Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek nedělního dne.
Fotbalisté Chieva se budou vracet domů s úsměvem na rtech, protože odehráli kvalitní zápas a především předvedli v závěru zápasu parádní obrat, který jim zajistil zisk všech tří bodů. Udinese nehrálo dobře, po celý zápas za svým soupeřem zaostávalo a za svou pasivitu nakonec zaplatilo vysokou daň.
90+6
90+5
Chievo právě vstřelilo branku!
Obrovská radost na straně Chieva. Hosté totiž z posledního útoku v utkání dokázali vytěžit druhou branku, kterou po centru z levé strany vstřelil FABRIZIO CACCIATORE.
90+4
Tempo hry mírně opadlo, ani jeden z týmů se nechce dopustit v nastaveném čase chyby.
90+3
Perica si před pokutovým územím dokázal udělat prostor a vypálil. Do jeho pokusu se však postavil Dainelli a střelu zablokoval.
90+1
Nad rámec utkání bude nastaveno pět minut.
90+1
Floro Flores stál na konci rychlého protiútoku, který zakončil nepřesnou ránou. Karnezis nemusel zasahovat.
90
Po volném kopu si obrana Chieva počínala zkušeně a míč odvrátila daleko od své branky.
89
Ostrý zákrok předvedl Dainelli, který na vlastní polovině zastavil Pericu. Udinese bude zahrávat zajímavý volný kop.
88
Perica se hned po svém nástupu na hřiště dopustil útočného faulu a dostává žlutou kartu.
87
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Valter Birsa, přichází Jonathan de Guzmán.
87
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Cyril Théréau, přichází Stipe Perica.
85
Floro Flores dostal do vápna těžký míč, který si pokoušel zpracovat, ale nakonec neuspěl.
84
Hosté po vstřelené brance pokračují v útočení, jeden bod jim pravděpodobně nestačí.
82
Hosté se zaslouženě radují z vyrovnání! Centrovaný míč z levé strany propadl ve vápně k nohám LUCASE CASTRA, který z velké blízkosti napálil míč do branky.
80
Po rohovém kopu se před brankou Karnezise nic zajímavého nestalo, domácí se zvládli ubránit.
79
Floro Flores se ve vápně po boji dostal k zakončení, ale to bylo zablokováno a sraženo na rohový kop.
78
Kone fauloval na středu hřiště a vykoledoval si žlutou kartu. S těmi se nyní roztrhl pytel.
77
A Cacciatore následně dostává ještě žlutou kartu, když tvrdě dohrál soupeře.
77
Cacciatore si naběhl do vápna na centr z levé strany a z velmi solidní pozice napálil míč vedle branky. Tohle byla slibná příležitost.
76
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Lucas Evangelista.
75
Na trávníku je opravdu hodně emocí, začíná se hrát hodně tvrdě.
74
Floro Flores nerozehrál přímý kop dobře, když míč napálil pouze do připravené zdi.
73
Nyní budou hosté zahrávat zajímavý přímý kop. Dočkáme se srovnání?
72
Chievo nadále kombinuje na útočné polovině a pokouší se vyzrát na obranu domácího celku. Udinese totiž brání ve velkém počtu hráčů a do útoku si nežene.
70
Hosté posílají téměř všechny míče před branku Udinese, ale ve vápně působí jako magnet Karnezis, jenž chytá spoustu centrů do svých rukavic.
68
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Riccardo Meggiorini, přichází Antonio Floro Flores.
67
Předešlá střídání mírně narušila tlak Chieva, kterému se nedaří dostat zpátky do vysokého tempa.
65
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Emil Hallfredsson, přichází Panagiotis Kone.
64
Zapata je zcela jasně nejaktivnějším hráčem Udinese v tomto duelu. Tentokrát se po rohovém kopu dostal k další hlavičce, po níž míč skončil těsně nad břevnem.
63
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Roberto Inglese, přichází Sergio Pellissier.
62
Tlak Chieva v posledních minutách začíná sílit. A nutno dodat, že by si hosté vstřelenou branku za dnešní výkon zasloužili.
60
Gobbi si na útočné polovině neporozuměl s Inglesem, kterému poslal přihrávku do běhu, ale útočník Chieva s tím vůbec nepočítal.
58
Na centrovaný míč od rohového praporku si ve vápně našel cestu Zapata, který prověřil hostujícího brankáře. Ten dokázal s potížemi míč vyrazit.
57
De Paul to udělal na pravém křídle šikovně a vybojoval po dlouhém sprintu rohový kop.
