Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný zbytek dne.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:2. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:17.
Je dobojováno! Utkání předposledního kola italské Serie A končí vítězstvím lehkého favorita z Atalanty, jež po třech remízách v řadě získala do tabulky další tři body za vítězství nad Empoli. Bergamu dnes stačila k vítězství jediná branka, kterou ve třinácté minutě vstřelil Alejandro Gómez. Domácí se zejména ve druhé půli snažili vyrovnat, kromě dvou slepených gólovek Omara El Kaddouriho ale Golliniho vážněji neohrozili a naopak ještě museli děkovat Łukaszi Skorupskému, jenž vychytal minimálně dvě další gólovky Atalanty.
90+4
90+4
Kurtić nezvolil přímou střelu, nýbrž odvážnou přihrávku skrz zeď. Míč v ní byl tečovaný ideálně pro Paloschiho, který stál ve stoprocentní šanci, jenže nastřelil jen předním postaveného Skorupského.
90+3
Bergamo svůj hubený náskok zkušeně brání, na konci třetí nastavené minuty dokonce bude rozehrávat standardní situaci.
90+2
Po standardní situaci z hloubi pole se ale domácí radovat nebudou, přetažený nákop doputoval až do Golliniho rukavic.
90+1
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány čtyři minuty nastaveného času. Empoli tak ještě má dostatek času na vyrovnání.
90
Nápor Empoli v těchto chvílích moc velkou intenzitu nemá, hosté se tak každou další vteřinou výrazně přibližují zisku tří bodů.
88
Nakonec to byl Pasqual, kdo vyslal střelu z pětadvaceti metrů. Gollini se však příliš nezapotil, neboť míč letěl přímo na něj.
87
Paloschi si nepočínal úplně šikovně a daroval Empoli přímý kop z pozice, odkud se určitě dá branka Atalanty ohrozit.
86
Odmávaných ofsajdů dnes rozhodně nebylo k vidění málo, v tomto případě se nestihl vrátit Alberto Grassi, čehož si z tribuny určitě všiml i přítomný trenér AS Řím Luciano Spalletti.
84
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Hans Hateboer.
84
Paloschi dobře načasoval výběh pro dlouhý nákop a z levé strany předložil přihrávku do volného prostoru u penaltového puntíku. Přibíhající Conti si ale dal na střele placírkou tak moc záležet, až ji pokazil a poslal balón vysoko nad.
83
Gómezova šikovná kolmice byla naštěstí pro Empoli ztečovaná a neprošla tak na nejvysunutějšího útočníka Bergama, který by jinak byl v gólové šanci.
82
Atalanta šetří cenné sekundy nic neřešící kombinací v bezpečné vzdálenosti od obou branek. Z tribun se pochopitelně ozývá pískot.
81
Další zbytečná nepřesnost postihla Grassiho, avšak domácí ze zadarmo získaného vhazování poblíž vápna nic nevytěžili.
80
Leonardo Spinazzola mohl postupovat po levém křídle. Neposedný míč mu ale uskočil do autu, a tak ani z této akce nic nebylo.
79
Zbytečné vzrušení nastalo i na domácí straně, když z ofsajdové pozice tentokrát startoval střídající Baba Thiam.
78
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Alberto Paloschi.
77
Polský brankář ve službách Empoli vyběhl proti naprosto zapomenutému Tolóiovi. Jeho šance ale vyšla vniveč, neboť ji předcházel odhalený ofsajd.
76
Spinazzola si na levém konci pokutového území udělal prostor několika rychlými kroky, kterými se zbavil Lauriniho, nicméně následný centr do plánovaného místa určení nepustil Skorupski.
75
El Kaddouri dloubl balón do šestnáctky, kde si ho zpracoval Maccarone, ale zpětnou přihrávkou do druhé vlny našel jen nohy hostujících zadáků.
74
Rychlou souhru ve středu hřiště zakončil Gómez přihrávkou, která před dobíhajícím Kurtićem zmizela v zámezí. Míč pro Empoli.
72
Rohové kopy dnes nejsou silnou stránkou domácího týmu. Dimarcův centr Bergamo odvrátilo k Diussému, jehož okamžitá střela z velké dálky proletěla výrazně nad Golliniho svatyní.
71
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Franck Kessié, přichází Alberto Grassi.
