Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne.
Juventus si s poklidem dokráčel za třemi body, ve druhé půli sice měl ještě pár šancí, žádnou už nedokázal gólově zakončit. Mrzet jej to příliš nemusí, povinnost v podobě tří bodů má splněnou, Buffon si navíc připsal poměrně snadné čisté konto, neboť soupeř toho směrem dopředu dnes moc nepředvedl.
90+4
90+4
A do třetice Pjaca, který osamocen před brankářem hlavou poslal míč pouze nad břevno. Dvě velké možnosti během zhruba šesti minut pobytu na hřišti, ale ani jedna nevyužita. Hlavní arbitr poté duel ukončil.
90+3
Hostující tým ještě zastavuje ofsajd, zápas za chvíli skončí.
90+2
Pjaca opět hlavním aktérem, když po kontaktu s protihráčem upadl v pokutovém území, hra ale pokračuje dál.
90+1
Nastavovat se budou tři minuty.
89
Držení míče: 57 % – 43 %.
88
Nový muž na hřišti se mohl hned ukázat gólem, po pěkné souhře jeho týmu se zjevil osamocen na středu hřiště v dobré vzdálenosti od brány, jeho zakončení však bylo hodně špatné, mezi tři tyče se vůbec netrefil.
87
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Gonzalo Higuaín, přichází Marko Pjaca.
86
Domácí drží míč v bezpečné vzdálenosti od své brány, hostům se hodně rychle krátí čas.
83
Žlutou kartu dostává Marco Parolo (S. S. Lazio).
82
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Tomás Rincón.
81
Nedorozumění v útočné souhře a hosté zbytečně přichází o míč.
80
Nevypadá to, že by se ve druhé půle diváci dočkali branky, ani Juventus není tak nebezpečný, jako v úvodních 45 minutách, třebaže měl jednu velkou šanci. Uvidíme, zbývá deset minut.
78
Nebezpečnou situaci dokázali domácí odvrátit a míč končí v bezpečné vzdálenosti od jejich brány.
76
Už to vypadalo, že se Immobile dostane do šance, míč však "zapomněl" za sebou a do zakončení se tak nedostal.
74
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Stephan Lichtsteiner, přichází Andrea Barzagli.
74
Hosté se tak dlouho patlali s přihrávkami na krátko, až o míč po zásluze přišli, několikrát mohli zkusit ohrozit Buffona střelou z dálky, nikdo však nenašel dost kuráže.
71
Hráči Juventusu jakoby nechtěli už ani útočit si dlouhou dobu přihrávají jen tak mezi sebou, do konce zápasu však zbývá ještě dvacet minut.
68
Hosté se ocitli v pokutovém území v přečíslení třech proti dvěma, přesto této nabídky využít nedokázali, chybělo přesnější finální zakončení, v tomto případě přihrávka volnému spoluhráči.
66
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Cristiano Lombardi, přichází Alessandro Murgia.
64
Po faulu rozehráli domácí přímý kop, ovšem Marchettiho neohrozili, u míče soupeř.
61
Dybala v obrovské šanci gól nedává, sám před brankářem dokázal překonat vyběhnutého Marchettiho, ovšem míč minul vzdálenější tyč o malý kousek. Už to mohlo být 3:0.
60
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Stefan Radu, přichází Jordan Lukaku.
60
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Biglia, přichází Filip Djordjević.
57
Biglia střílel hodně nepřesně, jeho pokus z dobré pozice končí mimo bránu Juventusu.
56
Lombardi upadl v souboji o míč v pokutovém území, ale tady to bylo hodně okaté, hráč mohl být rád, že neviděl žlutou kartu za filmování.
54
Dybala byl blízko svému druhému gólu, jeho přízemní pokus těsně minul levou tyč soupeřovy svatyně.
53
Málem se do zakončení dostal Immobile, přihrávku si ale nedokázal zpracovat.
51
Nepřesný centr doplachtil mimo domácí svatyni.
48
Hosté jsou usazeni u pokutového území Juventusu, Buffon ale práci neměl.
46
Domácí vedou o dva góly zcela zaslouženě, svého soupeře pustili do jedné vážnější možnosti, která navíc skončila míčem mimo bránu. Zato Juventus své šance využil, jeho vedení mohlo být ještě větší, kdyby u třetí branky nestál zakončující hráč v ofsajdu.
45+3
45+3
Už se hraje přesčas, oba celky vyčkávají na hvizd.
45+2
V závěru poločasu drží míč na kopačkách hosté a nikam už nepospíchají.
45+1
Nastavovat se budou dvě minuty.
45
Teď se v pokutovém území Juventusu srazili dva jeho hráči, hlavní arbitr ihned přerušil hru a povolal zdravotníky.
44
Těsně před koncem první půle se ale žádné změny nechystají, hráč pokračuje dál.
43
Hra je přerušena, na menší zdravotní lapálie si stěžuje Mandžukić.
42
Bonucci dobře tečoval přihrávku z pravé strany a míč zaplachtil kousek vedle vzdálenější tyče, Marchetti se stačil jen ohlédnout.
39
Strážce svatyně Juventusu vyběhl ven z pokutového území a pohlídal míč v cestě do zámezí, poté se postaral o rozehrávku.
37
Po rohovém kopu následoval další pokus z velké dálky, opět Buffon zasahovat nemusel, neboť balón zastavil jeho spoluhráč.
36
Dvakrát stříleli hosté z dálky, první ránu zastavil obětavým zákrokem Mandžukić, ve druhém případě byl míč tečován mimo bránu.
34
Na centrovaný míč těsně nedosáhl Anderson, domácím se daří odpálit jej až na polovinu soupeře.
31
Po delší době musel zasáhnout Buffon, jenž rychle vyběhl z brankové čáry, aby byl u míče dříve než protihráči.
30
Juventusu se podařil vstřelit třetí gól, ovšem ten není pro ofsajd uznán, ač domácí hodně protestují.
29
Lichtsteiner vybojoval pro své barvy zajímavou standardku, následovat bude další nepříjemný centr do pokutového území Lazia.
26
Žlutou kartu dostává Ciro Immobile (S. S. Lazio).
25
No, ale teď to byla asi zatím největší možnost hostujícího mančaftu. Milinković-Savić napřáhl z dobrých 20, 25 metrů a pořádně protáhl Buffona, ten na míč sice nedosáhl, ale měl štěstí, neboť balón těsně minul jeho pravou tyč. Teď se domácí hráči i jejich fans zřejmě pořádně zapotili.
24
Ta mohla přijít vzápětí, kdy na hranici pokutového území upadl jeden z hráčů Lazia, Massa však nechává pokračovat ve hře, ačkoliv stál hodně blízko.
23
Juventus je stále u míče a soupeři jej odmítá vydat, Buffon zatím neměl žádnou velkou práci.
20
Nyní míč proletěl pokutovým zemím Lazia, nikdo z hráčů jej ale nedokázal tečovat.
19
Žlutou kartu dostává Stefan Radu (S. S. Lazio).
17
Juventus právě vstřelil branku!
A je to 2:0. Podobná situace jako při první brance, jen z opačné strany. Tentokrát přišla přesná přihrávka zprava od Cuadrada, na kterou si před bránu naběhl GONZALO HIGUAÍN a z bezprostřední blízkosti poslal míč k bližší tyči.
14
Domácí si dlouho přihrávají mezi sebou na své polovině, do hry zapojují i brankáře.
12
Daleký nákop končí za bránou domácího celku, Buffon se postará o rozehrávku.
9
Hosté teď se štěstím ustáli tlak Juventusu, míč končí na jeho straně.
8
Špatná přihrávka znamená, že domácí o míč přichází a musí se vrátit na svoji stranu.
5
Juventus se po necelých pěti minutách ujímá vedení. PAULO DYBALA obdržel přihrávku z levé strany a střelou do protipohybu nedal Marchettimu nejmenší šanci.
4
První zásah si připisuje i Buffon, jenž lehce schoval zakroucený balón do náruče a rychle rozehrál.
4
A letící míč odvrací do bezpečné vzdálenosti.
3
Domácí budou rozehrávat na polovině soupeře, hosté se stahují ke svému pokutovému území.
2
Nepříliš přesný centr z levé strany chytá bezpečně do rukou Marchetti.
1

