To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 9:4. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:14.
AS Řím se v sobotu dotáhl na rozdíl jediného bodu, nicméně dnešní utkání Juventusu s Crotone nabídlo hru kočky s myší. Domácí jednoznačně dominovali a díky trefám Mandžukiće, Dybaly a Sandra zcela zaslouženě zvítězili 3:0. V posledním kole tak už domácím o nic nepůjde, na druhou stranu Crotone bude muset bezpodmínečně zabrat, aby se zachránilo.
A ten nyní přišel. Na Juventus Stadium propukly bujaré oslavy, Stará dáma může slavit zisk šestého titulu v řadě!
90+3
90+2
Nastavení už se pomalu chýlí ke konci, na hřišti už vše spěje k závěrečnému hvizdu.
90+1
Gonzalo Higuaín se pokusil zaskočit vyhěhnuvšího Cordaze střelou z poloviny hřiště, vracející se crotonský brankář si ale nakonec poradil.
90
Sudí Paolo Mazzoleni oddálil mistrovské oslavy Juventusu o tři nastavené minuty.
88
Crotonští ještě vybojovali rohový kop, z Barberisova centru z levé strany ale žádné nebezpečí pro Buffona a spol. nepramenilo.
87
Mario Mandžukić to nemyslel špatně, na další individuální průnik ale neměl dostatek sil, a o balon tak přišel.
86
Na hřišti se už nic zajímavého neděje, domácí dělí od titulu zhruba pět minut.
84
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Tomás Rincón.
83
Juventus právě vstřelil branku!
A už je to o tři góly. Po Dybalově centru se do zakončení dostal ALÉX SANDRO, jehož pokus byl zdánlivě zblokován na čáře, branková technologie ale nakonec sudímu Mazzolenimu poradila, že se jedná o gól!
81
Na Juventus Stadium už se nám rozběhla poslední desetiminutovka zápasu. O titulu pro Starou dámu už je rozhodnuto a tribuny bouří.
79
Hráči v červenobílých dresech už se vůbec nikam neženou, obrázek hry je ve druhém poločase stále stejný.
78
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Marcus Rohdén, přichází Maxwell Acosty.
76
Důrazný Bruno Martella to přehnal s agresivitou v souboji s Alvesem a za svůj šlapák si vykoledoval žlutou kartu.
75
Miralem Pjanić se zničehonic dostal uvnitř pokutového území k odraženému míči, v pádu se mu ale nepodařilo přesně zakončit.
74
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Claudio Marchisio, přichází Mario Lemina.
73
Zhruba dvacet minut před koncem jsou oba brankáři zcela bez práce, v této fázi zápasu už se ani jeden tým nikam nežene.
72
To o titulu pro Juventus už asi nepochybuje vůbec nikdo, svěřenci kouče Allegriho už dobrou minutu kombinují na útočné polovině a hosty vůbec nepouštějí k míči.
70
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Andrea Barzagli.
69
Crotonské dnešní ztráta až tolik mrzet nemusí, jejich konkurent v boji o udržení z Empoli totiž rovněž prohrává, a tak je dost pravděpodobné, že rozhodne až poslední kolo.
68
Mario Mandžukić neměl komu přihrát a zákonitě o míč na levém křídle přišel, hráči Crotone nyní mají po delší době čas a klid na rozehrávku.
66
Důrazný Simeon Tochukwu Nwankwo ovládl vzdušný souboj s Cuadradem, nicméně ani tentokrát z toho nic zajímavého nepramenilo.
65
Federico Ceccherini se šikovně zbavil napadajícího Higuaína, Crotonští ale vzápětí o balon stejně přišli.
64
Vracející se Miralem Pjanić uklidnil hru zadovkou na Buffona, svěřenci kouče Allegriho už dohrávají zápas v exhibičním tempu.
62
Střídající Simeon Tochukwu Nwankwo se zmocnil míče na pravé straně, ale vzápětí o něj zase přišel v souboji s pozorným Danim Alvesem.
61
Hodina hry je za námi a Juventus má dění na trávníku zcela pod kontrolou, domácí teď kombinují hluboko na útočné polovině.
59
Crotonští fotbalisté z této možnosti ale nevytěžili vůbec nic a svěřenci kouče Allegriho už zakládají protiakci.
58
Právě střídající Simeon Tochukwu Nwankwo si nedaleko soupeřovy šestnáctky došel pro Marchisiův faul, Il Rossoblu tak budou mít k dispozici standardku z velmi zajímavé pozice.
57
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Aleksandar Tonev, přichází Simeon Tochukwu Nwankwo.
55
Alex Cordaz s rozehrávkou ani trochu nespěchá, fotbalisté Crotone asi už tuší, že dnes to na body nebude.
54
Paulo Dybala už se radoval z gólu, domácí křídelník si ale nepohlídal ofsajdovou hranici a uvízl v minimálně metrovém postavení mimo hru.
53
Z následného rohového kopu už se Stará dáma nijak prosadit nedokázala a hosté nyní mohou uklidnit hru.
51
Mario Mandžukić se nakonec ocitl ve velké šanci, ale jeho dělovka z voleje jen těsně minula břevno Cordazovy svatyně!
50
Sandro utekl po levém křídle, ale jeho následný centr zamýšleného adresáta Maria Mandžukiće nenašel.
49
Dalekonosný nákop na rozběhnutého Toneva skončil v autu a na druhou stranu už může zamířit Aléx Sandro.
48
Druhý poločas je zatím velmi opatrný z obou stran, zdá se, že o výsledku je předem rozhodnuto.
46