70
El Kaddouriho šlapák nezůstal očím hlavního sudího utajen. Udělená žlutá karta je určitě správná.
70
Petagna dostal tvrdý direkt od Lauriniho, kvůli kterému se píská faul. Atalanta se tak může po několika krušných chvílích znovu nadechnout.
69
Nově příchozí Baba Thiam se neúspěšně snažil prodrat do koncovky po nástřelu z pravého křídla. Domácí ale mají k dispozici alespoň vhazování.
68
Ten se svými kolegy čelil dalšímu rohovému kopu z levé strany, nicméně ten byl nadvakrát odvrácený do prostoru u půlící čáry.
67
Dvě neproměněné tutovky Omara El Kaddouriho Empoli značně nabudilo. Už dobrých šest minut se hraje pouze v blízkosti dosud nepřekonaného Pierluigi Golliniho.
66
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Manuel Pucciarelli, přichází Mame Baba Thiam.
65
Do konce zápasu zbývá posledních pětadvacet minut. I proto se na domácí střídačce chystá už třetí a zároveň poslední změna.
64
Nakonec z toho byl rohový kop, ale z něj žádné nebezpečí pro hostujícího gólmana nevyplynulo. S El Kaddouriho centrem si jeho spoluhráči poradili.
63
To samé se teď děje i na druhé straně. Empoli se jen ztěžka prokousává přes obranný val Atalanty.
61
Hosté uklidňují hru a zhruba čtyřicet metrů od Skorupského branky si vyměňují jednu přihrávku za druhou. Domácí jenom přihlížejí.
60
Maccarone dostal trošku prostoru k postupu do pokutového území, v němž už se o něj zadní řady Atalanty ale postaraly.
58
Obrovská možnost na vyrovnání! Hrdinou Bergama se ale stává Andrea Masiello, který na brankové čáře obětavě zablokoval dvě El Kaddouriho zakončení směřující do jinak zcela odkryté branky!
57
Atalanta po vlažnějším vstupu do druhého poločasu znovu diktuje tempo a neúnavně dobývá zataženou obranu Empoli.
56
Andrea Petagna se díky důrazu dostal ke střele ze zahuštěného prostoru. Bohužel pro něj ale byla zablokovaná a ke Skorupskému neprošla.
55
Alejandro Gómez hraje ve velké pohodě, nyní si elegantně zpracoval dlouhatánský nákop, avšak následnou přihrávku ke dvěma spoluhráčům na hranici vápna jeden z obránců Empoli zastavil.
54
Nařízený rohový kop obstaral sám Gómez, ale zadáci Empoli své protivníky k žádné hrozící hlavičce nepustili.
53
Petagna roztáhl hru z osy hřiště doleva na zmíněného Gómeze, jehož vracečku k penaltovému puntíku jeden z obránců srazil do autu.
52
Gómez se díky chybnému zpracování domácího zadáka dostal k centru, kterým oslovil Kurtiće, avšak jeho dobré zakončení vytěsnil Skorupski do relativního bezpečí.
51
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Federico Dimarco.
50
Dobrou zprávou pro Empoli je průběžný výsledek ze hřiště Juventusu, který vede 2:0 nad Crotone, jež je jeho největším konkurentem v boji o záchranu. I porážka s Atalantou by tak domácím stačila k udržení nesestupové 17. příčky.
49
Maccarone se zbavil Caldary a krátkou přihrávkou vyzval k centru Pasquala. Ten svůj pas do ohně ale přetáhl a Gollini mohl zůstat v naprostém klidu.
48
Jasmin Kurtić chtěl vyvézt balón přes půlící čáru. Byl přitom ale faulován, což dává Atalantě možnost poklidnější rozehrávky.
47
Rade Krunić si u pravé autové čáry dal míč daleko od nohy a hostující zadáci se tak k němu dostali bez větší námahy. To se příznivcům Empoli pochopitelně nelíbí, což dávají najevo pískotem.
46
Domácí se krátce po rozehrávce dostali do prostoru, odkud se dalo odcentrovat, jenže jejich snahu zmařil ofsajd.
46
Je za námi první poločas zápasu mezi Empoli a Atalantou, která v něm byla výrazně aktivnější a do kabin zaslouženě odchází s jednobrankovým vedením. O to se ve třinácté minutě postaral svou prudkou střelou z hranice velkého vápna Alejandro Gómez.