56
Chievo zahrávalo během krátké chvíle dva rohové kopy, ale ani po jednom se nedokázalo dostat ke střele.
54
Druhý poločas začal podobně jako ten první. Chievo je jasně aktivnější a pokouší se vstřelit branku, Karnezis však příiš práce nemá.
52
Hosté se ovšem po rohovém kopu k zakončení nedostali, ovšem zůstávají u míče.
51
Na druhé straně podobný záměr vyšel Gobbimu, který centrovaným míčem vybojoval rohový kop.
50
Théréau se vydal na útočnou polovinu podél levé lajny, odkud se nakonec rozhodl centrovat. Jeho úmysl ale nevyšel podle představ, míč byl sražem do autu.
49
Karnezis si udělal po centru z pravé strany ve vápně pořádek a došel si do vzduchu pro míč. Udinese nezačalo druhý poločas nejlépe.
48
Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Meggiorini, ale jeho zakončení nebylo přesné.
47
Meggiorini zpoza velkého vápna prověřil Karnezise, který míč vyrazil na rohový kop.
47
Chievo se rychle dostalo k míči a pohodlně kombinuje na útočné polovině.
46
Udinese rozehrávkou zahájilo druhý poločas.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 13:40.
Úvodní minuty utkání patřily Chievu, které se ovšem nedokázalo střelecky prosadit. Naopak Udinese se ve 25. minutě z první vážnější šance prosadilo zásluhou Zapaty a posléze začalo ovládat utkání. Hraje se ovšem kvalitní utkání a druhý poločas může přinést spoustu zajímavých věcí.
45+3
45+3
Hallfredsson se uvolnil na levé straně a poslal do vápna prudký centr, který byl odvrácen do zámezí. Rozhodčí následně ukončuje první poločas.
45+2
Karnezis je na nohou, může se pokračovat.
45+2
Z nastaveného času se ještě neodehrála ani minuta, Karnezis je stále ošetřován. Pravděpodobně však bude moci pokračovat v utkání.
45+1
V prvním poločase budou nastaveny dvě minuty.
45+1
Karnezis se ve vápně srazil s Inglesem a dopadl velmi tvrdě na trávník. Tohle nebyl hezký pohled a brankář Udinese potřebuje ošetření.
45
Pomalu se blíží konec prvního poločasu a nevypadá to, že by se mělo ještě stát něco zajímavého.
44
Cacciatore si na hranici velkého vápna udělal prostor k hlavičce, která však skončila v rukavicích Karnezise.
42
Chievo se pokouší těsně před koncem prvního poločasu dostat ještě do nějaké šance, ale obrana Udinese je pozorná.
41
Na trávníku zůstal chvíli ležet Armero, ale nakonec to nebude nic vážného a pokračuje ve hře.
39
Hallfredssonův skluz byl za hranicí pravidel a fotbalista Udinese dostává žlutou kartu.
39
Obrana Chieva po rohovém kopu soupeře zafungovala na výbornou a míč odvrátila do bezpečí.
38
Nechybělo mnoho a Udinese mohlo přidat druhou branku. Zapata dostal výborný pas do běhu a z pravé strany pokutového území vypálil. Sorrentino si však tentokrát počínal úspěšně a míč vyrazil na rohový kop.
36
Žlutou kartu dostává Boštjan Cesar (Chievo Verona).
36
Udinese je v posledních minutách častěji u míče, kombinační hra Chieva šla po inkasované brance hodně dolů.
34
Na trávníku se začíná výrazně přitvrzovat, rozhodčí musí být na pozoru.
33
Radovanović dostává za taktický faul na středu hřiště žlutou kartu. V souboji si pomohl držením.
33
Meggiorini si před vápnem zpracoval těžkou přihrávku a pokusil se natlačit do vápna. Útočník Chieva byl ovšem vytlačen do obrovského úhlu a zakončení z toho nakonec nebylo.
31
Chievo se však nechce smířit s tímto výsledkem a usiluje o rychlé vyrovnání. Nicméně v útočné fázi chybí hostujícímu celku přesnost při kombinaci.
30
Fotbalisté Udinese působí po vstřelené brance uvolněně a začali si více věřit.
28
Nyní domácí kontrolují hru na středu hřiště. Hosté se nemohou dostat k míči.
27
Chievo se pokouší na inkasovanou branku zareagovat a tlačí se do pokutového území soupeře. Udinese ale pozorně brání.
25
Udinese právě vstřelilo branku!
