Střely mimo: 7:0.
Rohy: 4:3.
Ofsajdy: 1:2.
Fauly: 16:15.
Dnešní zápas končí remízou. Oba týmy si tak připíšou do tabulky po bodu. Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří po brance Zapaty šli do vedení, ale po několika málo minutách bylo vyrovnáno. Zasloužil se o to Khouma Babacar, který poslal výstavní patičku za záda domácího brankáře. Ještě v prvním poločase se prosadil domácí kapitán Danilo z dohrávky rohového kopu. Ve druhé půli stačili hosté už jen vyrovnat. Z pokutového kopu se nemýlil Bernadeschi a udal tak končené skóre.
90+3
90+3
Chiesa byl už za posledním bránícím hráčem Udinese, ale v době přihrávky byl v ofsajdu a tak musí svou akci zastavit.
90+2
Fiorentina se snažila o závěrečný tlak, ale o míč přišel na útočné polovině Babacar a hosté se museli ještě rychle vracet do útoku před Fofanou. Ten už ale jen odevzdal míč.
90+1
Rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90
V poslední minutě druhého poločase se dostal k míči domácí Sven Kums, ale ani jeho nabídka pro Fafanu nebyla přesná. Anton Tatarusanu si jen poskočil pro míč a lehce ho sbírá ze vzduchu.
89
Hosté kombinovali na levé straně, ale u míče byl rychleji Badu, který ještě poslal míč před Tatarusana. Centr mu ale vůbec nevyšel a hostující brankář nemusí zasahovat.
88
Je tu v závěru druhého poločasu ještě jedna šance pro Fiorentinu. Babacar vybojoval rohový kop na Ali Adnánovi. Ale přišel opět útočný faul hostů a tak zakončení do boční sítě je zbytečné.
87
Velmi zkušeně si nyní počínal v obraně domácí Felipe, který nastřelil dobíhajícího Chiesu a od něj se míč odrazil za postranní lajnu.
86
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Panagiotis Kone, přichází Jakub Jankto.
85
Právě Théréau fauloval při centru do vápna a rozhodčí zastavil Fofanu při zakončení. Domácí útočník musí odevzdat míč.
84
Navíc u pokutového území došlo také k faulu a hosté měli k dispozici volný přímý kop. Ten vyšel podle představ a do útoku se hnal Fofana, který je faulován De Maiem a ten dostává žlutou kartu.
83
U středové lajny byl povalen Kalinić a rozhodčí píská nedovolená faul. Fanouškům se to pochopitelně nelíbí a dávají to najevo pískotem.
81
Posledních zhruba deset minut pro oba týmy, aby vstřelenou brankou rozhodly dnešní zápas a uzmuly si pro sebe všechny tři body.
80
Domácí obránce Danilo velmi zariskoval při rozehrávce, když si obhodil dobíhajícího Babacara. Naštěstí pro Udinese mu to vyšlo a mohl dál poslat míč do útoku.
79
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Federico Chiesa.
78
Právě Fofana byl faulován téměř u hranice vápna. Domácí měli k dispozici volný přímý kop z nadějné pozice. De Paul chtěl ještě najít ve vápna Théréaua, ale hostující obrana byla pozorná.
77
Domácí se dostali po delší době na útočnou polovinu. Nově příchozí Fofana, ale nezpracoval autové vhazování a míč mu utekl až za brankovou lajnu.
76
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Cyril Théréau.
75
Babacar si dělal místo na hranici vápna. Už se chtěl dostat do zakončení, ale při převzetí míče povalil protihráče a je mu odpískán útočný faul.
74
Tempo hry nám ve druhé části druhého poločasu mírně opadlo. Nyní to mohl vyvrátit střeleckým pokusem De Paul, ale i její střela byla hodně nepovedená.
73
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Stipe Perica, přichází Seko Fofana.
72
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Borja Valero, přichází Sebastián Cristóforo.
71
Akce hostů ještě pokračovala. Míč se dostal na hranici vápna, kde byl sice obsazený, ale ve střelecké pozici Sánchez. Jeho pokus byl zblokován.
70
Výborně se přes obránce uvolnil u postranní lajny Kalinić, ale poté už nedokázal najít lépe postaveného spoluhráče ve vápně.
68
Hosté šli do protiútoku ve třech proti čtyřem obráncům, ale vše zpackal Badelj, který velmi špatně přihrál na rozběhnutého spoluhráče na pravém kraji.
