Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne!
Je tady konec zápasu italské ligy mezi Fiorentinou a Chievem Verona, ve kterém vítězí domácí fotbalisté díky přesné hlavičce Carlose Sáncheze z devětadvacáté minuty. V prvním poločase byl tým ve fialovém jednoznačným vládcem hřiště, což se sice od druhé půle změnilo, ale po několika výborných zákrocích Lezzeriniho, jenž musel vystřídat Tatarusanua ve 39. minutě, jsou z toho nakonec první tři body pro Fiorentinu.
90+4
90+4
Valero navíc vybojoval na polovině hřiště míč pro domácí hráče.
90+4
V době, kdy začíná poslední minuta zápasu, si můžeme zapsat pokus mimo branku Fiorentiny, jehož autorem byl Cesar.
90+3
Ale přesto nyní tlačí Chievo soupeře, odražený míč si našel Jallow, ale jeho střelu srazil Tomovič.
90+2
Castro dostal pas od Radovanoviče, Argentinec centroval do vápna Fiorentiny pouze do rukavic Lezzeriniho!
90+2
V posledních minutách navíc Fiorentina nepouští Chievo vůbec k míči. Čas běží hodně rychle pro hostující hráče.
90+1
To hráči ve fialovém jsou hodně klidní, působí na mě zkušeným dojmem. Nastavovat se budou čtyři minuty.
90
S přibývajícím časem jsou hráči Chieva nervozní, stále častěji faulují, třeba jako nyní Rigoni. Hra se navíc kouskuje, to vyhovuje Fiorentině.
89
Radovanovič fauloval na polovině ACF Astoriho. Milič si bere míč a bude rozehrávat volný přímý kop.
87
Přihrávku Bernardeschiho můžeme zapsat mezi ty hrubě nepovedené. Vhazovat bude Chievo, a sice z vlastní poloviny.
86
Valero odvedl výbornou práci na obou koncích hřiště, hlavně díky němu přežili nyní hráči Fiorentiny tento útok bez obdržené branky. Iličič zůstává ležet na zemi.
86
Ten čas se krátí Chievu, Fiorentina hraje poslední minuty hodně zkušeně.
85
Lezerinni včas vyběhl z branky, domácí Fiorentina navíc bude vhazovat z poloviny hřiště.
85
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Roberto Inglese, přichází Lamin Jallow.
84
Z přímého kopu Sorrentina nakonec nic nebylo, míč drží na polovině hřiště hráči Fiorentiny.
83
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Riccardo Meggiorini, přichází Nicola Rigoni.
82
Bernardeschi fauloval v hlavičkovém souboji Castra, je z toho volný přímý kop pro Chievo.
80
Iličič je snad nejlepším hráčem dnešního zápasu, ačkoliv nevstřelil branku, nyní krásně prošel obranu Chieva, brankář Sorrentino už byl překonaný, ale vtom si své uhrála branková konstrukce.
79
Z akce Chieva nic nebude. Lezzerini bez potíží bere míč do rukou po nákopu domácích.
78
Jenže Radovanovič si vyšlápl na hráče Fiorentiny, takže volný přímý kop rozehraje Badelj.
77
Alonso podržel soupeře za dres, takže je z toho volný přímý kop, kterého se ujme Dainelli.
76
Gobbi – Hemetaj...Gobbi – Hemetaj a posléze nepřesná hlavička hostujícího hráče.
75
Poté, co si Kalinič vyžádal lékařský štáb domácích, pokračuje hra po výkopu Lezzeriniho.
73
Chievo je ve druhé půli více na míči, je střelecky aktivnější, některé šance volají po brance. Po centru z levé strany si naskočil Inglese, ale jeho hlavička šla mimo branku soupeře.
72
Po autovém vhazování z levé strany utekl míč Hetemajovi, ale následně jej zpět hráči Chieva získali. Co vymyslí Radovanovič?