Skutečně tomu tak je, úvodní pětačtyřicetiminutovka je minulostí a lze s klidem konstatovat, že Juventus dělí už jen 45 minut od obhajoby mistrovského titulu. Turínští mají utkání zcela pod kontrolou a díky trefám Mandžukiće a Dybaly vedou 2:0. Druhý poločas začne v 16:05, tak si to nenechte ujít!
45+2
45+2
Ofsajd a v něm Aleksandar Tonev, Buffon si tak chystá balon k zřejmě poslednímu odkopu v první půli.
45+1
Dani Alves nic nevymýšlel a zadovkou vrátil míč Buffonovi, to už se na Juventus Stadium rozeběhlo dvouminutové nastavení.
44
Juan Cuadrado zůstal ležet na trávníku po ostrém souboji ve středu hřiště, domácí tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
43
Gonzalo Higuaín se opět dostal k míči uvnitř pokutového území, hlavička argentinského snajpra ovšem postrádala přesnost i razanci.
41
Prakticky veškerý děj se nyní odehrává na obranné polovině Juventusu, nicméně centr Rohdéna z levé strany nebyl přesný, a Buffon tak mohl zůstat v klidu.
40
Crotonští fotbalisté sympaticky nesložili zbraně a nyní se dokonce usadili na útočné polovině.
39
A PAULO DYBALA to udělal parádně. Domácí střelec zakroutil balon ideálně k levé tyči a Alex Cordaz zůstal stát jako přikovaný, Juventus je tak nyní ještě blíže titulu!
37
Stará dáma bude mít k dispozici přímý kop z velmi nadějné pozice, míč už si pomalu chystá k exekuci Paulo Dybala.
36
Deset minut před koncem první půle sledujeme hlušší pasáž hry, ani jednomu týmu se nedaří dostat se k souvislé kombinaci.
34
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Aleandro Rosi, přichází Mario Sampirisi.
33
Stará dáma ještě měla k dispozici rohový kop, z toho ale už další nebezpečí pro Cordaze a spol. nepramenilo.
32
Paulo Dybala vykouzlil povedený centr do pokutového území, těsně před vytáhlým Higuaínem ale dokázal Gian Marco Ferrari uklidit balon do zámezí.
30
Půlhodina hry je za námi a zatím se v nikterak rychlém tempu nehraje, Juventusu k titulu stačí kontrolovat si těsný náskok.
29
Oba dva zúčastnění už jsou opět na nohou a Gonzalo Higuaín sportovně odevzdal balon soupeři.
27
Gonzalo Higuaín zůstal ležet na trávníku po souboji s Aleandrem Rosim, také řížný stoper Crotone si ale nejspíš přivodil menší zranění, a hra tak byla přerušena.
26
Kulatého nesmyslu se opět ujali fotbalisté Crotone, kteří nyní v poklidu kombinují na polovině hřiště.
24
Il Rossoblu si ale nerozuměli a balon skončil v zámezí, veterán Gianluigi Buffon už si ho pomalu chystá k odkopu.
23
Diego Falcinelli si došel pro Marchisiův faul, a tak bude mít nováček z Crotone k dispozici ojedinělou standardní situaci.
22
Nakonec nic, Cuadradův centr do pokutového území skončil jen u bránícího Ferrariho a hosté poté odkopli míč do bezpečí.
21
Crotonští se i nadále pohybují v hlubokém defenzivním bloku a Stará dáma se pokouší prosadit hlavně po zemi, teď ale přiletěl zajímavý nákop na rozběhnutého Cuadrada, co Kolumbijec vymyslí?
19
Svěřenci Massimilliana Allegriho mají vše pod kontrolou a hráče ve svítivě zelených dresech prakticky nepouštějí k míči.
18
Napadající Lorenzo Crisetig si pomohl nedovolenými prostředky v souboji s Marchisiem, zkušený štít Juventusu si tak bude moci rozehrávku v klidu zopakovat.
16
Chorvatský snajpr Mario Mandžukić to teď zkusil z uctivé vzdálenosti, jeho pokus ale postrádal přesnost i razanci.
15
Tribuny bouří, jelikož v pokutovém území Rossoblu zůstal ležet po souboji s Ferrarim Paulo Dybala a sudí Mazzoleni se rozhodl pokutový kop neodpískat.
13
Úvodní trefa domácí hráče nabudila, prakticky veškerý děj se teď odehrává hluboko na obranné polovině Crotone.
12
Juventus se ujímá vedení, a právě tak rázně vykročil za obhajobou ligového titulu! Juan Cuadrado utekl po pravém křídle a poté poslal dlouhý centr do pokutového území, který se propadl až k MARIU MANDŽUKIĆOVI a ten tváří v tvář Cordazovi nezaváhal!
10
Deset minut hry je za námi a na první šanci stále čekáme, turínští fotbalisté si teď vyměňují míč na polovině hřiště.
8
Hráči v černobílých dresech mají více ze hry, hráči Crotone se ale zatím bez větších problémů brání.
7
Il Rossoblu se nyní museli bránit standardní situaci Juventusu, jejíž exekuci si vzal na starost Claudio Marchisio, který ale nezamířil přesně.
5
Crotonští založili bleskovou protiakci, na jejímž konci stál Aleksandar Tonev, kterému se ovšem přes vracejícího se Alvese nepodařilo zakončit.
4
Aleandro Rosi stále leží v bolestech na trávníku a drží se za hlavu, nechme se překvapit, zdali crotonský stoper bude schopen pokračovat.
3
Cuadradův centr z pravé strany byl přetažený a ačkoliv Mario Mandžukić ještě udržel míč na hřišti, hra byla pro útočný faul jednoho z domácích přerušena.
2
Bruno Martella se zmocnil odraženého míče, ale poté ho jen vrátil zadákům Staré dámy.
1