Juventus FC: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Asamoah – S. Khedira, Pjanić – Cuadrado, Dybala, Mandžukić – Higuaín.
Náhradníci: Neto, Audero Mulyadi – Hernanes, Barzagli, Pjaca, Dani Alves, Rugani, Rincón.

S. S. Lazio: Marchetti – Radu, Wallace, de Vrij, Patric – Parolo, Biglia, Milinković-Savić – Anderson, Immobile, C. Lombardi.
Náhradníci: Strakosha, Vargić – Hoedt, J. Lukaku, Djordjević, Bastos, Alberto, Leitner, Freitas, Murgia.

Lazio

Hosté pobývají se čtyřiceti body na čtvrté pozici zajišťující postup do EL, na třetí Neapole ale ztrácí bod a druhý AS Řím body čtyři. Mimo svůj stadion odehráli dosud devět zápasů s bilancí 4-3-2, vstřelili čtrnáct branek a třináct jich inkasovali. Naposledy pohráli na hřišti Interu 0:3. Nejlepším střelcem je s jedenácti přesnými zásahy Ital Ciro Immobile.
Juventus

Vedoucí tým, jenž má z devatenácti zápasů (čeká jej jedna dohrávka) na kontě patnáct výher a jen čtyři porážky, na svém hřišti je navíc stoprocentní, deset klání = deset výher a skóre 27:6. Nejlepším střelce je třináctigólový Argentinec Gonzalo Higuaín.
Přeji příjemný nedělní den, zajímavý zápas dnes odstartuje 21. kolo italské Serie A, své síly změří dvě mužstva ze předních pozic tabulky, které od sebe dělí pouhých pět bodů, a sice Juventus, favorit duelu, a Lazio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62