67
Výborná kombinace Fiorentiny skončila až u Sáncheze, který byl příliš blízko svého strážce. Byl ale faulován a tak můžu hosté pokračovat v tlaku.
66
Nenad Tomović zbytečně zajel do protihráče na útočné polovině hřiště a vidí žlutou kartu.
65
Udinese se hnalo do další útoční akce. Vše ale vzal na sebe Sven Kums, který z třiceti metrů chtěl vystrašit brankáře, ale napálil míč jen vysoko nad branku.
64
Orestis karnezis musel zasahovat. Po standardní situaci se míč dostal na hranici vápna, kde byl připravený ke střele Badelj. Jeho pokus šla ale jen do středu branky.
62
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cristian Tello, přichází Nikola Kalinić.
61
Rohový kop domácího týmu obstaral Kone, ale míč si velmi rychle stáhl ze vzduchu Tatarusanu a poslal do protiútoku Babacara. Ten je faulován u postranní lajny Adnánem.
60
Po hodině hry je stav vyrovnaný. Nyní se mohl šťastně dostat k míči ve vápně Perica, ale míč ho těsně minul. Domácí však pokračují v tlaku.
59
Zapata se vymotal z nepřehledné situace s míčem na kopačce a rovnou zkusil vystřelit. Z dvaceti metrů našel jen náruč hostujícího brankáře.
58
Na druhé straně trávníku vybojoval rohový kop Babacar, ale po nepovedené rozehrávce musel faulovat loktem Valero.
57
Míč se dostal opět do vápna, kde ještě prodloužil pas Perica, ale Anton Tatarusanu byl pozorný a vysoký míč si pohlídal.
56
Zápas se začíná výrazně přiostřovat. Ve středu pole byl poslán k zemi domácí Kums, který pádu ještě přidal a tribuny bouří. Nyní to ale bude bez žlutého potrestání.
54
Z následného volného přímého kopu se dostal do zakončení přes hlavu Duván Zapata, ale minul branku. Velké štěstí pro hostujícího brankáře, který byl daleko od své tyče.
53
Hrvoje Milić sestřelil hráče u rohového praporku a vidí žlutou kartu.
52
Fiorentina právě vstřelila branku!
Je srovnáno! K exekuci pokutového kopu byl zvolen FEDERICO BERNADESCHI ten velmi zkušeně poslal míč po zemi k levé tyči.
51
Byla nařízena penalta pro Fiorentinu! Z pravé strany přilétl centr do vápna a Babacar byl držen při snaze dostat se do zakončení.
49
Kernezis musel být pozorný, když se Danilo rozhodl sklepnout míč pro svého brankáře. Bernadeschi byl velmi blízko a chtěl se dostat zadarmo do zakončení, ale domácí gólman byl včas u míče.
48
Po závaru před šestnáctkou domácího týmu se mohl do zakončení dostat Babacar, ale míč mu na poslední chvíli odkopl Felipe.
47
Domácí tým rozehrál druhý poločas dnešního utkání. Po dlouhém nákopu De Paulu se k míči přes souboj nedostal autor prvního gólu Zapata.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Prvních pětadvacet minut se oba týmy oťukávaly, ale poté přišla ofenzivní hra. Nejdříve se prosadil po výborné nahrávce Duván Zapata, který poslal domácí do vedení. Ani ne za pět minut bylo srovnáno. Z pravé strany našel Cristian Tello Babacara, který patičkou překonal domácího gólmana. V poslední minutě ale přišla ještě jedna branka. Danilo zůstal po rohovém kopu v pokutovém území a po centru Heurtauxe zavěšil. Udinese tak vede po prvním poločas o jednu branku.
45
45
Udinese právě vstřelilo branku!
Udinese přece jen skóruje. Z rohu ještě akce pokračovala. Na pravé straně se uvolnil k centru De Paul a výborným pasem na zadní tyč našel DANILA, který ve skluzu poslal míč do sítě. Domácí tak jsou brankou v poslední minutě prvního poločasu opět do vedení.
45
V poslední minutě prvního poločasu ještě vybojoval rohový kop Zapata. Ale ani nyní se Tatarasanu nemusel dostat k zásahu.
44
Hosté rozehráli jen do kombinace. Právě Tello byl u míče, ale neprostrčil míč kolem bránícího Adána na rozběhnutého Babacara a akce hostů končí.
43
Na pětadvaceti metrech od branky byl faulován hostující Sánchez a Fiorentina měla k dispozici volný přímý kop. K němu se postavil Federico Bernadeschi. Míč otečoval o zeď a bude následovat ještě rohový kop.