Juventus FC: Buffon – Dani Alves, Bonucci, Benatia, Sandro – Pjanić, Marchisio – Cuadrado, Dybala, Mandžukić – Higuaín.
Náhradníci: Neto, Audero Mulyadi – Chiellini, S. Khedira, Asamoah, Mattiello, Barzagli, Lemina, Kean, Sturaro, Lichtsteiner, Rincón.

FC Crotone: Cordaz – Rosi, Ceccherini, Ferrari, Martella – Rohdén, Crisetig, Barberis, Nalini – Tonev, Falcinelli.
Náhradníci: Festa, Viscovo – Claiton, Mesbah, Kotnik, Dussenne, Acosty, Capezzi, Trotta, Tochukwu Nwankwo, Suljić, Sampirisi.

Rozhodčí: Paolo Mazzoleni.
FC CROTONE

Také Crotonští budou mít o motivaci postaráno, červenomodří totiž hrají o holé přežití. Dvě kola před koncem ztrácí Crotone na záchranu jeden bod, osmnáctý tým tabulky ale čeká pekelně těžký závěr ligové sezóny: na Juventusu a doma proti Laziu Řím. Svěřenci kouče Nicoly ovšem neprohráli už sedmkrát v řadě, prodlouží na Juventus Stadium tuto úctyhodnou šňůru?
JUVENTUS FC

Stará dáma si dnes může v případě výhry definitivně zajistit titul. K definitivě byl Juventus blízko už v minulém kole, na hřišti druhého AS Řím ovšem prohrál 1:3. Římané navíc v sobotu ovládli přestřelku ve Veroně, a tak nyní ztrácejí na Juventus jediný bod. Pokud Turínští proti Crotone zaváhají, příští kolo bude ještě pořádně zajímavé.
Vítám všechny příznivce dobrého fotbalu u sledování duelu předposledního kola italské Serie A mezi Juventusem FC a FC Crotone, který začíná v 15 hodin. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62