45+1
45+1
Jediná nastavená minuta se pomalu chýlí ke konci. Před přestávkou už se žádného vzrušení zřejmě nedočkáme.
45
Asi poslední domácí útočný výpad v prvním poločase ztroskotal na odmávaném i odpískaném postavení mimo hru.
44
Ten už z domácího pohledu tak vydařený nebyl, míč se rychle přesunul na druhý konec hřiště na kopačky Skorupského.
43
Vincent Laurini vběhl do velkého vápna a několik sekund odolával atakům obránců, kteří byli ve výrazné početní převaze. Krajní bek Empoli svůj úkol ale zvládl, když získal rohový kop.
41
Až teď si může domácí defenzíva oddechnout. Masiello si totiž pokryl míč a nechal se zfaulovat příliš důrazným Pucciarellim.
40
Do konce první půle chybí posledních pět minut. Atalanta pokračuje v územní převaze a vůbec nepouští domácí hráče do blízkosti Golliniho.
39
Teď už hlavní sudí žlutou kartu vytahuje a trestá Masiella, který zbytečně fauloval ve středu hřiště.
38
Andrea Costa neudržel emoce na uzdě a mimo hru poslal k zemi Kurtiće, jenž před jeho zraky nechal projít míč do autu. Vše se ale odehrálo bez žluté karty.
37
Gómez si tentokrát došel pro faul v podání Lauriniho. Hosté toho ale nevyužili, když vzápětí míč brzy ztratili.
36
Po faulu na Freulera pokračuje územní převaha Bergama. Domácí Empoli je naopak v posledních minutách naprosto bezzubé.
35
Petagna pozdě zareagoval na let odraženého míče, který nestihl zastavit ve hřišti. Jinak by postupoval po pravé straně úplně sám na Skorupského.
34
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Marcel Büchel, přichází Assane Dioussé.
32
Teď už ale musel Skorupski rukavicemi zasahovat proti Bellusciho prudké střele zpoza pokutového území.
30
Gómezova pobídka do vápna už tak nebezpečná nebyla, druhá třetina zápasu tak začne za nejtěsnějšího možného vedení Atalanty.
29
Maccarone si naskočil na Spinazzolův centr a otestoval pozornost Skorupského, který s problémy vyrazil balón na rohový kop!
28
I s ní si ale obrana Atalanty věděla rady a vyrazila do protiútoku, jenž skončil faulem na Gómeze a žlutou kartou pro Marcela Büchela.
28
El Kaddouri chtěl odcentrovat z levé strany, přičemž trefil ruku protihráče. Hlavní rozhodčí to dobře viděl a nařídil další standardku z levé strany.
28
Zbytečná ztráta Atalanty, která si přihrávala mezi obránci tak dlouho, až Conti z jednu přihrávek nezastavil a daroval domácím další aut.
27
Tak se skutečně stalo, jenže obránci v bílých dresech neměli žádné problémy se získáním míče na svou stranu.
26
Po krátké pauze se znovu hraje, Pasqual vhazuje nedaleko od velkého vápna, kam asi pošle míč ze svých rukou.
24
Žlutou kartu dostává Manuel Pasqual (Empoli FC).
24
Žlutou kartu dostává Andrea Conti (Atalanta Bergamasca Calcio).
24
Na hřišti trochu vzplály emoce. Po vzniklé rozmíšce mezi několika hráči zřejmě budou padat karetní tresty.
23
Daniele Croce byl zdvojený Freulerem a Gómezem. O míč tak přišel prakticky ihned po přechodu půlící čáry.
21
Znovu se hosté v solidním počtu vrhli do přečíslení, které ale ztroskotalo na nepovedeném centru z nulového úhlu.
20
Přenesení hry při rychlém postupu vpřed hostům nevyšel, dlouhý pas k levé autové čáře včasně zastavil dobře postavený Laurini.
19
Byl to takový výrazně zkrácený roh, nicméně Bellusci po nástřelu Omara El Kaddouriho branku z těžké pozice netrefil.
18
Conti zastavil Croceho průnik asi metr před pokutovým územím. Domácí mají výhodu slibně vyhlížející standardní situace.