42
Stále pokračuje kombinace hostů na polovině Udinese. Centr z pravé strany se dostal sice do vápna, ale kopačku Babacara nenašel.
41
V závěru prvního poločasu drží míč na svých kopačkách hostující hráči. Fiorentina se snažila přejít až do zakončení přes kombinaci po levé straně, ale zatím se nedaří projít přes bránící hráče.
39
Nyní už tu máme první žlutou kartu v dnešního střetnutí. Thomas Heurtaux zastavil slibnou akci hostů faulem a rozhodčí vytahuje kartu.
38
Z levé strany se hnalo na hostující branku nebezpečí. Přišel centr do vápna, který ještě tečoval jeden z bránících hráčů, ale do zakončení se Zapata nedostal.
37
Nenad Tomović zastavil nedovoleně rozběhnutého Koneho a to se nelíbilo rozhodčímu, který ale nevytahuje první žlutou kartu v zápase.
36
U pravé postranní lajny bojoval o míč znovu Zapata, ale proti přesile přišel o míč. I přesto dostává potlesk od domácích fanoušků.
35
Naopak na druhé straně trávníku musel hodně rychle přispěchat se zásahem před dotírajícím Babacarem Felipe. Vše zvládl a míč odsunul za postranní lajnu.
34
Duván Zapata je při chuti. Nyní vybojoval v nesnadné pozici rohový kop pro svůj tým. De Paul ale nikoho v černobílém dresu nenašel.
33
A s domácím týmem mohlo být ještě hůř. Kums ztratil míč na třiceti metrech od vlastní branky a do šance se hnal Bernadeschi. Jeho pokus ale zblokoval dobře postavený Danilo.
31
Hosté velmi rychle odpovídají. Na pravé straně se uvolnil Cristian Tello, který se dostal do vápna a našel KHOUMU BABACARA, který patičkou poslal míč za záda domácího brankáře. Vedení domácího týmu netrvalo ani pět minut.
30
Po půlhodině hry byl u rohového praporku faulován Ali Adnán, který si výborně pokryl míč před Tellem. Ten si na míč bude muset ještě počkat.
28
Domácí jsou najednou na koni. Do další akce se hnal Perica, který dostal přihrávku do běhu, ale byl už moc blízko Tatarusanovi, který skvěle vyběhl a zneškodnil jeho pokus.
27
Udinese jde velmi překvapivě do vedení. Z jedné z mála akcí se domácí dostali až do zakončení. Na hranici vápna se dostal k milimetrové přihrávce DUVÁN ZAPATA a sám proti brankáři si poradil.
26
Cristian Tello je v posledních minutách velmi aktivní na své pravé straně, ale nyní si nepohlídal ofsajdové postavení a nemůže tak sám postupovat na brankáře.
25
Znovu byl u míče Tello a ani nyní si nepřišel na hranici vápna na Adnána, který ho čistě odzbrojil.
24
U pravé postranní lajny čaroval s míčem Cristian Tello, ale na protihráče si nepřišel a ztrácí výhodnou pozici k centru.
23
Domácí si zavařili při rozehrávce sami, když byli v obklopení hráčů ve fialových dresech a přesto poslali míč do kombinace. Vše ale vyřešil odkopem Karnezis.
22
Hosté se pustili do napadání rozehrávky na polovině Udinese, ale příliš efektivní to z jejich strany nebylo. Domácí stále kombinují a tlačí se do útočení.
20
U středové lajny byl velmi tvrdě poslán na trávník Milić, který se jen těžce zvedá. Hostující záložník ale bude fit i bez ošetření.
19
Před nabíhajícím Berbadeschim si pro míč došel Karnezis, který se snad poprvé v zápase dotkl míče. Právě domácí brankář výhozem založil další akci.
18
Na druhé straně vybojoval rohový kop Zapata. Kums ale nenašel od rohového praporku žádného hráče domácího týmu.
17
S domácím týmem mohlo být zle, ale Babacar v souboji na hranici vápna fauloval posledního bránícího hráče.
16
Boj o míč ve středovém kruhu zvítězil Kone, poté naservíroval míč na pravou stranu, kde byl volný Badu. Ten ještě hledal ve vápna Zapatu. Jeho střela na zadní tyč ale končí jen nad břevnem.
14
Domácí mohli jít do rychlého útoku, ale ve středu trávníku pokazil rozhodující přihrávku Kums a celá akce ztroskotala na Valerovi, který skvěle zasáhl.