71
Fiorentina se v posledních minutách trošku zatáhla do defenzivy. Soustředí se spíše na obranu. Chievo ji dostává pod tlak.
71
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Valter Birsa, přichází Sergio Pellissier.
70
Cacciatore vybojoval míč pro Chievo po přetaženém centru z levé strany, ale nic z akce nebylo.
69
Což se jim nakonec povedlo. Hlavním dirigentem akce byl Bernardeschi, ale hráč Fiorentiny se nedohodl s míčem u vápna soupeře.
68
Fiorentina se snaží o aktivní presink, ale zatím se nedostali hráči ve fialovém k míči.
67
Iličič je ve druhé půli všude, nyní byl faulován Cacciatorem, jeho přímý kop z levé strany ale obrana Fiorentiny v pohodě odvrátila.
66
Cacciatore a Castro si vyměnili míč, ale následně postrádala finální fáze akce Chieva přesnost.
65
Právě Iličič to z následného přímého kopu vzal na sebe, ale přestřelil branku Chieva.
64
Hetemaj fauloval Iličičce těsně před vápnem a vidí žluté napomenutí.
63
Ve druhé půli se hostující Chievo výrazně zvedlo oproti prvnímu poločasu. Birsa si navedl míč na pravou nohu, ale jeho střela nebyla přesná.
62
Hlavním dirigentem dění na hřišti byl Argentinec Castro, ale hráč Chieva nakonec neodcentroval, nicméně míč si našel jeho spoluhráč a určitě zapůsobil svoji střelou na nervovou soustavu fanoušků hostů. Lezzerini byl ale pohotový.
60
Alonso se snaží něco vymyslet na začátku akce ACF, ale hostující hráči dobře přístupují k soupeřům.
60
Trenér domácích musel střídat střelce jediné branky zápasu. Následný roh z pravé strany v podání Birsy přistál v náručích Lezzeriniho.
59
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Carlos Sánchez, přichází Federico Bernardeschi.
58
Sánchez je odnesený na nosítkách, uvidíme zda bude v dnešním zápase pokračovat, mezitím sportovně vrací Chievo míč Fiorentině.
57
Sánchez odkopl míč do autu, hráč Fiorentiny zůstává ležet na zemi.
56
Tello to sice nemyslel špatně, ale posléze stál Španěl Valero v ofsajdu.
54
A hodně rušno bylo také na druhé straně, když jeden z fialových hráčů předvedl výborné rychlostní předpoklady. Odražený míč se dostal k Iličičovi, který potvrdil svoji aktivitu další nebezpečnou střelou, z následného protiútoku vyslal nebezpečný projektil Meggiorini.
53
Hodně rušno bylo před Lezzerinim, kdy po centru Birsy dostal míč Castro do hodně, ale brankář Fiorentiny vytasil parádní reflex na brankové čáře!
52
Vůbec zle nevypadala akce hostů, ale vtom do hry vstoupil pomezní sudí, protože Meggiorini byl v ofsajdu. Míč si vezme Astori.
51
Tello s Iličičem předvedli hezkou kombinaci, ale prvně jmenovaný hráč si míč nakonec ukopl.
50
Cesar zblokoval střelu Iličiče poté, co si hráč Fiorentiny navedl míč na střed, posléze nemohl Valero hrát, protože by byl v ofsajdu.
49
Akce hostů po levé straně nebyla vůbec špatná, ale Inglese si špatně zpracoval míč a tou dobou už byl připravený Sánchez.
48
Iličič fauloval na středu hřiště soupeře, míč si bere Danielli.
47
Po spolupráci Hetemaje a Gobbiho zasáhl do hry hráč Fiorentiny, ale akce hostů bude pokračovat autovým vhazováním.
46
Hráči Fiorentiny se nedohodli, a tak si míč přivlastnil Sorrentino.
46
Druhý poločas odstartoval výkopem hostujících hráčů. Na obou stranách beze změn.
