení.
30
Domácí se snaží vzít si pozbyté vedení zpět, ale Sassuolo je nabuzené a snaží se převzít otěže zápasu do svých rukou.
28
Sassuolo právě vstřelilo branku!
A teď selhala právě tak vychválená obrana domácích! Míč po hodné bídné domluvě beků Chieva propadl až na GREGOIREHO DEFRELA, který byl úplně sám před bránou a dokázal tak tvrdou střelou propálit padajícího Sorrentina – 1:1!
27
Dlouhý míč za obranu teď vyprodukovali domácí fotbalisté, ale z brány včas vyběhl gólman Consigli, který tak celou situaci v pohodě vyřešil.
25
Ale teď už jsou to právě hosté, kteří drží míč ve své moci a snaží se být aktivní, přes obranu Chieva to ale zatím nejde.
23
Sassuolo je poněkud zaskočené a neví, kam dříve skočit, veronský celek je naopak na koni a dává to náležitě najevo.
21
Tak nakonec to domácí prolomili a hned to stálo za to! Po odraženém míči po rohu se do míče za vápnem opřel nikým nehlídaný NICOLA RIGONI, který balón trefil dokonale a parádním volejem propálil hodně zaskočeného gólmana Consigliho!
21
Ze hřiště musel vinou zranění odstoupit Matri a nahradil ho Iemmelo, hosté tedy museli vynuceně střídat.
18
Domácí celek snad zatím neudělal nic dobře a do šance se tak logicky ani dostat nemohl, hosté pak doplácí na hodně pevnou obranu svého soupeře.
16
Sassuolo se snaží, ale ani tento tým není nijak přesný, takže se na tento zápas vážně skoro nedá dívat – oba celky jsou hrozivě nepřesné.
14
Domácí se zatím do hry skoro nedostali a jen odkopávají míče, což se nelíbí fanouškům, kteří začínají pískat.
12
Ve středu pole došlo k faulu a míč tak budou mít opět hosté, kteří se snaží hrát aktivně dopředu, ale proti zahuštěné obraně je to těžké.
10
Ani další centr hostujícího celku se neujal, takže sledujeme opět opatrnou kombinaci Chieva, která rozhodně pro soupeře nebezpečí nepředstavuje.
8
Zatím se ani jeden celek do výrazné šance nedostal, každopádně míč více drží Sassuolo, domácí spíše pohybují obranným blokem a nedovolují soupeři přístup ke své bráně.
6
Hosté měli rohový kop, ten šel zahrát Biondini, ale kopl ho bídně, takže obrana neměla s jeho obrácením problémy.
4
Zatím sledujeme poklidný začátek zápasu, oba celky se spíše oťukávají a čekají, jestli ten druhý nevyrobí nějakou chybu.
2
První útok zápasu mělo hostující Sassuolo, ale moc daleko se nedostalo, nákop Chieva pak ale skončil až za bránou Consigliho.
1

Chievo Verona: Sorrentino – Cacciatore, Spolli, Gamberini, Gobbi – L. Castro, N. Rigoni, Hetemaj – Birsa – Pellissier, Meggiorini.
Náhradníci: Seculin, Confente – de Guzmán, Radovanović, Cesar, Izco, Sardo, Frey, Parigni, Bastien, Inglese, Floro Flores.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Letschert, Cannavaro, Acerbi, Peluso – Biondini, Magnanelli, Duncan – Defrel, Matri, Ricci.
Náhradníci: Pomini, Pegolo – Antei, Pellegrini, Iemmello, Politano, Lirola, L. Mazzitelli, Terranova, Dell'Orco, Ragusa, Adjapong.

Rozhodčí: Giacomelli – Schenone, Liberti.
Utkání Chieva se Sassuolem na první pohled slibuje zajímavou podívanou, vždyť jde o souboj aktuálně čtvrtého týmu s účastníkem Evropské ligy. Jenomže realita bývá v zápasech na Stadio Bentegodi jiná. Nepříliš mnoho branek a úporná defenzíva zejména domácího celku.

Chievo už se takto prezentuje tradičně. Na druhou stranu, přináší to úspěchy – jako v této sezoně, ve které Fly Donkeys zatím zaujímají čtvrté místo. Chievo doma přivítalo samého zvučného soupeře: Inter porazilo 2:0 a s Laziem remizovalo 1:1. Body dokázali Maranovi hoši přivézt i zvenčí, když o víkendu vyhráli na půdě Udinese 2:1.

Ještě k té domácí bilanci: v loňské sezoně Chievo doma inkasovalo jen osmnáctkrát, méně branek obdržela jen první pětice, která se zároveň kvalifikovala do evropských pohárů. Překonat defenzivní val žlutomodrých se pokusí Sassuolo, které se zdá být ve velmi dobré formě.

Neroverdi totiž po vyhraném utkání s Bilbaem v rámci Evropské ligy přehráli i FC Janov 2:0 a navíc ve dvou soutěžních zápasech neinkasovali. To je dobrá vizitka i do zápasu s Chievem. Celkově ze čtyř zápasů dva vyhráli a dva prohráli, musíme však podotknout, že utkání s Pescarou bylo v jejich neprospěch kontumováno.

Chievo nastoupí do utkání v plné síle, ale totéž se nedá říci o Sassuolu. Tomu bude stále chybět střelec Berardi i další hráči základní jedenáctky jako Sensi, Gazzola a Missiroli. Hosté v minulých kolech ukázali, že ztráty mohou plnohodnotně vyrovnat a kouč Di Francesco rozhodně má kam sáhnout.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62