13
Hosté se snažili o kombinaci na polovině Udinese, ale po nepřesné přihrávce Tella a výborné poziční hře Badua budou vhazovat domácí.
12
Na druhé straně musel přes Zapatou hlavičkovat mimo vápno De Maio. Z následné akce se dostal k zakončení Perica, ale špatné vyběhnutí brankáře nepotrestal.
11
O další centr před domácí braku se pokusil z pravé strany Tello, ale ani jeho vysoká nabídka nebyla přesná. Orestis Karnezis mohl být i nyní v klidu.
10
První nebezpečný centr Fiorentiny do pokutového území končí jen útočným faulem právě Federica Bernadeschiho. Ten se chtěl dostat k míči, ale povalil obránce na zem.
9
Také hosté mohli zahrozit, ale Bernadeschi si nezpracoval přesně míč do běhu a přichází o něj na hranici vápna. Postaral se o to domácí kapitán Danilo.
7
Už se schylovalo k dalšímu protiútoku domácího celku, ale výborně zapracoval na levém kraji obrany Milić, který zastavil rozbíhajícího se De Paula.
6
Tentokrát skončil na trávníku Sebastian De Maio. Ten šel do souboje opět neohroženě, ale nyní narazil na Zapatu, který byl o něco více zpevněný v souboji a poslal soupeře na zem.
5
O rychlou akce po levé straně se pokusil Badu, ale přihrávka na něj byla zblokovaná do zámezí.
4
K volnému přímému kopu se postavil Kums, ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů ve vápně. U míče tak jsou znovu hostující hráči.
3
Také domácí se poprvé dostali na útočnou polovinu. Stipe Perica si výborně postrčil míč kolem obránce De Maia a ten ho musel faulem zastavit. Rozhodčí ho velmi rázně napomíná.
2
Hostující hráči v tradičních fialových dresech rozehráli první poločas dnešního zápasu. Babacar však zvolil přihrávku zpět a celá akce postupovala až od kapitána Rodrígueze.
1
Hráči obou týmů přicházejí za doprovodu rozhodčích na hrací plochu. Zápas pátého kola tak může za několik málo okamžiků odstartovat.

Udinese Calcio: Karnezis – Heurtaux, Danilo (C), Felipe, Adnan – Badu, Kums, Kone – de Paul – Perica, D. Zapata.
Náhradníci: Scuffet – Wague, Angella, Fofana, Armero, Peñaranda, Jankto, Matos, Lodi, Théréau, Evangelista, Ewandro.

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Tomović, Gonzalo Rodríguez (C), De Maio – Tello, C. Sánchez, Valero, Badelj, Milić – Bernardeschi, Babacar.
Náhradníci: Drągowski, Lezzerini – Zárate, N. Kalinić, Toledo, Olivera, Diks, Salcedo, Cristóforo, Chiesa, Iličić.

Rozhodčí: Mazzoleni – Barbirati, Di Iorio (vš. Itálie).
Poslední vzájemné zápasy

20.04. 2016 Udinese – Fiorentina 2:1
06.12. 2015 Fiorentina – Udinese 3:0
22.03. 2015 Udinese – Fiorentina 2:2
ACF Fiorentina

Fiorentina skončila v minulém ročníku na pátém místě a zajistila si základní část Evropské ligy. V té se v prvním zápase na stadionu Paoku dočkala jen bezbrankového výsledku. I proto má na svém kontě jen tři odehrané zápasy. Na úvod si Fiorentina neporadila s Juventusem 1:2, ale následné dva zápasy v Serii A již byly vítězné. Chievo i AS Řím si odvezlo z trávníku Fiorentiny porážku 0:1.
Udinese Calcio

Udinese měla v minulé sezóně co dělat, aby se zachránilo v Serii A, když skončila jen jednu příčku před sestupovým místem. Letos myslí daleko výše. Úvodní zápas nové sezóny, ale přinesl facku pro tým trenéra Iachiniho, když na stadionu římského AS schytal debakl 0:4. Na domácím trávníku to však bylo proti Empoli o něčem jiném a Udinese si připsalo první body. Na vynikající výkon poté navázalo také na hřišti AC Milán, odkud si přivezlo cenné vítězství o jednu branku. O jeden bod poté Udinese přišlo v poslední kole až v polední minutě, když Chievu vystřelil vítězství Cacciatore.
Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce italského fotbalu. V rámci pátého kola nejvyšší italské soutěže přivítá na svém stadionu Udinese Calcio věhlasnou Fiorentinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62