46
A to bylo to poslední, co první poločas nabídl. V první polovině utkání byla lepší Fiorentina. Chievo se víceméně nedostalo do větší šance. Domácí musí mrzet, že v brance už nestojí Tatarusanu, ale Lezzerini. Vedení ACF je zasloužené. Vydrží i po druhém poločase, který začne zhruba ve 21:56?
45+4
45+4
Času už moc hostů nezbývá, alespoň v první půli. Navíc po faulu hráče Chieva si míč vezme Lezzerini.
45+3
Před brankou Chieva bylo rušno, Fiorentina zamkla hosty, nejprve se k odraženému míči dostal Sánchez, následně si své odvedl Tello, ale stav zůstává stejný.
45+2
Vallero si těsně před vápnem vyměnil míč s Tellem, druhý jmenovaný vyjmenoval rohový kop z pravé strany.
45+1
Alonso začíná akci Fiorentiny. Stoper ACF zahajuje tak čtyřminutové nastavení.
45
Po výkopu Sorrentina, který našel pouze hlavu Astoriho, hosté přišli o míč a velice sebevědomě si počínal Iličič, jenže svoji střelu usměrnil nad branku Sorrentina.
44
Jeho kolega Dainelli se po dalším centru na zadní tyč k míči nedostal a rozehrávat od své branky tak bude Lezzerini.
43
Sánchez nedovoleně zastavil soupeře, je z toho přímý kop z takových pětatřiceti metrů, který si vezme na starost Birsa.
43
Obrana Fiorentiny začíná akci svého celku, na rozehrávku má dost času, Chievo jí nenapadá.
42
Obrana hostů centr na zadní tyč odvrátila, následně Tello nepřešel přes Gobbiho.
41
Valero byl nedovoleně zastaven, takže z nějakých čtyřiceti metrů rozehraje Iličič.
41
Lezzerini se poprvé dotkne míče, hosté byli v ofsajdu a právě brankář Fiorentiny rozehrává přímý kop.
40
Birsa centroval na zadní tyč, akce hostů bude pokračovat autovým vhazováním.
39
A ono to dál nepůjde. Do brány tak musí Lezzerini! Nucené střídání pro trenéra domácích Sousu.
38
Těch střel, které dnes šly na Tatarusanua bylo dnes hodně málo, ale brankář Fiorentiny zůstává podruhé v zápase ležet na zemi.
38
Kalinič se snaží přidat další branku domácích, ale nyní zastavil soupeře v rozporu s pravidly. Hra se bude odvíjet od Radovanoviče.
37
Domácí s míčem tak dlouho něco vymýšleli až si Dainelli připsal nedovolený zákrok a Chievo tak o něj přišlo. Exekuce se ujme Badelj.
35
Hetemaj se hnal do zakončení z protiútoku, jenže jeho centr (možná i střela) minul branku o hodně velký kus.
34
Iličič přihrál Tomovičovi na pravou stranu, ten centroval na hlavu připraveného Kaliniče. Sorrentino si připsal další zákrok.
33
Kalinič to přehnal s agresivitou v hlavičkovém souboji s protihráčem, Dainelli si bere míč a bude rozehrávat přímý kop.
32
Tak tohle muselo bolet! Meggiorini šel do souboje nohou napřed. Nicméně přímý kop rozehrává právě brankář Fiorentiny.
31
Hra je přerušena, protože Tatarusanu zůstává ležet na zemi. Komunikuje s lékaři, ale je hodně otřesený.
29
Fiorentina právě vstřelila branku!
A ten zahrál z levé strany Iličič, zahrál ho naprosto přesně na hlavu CARLOSE SÁNCHEZE, který neměl problém umístit míč za záda Sorrentina!
27
Sorrentino má na rozehrávku dost času a nikam nespěchal, jenže jeho spoluhráči si míče moc dlouho neužili, čehož chtěl využít Valdero, jenže jeho pokus vyrazil brankář Chieva na roh.