17
Až teď si hostující brankář poprvé sáhl na míč i přímo ze hry, když jednoduše schoval do náruče střelu z poměrně velké dálky.
16
Standardní situace z hloubi pole ale nebyla pro Golliniho nebezpečná, centrovaný míč jenom prolétl kolem jeho pravé tyče.
15
Po delší době mohou zaútočit i domácí, kterým vypomohl faulovaný Krunić.
13
Bergamo právě vstřelilo branku!
Hosté se ve třinácté minutě dostávají do vedení a k nelibosti Empoli dramatizují souboj o záchranu! Autorem branky je ALEJANDRO GÓMEZ, který si po přihrávce od Freulera navedl míč k hranici pokutového území a přesnou střelou doprostřed branky překonal Skorupského, jenž si na míč sáhl, ale mimo branku jej vytěsnit nedokázal.
11
Po dalším centru od Gómeze balón dlouho skákal v pokutovém území. Domácí jej nedokázali odkopnout, a tak se ke střele dostal Kurtić, jenž ale také nevtěsnal svůj pokus mezi tři tyče.
10
Menší zmatky v domácí obraně resultují v další roh Bergama.
9
Gómez obstaral první rohový kop Atalanty, po němž se dostal do zakončení Tolói, ale branku Skorupského o kousek minul.
8
Poměrně rychlým tempem přibývají fauly ve středu hřiště, hra je tak rozkouskovaná a oba gólmani zůstávají bez práce.
7
Omar El Kaddouri poslal svůj centr rovnou do velkého vápna, ale tam byli při vzdušném souboji úspěšnější hráči Atalanty.
6
Až nyní tak učinil Daniele Croce a sraženou přihrávkou získal pro Empoli úvodní kop od rohového praporku.
5
Úvod zápasu se odehrává v poklidném duchu, ani jeden z týmů se zatím nedostal do blízkosti pokutového území.
3
Právě Pasqual před střídačkami pokazil jednoduchou přihrávku podél autové čáry, díky čemuž může vhazovat Rafael Tolói.
2
Kurtić byl v hlavičkovém souboji faulován Pasqualem. Kopat se tak bude proti brance, kterou hájí Łukasz Skorupski.
1
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v kompletně bílých, zatímco domácí v modrých dresech.
1

Empoli FC: Skorupski – Laurini, Bellusci, Costa, Pasqual – Marcel Büchel, Krunić, Croce (C) – Maccarone, El Kaddouri, Pucciarelli.
Náhradníci: Pelagotti – Zambelli, Dimarco, Dioussé, Mčedlidze, Veseli, Zajc, Barba, Ćosić, Baba Thiam, Tello, Marilungo.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Caldara, A. Masiello – Conti, Kessié, Freuler, Spinazzola – Petagna, Kurtić, A. Gómez (C).
Náhradníci: Rossi – Cristante, E. Zukanović, D'Alessandro, Migliaccio, Pešić, Hateboer, Paloschi, Raimondi, Mounier, Grassi, Bastoni.

Rozhodčí: Valeri – Manganelli, Marrazzo.

Atalanta Bergamasca Calcio

Atalanta je v největším překvapením v letošním ročníku Serie A. Od poloviny ledna prohrála jedno jediné utkání (1:7 s Interem Milán), jinak zaznamenala devět výher a sedm remíz. Právě dělbou bodů skončilo hned pět z šesti předchozích zápasů Atalanty, což její výbornou formu ale rozhodně nekazí, neboť o body obrala například AS Řím, Juventus a naposledy také trápící se AC Milán. Dvě kola před koncem soutěže patří Atalantě páté místo a disponuje jistotou účasti v příštím ročníku Evropské ligy!
Empoli FC

Domácí klub rozhodně nezažívá tak vydařenou sezónu jako loni, kdy skončil na velmi slušné desáté příčce. V aktuálním ročníku se Empoli od prvního kola potácí mezí nejhorší čtveřicí, přičemž už několik měsíců tráví konkrétně na posledním nesestupovém sedmnáctém místě. Definitivu záchrany svěřenci Giovanniho Martusciella ale ještě nemají, na rozjeté Crotone mají náskok jediného bodu a pokud dnes prohrají, tak budou věřit, že jejich nejbližší pronásledovatel senzačně nesebere body vedoucímu Juventusu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62