Ode mě je to pro dnešní odpoledne vše. Děkuji za pozornost a u Serie A zase někdy nashledanou!
Neapol v gólově bohatém utkání poráží Turín 5:3, a to hlavně díky čtyřem brankám Driese Mertense!

Domácí celek vedl po prvním poločase o tři branky, a to hlavně díky devítiminutovce Driese Mertense! Belgický útočník nejdříve ve třinácté minutě využil parádní přihrávky od Callejóna, o pět minut později přidal druhou branku z penalty a dílo dokonal v minutě dvaadvacáté, kdy po třech dorážkách vstřelil svůj hattrick.

Druhý poločas načali lépe hosté a jejich nejlepší střelec Andrea Belotti se prosadil i na San Paolu. Následně se ovšem povedlo opět skórovat domácí, jmenovitě Vladu Chiricheşovi, jenž zakončoval kombinaci střelou do prázdné branky. Přišla branka Luca Rossettiniho po chybě Reiny, tříbrankové vedení ovšem vystřelil domácím opět Dries Mertens. Gólový účet utkání pak uzavřel po penaltě Iaqo Falqué.
90+5
90+4
Adem Ljajić postupoval skrz bránící hráče Neapole a nakonec skončil po jednom zákroku na zemi. Rozhodčí mu to ovšem jako faul neuznal.
90+3
Jedna zajímavá střela přišla. Dnes gólově ukojený Dries Mertens zkoušel své štěstí střelou z nějakých pětadvaceti metrů. Nakonec ale zamířil jen těsně vedle branky.
90+1
Celkem čtyři minuty se budou hrát nad rámec devadesáti minut. Uvidíme, zda si jeden či druhý celek dokáže vytvořit nějakou gólovou akci.
90
Probíhá devadesátá minuta dnešního utkání, které nabídlo celkem osm branek. Rozhodčí tak nějakou minutku navíc určitě přidá.
88
Torino to sice ještě zkouší, ale k vyrovnání to nejspíše stačit již nebude. I tak to je od nich dnes sympatický výkon, vypadalo, že se již nezvednou.
87
Neapol zakončila tuto situaci kombinací a zakončením Emanuela Giaccheriniho. Ten ale z dobré pozice branku nakonec nedokázal trefit.
86
V dalším útoku domácích přišel další faul. Domácí fotbalisté mají tak z jednatřiceti metrů šanci přidat další branku dnes na branky bohatého utkání.
85
Turínští nabuzení další brankou se hnali do zakončení. Střela jednoho z hráčů byla ovšem nepřesná a skončila jen vedle branky.
84
FC Turín právě vstřelil branku!
K penaltě se postavil hostující IAGO FALQUÉ, který přidal již osmou branku dnešního utkání. Falqué zamířil do levé šibenice – Reina byl bez šance.
83
Další obléhání domácí branky – odpískaná penalta! Luca Rossettini byl zasažen vysokou nohou a uvidíme tak druhý pokutový kop utkání!
82
Iago Falqué se následně zjevil v dobré střelecké pozici a na noze měl snížení na 3:5. Jeho zakončení ovšem přišlo v jasné ofsajdové pozici.
81
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Emanuele Giaccherini.
80
Neapol právě vstřelila branku!
Akce pokračovalo a nakonec byla zakončena pátou brankou Neapole a celkově čtvrtou DRIESE MERTENSE! Ten se nyní ukázal jako naprostý lišák. S míčem se totiž otočil a dezorientovaného Harta přehodil.
79
Naprosto jednoznačně si nyní šel Marek Hamšík pro branku, kterou mu ale Joe Hart sebral výborným zákrokem, když mu padl pod nohy!
78
Do pokutového území si hodně rychle nacupital Dries Mertens, který nabuzen zkoušel obejít obránce. Šlo ale o naivní snahu, belgický forvard o míč hned přišel.
76
Po této situaci, která vypadala pro domácího brankáře jednoduše, padá branka! Pepe Reina neudržel střelecký pokus a pozorný LUCA ROSSETTINI poslal míč za jeho záda – padá šestá branka utkání!
75
Na hosty ovšem nyní čeká zajímavá standardka. Ljalić byl faulován na úplné hranici vápna, stačilo pár milimetrů a mohla z toho být penalta.
74
Turínský celek to sice ještě zkouší, ale čtvrtá branka je nejspíše poslal do kolen. Dnes uvidíme nejspíše stylové vítězství domácí Neapole.
73
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Allan.
72
Saša Lukić následně zastavoval snažení domácího celku faulem, který byl sudím utkání oceněn žlutou kartou. Po této akci přijde další domácí střídání.
70
Naprosto geniální akce domácího celku končí čtvrtým zásahem do rakvičky anglického brankáře! Dries Mertens vedl akci středem hřiště a na pravé straně našel nabíhajícího Callejóna, který krásnou přihrávkou skrz vápno našel volného VLADA CHIRICHESE, jenž zasunul do prázdné branky.
69
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Amadou Diawara.
68
Na levé straně se pokoušel projít přes bránící hráče Dries Mertens. Toho ale skvěle zastavila pozorná noha bránícího hráče.
67
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Daniele Baselli, přichází Maxi López.
66
Lorenzo Insigne čaroval na hranici vápna a následně zkoušel přenechat míč Faouzi Ghoulamovi. Ten k němu ale díky obranému zákroku nedošel.
65
Domácí fotbalisté kombinovali ve středu travnaté plochy a následně přenesli hru dopředu. Centrovaný míč z levé strany byl odehrán na aut.
64
Turínští se pokoušejí směrem dopředu něco vymyslet, ale Neapol hodně dobře napadá a určitě nechce inkasovat podruhé v tomto utkání.
63
Domácí stále kontrolují utkání a kombinují na vlastní polovině. Nyní se jim to ovšem málem vymklo, útočící hráč ovšem nezakončil.
62
Omlouváme se za komplikace. Hosté snížili a alespoň částečně se vrátili do utkání. Neapol se nyní dostala ovšem do šance, ale Mertens hlavičkou mířil vysoko nad branku.
60
Žlutou kartu dostává Emiliano Moretti (Turín FC).
58
Hosté se dočkávají první branky utkání. Po závaru v brankovišti se svým pokusem dokázal prosadit nejlepší střelec týmu, ANDREA BELOTTI!
56
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Lorenzo De Silvestri, přichází Iago Falqué.
52
Omlouváme se za technické potíže. Hned jak bude vše spraveno, budeme pokračovat.
49
Velká šance se narodila před brankou Harta. Centrovaný míč našel ve vápně volného José Maríu Callejóna, kterému se ovšem nepovedlo z voleje zakončit do branky. Zamířil těsně vedle.
48
Z pravé strany letěl do vápna hodně nebezpečný střílený centr. Ten byl nakonec odvrácen na malém vápně pozornými bránícími hráči Torina.
47
Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, jenž kombinují a rádi by vymysleli další gólovou akci. Naposledy zvítězili 5:0, co dnes?
46
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Mirko Valdifiori, přichází Saša Lukić.
46
První poločas je u konce! Domácí celek vede o tři branky, a to hlavně díky devítiminutovce Driese Mertense! Belgický útočník nejdříve ve třinácté minutě využil parádní přihrávky od Callejóna, o pět minut později přidal druhou branku z penalty a dílo dokonal v minutě dvaadvacáté, kdy po třech dorážkách vstřelil svůj hattrick.

Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
45+1
45
Davide Zappacosta vedl hodně rychlý protiútok svého celku po pravé straně. Po levici mu sice nabíhala dvojice hráčů, ale on to zkusil sám. Na hranici vápna ovšem napálil pouze hráče ve skluzu.
44
Domácí celek dohrává utkání kombinací na útočné polovině. Celé snažení bylo zakončeno centrem do vápna na nabíhajícího hráče, před kterým míč odkopl pozorný bránící hráč.
43
Turínští se po kombinační hře dostali až před vápno, kde byl jeden z hráčů ve vínovém povalen k zemi. Vše bylo ale vyhodnoceno jako simulace a nic se nepíská.
42
Nevymysleli vůbec nic a ještě přišli o míč. K tomu se tak dostává Neapol, která bude chtít povedený první poločas dohrát v nějakém poklidném tempu.
40
Ze standardní situace sice nic nebylo, ale hosté dostali šanci rozehrát jejich první rohový kop v tomto utkání.. Uvidíme, co se jim povede vymyslet.
39
Torino se snad poprvé v utkání dostává k nějaké delší kombinační hře na útočné polovině. Ta byla dokonce ukončena odpískáním faulu na Andreu Belottiho.
38
Až se dostali do zajímavé šance! Lorenzo Insigne dostal balon za obranu a z dobré pozice zakončoval levačkou. Jeho pokus ovšem skončil jen na boční síti hostující branky.
37
Po menším faulu na Jorginha na útočné polovině se píská standardní situace. Neapolští ovšem nic nevymýšleli a celou akci rozehráli nakrátko.
36
Hosté se v docela hojném počtu dostali do útoku, kde jim byl na pravé straně odpískán ofsajd. Je tedy po akci a s chutí tak mohou hrát opět domácí.
34
Luca Rossettini následně bez míče fauloval na obranné polovině a inkasuje první žlutou kartu v utkání. Italský obránce zastavoval zajímavě rozjíždějící akci.
33
Lorenzo Insigne si nyní pohrál s hostující obranou a z hranice vápna pálil pod břevno. Jeho pokus byl celkem zajímavý, ale rukavice Harta byly nyní na pravém místě!
32
Následný rohový kop nebyl nijak zakončen, a tak se bude odkopávat od branky Joea Harta. Anglický brankář dnes dostal již tři branky.
31
Do vápna se nyní prodral slovenský špílmachr Marek Hamšík. Ten z dobré pozice zakončoval, ale nakonec ke střele nedošlo. Do dráhy míče mu položil nohu bránící hráč.
30
Probíhá nám již třicátá minuta utkání, kterému jasně vládnou domácí. Ti díky dobrému výkonu a hattricku Driese Mertense vedou již 3:0.
29
Na hřišti nyní leží hostující Adem Ljajić, který postupoval po levé straně a byl tvrdým zákrokem zastaven bránícími hráči Neapole. Následovat bude tak ošetřování srbského fotbalisty.
27
Turínští se postupnou kombinací dostali až do vápna. Andrea Belotti byl hledán přihrávkou, ale proti němu stáli snad čtyři bránící hráči Neapole.
26
Daniele Baselli bude v dnešních statistikách utkání prvním hráčem, jenž vyzkoušel pozornost španělského brankáře. Ten ale jeho slabší střelu ukryl v rukavicích.
25
Belgický útočník je všude. Nyní se hnal za dalším míčem, ale bránící hráč jej pohlídal a prsami jej posunul do rukavic anglického reprezentačního brankáře.
24
A mohlo být ještě hůře. Domácí unikli po levé straně a centrovaný míč se dostal na zadní tyčku. Dries Mertens v této pozici ale míč špatně trefil.
22
Hattrick pro DRIESE MERTENSE! Domácí hrají opravdu neskutečně. Joe Hart sice první střelu vyrazil, následná dorážka Mertense skončila na padajícím obránci, ale třetí rána už nemohla skončit jinde, než v brance. Hattrick pro belgického fotbalistu v rozmezí devíti minut.
21
Adem Ljajić zkoušel pozornost zatím nevyzkoušeného Reiny v brance Neapoli. Jeho pokus z pětadvaceti metrů ovšem skončil vedle branky.
20