27
Tello byl povalen Dainellim ve vápně, po souboji Itala se Španělem se ale pokutový kop nepískal!
26
Birsa to ve spolupráci s Inglesem kousek od vápna soupeře nemyslel vůbec špatně, ale domácí obrana byla připravena.
25
Výkop Sorrentina měl směřovat na Megiioriniho, ale hosté prakticky okamžitě přišli o míč!
24
Po kombinaci dvou obránců Chieva odkopl míč do bezpečí, ale zcela zbytečně a zbrkle, hráč hostů Hemetaj.
22
Tello je na pravé straně hřiště agilní, snaží se něco vymyslet, ale obrana Chieva si na něj dává velký pozor. Jedná se o výborně technicky vybaveného hráče s dobrými rychlostními předpoklady.
21
Chievo je mužstvem, které se zatím více brání, ale mělo nyní dobrou šanci, která ale nebyla přesná ve finální fázi, následně byl faulovaný Valero!
19
Fiorentina se často spoléhá na práci na pravé straně hřiště mezi Tomovičem a Tellem. Kalinič se opřel do míče, ale jeho střela šla mimo branku.
18
Kalinič nezpracoval zhruba dvacetimetrový pas a míč tak bude nyní na kopačkách hráčů Chieva.
18
Po faulu na spoluhráče se přímého kopu ujmul Danielli, rozehrál nakrátko.
17
Meggiorini dostal pas na paty, s tím se nic nedalo dělat, ale posléze Tello špatně přihrál.
16
Hetemaj podrazil na polovině hřiště Iličiče, ale obejde si to bez žluté karty, nicméně sudí důrazně domlouval hráči Chieva.
15
Domácí jsou aktivní, snaží se tvořit hru, ale k vážnější akci to zatím nevedlo.
14
Zatím jsme neviděli platný střelecký pokus. Oba brankáři zatím nejsou vůbec zaměstnáni. Ani jeden z celků nevletěl na soupeře, Tellův centr z pravé strany, poté, co si míč přehodil na levačku dolétl pouze na hlavu hráče Chieva.
12
Iličič byl zatahán za dres. Po faulu na hráče domácích jsme viděli přímý kop z pravé strany, exekuce se ujmul Valero, ale centr na bližší tyč ani následný roh, nic významného nepřinesly. Nicméně Cesar viděl žlutou kartu.
11
Nepříjemná situace pro domácího trenéra, který musel střídat. Zatím mají územní převahu hráči Fiorentiny, ale k vážnější akci před Sorrentinem to nevedlo.
10
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Matías Vecino, přichází Milan Badelj.
9
Tomovič se snažil svým centrem najít spoluhráče, ale jediné, co našel byla hlava Dainelliho, nicméně akce, kterou rozehrál stoper Chieva neměla dlouhého trvání.
8
Akce Chieva byla rychlá, hráč hostů rozdal míč na levou stranu, kde si ale hrací předmět nezpracoval Hetemaj a přisoudil tak autové vhazování fialovým.
7
Menší komplikace v rozehrávce bílých připustil laxním přístupem Gobbi, ale nakonec to nemělo vážnější důsledky pro tým Chieva.
6
Ale na tahu je opět fialové mužstvo, konkrétně srbský hráč Tomovič, který podle rozhodčího nebyl faulovaný v souboji s útočníkem Chieva a sice Inglesem.
5
Chievo se dostalo z tlaku a získalo míč, hra se bude odvíjet od Gobbiho na levé straně obrany hostů.
5
Vecino může být zklamaný, brankář Sorrentino si skryl míč do rukou a vážnější komplikace před svou svatyní nepřipustil.
4
Právě Tello na pravé straně zálohy fialových se snažil obejít v souboji jeden na jednoho obránce Gobbiho, ale obrana hostů byla pozorná, nicméně míč mají znovu na kopačkách hráči ACF.