Ačkoliv bylo Chievo v úvodních minutách utkání aktivnějším týmem, do vedení jde Udinese. Hallfredsson centrem z levé strany našel na malém vápně DUVÁNA ZAPATU, který hlavou nekompromisně nasměroval míč do sítě.
24
Inglese nabral na levé straně rychlost a posléze se snažil procpat do vápna míč přízemním centrem. Wague se ale výborně vrátil a přihrávku zablokoval.
23
Chievo kombinuje na středu hřiště a pokouší se kontrolovat hru. Zatím to hostujícímu týmu vychází na výbornou.
21
Udinese zatím nehraje dobře, domácím se nedaří dlouhodobě udržet u míče.
20
Hosté měli k dispozici zajímavý volný kop. Birsa centrovaným míčem do vápna našel hlavu Castra, který nedokázal dobře zamířit a Karnezis mohl zůstat v klidu.
18
Fotbalista Chieva se pomalu zvedá ze hřiště a utkání bude moci pokračovat.
17
Na trávníku zůstal ležet Cesar, hra je přerušena.
16
Tlak Chieva pokračuje. Z obrovské vzdálenosti se do míče opřel Hetemaj a napálil míč vysoko nad branku. Tohle nebyl nejlepší pokus.
14
Birsa se před vápnem dostal k odraženému míči a okamžitě vypálil. Míč se zatočil mimo tři tyče.
13
Chievo se v posledních minutách usadilo na útočné polovině a pokouší se dostat do vedení.
11
Birsa si udělal na pravém křídle prostor a nacentroval na malé vápno, kde hlavou zakončoval Meggiorini. Míč proletěl vedle pravé tyče.
10
Cacciatore se rozhodl překvapit domácí obranu a prudkým pasem hledal rozběhnutého Inglese. Ten na míč ale nedosáhl a Karnezis si mohl v poklidu podržet balón.
8
V Udine velmi silně prší a trávník je hodně nasáknutý vodou. To nejsou optimální podmínky pro fotbal.
7
Théréau se prosmýkl na levém křídle a poslal před branku nadýchaný centr, který však dokázal jeden z obránců odvrátit do bezpečí.
6
Armero se snažil pasem za obranu uvolnil de Paula, ale posila italského celku nedokázala dostihnout míč na hrací ploše.
5
Domácí se kombinační hrou drží na útočné polovině a chtějí se procpat k pokutovému území.
3
Vážnější šanci přinesla kombinace Chieva a následný centr do vápna. V něm se k hlavičce dostal Birsa a míč nasměroval kousek od pravé tyče.
2
Ani Udinese se z prvního útoku nedokázalo dostat daleko. Zatím je k vidění hodně nepřesností.
1
První útok hostujícího celku skončil nezdarem, protože Inglese se dopustil útočného faulu.
1
Chievo se ujalo úvodního výkopu a zahájilo dnešní utkání.
1
Stadionem zní znělka Serie A, utkání bude za malou chvíli zahájeno.

Udinese Calcio: Karnezis – Wague, Danilo, Felipe, Armero – Badu, Kums, Hallfredsson – de Paul – D. Zapata, Théréau.
Náhradníci: Scuffet – Angella, Fofana, Peñaranda, Jankto, Perica, Matos, Kone, Adnan, Heurtaux, Evangelista, Balić.

Chievo Verona: Sorrentino – Cacciatore, Dainelli, Cesar, Gobbi – L. Castro, Radovanović, Hetemaj – Birsa – Inglese, Meggiorini.
Náhradníci: Seculin, Confente – de Guzmán, Spolli, N. Rigoni, Gamberini, Izco, Frey, Parigni, Bastien, Pellissier, Floro Flores.

Rozhodčí: Pairetto – Valeriani, Giovane.

Hlavním rozhodčím bude Pairetto. Na lajnách mu budou pomáhat pánové Valeriani a Giovane. Čtvrtým rozhodčím bude Barbirati.
Chievo se se čtyřmi body nachází na místě desátém a tuto sezónu odstartovalo velmi dobře. V minulém kole uhrálo na svém hřišti remízu 1:1 s Laziem Řím.
Udinese má po třech odehraných zápasech na svém kontě šest bodů a momentálně mu v tabulce patří sedmá příčka. V minulém kole vyhrálo Udinese na San Siru, kdy porazilo 1:0 AC Milán.
Přeji krásný den! Dnešní program Serie A odstartuje zajímavým duelem, kdy se proti sobě postaví fotbalisté Udinese a Chieva. Zápasem Vás provede komentátor Jan Šlapáček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62