Kombinace domácího celku hledala na hrotu nabíhajícího belgického střelce dvou branek. Ten ale na nakopnutý míč nakonec nedosáhl.
19
Neapol hraje opravdu skvěle, vede a svého soupeře k ničemu nepouští. Dnes to vypadá na opravdu dobré odpoledne na San Paolu.
18
K penaltě se postavil první střelec i faulovaný útočník. DRIES MERTENS se krátce rozeběhl a tvrdou střelou k levé tyčce nedal Joeu Hartovi šanci zasáhnout – 2:0!
17
Následný protiútok končí odpískáním penalty! Dries Mertens dostával centr do vápna, kde byl postrčen bránícím hráčem. Uvidíme tedy pokutový kop.
16
Poprvé se ke střeleckému pokusu dostali hosté. Andrea Belotti dostal míč do běhu, ale levačkou mířil jen vedle tyčky. To byl hodně nepovedený pokus.
15
Domácí celek se tak zaslouženě dostává do vedení a i nadále ve své aktivitě pokračuje. Povedená přihrávka na pravou stranu ovšem skončila jen odpískaným ofsajdem.
13
Následně ovšem padá první branka utkání, která opravdu stála za to! Domácí rozehráli nakrátko rohový kop a José Callejón se dostal do vápna. Tam centrovaným míčem našel volného DRIESE MERTENSE, který přesným pokusem překonal bezmocného Joe Harta v brance!
13
V dalším útoku přicházel další nebezpečný centrovaný míč do šestnáctky. Ten byl sice odvrácen, ale z toho dalšího bude rohový kop.
12
Centrovaný míč následně našel skupinku hráčů v bílých dresech. Hned trojice z nich byla ovšem moc zbrklá a nacházela se v ofsajdovém postavení.
11
Následoval tak rychlý útok domácí Neapole, která si vybojovala standardní situaci. Tu bude ovšem zahrávat z celkem velké dálky od branky.
10
Davide Zappacosta nyní unikal po pravé straně a centrovaným míčem hledal snajpra Belottiho. K tomu ale díky obrannému zákroku míč nedoputoval.
9
Po dalším neúspěšném útoku se pokoušeli po pravé straně uniknout hosté do protiútoku. To se ovšem nepovedlo a přišel centr do vápna. Insigne na něj ovšem nedokázal vyskočit.
8
San Paolo se nyní čílí poté, co byl na hranici vápna povalen jeden z postupujících domácích hráčů. Hlavní sudí utkání Doveri ovšem zůstal chladným.
7
Ten byl zakončován centrovaným míčem na hlavu Davida Zappacosty, který byl ovšem sudím nachytán v jasném ofsajdu. Odkopávat se tak bude od branky Reiny.
6
Torino už je nějakou dobu na míči. Nyní jeden z hráčů rozehrává aut poté, co se míč objevil v zámezí. Následovat tak bude postupný útok.
5
Turínský celek zatím neví, jak se zbavit rychlého napadání a aktivity svého dnešního hostitele. Zatím to vypadá, že to vínově odění fotbalisté dnes budou mít velice těžké.
4
Domácí celek ovšem i nadále zůstává u míče a kombinuje na vlastní polovině. Následně se bude chtít prodrat do nějakého zakončení.
3
Faouzi Ghoulam se postavil k exekuci zajímavého přímého kopu. Alžírský fotbalista míč posílal do pravé šibenice, kterou ale nakonec o pár milimetrů minul!
2
Těm je nyní nabídnut přímý kop poté, co jeden z hostujících hráčů zahrál rukou těsně před vápnem. Joe Hart si nyní staví zeď a čeká na to, co domácí vymyslí.
2
Jejich první útok ovšem nevyšel. José María Callejón na pravé straně nedokázal nic vybojovat, a tak se k autu dostávají hosté.
1
Po úvodním výkopu se hned dopředu hnali hosté, ale těm se zakončit nepovedlo. Hned se tak k balonu dostali fotbalisté domácí Neapole, jenž nastupují v bílých dresech.
1
Oba celky ve slunném počasí přichází na travnatou plochu San Paola. Za pár sekund nám odstartuje zajímavé utkání Serie A.
Krásnou poslední adventní neděli přeji všem fanouškům kvalitního italského fotbalu. Za pár minutek nám startuje utkání mezi Neapolí a Turínem! Uvidíme, kdo bude dnes šťastnější.