3
Alonso poslal vzdušný pas na Christian Tella, bývalý hráč Barcelony měl, co dělat, aby míč zastihl na hrací ploše.
2
Megiiorini, útočník hostů, se po přímém kopu Vecina dostal do ofsajdové pasti.
1
A právě domácí fotbalisté měli na starost výkop tohoto mače, nyní to je obranná čtyřka Fiorentiny kdo kombinuje na polovině hřiště.
1
Bylo zahájeno utkání italské ligy mezi Fiorentinou a Chievem Verona. Domácí ve fialovém, hosté v bílém.
1
Minuta ticha za oběti italského zemětřesení.
Oba celky nastupují na hrací plochu.

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Tomović, Milić, Astori – Tello, Vecino, C. Sánchez, Alonso – Valero, Iličić, N. Kalinić.
Náhradníci: Lezzerini, Drągowski – Hagi, Khouma, Diks, M. Fernández, Chiesa, Badelj, Bernardeschi, Toledo, De Maio, Salcedo.

Chievo Verona: Sorrentino – Cacciatore, Dainelli, Cesar, Gobbi – L. Castro, Radovanović, Hetemaj – Birsa, Inglese, Meggiorini.
Náhradníci: Bressan, Seculin – Costa, Depaoli, Parigni, Frey, Spolli, Jallow, Sardo, N. Rigoni, Pellissier, Gamberini..
Vzájemné zápasy
V loňské sezoně nedokázalo Chievo vstřelit Fiorentině ani branku. Nejprve prohrálo na hřišti soupeře v sedmnáctém kole 0:2, posléze si připsalo bod po bezbrankové remíze na vlastním trávníku. Hosté tady naposledy brali tři body na začátku dubna 2012 po výhře 2:1.
Chievo Verona
To hostující fotbalisté skončili v posledním ligovém ročníku Serie A na deváté příčce se ziskem padesáti bodů. Od účasti v pohárech je dělilo propastných jedenáct bodů. V tabulce venkovních zápasů nakonec obsadili jedenáctou pozici. Sice dokázali šestkrát vyhrát, ale v deseti případech si ze stadionu soupeře neodváželi ani bod.

Na úvod Serie A si outsider dnešního utkání vyšlápl na slavný Inter Milán. Velkou měrou, a sice dvěma brankami, se na tom podílel slovinský hráč Valter Birsa. Před tímto zápasem postoupilo Chievo do čtvrtého kola italského poháru, když na svém hřišti porazilo Entellu 3:0. Může se tak těšit na souboj s Novarou!
ACF Fiorentina
Šest. Přesně tolik zápasů nepoznali domácí fotbalisté pocit výhry. Vše začalo prohrou na konci července v přátelském utkání s italskou Cesenou. Tato černá série neskončila ani prvním kolem Serie A, kdy ACF zavítalo na stadion Juventusu Turín. V sedmdesáté minutě sice srovnával na 1:1 Chorvat Nikola Kalinič, jenže o pět minut později připomněl své střelecké umění Argentinec Gonzalo Higuain.

Juventus byl v tomto mači lepším celkem a po zásluze zvítězil. Hosté vystřelili pouze jednou na branku soupeře za celých devadesát minut boje.

I přesto je Fiorentina považovaná za favorita dnešního střetnutí, a to výrazně. V letošní sezoně se navíc může těšit na evropské poháry, neboť v uplynulém ročníku italské nejvyšší fotbalové soutěže skončila na pátém místě, což ji zaručilo přímý postup do Evropské ligy!
Hezký večer všem fotbalovým fanouškům! Italská Serie A má na programu druhé kolo, kde se střetne ACF Fiorentina s Chievem Verona. Výkop tohoto utkání je naplánovaný na 20:45 a textovým přenosem vás provede Vít Muzikář.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62