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Chiricheş, Albiol, Ghoulam – Piotr Zieliński, Jorginho, Hamšík – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
Náhradníci: Rafael Cabral, Sepe – Strinić, Giaccherini, Allan, Ch. Maggio, Maksimović, Gabbiadini, Rog, Diawara, Tonelli, El Kaddouri.

Turín FC: Hart – De Silvestri, Rossettini, Moretti, A. Barreca – Baselli, Valdifiori, Benassi – Zappacosta, Belotti, Ljajić.
Náhradníci: D. Padelli, Cucchietti – Castán, Acquah, Maxi López, Falqué, Josef Martínez, Vives, Obi, Lukić, Boyé, Ar. Ajeti.

Rozhodčí: Doveri – Giallatini, Valeriani.
Poslední vzájemné zápasy

Turín – Neapol 1:2
Neapol – Turín 2:1
Turín – Neapol 1:0
Turín – Turín 0:1
SSC NEAPOL bojuje i v této sezoně o nejvyšší příčky. Po šestnácti zápasech mají domácí na svém kontě 31 bodů a nachází se na čtvrté pozici. Neapol ztrácí na vedoucí Juventus osm bodů, takže dnes nebere nic jiného, než výhru. Lehké to ovšem nebude.

TURÍN FC, který před sezonou posílil brankář Joe Hart, si nevede vůbec špatně. Hosté zatím nasbírali 25 bodů a jsou na osmé pozici. Z posledních dvou kol ale hosté nevybojovali ani bod, takže dnes přijeli do Neapole s jasným cílem, a to bodovat.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská liga má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Neapolí a Turínem. Favoritem tohoto zápasu je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62